Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-02-2019, 16:01   #221
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,151
Thanks: 4,407
Thanked 4,876 Times in 1,879 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Prej ē"farė ėshtė e ndėrtuar kjo zemra ime....
Kur edhe pas gjithė atyre dhimbjeve dhe lėndimeve ende vazhdon tė punoj...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 16:20   #222
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,948
Thanks: 7,772
Thanked 6,541 Times in 2,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

@E panjohura

Ndoshta prej celikut !

Cka nuk te vret te ben me te forte
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 20:44   #223
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 5,517
Thanks: 1,866
Thanked 1,716 Times in 1,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 20:46   #224
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 10,322
Thanks: 23
Thanked 3,017 Times in 1,872 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 22:12   #225
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,750
Thanked 9,678 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Dedikuar asaj.....

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 00:02   #226
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,818
Thanks: 11,238
Thanked 6,126 Times in 2,891 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2019, 21:49   #227
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,425
Thanks: 165
Thanked 4,870 Times in 2,744 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

A quel tuo sorriso di luce che fu esplosione emozioni per me.
Quiete nell'anima, al tuo pensiero.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 20:26   #228
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,785
Thanks: 2,645
Thanked 4,830 Times in 3,071 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 185
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)Edhe po te mos ekzistoje,do te t'kisha "krijuar" vetem per te te dashur!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 20:56   #229
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,255
Thanks: 5,827
Thanked 12,117 Times in 4,239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Je t’aime ma maman
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 11:23   #230
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,425
Thanks: 165
Thanked 4,870 Times in 2,744 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 13:30   #231
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,938
Thanks: 15,627
Thanked 9,465 Times in 5,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 13:47   #232
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,207
Thanks: 904
Thanked 3,804 Times in 1,343 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 13:20   #233
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,750
Thanked 9,678 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Dedikuar Ty, qe spate deshiren te njohesh gjithesine time.........
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 20:45   #234
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 9,356
Thanks: 3,800
Thanked 3,158 Times in 1,998 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)


__________________
Je shpirti i shpirtit tim,fryma qe une marr, drita e syve te mi Engjelli im.😍
Kush ka vajza boten ka, dhe bota ime je vetem ti sot e pergjithmon.🥰
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 20:46   #235
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Heshtja ime eshte dedikim per ty.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-05-2019, 21:31   #236
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,255
Thanks: 5,827
Thanked 12,117 Times in 4,239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-05-2019, 21:37   #237
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,084
Thanks: 8,051
Thanked 3,682 Times in 1,954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postiminFace ą l'anatomie, il y a la poésie, celle de Verlaine pex:

Mon rźve familier

Paul Verlaine
Je fais souvent ce rźve étrange et pénétrant
D’une femme inconnue, et que j’aime, et qui m’aime,
Et qui n’est, chaque fois, ni tout ą fait la mźme
Ni tout ą fait une autre, et m’aime et me comprend.
Car elle me comprend, et mon cœur transparent
Pour elle seule, hélas! cesse d’źtre un problčme
Pour elle seule, et les moiteurs de mon front blźme,
Elle seule les sait rafraīchir, en pleurant.
Est-elle brune, blonde ou rousse? Je l’ignore.
Son nom? Je me souviens qu’il est doux et sonore,
Comme ceux des aimés que la vie exila.
Son regard est pareil au regard des statues,
Et, pour sa voix, lointaine, et calme, et grave, elle a
L’inflexion des voix chčres qui se sont tues.

Paul Verlaine, Počmes saturniens

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 23-05-2019 nė 21:42
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-05-2019, 21:52   #238
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,255
Thanks: 5,827
Thanked 12,117 Times in 4,239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

J’adore aussi Paul ces mots il vont droit au cœur.

Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-05-2019, 22:59   #239
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Heshtja ime eshte dedikim per ty.
F O L

F O L

F O L

Sami Ameni!

Ti ke te drejte te ruash nje sekretin tend!

Ti nuk ke te drejte te ruash sekretin e dikujt tjeter!

Ne qofte se ti di sekretin e dikujt tjeter atehere ky sekret OSE eshte marre ne menyre te paligjshme OSE te eshte drejtuar ne menyre shoqerore ne shenje besimi te larte.

Nqs dikush te ka besuar nje sekret dhe ti e permend atehere ti nuk je burre.

Kjo qe thua te ben FAJTOR.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 09:48   #240
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,357
Thanks: 6,607
Thanked 2,781 Times in 1,387 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

........

Sa herė tė mbytesh nga mėrzia pėr njerėzit e dashur qė nuk janė mė, lexo kėshillėn e kėtij burri…

Nga Shkolla e SuksesitNga rrjetet sociale vjen kjo histori e ēmuar. Dikush shkroi kėtė status me zemėr tė thyer:

“Shoku im sapo vdiq, unė nuk di ēfarė tė bėj”.

Shumė njerėz u pėrgjigjėn me fjalė inkurajuese, por njė pėrgjigje nė veēanti, nga njė zotėri mė i vjetėr, me tė vėrtetė e bėri dallimin nga pjesa tjetėr…

“Epo, kjo ėshtė jeta. Unė jam i moshuar. Ajo ēfarė kjo do tė thotė ėshtė se unė kam mbijetuar (deri mė tani) dhe shumė njerėz qė kam njohur dhe i kam dashur nuk kanė mundur dot.

Kam humbur miqtė, shokėt mė tė mirė, tė njohurit, bashkėpunėtorėt, gjyshėrit, nėnėn, tė afėrmit, mėsuesit, mentorėt, studentėt, fqinjėt dhe njė mori njerėzish tė tjerė. Unė nuk kam fėmijė dhe nuk mund ta imagjinoj dhimbjen qė mund tė pėrjetohet kur humb njė fėmijė.

Do tė doja tė mund tė thoja se me kalimin e kohės mėsohesh me njerėzit e dashur qė humbin jetėn. Por unė kurrė nuk kam mundur ta bėj. Unė nuk dua ta bėj. Mė gėrryen tej pėr tej sa herė qė dikush qė e dua vdes, pa marrė parasysh rrethanat.

Por unė nuk dua qė vdekja tė “mos ia dijė pėr kėtė”. Unė nuk dua qė ajo tė jetė diēka qė kalon.
Plagėt e mia nė shpirt janė njė testament pėr dashurinė dhe marrėdhėnien qė kam pasur me dhe pėr atė person qė ka ndėrruar jetė.

Dhe nė qoftė se plaga ėshtė e thellė, ashtu edhe dashuria. Le tė jetė ashtu. Plagėt janė njė testament pėr jetėn. Dhimbjet janė njė testament qė unė mund tė dua fort dhe tė jetoj intensivisht, apo njė shenjė qė unė mund tė shėrohem dhe tė vazhdoj tė jetoj dhe tė vazhdoj tė dashuroj.

Plaga nga dhimbja ėshtė mė e fortė se sa vetė lėkura apo trupi ynė. Plagėt janė me tė vėrtetė njė testament nė jetė. Shenjat e plagėve janė tė shėmtuara vetėm pėr njerėzit qė nuk mund t’i shohin.

Sa pėr pikėllimin, njė gjė ta them me siguri: Do tė tė vijė dallgė-dallgė. Kur anija dėmtohet pėr herė tė parė, tė duket se po mbytesh dhe ke vetėm rrėnoja e copa tė anijes pėrreth teje.

Ēdo gjė qė lundron rreth teje tė kujton bukurinė dhe madhėshtinė e anijes qė ishte nė fillim por qė nuk ėshtė mė. E gjitha ēka mund tė bėsh ėshtė tė notosh. Ti gjen disa pjesė tė rrėnojave dhe do tė kapesh fort nė to pėr njė kohė tė gjatė.

Ndoshta ėshtė diēka fizike qė ke nga ai person. Ndoshta ėshtė njė kujtim i lumtur ose njė fotografi. Ndoshta ėshtė njė person i cili gjithashtu po lundron me ju. Pėr njė farė kohė, gjithēka qė mund tė bėsh ėshtė tė notosh.

Thjesht qėndro gjallė!

Nė fillim, valėt janė 100 metra tė larta dhe pėrplasen mbi ty pa mėshirė. Ato vijnė 10 sekonda larg nga njėra-tjetra dhe as nuk tė japin kohė qė tė marrėsh frymė. E gjitha qė mund tė bėsh ėshtė qė tė kapesh diku dhe tė notosh.

Pas njė farė kohe, ndoshta javė, ndoshta muaj, do tė vinė dallgėt ende tė larta deri nė 100 metra, por ato do tė jenė mė larg nga njėra-tjetra nė kohė. Kur dallgėt vijnė, ato ende tė rrėzojnė dhe tė shuajnė pėrsėri.

Por nė kohėn ndėrmjet dallgėve, mund tė marrėsh frymė, mund tė funksionosh. Ti nuk e di se ēfarė do ta shkaktojė pikėllimin. Mund tė jetė njė kėngė, njė figurė, njė ndėrprerje rruge, aroma e njė kafeje. Ajo mund tė jetė ēdo gjė… por dallga vjen duke u pėrplasur mė lehtė. Por nė kohėn mes dallgėve, ka jetė.

Mė pas, ti do tė shohėsh se valėt janė vetėm 80 metra tė larta tashmė, ose 50 metra tė gjata. Edhe pse ato ende vijnė, ato janė larguar shumė nga njėra-tjetra.

Ju mund t’i shihni ato qė vijnė. Njė pėrvjetor, njė ditėlindje, njė festė. Ju mund t’i shihni duke ardhur, nė pjesėn mė tė madhe dhe do ta pėrgatisni veten. Dhe kur ajo dallgė do tė bjerė mbi ju, ju e dini se nė njė mėnyrė apo njė tjetėr, pėrsėri, do tė dilni nė anėn tjetėr tė bregut.

Sėrish i mbytur nė lot, ende varur nė njė pjesė tė vogėl tė rrėnojave qė kanė mbetur, por do t’ia dalėsh…

Merre kėtė kėshillė nga ky plak i vjetėr. Valėt kurrė nuk do tė ndalen, gjithmonė do tė vijnė, ndoshta sepse edhe ti vetė kėshtu dėshiron. Por do tė mėsosh si t’u mbijetosh.

Dhe dallgė tė tjera do tė vijnė pėrsėri. Dhe do t’u mbijetosh edhe atyre.

Nėse je me fat, do tė kesh shumė plagė nga shumė dashuri tė jetės. Dhe kaq shumė anije qė mbyten…


https://shkollaesuksesit.com/perzgje...ZbO2SvPIIdKRSE

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur