Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika > Sisteme operative

Sisteme operative Windows, Mac, Linux, FreeBSD etj...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-01-2015, 19:47   #1
Aaroni
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
Aaroni ėshtė nė rrugė tė mbarė
Android CODE te Fshehta per Cellullar

Best Hidden Android Secret Codes 2015 => ne TopCellSmartPhone​*#*#778O#*#* = Factory Data Reset
*#*#I472365#*#* = Quick GPS Test
*#*#0673#*#* OR *#*#0289#*#* = Audio Test
*#*#2664#*#* = Touch Screen Test
#’#273283*255*663282*#*#* = Backup Media Files
*#*#0283#*#* = Packet Loopback Test
*2767*3855# = Reinstalls The Phones Firmware & Format Your Phone
*#*#232339#*#* OR *#*#526#*#* = wireless Lan Test
*#*# 1575#*#* = Different GPS Test
*#*#4636#*#*‘ = Complete Information About your Phone
*#*#2663#*#* = Touch Screen Version
*#*#232337#*# = Displays bluetooth Device Address
*#*#4986*2650468#*#* = PDA, Phone. Hardware, RF Call Date
*#*#44336#*#* = Displays Build Time
*#06# = Displays IMEI Number
*#*#8255#*#* = Google Talk Service Monitoring
*#*#I I I I#*#* | *‘#*#2222#*#* = FTA Software Version FTA | Hardware \/Version
.
.
.
EDHE shum te TJERA
Aaroni nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2019, 18:50   #2
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,516
Thanks: 3,657
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Android CODE te Fshehta per Cellullar

A ka ndonje menyre per te instaluar android ne kompiuter? Kam nje kompiuter te vjeter dhe do te doja qe te instaloja androidin ne te nese eshte e mundur.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2019, 08:37   #3
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Android CODE te Fshehta per Cellullar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
A ka ndonje menyre per te instaluar android ne kompiuter? Kam nje kompiuter te vjeter dhe do te doja qe te instaloja androidin ne te nese eshte e mundur.

Shiko kete.


Une e kam provuar nje here dhe e instalova ne nje SD Card. Pra teorikisht dhe praktikisht behet.

Hidh dhe nje sy ketu :

Kodi:
https://linux.exton.net

dhe ketu
Kodi:
https://distrowatch.com/table.php?distribution=androidx86
Kodi:
https://www.android-x86.org
Kodi:
https://www.how2shout.com/tools/best-android-os-for-pc-64-bit-32-bit.html
dhe kjoPor une prap kembengul . Instalo Linux dhe do shikosh se cfare eshte

Shiko keto distro.Jane te lehta (pak me user oriented e dyta dhe e treta , por sidomos e dyta eshte si windows XP )

Kodi:
https://antixlinux.com
Versionin antiX-17.4.1

Kodi:
https://q4os.org
Versionin Scorpion Q4OS 2.7

Ose

Kodi:
https://www.salixos.org
- Slackware based.

ose


Kodi:
https://distrowatch.com/table.php?distribution=reactos
Windows Clone

ose

Kodi:
https://emmabuntus.sourceforge.io/mediawiki/index.php/Emmabuntus:Community_portal/en
Versioni Alpha 3 nuk po me duket keq. Video me poshte ...

__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 27-06-2019 nė 09:16
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 05:36   #4
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,516
Thanks: 3,657
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Android CODE te Fshehta per Cellullar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Shiko kete.

https://www.youtube.com/watch?v=UgKFBgcyyAo

Une e kam provuar nje here dhe e instalova ne nje SD Card. Pra teorikisht dhe praktikisht behet.

Hidh dhe nje sy ketu :

Kodi:
https://linux.exton.net

dhe ketu
Kodi:
https://distrowatch.com/table.php?distribution=androidx86
Kodi:
https://www.android-x86.org
Kodi:
https://www.how2shout.com/tools/best-android-os-for-pc-64-bit-32-bit.html
dhe kjo

https://www.youtube.com/watch?v=TdkxCPdwwXU


Por une prap kembengul . Instalo Linux dhe do shikosh se cfare eshte

Shiko keto distro.Jane te lehta (pak me user oriented e dyta dhe e treta , por sidomos e dyta eshte si windows XP )

Kodi:
https://antixlinux.com
Versionin antiX-17.4.1

Kodi:
https://q4os.org
Versionin Scorpion Q4OS 2.7

Ose

Kodi:
https://www.salixos.org
- Slackware based.

ose


Kodi:
https://distrowatch.com/table.php?distribution=reactos
Windows Clone

ose

Kodi:
https://emmabuntus.sourceforge.io/mediawiki/index.php/Emmabuntus:Community_portal/en
Versioni Alpha 3 nuk po me duket keq. Video me poshte ...

https://www.youtube.com/watch?v=4dt2cfjI56E
Faleminderit lion. Nuk kam pasur kohė qė tė merrem me kėtė. Kompjuteri qė dua tė pėrdor ėshtė njė HP i vjetėr i 2005 dhe ka tė instaluar njė Windows XP. Unė nuk ja them shumė pėr kompjutera por kur tė gjej kohė do ta provoj njėherė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
android, code, secret

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur