Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-08-2018, 20:34   #141
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,047
Thanks: 5,693
Thanked 6,650 Times in 4,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
te Hotel 4 Stinet ke sa te djecesh....te te gjitha ngjyrave e te te gjitha nacioneve
lum si ju qe keni pjeshka ne Vlore
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 20:34   #142
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,542
Thanks: 11,380
Thanked 10,209 Times in 6,167 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 540
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
te Hotel 4 Stinet ke sa te djecesh....te te gjitha ngjyrave e te te gjitha nacioneve
Piranja pyet vetėm pėr stinėn e verės jo pėr 4 Stinėt.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 20:36   #143
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,438
Thanks: 363
Thanked 1,842 Times in 1,237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Piranja pyet vetėm pėr stinėn e verės jo pėr 4 Stinėt.
ne Vlore vetem behar ka
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 20:37   #144
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,047
Thanks: 5,693
Thanked 6,650 Times in 4,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Piranja pyet vetėm pėr stinėn e verės jo pėr 4 Stinėt.
se vjen ai pirati shezllon hesapi
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 20:41   #145
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,949
Thanks: 2,885
Thanked 2,999 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

qashtu edhe une mendova, dhafi eshte per stine vere, pos nese kane filluar edhe skijime dimri te organizojne ne pdhazh

Oooo thane, na pushtuan turistet ruse Vloren, thua gjithe popullaten e kane nisur per Kropishti e nje per kurjozitet nuk mund ta gjejne per fotdeshmi edhe ate.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 20:49   #146
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,542
Thanks: 11,380
Thanked 10,209 Times in 6,167 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 540
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
qashtu edhe une mendova, dhafi eshte per stine vere, pos nese kane filluar edhe skijime dimri te organizojne ne pdhazh

Oooo thane, na pushtuan turistet ruse Vloren, thua gjithe popullaten e kane nisur per Kropishti e nje per kurjozitet nuk mund ta gjejne per fotdeshmi edhe ate.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 21:00   #147
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,047
Thanks: 5,693
Thanked 6,650 Times in 4,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
mu ngrefen nervat tani
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 31-08-2018, 21:07   #148
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,949
Thanks: 2,885
Thanked 2,999 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

jo be cfare a mban dielli edhe ndonje dite atje nga pdhazhi edhe nuk qenka per panik invazioni ik nga pishina edhe i pyet: vuoi andare pas kaēubes te ziejme e thyejme vezet davaj, davaj
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 22:06   #149
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,620
Thanks: 1,344
Thanked 1,133 Times in 758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin

Kim was horrified when her unflattering photos of her backside were splashed across news
Nuk ja paska rregulluar ai shqiptari bythet te kjo fotogafia.
Nese duam qe ti veme nje emer epokes qe jetojme, pa dyshim emri me i pershtatshem do te ishte Epoka e Bythes, ndersa simboli i kesaj epoke eshte padyshim Kimja.
Me falni per fjalorin e pahijshem por kur ska turp kjo......

P.S.
Besoj ju ulen nervat dragues tani me kete foto.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2018, 12:27   #150
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,837
Thanks: 1,227
Thanked 1,683 Times in 1,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Turistėt e huaj zhgėnjehen nga Shqipėria:
Vetėm 10 pėrqind mund tė kthehen
Vetėm 10% e turistėve nga Evropa qendrore dhe 4% nga vendet nordike kanė deklaruar se mund tė kthehen sėrish nė Shqipėri pėr pushime.

Ky ėshtė rezultati nga anketimet e kryera prej operatorėve turistikė, tė cilėt kanė sjellė kėta turistė nė vendin tonė.

Kreu i unionit tė operatorėve turistik, Rrahman Kasa deklaron se janė disa problematika tė hasura gjatė kėtij sezoni ndėr tė cilat infrastruktura e dobėt turistike, shėrbimi jo cilėsor por edhe mjedisi i ndotur.

I njėjti shqetėsim ėshtė ngritur edhe nga kryetari i shoqatės sė Hotelierėve Zak Topuzi i cili shprehet se kėto problematika zhvlerėsojnė paketėn shqiptare pėr turizmin, shkruan Scan.

Topuzi renditi si shqetėsim edhe mungesėn e menaxhimit tė territorit tė plazheve si dhe atė tė resorteve.

Operatorėt kėrkojnė ndėrhyrje tė pushtetit qendror por edhe atij lokal pėr tė eliminuar pengesat qė sjellin mungesė tė ardhurash nė sektorin e turizmit. albeu.com
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 13:06   #151
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 681
Thanks: 16
Thanked 198 Times in 143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Smokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Po operatoret cfare roli kane ne kete mes?
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2018, 13:15   #152
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,761
Thanks: 8,854
Thanked 4,581 Times in 2,850 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Paska ardhe Kimi ne Vlore? Nga pas i vjen dhe historia
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 13:20   #153
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,837
Thanks: 1,227
Thanked 1,683 Times in 1,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Paska ardhe Kimi ne Vlore? Nga pas i vjen dhe historia
S'na mjaftoj Cili prandaj huazuam Kimi
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2018, 13:23   #154
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,761
Thanks: 8,854
Thanked 4,581 Times in 2,850 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
S'na mjaftoj Cili prandaj huazuam Kimi
Cili ka parakolpin, kimi mrapakolpin
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 13:48   #155
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,405
Thanks: 127
Thanked 163 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Po operatoret cfare roli kane ne kete mes?
Operatoret mbajne bythen me dore dhe ehdhin anketime fallco.

Gjithashtu ne vend qe ti cojne turistet ne vende si shengjini, velipoja, sonat te Rradhimes, apo ne jug te shqiperise i cojne ne zona so golemi, ku vet ne shqiptaret nuk shkojme.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2018, 13:59   #156
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,405
Thanks: 127
Thanked 163 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Turistėt e huaj zhgėnjehen nga Shqipėria:
Vetėm 10 pėrqind mund tė kthehen
Vetėm 10% e turistėve nga Evropa qendrore dhe 4% nga vendet nordike kanė deklaruar se mund tė kthehen sėrish nė Shqipėri pėr pushime.

Ky ėshtė rezultati nga anketimet e kryera prej operatorėve turistikė, tė cilėt kanė sjellė kėta turistė nė vendin tonė.

Kreu i unionit tė operatorėve turistik, Rrahman Kasa deklaron se janė disa problematika tė hasura gjatė kėtij sezoni ndėr tė cilat infrastruktura e dobėt turistike, shėrbimi jo cilėsor por edhe mjedisi i ndotur.

I njėjti shqetėsim ėshtė ngritur edhe nga kryetari i shoqatės sė Hotelierėve Zak Topuzi i cili shprehet se kėto problematika zhvlerėsojnė paketėn shqiptare pėr turizmin, shkruan Scan.

Topuzi renditi si shqetėsim edhe mungesėn e menaxhimit tė territorit tė plazheve si dhe atė tė resorteve.

Operatorėt kėrkojnė ndėrhyrje tė pushtetit qendror por edhe atij lokal pėr tė eliminuar pengesat qė sjellin mungesė tė ardhurash nė sektorin e turizmit. albeu.com
Keto jane anketime pa baza meqe ra fjala, sepse as nuk i bejne fare, por thjesh hedhin numra ne ajer, qe te bajne situaten te duket me keq sesa eshte, behet qofta nga media te caktuara, por behet edhe per mire, qe te vendosi ne alarme kete qeveri te dhjere.

Jane numra pa baza, sepse turistet nga europa qendrore, jane rritur 3 fish ne 5-6 vite, nuk jane ulur.

Edhe nordiket qe kane ardhur, jane cuar ne hotelet me te mira ne Golem, qe me then te drejten kane cilesi te mire.

Ajo cka nuk kuptoj une, eshte se perse i cojne ne Golem keta turiste nordike, dhe jo ne zona me te kururuar sic jane plazhet ne veri apo plazhet ne jug ( ndoshta mungesa e aeroportit, qe perseri eshte faj i qeverise).


Gjithsesi, duhet qe edhe une te mbetem realsit dhe te flasim ashtu sic eshte, qe problematike nuk eshte e vogel, dhe mendimi im eshte qe problematika me e madhe mbete menaxhimi i plehrave, mushkonjat dhe shtrimi total i rrugeve bashke me dhenien e sakte te yjeve ne hotele, qe te behet dallimi.


gjithe keto pikat qe dhane une une fjaline fundit me siper behen brenda viti nga kjo qeveri e dhjere, sidomos shtrimi i rrueve kryesore dhe sytesore dhe menaxhimi i plehrave, bashke me venien e sakte te yjeve ne hotele.


Keta jane duke i bere reklamim te madh shqiperise, dhe as nuk jane gati per reklamimin qe po bejne.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2018, 17:47   #157
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,438
Thanks: 363
Thanked 1,842 Times in 1,237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turistet ruse pushtojne Vloren

ne vlonjatet na Kropishti po beme plane kacubesh nuk na ecen, se kur nuk planifikojme deshtojme Prandaj i bejme reklamat me gjyle e topa....
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur