Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-02-2019, 14:54   #41
Anathema
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 1,553
Thanks: 185
Thanked 470 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
privat ishte Anathema? apo financuar nga qeveria
Jo ai eshte shteteror ...eshte i vjeter por i konstrukturuar.
Nuk ishte problemi te kushtet, por ndjesia qe te jepnin ata njerez.
Se di me eshte ngulitur thelle ne memorie, sikur kerkonin te ishin prane femijve...
Nuk ta ploteson ate boshllek as mireqenia e as perkujdesja e te tjereve.

Femijet e zonjes qe permenda jetonin ne Tirane , dhe kishin mbi dy muaj pa ardhur ta shihnin...e ta degjoje si fliste per ta , te therrte lekuren!
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Anathema pėlqehet nga
i vjetėr 04-02-2019, 14:57   #42
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 14,134
Thanks: 10,749
Thanked 6,674 Times in 3,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 181
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Dhe ketu jane te vetmuar por kushtet ja krijojne ne privat jo ne shtet prandaj pyeta.
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:58   #43
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,175
Thanks: 5,491
Thanked 1,564 Times in 858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Po mentaliteti, plus fukarrallaku, dhe dihen rezultatet.
Eshte kultura jone, jane traditat tona. Ka shume te mira dhe te kqija.
Por jemi rritur me dashuri dhe afrimitet, kjo eshte dicka e mire shume, por na ben njerz me te dobet ne pergjithesi.
P.sh jemi aq njerz te dobet saqe i kendojm dhe i qahemi kurbetit si femij. Sikur u be nami, ato kenget e kurbetit me jane dukur disi qesharake gjithmone.
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 15:06   #44
Anathema
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 1,553
Thanks: 185
Thanked 470 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Dhe ketu jane te vetmuar por kushtet ja krijojne ne privat jo ne shtet prandaj pyeta.
Ka edhe ketu privat...por sbesoj se eshte kjo diferenca....
Mbase une jam cik ekspresive kur vjen puna te prinderit e i perjetoj cik keq..bhoo
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Anathema pėlqehet nga
i vjetėr 04-02-2019, 15:10   #45
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 14,134
Thanks: 10,749
Thanked 6,674 Times in 3,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 181
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

dhe une kam punuar ne nje qender pleqsh ca kohe , jane shume te dashur e te mire me punonjesit , nuk jan nga ata qe te behen barre madje jane shume indipendente , kjo eshte dicka positive por nga ana tjeter jan shume te ftohte dhe jetojn jete shume te vetmuar ….ndoshta eshte mentaliteti por nuk eshte mire keshtu mendoj ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 04-02-2019, 15:10   #46
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,098
Thanks: 1,258
Thanked 7,251 Times in 3,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anathema Shiko postimin
Ka edhe ketu privat...por sbesoj se eshte kjo diferenca....
Mbase une jam cik ekspresive kur vjen puna te prinderit e i perjetoj cik keq..bhoo
Po ndoshta se je dhe beqare, e gjjthe attention shkon per ato...
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 15:18   #47
Anathema
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 1,553
Thanks: 185
Thanked 470 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Bad nuk lidhet me statusin mendoj, bile mendoj se kur je prind vete kupton, ndjen me shume peshen qe ka fjala po aq e pergjegjesi fjala, prind!
Do e lidhja me shume me faktin sesi jemi edukuar dhe sa prinderit na kane induktuar dashurine e perkushtimin per njeri tjetrin...
Nje arsye tjeter mund te jete kur njeri nga prinderit nuk jeton dhe ke pare e ndjere sakrificat e prindit tjeter ,per te bere gjithcka per ty...per familjen
Mund te kete 1000000 arsye ,por nuk eshte statusi!
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Anathema pėlqehet nga
i vjetėr 04-02-2019, 16:52   #48
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,646
Thanks: 896
Thanked 1,521 Times in 863 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pleqt amerikan jetojn me dinjitet per mendimin tim, sepse rrijn vetem plaku me plaken dhe vizitojn femijet e tyre nipat e mbesat e anasjelltas. Dmth jane te rritur ne jete, kane arritur pjekuri te madhe ne ket bote qe kerkon te jesh shume i fort mentalisht dhe te duash femijet e tu edhe pse jeton vetem ne pleqeri.
Ndersa pleqt tane jane shume te dobet mentalisht, jane si femije te vegjel qe duhen perkedhelur dhe mbajtur afer. Eshte kultura jone e tille, jemi mesu ne zhurme dhe familje te medhaja. Vetmija na frikeson ne shqiptarve.
Prandaj mbajnė qen e mace se nuk i tremb vetmia?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 04-02-2019, 16:54   #49
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,098
Thanks: 1,258
Thanked 7,251 Times in 3,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Prandaj mbajnė qen e mace se nuk i tremb vetmia?
Qen e mace mbajne pothuajse te gjithe ketej, jo vetem pleqte. I kane si terapi kundra stresit. lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 17:06   #50
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,646
Thanks: 896
Thanked 1,521 Times in 863 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Po pra, se ndihen tė vetmuar, njeriu ėshtė qėnie shoqėrore dhe vetmia ėshtė jo natyrale pėr tė
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 09-02-2019, 18:01   #51
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,321
Thanks: 10
Thanked 159 Times in 133 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

djema e vajza, shoh qe ne shqiptaret vuajme nga shume komplekse, gje qe na ben te jemi te frenuar per shume gjera, qe bota i ka kapercyer.
Ketu ne perendim, ekzistojne azile pleqesh shteterore (te bashkive ose komunave) dhe private. Te dyja nuk mund ti shash, me sherbime te rregullta, me ēdo gje. Kuptohet ato shteteroret jane me te lira.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur