Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-09-2016, 15:56   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,756
Thanked 9,679 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Dedikuar Ty (2)

Meqe ishte mbyllur bukleti i pare mendova te hap nje te re....
Besoj qe ka shum midis nesh qe duan ti dedikojne dikujt dicka te bukur ....dicka qe ta bje distancen te padukshme, dicka qe te mbushe qiellin strkala adhurimi.

Ta dedikoj Ty shpirt i rekullueshem....
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2016, 14:51   #2
Jetmira
💙🌙
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,830
Thanks: 1,744
Thanked 1,256 Times in 519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

A i dashur me mungojn netet pa gjum qe flisja me ty.Me mungojn ditet kur e nisja diten me nje "mirmgjes" nga ty.Ai dashur me mungojn perqafimet nen muzgun e henes,me mungojn puthjet nen shoqerin e shiut.Me mungojn kohet kur ecnim si dy femij te vegjel e vec qeshnim.
Me mungon
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2016, 15:31   #3
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,321 Times in 1,533 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Jetmira, tek kjo teme, nuk lejohet shkrimi I theksuar.
Bold, perdoret vetem ne numrin shumes....

kshu dmth..
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2016, 15:44   #4
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,756
Thanked 9,679 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2016, 16:42   #5
Jetmira
💙🌙
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,830
Thanks: 1,744
Thanked 1,256 Times in 519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Jetmira, tek kjo teme, nuk lejohet shkrimi I theksuar.
Bold, perdoret vetem ne numrin shumes....

kshu dmth..
Flm per verejtjen do ta kem parasysh heren tjeter
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2016, 09:09   #6
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,448
Thanks: 166
Thanked 4,884 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

U befsh 100 vjec biri im.

__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2016, 15:29   #7
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,290
Thanks: 1,898
Thanked 2,100 Times in 1,577 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Gezuar ditellindjen djalit

Citim:
Lady, I'm your knight in shining armor and I love you
You have made me what I am and I'm yours
My love, there's so many ways I want to say I love you
Let me hold you in my arms forever more

You have gone and made me such a fool
I'm so lost in your love
And oh, we belong together
Won't you believe in my song?

Lady, for so many years I thought I'd never find you
You have come into my life and, made me whole
Forever let me wake to see you each and every morning
Let me hear you whisper softly in my ear

In my eyes I see no one else but you
There's no other love like our love
Oh yes, I'll always want you near me
I've waited for you for so long

Oh, Lady, your love's the only love I need
And beside me is where I want you to be
'cause, 'cos, my love, my love, there's somethin' I want you to know
You're the love of my life, of my life, you're my lady
You're my lady
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2016, 18:48   #8
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,160
Thanks: 4,420
Thanked 4,891 Times in 1,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Do tė mund t'a kisha falur shumė lehtė jetėn time, nėse ti do tė ma kishe kėrkuar . Ēfarė dhemb mė shumė ėshtė fakti qė ti more njė pjesė timen, ajo pjesė ėshtė ende e zhytur nė trishtim , qė nė ēastin qė ike dhe mė le tė vdes nė errėsirė......Pa Ty....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2016, 05:53   #9
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,700
Thanks: 5,592
Thanked 11,577 Times in 3,898 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2016, 12:27   #10
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2016, 12:42   #11
Kate
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Diku ne Shqiperi
Posts: 927
Thanks: 1,651
Thanked 376 Times in 254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Kate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Dedikuar ty qe ma ndricon jeten dhe me ben te ndihem sikur jam mbi re...
I love you so much. You are my life..

https://youtu.be/Z81hsLIY1sQ
__________________
Ndonjehere bota te duket e bukur sepse dikush te vlereson per ate qe je, jo per ate qe duhet te jesh.
Kate nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2016, 13:24   #12
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,756
Thanked 9,679 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

C'do mbyllje e qerpikeve qe duan te te perkedhelin Ty, petali im magjepes.......
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2016, 11:06   #13
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,700
Thanks: 5,592
Thanked 11,577 Times in 3,898 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

shoqe e dashur, qe sapo te lexova ne mesazh. Ne perqafimin tend ndjeva kurajo dhe shprese , por edhe deshire per te lene te dale gjith ajo qe brenda nje femer di te mbaje e ta leshoje kur askush nuk e ka mendjen. Me gishtat qe kete rradhe nuk kalojne per te perhapur kremin hidratues ne fytyren e etur... por per te fshire lotet qe rrjedhin si rreke te cmendura nga maja malesh e vrapojne drejt mjekres qe lekundet sikur te ishte orteku-shkak i vershimit te papermbajtshem.
Duhet te jemi forta, xhan... Tamam ashtu sic atehere shkuam te sillnim ne jete bebet tona. Duke pertypur dhimbjet. Duke marre parasysh cdo forme dhimbjeje. Duke mos e vene kurre ne dyshim rezultatin e gjithe kesaj qe do te kalojme.

Cdo gje kalon, e dashur. Ndonese le shenja thelle neper mendimet tona. Shenja te fshehta...Buzeqesh tani! Askush nuk ka pse t'i lexoje ato ne te ardhmen, nese ti nuk ndihesh rehat t'ia mesosh rrugen per atje. E nese dikush te jep sinjalin se mund te jete sherimi i tyre... pse jo, le te jete i mirepritur...

Ngrije mjekren tani dhe trego se askush, asgje, nuk mundet te te preki shpirtin, nese ti nuk e lejon. Zgjedhja eshte jotja!!!
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2016, 11:27   #14
Morenita
V.I.P
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 343
Thanks: 38
Thanked 65 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Crepa, bastardo!
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2016, 17:42   #15
Iness
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 
Avatari i Iness
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 4,620
Thanks: 9
Thanked 329 Times in 165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Iness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Iness nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 19:01   #16
Kate
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Diku ne Shqiperi
Posts: 927
Thanks: 1,651
Thanked 376 Times in 254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Kate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Te Dua
Te dua se mendjen ma qeteson
Te dua se shpirtin ma lehteson
Te dua se rini me fal perhere..
Te dua se dimrin ma ben pranvere
Te dua se zemra rreh per ty
Te dua se je pjese e trupit tim
Te dua se drit i jep syve te mi
Te dua se je per mua e vetmja dashuri
Ste dua per para a flori
Te dua se kur afer te kam ty
Te gjith pasurite e botes i kam aty..
__________________
Ndonjehere bota te duket e bukur sepse dikush te vlereson per ate qe je, jo per ate qe duhet te jesh.
Kate nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2016, 11:15   #17
Kate
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Diku ne Shqiperi
Posts: 927
Thanks: 1,651
Thanked 376 Times in 254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Kate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Malli mbush shpirtin
e shpirti renkon
dhimbja mbush syrin dhe loti te kerkon
te kerkon dhe zemra qe ste ka harruar ,
vetem neper endra jo sme ke munguar.
__________________
Ndonjehere bota te duket e bukur sepse dikush te vlereson per ate qe je, jo per ate qe duhet te jesh.
Kate nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2016, 11:24   #18
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,626
Thanks: 13,615
Thanked 7,563 Times in 4,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2016, 11:34   #19
Kate
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Diku ne Shqiperi
Posts: 927
Thanks: 1,651
Thanked 376 Times in 254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Kate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Great song!
__________________
Ndonjehere bota te duket e bukur sepse dikush te vlereson per ate qe je, jo per ate qe duhet te jesh.
Kate nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2016, 13:23   #20
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,756
Thanked 9,679 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur