Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-10-2019, 14:45   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Klubit serb FK Crvena zvezda iu ndalua hyrja nė KosovėKlubit serb FK Crvena zvezda iu ndalua hyrja nė KosovėMomenti kur polici i Kosovės e kthen mbrapa drejtorin e Crvena Zvezdas (VIDEO)
October 9, 2019

Mediat serbe e kanė publikuar njė video ku shihet drejtori i pėrgjithshėm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga njė polic i Kosovės nė pikėn e kufitare nė Jarinje.

Crvena Zvezda ishte nisur nė drejtim tė Kosovės pėr tė tentuar hyrjen brenda territorit tonė pėr tė zhvilluar ndeshjen ndaj klubit ilegal serb, Trepēa, nė Zveēan, por u kthyen mbrapa nga Policia e Kosovės.

I pari qė tentoi tė kalonte kufirin mes Serbisė dhe Kosovės ishte drejtori i pėrgjithshėm i Crvena Zvezdas, Terzic, i cili kaloi pjesėn e pikės serbe me lehtėsi.

Terzic ishte ai i cili u ofrua tek pika kufitare me veturėn e tij tė hynte para autobusit, por pėrgjigja e policisė sė Kosovės ishte negative.

Policia e Kosovės ia kėrkoi fillimisht dokumentet, pastaj ia kumtoi lajmi se ai e ka te ndaluar hyrjen nė Kosovės, me ē’rast u detyrua tė kthehet pas.

Faqja serbe Telegraf.rs ka kapur momentin kur polici i Kosovės i thotė Terzicit qė nuk mund tė kalojė kufirin.

Ai e pyeti pėr arsyen, ndėrsa polici iu pėrgjigj thjeshtė, se ky ėshtė urdhėr i Qeverisė sė Kosovės.

Videon e diskutimit nė mes tė policit dhe drejtorit tė pėrgjithshėm tė Crvena Zvezdas, Terzic, mund ta shikoni mė poshtė.

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 17:06   #2
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Klubit serb FK Crvena zvezda iu ndalua hyrja nė KosovėSėrish dridhet Serbia, para njė ore policia e Kosovės ndal edhe dikė tjetėr nė kufi!

Nga: Kemajl Goca Mė: 9 tetor 2019 Nė ora: 18:19
Foto galeri
Foto nga ora 12.00 nė Jarinje, kur u ndal Zvezda
Policia e Kosovės tregon autoritetin e saj, kthen pas edhe klubin e hendbollit Topliēanin (meshkujt) nga Prokuplja.

Cėrvena Zvezda e Beogradit, klubi mė i urryer nė Ballkan nė futboll, para orės 12.00 tė ditės sė sotme, ėshtė ndal nga policia e Kosovės dhe ėshtė kthyer pas, nga kishte ardhur, pėr nė Beograd. Zvezda nuk u lejua tė futet nė shtetin e Kosovės, pėr tė zhvilluar ndeshjen ilegale kundėr Trepēės fantome nė kuadėr tė Kupės sė Serbisė.
ImageFoto galeri

Rreth orės 16.55, nė kufirin nė Brnjak, policia e Kosovės tregon autoritetin e saj, kthen pas edhe klubin e hendbollit Topliēanin (meshkujt) nga Prokuplja.

“Sot, nė Brnjak ka arritur furgoni me shofer Miodrag Zhugiq, i lindur me 30 mars tė vitit 1997, nė Prokuplje. Nė furgon kanė qenė 17 pasagjerė.

Kur i pyetėn se ku po shkoni, ata u pėrgjigjėn: Nė njė ndeshje sportive tė hendbollit, klubi Topliēanin nga Prokuplja, pėr tė luajtur njė ndeshje tė ligės sė parė tė Serbisė me Mokra Gorėn nga Zubin Potoku.

Ata u kthyen nė kufirin e Brnjakės”, bėhet e ditur pėr gazetėn kombėtare "Bota sot", nga burimet tona, tė afėrta me Federatėn e Hedbollit tė Kosovės.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur