Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-09-2018, 16:42   #1
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Meditime dhe reflektime

Secili prej nesh ka demonet e fantazmat e tij, qe mund te quhen obsesione, frikera, kushtezime, ndjenja pepershtatshmerie, pritshmeri dhe kush e di se c'emra te tjere akoma. Por e dime qe jane zgjuar dhe perfaqesojne filtrin permes te cilit kushdo maturon vizionin e tij personal mbi boten.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2018, 19:08   #2
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Mund te pershkosh miliona kilometra ne jeten tende edhe pa gervishur kurre siperfaqen e vendeve, madje dhe pa mesuar gje nga njerezit qe te kane kaluar prane. Kuptimi i udhetimit eshte te ndalemi dhe te degjojme kedo qe ka nje histori per te treguar. Duke ecur kupton jeten, duke ecur njeh gjerat duke ecur sherohen plaget e nje dite me pare. Ecen duke pare nje yll, duke degjuar nje ze, duke ndjekur gjurmet e hapave te te tjereve. Ecen duke kerkuar jeten me perkujdesje te plageve te shkaktuara nga dhimbjet. Asgje nuk mund ta fshije kujtesen e udhes ku ke kaluar.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 12:06   #3
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Njeriu i vecante arrin ta transformoje cdo moment ne nje moment unik. Cdo moment, cdo minute behet i mrekullueshem dhe nderron forme per t'u shnderruar si nje kujtim i bukur qe te terheq gjithnje. Njeriu i vecante eshte shume e sjellshme, e ndjeshme dhe e respektueshme per idete e tua e per menyren e te vepruarit. Nuk deshiron te ndryshoje asgje tuajen, te pranon sic je, me cilesite dhe kufizime qofshin keto edhe me pakice. Nuk te kerkon kurre asgje megjithese ti do t'i japesh akoma me shume. Deshiron te jete e lumtur dhe perpiqesh me aq sa mundesh te jesh pak i vecante edhe per te. Ke nje deshire te vazhdueshme t'i shfaqesh dicka, t'i besh te ditur qe je aty, te behesh i dobishem te pakten edhe me gjestet me te vogla. Njeriu i vecante duket sikur s'ka asnje difekt dhe jeta e saj eshte kaq e kompletuar saqe problemet nuk egzistojne fare. E ndoshta per menyren e saj te te jetuarit jeta jote duket me e mire. Qetesia e paqja qe rrezaton te infektojne.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 18:15   #4
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Jam i lumtur dhe a e dini perse?
Sepse une nuk pres kurregje nga njeri, pritja te ben gjithnje dėm. Problemet nuk jane te perjetshme dhe e kane gjithnje nje zgjidhje. E vetmja gje qe nuk ka zgjidhje eshte vdekja. S'lejon asnje te te ofendoje apo percmoje. Absolutisht nuk duhet te ulesh respektin ndaj vetes. Ulerima eshte arma e maskarait e atyre qe nuk kane ... te drejte. Do gjesh gjithnje njerez qe duan te te fajesojne per deshtimet e tyre, por secili do te marre ate qe meriton. Jeto jeten, sepse eshte shume e shkurter, duajeni me shpirt dhe jini gjithnje te lumtur e te qeshur, jetoje intensivisht jeten. Dhe mbaje mend: Para se te flasesh, degjo; Para se te kritikosh, egzamino veten; Para se te diskutosh, merr fryme; Para se te shkruash, mendo; Para se ti besh dėm, ndjeje; Para se te heqesh dore, provo; Para se te vdesesh, jeto!
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 07:33   #5
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Kur je i dashuruar trupi i te dashures shuhet dhe zhduket. Forma nuk egziston me dhe zbulojme ate qe s'ka me forme. Je ne buze te humneres. Ja pse kemi frike nga dashuria. Mund te perballemi me nje trup, nje fytyre, nje forme, por kemi frike te perballim nje humnere. Nese do dike, nese e do vertet, trupi i saj do te zhduket, eshte e pashmangshme. Ne momente kulmore, forma do te shperndahet...dhe nepermjet te dashures do te hysh ne ate qe s'ka forme. Ja se pse kemi frike: eshte si te biesh ne humneren e pafundme.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 09:25   #6
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Nese dashuron e di se gjithcka fillon dhe gjithcka mbaron dhe qe ka nje moment fillimi dhe nje moment mbarimi dhe kjo nuk te shkakton plage. Nuk mbetesh i plagosur, e di qe kjo kohe mbaron. Nuk deshperohesh, arrin te kuptosh dhe falenderon tjetren: "Me dhate shume dhurata te bukura, me dhate vizione te reja te jetes, me hapet dritare te reja qe kurre nuk do t'i zbuloja vet, tashme erdhi momenti i ndarjes, rruget tona ndahen". Jo me inat, jo me fyerje, pa qarje dhe me mirenjohje te pafundme, me zemren plot falenderim. Nese e dini si te dashuroni, do e dini edhe se si te ndaheni.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 11:13   #7
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Zakonisht ndodh, qe shume njerez, te kene frike nga dashuria, filofobia, kjo ndjenje konfuzioni qe te preson mendjen, duke te te kujtuar se sa ke vuajtur, lotet, grindjet, abuzimet, ngacmimet, talljet, iluzionet, deluzionet e te gjitha shkarravinat qe kane lene bojen ne lekuren tende, kaq te thelle qe nese ben dush do te shohesh pisllekun qe bie bashke me ujin, por vetem te shohesh pisllekun me uje qe te rrjedh ne trup, mendon, atehere jo cdo gje vete dėm, nese pislleku arrin te qendroje akoma me ujin, atehere edhe une mund te qendroj me dike, pse t'i largohem dashurise? Por nese e refuzojme, mund te humbasim dicka qe ndoshta nuk do te perseritet kurre me. Nese ti ha nje lloj ushqimi, por ky ushqim te jep nje shije te keqe, atehere a duhet ndalosh te hash te gjithe ushqimin? Jo, sepse nese kafene e pi shqeto, trembesh ta vesh vilxhanin ne buze, por nese i hedh sheqer, do te te pelqeje dhe do vazhdosh te pish edhe here te tjera. Edhe dashuria eshte e njejta gje, disa njerez, me disa lloje ushqimesh te bejne te qash, por te tjere, me ushqime te tjera mund te te bejne te buzeqeshesh perjete, dhe eshte pikerisht kjo qe nuk kam frike nga dashuria, kam vetem frike te vuaj akoma, por nuk do ta refuzoj kurre kete ndjenje, sepse jam i vetedijshem qe sot a neser dikush do te me doje kaq shume sa do te buzeqesh sa here qe te ngrihem cdo mengjes.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 14:26   #8
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Kam zbuluar thesare ne cepin tim te ishullit. Do t'i mbaj me vete per tere jetn, por nuk do t'i gropos kurre ne ate vend, sepse ato i perkasin tokes.
Mrekullohu me henen e plote, por mos u perpiq ta marresh me vete, vendi i saj eshte ne qiell. Ngrohu ne diell, por mos harro qe ai nuk te perket, i perket te gjitha krijesave, te medha e te vogla. Enderro me yjet, por leri te xixellojne naten ne qiellin e larte, ai eshte vendi i tyre. Mos u perpiq te ndalesh eren apo te strehoesh nga ajo, e verteta do te pershperise shpirtin tend. Hap dyer e dritare kur t'i ndeshesh ato ne jete, keshtu qe mund ta mbash pergjithmone ndezur deshiren per te jetuar. Pa te nuk mund te ikesh gjekundi. Por mbi te gjitha beso se kush je ne te verte, ji gjithmone i sinqerte me vetveten. Te jetosh jeten e dikujt tjeter do t'ju denoje te vrisni nje pjese tuajen.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 14:58   #9
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Te besh dashuri me nje femer dhe te flesh me nje femer jane dy pasione qe nuk jane vetem te ndryshme, por pothuajse te kunderta. Dashuria nuk manifestohet me deshiren per te bere dashuri...por me deshiren per te fjetur se bashku.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 14:59   #10
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Gabo! Dhe gabo shpesh, sepse vetem keshtu do kuptosh cfare eshte e drejte per ty a jo dhe nese duhet, rifillo nga fillimi, merr kohen tende, merr dashurite e gabuara, rebelimet e tua, zemerimet dhe gjendjet e keqia qe ke kaluar, largimet dhe frikerat e tua, merr te gjitha ato momente qe te kane bere keq dhe transformoji ne gezimet e tua te ardhshme, merr ne dore enderrat e tua dhe jepu atyre nga nje emer njesoj sic kane bere prinderit e tu.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 18:42   #11
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Vertet kemi harruar se cfare domethene te japesh. Une te jap dashuri sepse te dua, jo sepse pres qe ti te me kthesh dashurine. Nese une jap ne kembim te dickaje me siguri do te trishtohem. Kur i thoni "Miredita" dikujt e ben sepse do ta thuash, jo sepse do dicka ne kembim. Nese pret dicka ne kembim dhe tjetri nuk pergjigjet atehere fillon e mendon: "O sikur ta dija, nuk duhej ta pershendesja". Ka patur raste kur kemi arritur ne kete pike, u them "Mirembrema" dhe dikush thoshte neper dhembe: "A njihemi gje?". Dhe u pergjigjesha: "Jo, por a nuk do te ishte gje e mire sikur te njiheshim?". Jane pergjigjur edhe me nje "Jo" dhe eshte e drejta e tyre. Por une bera ate qe doja, i pershendeta dhe ata bene te tyren duke u pergjigjur edhe me nje "Jo".
Buda thote: "Nese nuk presim gje, atehere ne do te kemi gjithcka". Duaje, sepse deshiron da duash. Jepni sepse deshiron te jepesh. Lulet lulezojne sepse ato duan vete, jo sepse u pelqejne te tjereve. Ju jetoni dhe dashuroni sepse keshtu deshironi, sepse keshtu duhet!
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 18:44   #12
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Kam mesuar se njerezit mund te harrojne ate qe keni thene, njerezit mund te harrojne ate qe ke bere, por njerezit nuk harrojne kurre se si i ke bere te ndihen.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2018, 15:45   #13
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Thone qe gjate jetes kemi dy dashuri te medha. Njera me te cilen do te martohesh ose do e jetosh per gjithe jeten, mund te jete nena e femijve te tu, me kete te dashur do te arrini kuptueshmeri maksimale per te qendruar se bashku ne pjesen tjeter te jetes suaj. Thone qe ka edhe nje dashuri te dyte, nje te dashur qe do ta humbesh pergjithmone. Dike me te cilen ke lindur i lidhur, kaq i lidhur, saqe forcat kimike ja mbathin nga arsyetimet qe te pengojne gjithnje te arrish fundin e lumtur. Derisa nje dite ndalesh se provuari, heq dore dhe kerkon nje tjeter me te cilen do te perfundosh. Por ju siguroj qe nuk do te kaloni qofte edhe nje nate te vetme pa patur mundesine e nje puthjejej tjeter te vetme apo qofte te diskutoni edhe nje here tjeter. Te gjithe e dini se per cfare behet fjale, sepse nese je duke lexuar keto rreshta, emri i saj te vjen neper mend. Do clirohesh nga ajo dhe do ndalosh se vuajturi, do te perfundosh ne paqe, por te siguroj qe nuk do te kalosh as edhe nje dite te vetme ne te cilen ju te mos deshironit te jete aty prane per t'ju shqetesuar. Sepse nganjehere clirohet me energji me bisedat e atyre qe dashuroni, sesa duke bere dashuri me dike qe ju vleresoni.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elian70 : 17-09-2018 nė 15:48
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2018, 16:51   #14
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Do te te njihja kudo. Do ta njihja profilin tend mes shume personave, hapin tend, levizjet e trupit tend, ekspresionet qe ben kur sheh te tjeret e pastaj mua. Do te te njihja buzeqeshjet e tua, tingullin e qeshjes tende mes mijerave njerez, zerin tend kaq ndryshe nga te gjitha ato qe kam degjuar. Do te njihja symbyllur lekuren tende te lemuar, shtrengimin e dores tende, parfumin tend, jo ate artificialin por eren tende, te asaj qe vetem ti e posedon ne gjithe universin. Ajo ere qe me ngjitet ne trup e nuk dua te me hiqet kurre. Une do te te njihja kudo, por edhe nese nuk do te doja ta beja kete, ne vendin tim do ta benin syte e mi duke pare zemren tende.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2018, 19:56   #15
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Jam krenar te gaboj dhe ta shoqeroj gabimin deri ne fund pa pasur nevojen ta fsheh a ta mohoj nese dicka e bera per dashurine...jam krenar kur arsyen e dergoj me deshire te bekohet dhe ajo me kthehet perseri e njejte, eshte e veshtire, definitivisht nuk e shpengoj...jam krenar sepse nuk vleresoj pro-te dhe kundrat e nje mardhenieje dhe te hidhem cdo here pa rrjeten e cirkut, renien e lire, rrezikun total...jam krenar spese ndoshta zgjedh ate qe me ben te ndihem keq, eshte mallkimi im i keq, por kur ajo eshte e lumtur, mbi plaget e mia ngjan sikur lind dielli...jam krenar, sepse e gjitha kjo do te thote dashuri.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2018, 20:35   #16
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,818
Thanks: 11,238
Thanked 6,125 Times in 2,891 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Thone qe gjate jetes kemi dy dashuri te medha. Njera me te cilen do te martohesh ose do e jetosh per gjithe jeten, mund te jete nena e femijve te tu, me kete te dashur do te arrini kuptueshmeri maksimale per te qendruar se bashku ne pjesen tjeter te jetes suaj. Thone qe ka edhe nje dashuri te dyte, nje te dashur qe do ta humbesh pergjithmone. Dike me te cilen ke lindur i lidhur, kaq i lidhur, saqe forcat kimike ja mbathin nga arsyetimet qe te pengojne gjithnje te arrish fundin e lumtur. Derisa nje dite ndalesh se provuari, heq dore dhe kerkon nje tjeter me te cilen do te perfundosh. Por ju siguroj qe nuk do te kaloni qofte edhe nje nate te vetme pa patur mundesine e nje puthjejej tjeter te vetme apo qofte te diskutoni edhe nje here tjeter. Te gjithe e dini se per cfare behet fjale, sepse nese je duke lexuar keto rreshta, emri i saj te vjen neper mend. Do clirohesh nga ajo dhe do ndalosh se vuajturi, do te perfundosh ne paqe, por te siguroj qe nuk do te kalosh as edhe nje dite te vetme ne te cilen ju te mos deshironit te jete aty prane per t'ju shqetesuar. Sepse nganjehere clirohet me energji me bisedat e atyre qe dashuroni, sesa duke bere dashuri me dike qe ju vleresoni.
Sa herė lexoj pėr tė dashurat, gjithmonė mė kujtohet njė thėnie e kėtyre danezėve ( tė urtė ): Mė e mirė ( mė mirė shijon ) njė dashnore e shėmtuar, se njė grua e bukur ( yll fare ).

Si thua ti, o Elian djali, tė jetė e vėrtetė kjo?
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2018, 20:40   #17
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,818
Thanks: 11,238
Thanked 6,125 Times in 2,891 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Jam krenar te gaboj dhe ta shoqeroj gabimin deri ne fund pa pasur nevojen ta fsheh a ta mohoj nese dicka e bera per dashurine...jam krenar kur arsyen e dergoj me deshire te bekohet dhe ajo me kthehet perseri e njejte, eshte e veshtire, definitivisht nuk e shpengoj...jam krenar sepse nuk vleresoj pro-te dhe kundrat e nje mardhenieje dhe te hidhem cdo here pa rrjeten e cirkut, renien e lire, rrezikun total...jam krenar spese ndoshta zgjedh ate qe me ben te ndihem keq, eshte mallkimi im i keq, por kur ajo eshte e lumtur, mbi plaget e mia ngjan sikur lind dielli...jam krenar, sepse e gjitha kjo do te thote dashuri.
Ta kam thėnė more shejtan, se ti je inteligjent. Ti e di kėtė, ndaj e pėrdor si do vetė. Ke njė intuitė tė jashtėzakonshme.
Mė bėjnė pėrshtypje postimet tua: tė gjitha i ke prodhim vetjak. Ti nuk ke nevojė tė kėrkosh nė google pėr tė thėnė dicka tė bukur e tė mencur. Truri yt i gjen edhe mė tė bukura.

Respekt, miku im
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2018, 21:33   #18
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Sa herė lexoj pėr tė dashurat, gjithmonė mė kujtohet njė thėnie e kėtyre danezėve ( tė urtė ): Mė e mirė ( mė mirė shijon ) njė dashnore e shėmtuar, se njė grua e bukur ( yll fare ).

Si thua ti, o Elian djali, tė jetė e vėrtetė kjo?
Po e vertete. Sot u martua per here te dyte nje shoku im (tani jo dhe aq shume shok si me pare). Kjo e dyta do kete qene e dashura, pasi nuk eshte kurre si e para e megjithate u martua e le te trashegohet. Gruan e pare e kishte yll dhe u pendova qe e ndihmova shume te njihej e me pas te martohej. Gjera qe ndodhin...


p.s. ne Itali ish pronari bridhte me kunaten
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2018, 21:35   #19
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ta kam thėnė more shejtan, se ti je inteligjent. Ti e di kėtė, ndaj e pėrdor si do vetė. Ke njė intuitė tė jashtėzakonshme.
Mė bėjnė pėrshtypje postimet tua: tė gjitha i ke prodhim vetjak. Ti nuk ke nevojė tė kėrkosh nė google pėr tė thėnė dicka tė bukur e tė mencur. Truri yt i gjen edhe mė tė bukura.

Respekt, miku im
Ishte koha para se te me shkaterronin te ardhmen...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 05:29   #20
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Kur nuk kisha me se c'te humbisja, mora gjithcka. Kur ndalova se qeni se kush isha, rigjeta veten. Kur njoha poshterimin, por vazhdova te ecja, kuptova qe isha i lire te zgjidhja fatin tim. Njerezit me te lumtur jo domosdoshmerisht kane patur me te miren e gjithckaje, ata marrin vetem me te miren e cdo gjeje qe u rastis ne jete.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur