Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-08-2019, 12:06   #1
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,813
Thanks: 3,173
Thanked 2,127 Times in 924 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Bashkeshort/e apo...?

Nisur nga nje debat me koleget dje, po e bej nje pyetje te pafajshme ketu ne lidhje me definicionin e fjales bashkeshort/e dhe kush mund/duhet te quhet i tille.

Per mua bashkeshort eshte ai i cili eshte legalisht/zyrtarisht i martuar me dike. Nqs nuk e ke ate cope leter, ate mund ta quash gjithcka pervec se bashkeshort.

Dje po bisedonim mes kolegesh dhe nje prej tyre e cila ka shume vite qe jeton me dike dhe ka dhe femije me te tha: “Im shoq dhe une ishim ne San Francisco kete fundjave” dhe shumica prej nesh filluam ta pyesnim se kur ishin martuar dhe kjo s’na kishte thene gje. Lol Ne fakt ata nuk ishin martuar dhe ajo mendonte se prape mund ta quante bashkeshortin e saj edhe pse ligjerisht nuk mundet.

Atehere kush per ju mund/duhet te quhet bashkeshort/e?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 12:08   #2
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,938
Thanks: 15,626
Thanked 9,457 Times in 5,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Common law quhen kta qe sjan martuar por jetojn e kan femi bashke e quhen si te martuar para ligjit pra kan te njejtat te drejta.
Ktu te ne te pakten esht ashtu si koncept.
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 12:15   #3
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Bashkeshort/e apo...?

Bashkeshort i eshte shtuar prapashtesa short=fat. Kur behen punet me shkusi ec e prit se cfare do te te bjere ne pjese apo ne thes. Personalisht mendoj se eshte gabim ne te gjitha rastet, pervec shkusise. Por edhe kur thone shoqe jete perseri me vjen te zgerdhihem se shoqja ka kuptim tjeter. Andej na Vllora thone: o motraaaaa a do lidhemi bashke moj (qėne)?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 12:15   #4
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,707
Thanks: 2,122
Thanked 862 Times in 670 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Une i bashkohem mendimit te Estherit, ti mund te jetosh “common law” por nga ana ligjore ke nje common law bashkshort!

Per, menimin tem vetem certifikata e martes te jep ate sigurin dhe krenarin e te quajturit bashkshort/e, te jep gjithashtu nje mendje te qet dhe te pa djallzuar ku interesat jan te perbashketa.

Po flas nga ana legale kryesisht , mos e ngatrroni me ndjenjat
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 12:48   #5
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,813
Thanks: 3,173
Thanked 2,127 Times in 924 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Une i bashkohem mendimit te Estherit, ti mund te jetosh “common law” por nga ana ligjore ke nje common law bashkshort!

Per, menimin tem vetem certifikata e martes te jep ate sigurin dhe krenarin e te quajturit bashkshort/e, te jep gjithashtu nje mendje te qet dhe te pa djallzuar ku interesat jan te perbashketa.

Po flas nga ana legale kryesisht , mos e ngatrroni me ndjenjat
Si thua ta ngaterrojme pak dhe me ndjenjat? Per mua si femer, nqs nje mashkull edhe sikur te me doje, edhe sikur te me trajtoje si mbretereshe, etj...etj, nqs ai nuk me ben te tijen dhe ligjerisht gje qe vjen me marrjen e mbiemrit te tij dhe akses te gjithckaje qe ai ka, pasuri apo borxhe, atehere une nuk duhet te quhem bashkeshortja e tij dhe vice versa. Mund te quhemi partner apo dicka tjeter por kurrsesi bashkeshort.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Esther : 20-08-2019 nė 12:52
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 12:53   #6
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,697
Thanks: 5,586
Thanked 11,572 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Esther, te qenurit pjesa plotesuese e njeri-tjetrit , nuk ngelet ne vartesi te nje cope letre. Per mendimin tim nenshkrimi i asaj letre/marveshje eshte me teper ngaterrese . Une pershembull s’kam martese me timshoq per arsye qe s’dua t’i ndaj ketu. Si ta quaj babane e tre femijeve dhe kryetarin e familjes se 25 viteve?
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 12:54   #7
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

esther paska mani skllaverimi. une nuk do doja te beja timen asnje njeri. mund te behemi nje, te perjetojme gjithcka te bukur bashke, por kurrsesi budallikun.

edhe nuk merremi me llafe.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 12:55   #8
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Esther, te qenurit pjesa plotesuese e njeri-tjetrit , nuk ngelet ne vartesi te nje cope letre. Per mendimin tim nenshkrimi i asaj letre/marveshje eshte me teper ngaterrese . Une pershembull s’kam martese me timshoq per arsye qe s’dua t’i ndaj ketu. Si ta quaj babane e tre femijeve dhe kryetarin e familjes se 25 viteve?
asigjo. pse duhet cilesu? cilesimi vec t'ngushton.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 12:58   #9
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,697
Thanks: 5,586
Thanked 11,572 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
asigjo. pse duhet cilesu? cilesimi vec t'ngushton.
Si asigjo? Ai eshte bashkshorti im pasi ai ishte fati im. Pse duhet nje leter te mbaje rendesine e asaj qe une ndjej? Nga ana tjeter , sa bashkshorta hedhin firmat e nuk e mbushin vitin lene mo me shku 25 vite?

Ne rast se vijme ne gjykimin e cfar i takon kujt... me mire se midis njeri -tjetrit nuk ka me e ditur ligji apo gjykata. Shpesh eshte dhe njefare kercenimi ky per gjinine mashkullore qe sa vjen e po humbet deshiren e kurorezimit legal
__________________
Follow Your Joy

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Leaf : 20-08-2019 nė 13:00
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 12:59   #10
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Si asigjo? Ai eshte bashkshorti im pasi ai ishte fati im. Pse duhet nje leter te mbaje rendesine e asaj qe une ndjej? Nga ana tjeter , sa bashkshorta hedhin firmat e nuk e mbushin vitin lene mo me shku 25 vite?
mir mi. per llafe quje si t'dush.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:04   #11
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,867
Thanks: 17,818
Thanked 22,905 Times in 8,843 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

kur dikush ka shume vite bashk dhe femij pothuajse i konsideroj se jan bashkeshorte sadoqe nuk jan legalisht..biles kur shoqeria me thot per partnerin e tyre harroj dhe them “burri jot” lol
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rexhina : 20-08-2019 nė 13:08
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:06   #12
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,813
Thanks: 3,173
Thanked 2,127 Times in 924 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Esther, te qenurit pjesa plotesuese e njeri-tjetrit , nuk ngelet ne vartesi te nje cope letre. Per mendimin tim nenshkrimi i asaj letre/marveshje eshte me teper ngaterrese . Une pershembull s’kam martese me timshoq per arsye qe s’dua t’i ndaj ketu. Si ta quaj babane e tre femijeve dhe kryetarin e familjes se 25 viteve?
Pikerisht ashtu sic e quajte, babai i femijeve te tu apo partner. Duke mos qene ligjerisht e martuar me te, nqs ai hyn ne borxhe, asnje nuk vjen mbas teje per t’i paguar ato e shume gjera te tjera qe mund/duhet te beje.

Nuk po them ne asnje menyre qe ajo cope leter eshte me mire se pa te e ku ta di une, perkundrazi njoh disa cifte teper te lumtur qe nuk e kane ate cope leter dhe as nuk duan ta kene por ama ata nuk e quajne njeri-tjetrin bashkeshorte.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:08   #13
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,697
Thanks: 5,586
Thanked 11,572 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Pikerisht ashtu sic e quajte, babai i femijeve te tu apo partner. Duke mos qene ligjerisht e martuar me te, nqs ai hyn ne borxhe, asnje nuk vjen mbas teje per t’i paguar ato e shume gjera te tjera qe mund/duhet te beje.

Nuk po them ne asnje menyre qe ajo cope leter eshte me mire se pa te e ku ta di une, perkundrazi njoh disa cifte teper te lumtur qe nuk e kane ate cope leter dhe as nuk duan ta kene por ama ata nuk e quajne njeri-tjetrin bashkeshorte.
Nese je vertet mish e thua, borxhi i tij eshte edhe imi e anasjelltas. Eshte e gjitha ne interpretim . Ka shume e shume relata qe nje interpretim i ben te jene ne favor dhe e kunderta ne disfavor.

Gjithsesi ai per mua eshte imshoq e s’e kam quajtur kurre dicka tjeter
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:09   #14
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,813
Thanks: 3,173
Thanked 2,127 Times in 924 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
esther paska mani skllaverimi. une nuk do doja te beja timen asnje njeri. mund te behemi nje, te perjetojme gjithcka te bukur bashke, por kurrsesi budallikun.

edhe nuk merremi me llafe.
Lere Estherin por merru me temen he xhan.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:14   #15
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Lere Estherin por merru me temen he xhan.
cila fjal eshte me e pershtatshme: bashkeshort apo xhan?
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:16   #16
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,359 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Po ciftet gay si e qujne njeri tjetrin te martuar?
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:16   #17
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,083
Thanks: 15,543
Thanked 13,193 Times in 8,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Pikerisht ashtu sic e quajte, babai i femijeve te tu apo partner. Duke mos qene ligjerisht e martuar me te, nqs ai hyn ne borxhe, asnje nuk vjen mbas teje per t’i paguar ato e shume gjera te tjera qe mund/duhet te beje.

Nuk po them ne asnje menyre qe ajo cope leter eshte me mire se pa te e ku ta di une, perkundrazi njoh disa cifte teper te lumtur qe nuk e kane ate cope leter dhe as nuk duan ta kene por ama ata nuk e quajne njeri-tjetrin bashkeshorte.
Sipas gjykimit tim e ke gabim, mund tė mos kurorėzosh me letra njė martesė dhe tė shkosh gjithė jetėn me "shortin" qė hodhe nė fillim, dmth. mund ta quash me plotė gojėn bashkėshort ose bashkėshorte.
Dhe e kundėrta, tė jesh kurorėzuar me letra dhe tė mos jesh bashkėshort/bashkėshorte i/e devotshėm/e.
Kjo qė po thua ti Esther pi ujė vetėm nė rast ndarje pėr mbajtje tė disa pėrgjegjėsive ligjore por nėse njė ēift duhet vėrtet dhe rrit fėmijėt e tijė sido qė tė jetė nga ana formale janė bashkėshort me njėri tjetrin.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:17   #18
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Po ciftet gay si e qujne njeri tjetrin te martuar?
superadministrator
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:17   #19
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,813
Thanks: 3,173
Thanked 2,127 Times in 924 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Nese je vertet mish e thua, borxhi i tij eshte edhe imi e anasjelltas. Eshte e gjitha ne interpretim . Ka shume e shume relata qe nje interpretim i ben te jene ne favor dhe e kunderta ne disfavor.

Gjithsesi ai per mua eshte imshoq e s’e kam quajtur kurre dicka tjeter
Ligjerisht pasuria dhe borxhi i tij nuk eshte i yti dhe anasjelltas. Nqs atij larg qofte neser i ndodh dicka, ti ligjerisht nuk ke te drejte te marresh vendime mjekesore per jeten e tij dhe ai per ty. Vetem nese nqs i jepni njeri-tjetrit power-of-attorney, atehere po. Etj...etj.

Sa per ndjenjat, eshte tjeter gje te mos mundesh te besh celebrim per cfaredo arsye dhe te mos duash.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:18   #20
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,083
Thanks: 15,543
Thanked 13,193 Times in 8,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Po ciftet gay si e qujne njeri tjetrin te martuar?
Bashkėēthurur
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur