Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-04-2018, 21:13   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,883
Thanks: 406
Thanked 1,601 Times in 1,014 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Historikisht, meshkujt duhet tė konkurrojnė me miqtė e tyre pėr tė fituar qasje nė femra tė bukura.

Sipas njė studimi australian tė publikuar sė fundmi, meshkujt kur pėrballen me njė grua shumė tė bukur me tė vėrtetė bėhen mė tė guximshėm dhe nė mėnyrė tė pashmangshme rritin kėshtu rrezikun e incidenteve. Kjo pasi iu drejtohen aventurave tė jashtėzakonshme dhe tė rrezikshme. Studimi u krye nė njė grup ekspertėsh tė raporteve nė ēift, dhe kanė gjetur sjellje mė tė guximshme nga tė rinjtė nėn sytė e vajzave tė bukura.

Ata i kanė shpjeguar nga ana shėndetėsore sjellje tė tilla me rritjen e nivelit tė testosteronin, siē ėshtė ilustruar nga mostrat e pėshtymės nga djemtė tė cilėt vihen para vajzave tė bukura. Siē thekson profesor Hippel Bill Von, i cili udhėhoqi hulumtimin, "historikisht, meshkujt duhet tė konkurrojnė me miqtė e tyre pėr tė fituar qasje nė femra tė bukura dhe fituesit e kėsaj sfide janė ata qė kalojnė gjenet e tyre nė brezat e ardhshėm".
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 21:15   #2
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,611
Thanks: 13,592
Thanked 7,556 Times in 4,800 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Na fute tmerrin me keto tema lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 21:17   #3
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,883
Thanks: 406
Thanked 1,601 Times in 1,014 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Gjithcka nisi nga Helen of Troy...
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 21:19   #4
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,611
Thanks: 13,592
Thanked 7,556 Times in 4,800 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Gjithcka nis nga "Helena" juaj
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 21:19   #5
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,085
Thanks: 15,548
Thanked 13,194 Times in 8,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Na fute tmerrin me keto tema lol
Ēa ka pėr tė futur tmerrin aty, edhe kafshėt zihen pėr femrat jo mė njerzit.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 21:23   #6
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,611
Thanks: 13,592
Thanked 7,556 Times in 4,800 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ēa ka pėr tė futur tmerrin aty, edhe kafshėt zihen pėr femrat jo mė njerzit.
Ska konkurence me sot, te gjitha njelloj Jane bere keto terheqset
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 21:25   #7
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,085
Thanks: 15,548
Thanked 13,194 Times in 8,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Gjithcka nisi nga Helen of Troy...
Kjo Helena e forumit?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 21:26   #8
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,085
Thanks: 15,548
Thanked 13,194 Times in 8,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ska konkurence me sot, te gjitha njelloj Jane bere keto terheqset
"Kė tė marr e kė tė lė
Natėn gjumi s'po mė zė"


Thotė kėnga.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 21:28   #9
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,883
Thanks: 406
Thanked 1,601 Times in 1,014 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kjo Helena e forumit?
Ishte metafore, se per femrat bota ka perjetuar luftrat me te medha...
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 21:43   #10
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,085
Thanks: 15,548
Thanked 13,194 Times in 8,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Lėre metaforėn ti por kemi njė "Helen of Troy" antare tė forumit kėtu neve.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 22:27   #11
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Ishte metafore, se per femrat bota ka perjetuar luftrat me te medha...

Ne nota serioze, tragjike bilez, luftrat jane shkaktuar sepse sa here qe DIKUSH eshte akuzuar se eshte konsort i kurvave, ne menyre imagjinare (qe manifestohet REAL) ia ka fut vetes me plumb ne anen e djathte te trurit.

Ne nota humoristike, Parid idioti nuk e dinte se po ia vidhte vetes Helenen! Padituri!
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 22:29   #12
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Gjithcka nisi nga Helen of Troy...

Nisi nga ato qe donin te beheshin Helen!
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 22:29   #13
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,670
Thanks: 2,278
Thanked 1,243 Times in 830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Eh sa jeten e kam marrur keto mekatare
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 01:47   #14
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,961
Thanks: 6,869
Thanked 1,958 Times in 1,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Prandaj feja islame quhet feja e paqes. Sepse kur i ven ruben te gjitha femrave te gjitha duken njesoj dhe kshtu gjithe njerzia bie ne paqe. Nuk eshte e drejte as per femrat e tjera te shemtuara por zemerbukura qe nje whore e bukur te marri gjithe vemendjen.
Edhe nga pikpamja evolucionare eshte me mire sepse kshtu vetem te aftit hajdudat cubat militantet a paftyre pasojn gjenet e tyre, kjo ndalon progresin e njerzimit dhe ngelemi gjithnje si kafshet ne xhungel.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 03:28   #15
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Na fute tmerrin me keto tema lol
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 06:24   #16
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,014
Thanks: 1,379
Thanked 2,269 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
"Kė tė marr e kė tė lė
Natėn gjumi s'po mė zė"


Thotė kėnga.
Shega partizane.... Nė kazan me zift tė valuar tė hedh... Thoshte halla
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 11:07   #17
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,085
Thanks: 15,548
Thanked 13,194 Times in 8,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Shega partizane.... Nė kazan me zift tė valuar tė hedh... Thoshte halla
Halla thoshte "Shega ėshtė goxha pelė"
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 11:53   #18
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,814
Thanks: 3,175
Thanked 2,130 Times in 926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Qenkemi mire nga kjo ane. Nje problem me pak! :/
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 12:14   #19
[email protected]
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,806
Thanks: 2,282
Thanked 2,462 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Titulli eshte gabim. Behen meshkujt te rrezikshem kur perballen me femra te bukura.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 13:52   #20
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,938
Thanks: 15,627
Thanked 9,465 Times in 5,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gratė tėrheqėse, tė rrezikshme

Shyqyr qe jemi tshpifme lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur