Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-01-2019, 00:18   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,975
Thanks: 7,836
Thanked 3,596 Times in 1,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Spartak Ngjela

GazetaExpress
E hėnė, 14 Janar 2019 11:16

Janė tre presidentė tė Mėdhenj amerikanė qė kanė krijuar shtetin e pavarur tė Kosovės me luftė: Bush, Klinton, dhe Bush, dhe janė dy doktrina qė s’mund tė shkelen nga askush: Doktrina Klinton (e luftės)1999, dhe Doktrina Bush ( e pavarėsisė) 2008. Prandaj, tradhėtia shqiptare duhet tė matet mirė nė kėtė ēėshtje dhe tė tėrhiqet sa nuk ėshtė vonė
Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn, nė mėnyrė qė vetė tė investojė atje pėrpara sesa Serbia tė hyjė nė Bashkimin Europian. Rusia dhe Serbia e pushtuan nė vitin 1913 Kosovėn pėr Mitrovicėn. Dy kanė qenė pikėsynimet ruso-serbe tė vitit 1912-1913: Mitrovica dhe Shkodra.
Shkodrės i morėn tė keqen, por Mitrovicėn e morėn. “Pėr Shkodrėn shkoj nė luftė botėrore”, tha atėherė politika austrohungareze dhe ēoi flotėn pėr tė bombarduar Ulqinin.
Serbinė e investuar, Rusia e do si tė vetmin aleat qorr brenda Bashkimit Europian. Por, pa Mitrovicėn, gjithēka arbėrore qė ka nisur, nuk shkon dot mė tej. Mitrovica kėshtu siē ėshtė pėrbėn 25 pėrqind tė GDP -sė sė Kosovės, dhe, me investim dhe vėnien nė punė maksimalisht, Mitrovica do tė jetė 25 pėrqind e GDP -sė sė Shqipėrisė sė bashkuar me Kosovėn.
E kuptoni se nė ēfarė regjistri po luan tradhėtia shqiptare?
Kurse korrupsioni kryeministror Rama gjithė shpresėn e mbijetesės e ka te mbėshtetja e Serbisė, dhe te destabilizimi i Shqipėrisė.Nė kėtė skenė tė dyshimtė, tani ka dalė me forcė pro shqiptarizmės kryeministri i
Kosovės Ramush Haradinaj, i cili do t’i mposhtė tė gjithė kėta tė shitur dhe do tė hyjė nė historinė reale tė Shqipėrisė qė po vjen.
l.Rama dhe Thaēi, tė ndodhur nėn trysninė e frikės pėr goditjen penale ndaj tyre, kėrkojnė qė tė shkatėrrojnė planin e Arbėrisė nė favor tė Serbisė. Kjo ėshtė pėrsėritja e vjetėr e shitjes sė Shqipėrisė.
Qė tė dy po luajnė rolin e budallait duke mos e pėrmendur Mitrovicėn dhe liqenin e Ujėmanit. Por e gjithė ēėshtja ėshtė te Mitrovica. Pa Mitrovicėn Kosova dhe Shqipėria nuk kanė tė ardhme.
Mitrovica ka qenė dhe mbetet ēėshtja mė kryesore e Shqipėrisė dhe Kosovės.Edhe gjermanėt e Luftės sė Dytė Botėrore nuk ia lanė asnjė force Mitrovicėn dhe e administruan vetė. Por Shqipėria drejtohet sot nga njė palaēo panairesh dhe hajdut.Kurse Mitrovica sot ėshtė e lakmuara e Rusisė. Por nuk duhet tė harrojmė se edhe Brukseli e Berlini Mitrovicėn e duan brenda Shqipėrisė sė bashkuar. Ja, kjo ėshtė gjendja reale.
Do tė ishte fatalitet pėr tė ardhmen e Arbėrisė nėse shqiptarėt do ta lejojnė grabitjen e madhe qė kėrkon t’iu bėjė serbia nėn pretekstin e bashkimit. Pa Mitrovicėn, bashkimi i Shqipėrisė me Kosovėn do tė ishte njė bashkim nė falimentim.
E gjithė lėvizja patriotike shqiptare sot mbėshtetet te figura e kryeministrit shqiptar tė Kosovės Ramush Haradinaj. Vetėm ky mund ta ndalojė kėtė histeri tradhėtie qė ka plasur nė Shqipėri dhe nė Kosovė. Haradinaj ėshtė njė heroi i luftės, dhe atij i tuten tė gjithė antishqiptarėt – tė huaj apo shqiptarė qofshin.
ll.Njė njeri pa vlerė, si Edi Rama, qė nuk di asgjė tė bėjė veē vjedhjes dhe blerjes sė skllevėrve tė tij, po kėrkon tė shkatėrrojė Shqipėrinė. Nė kėtė valle ėshtė edhe Basha, edhe pse Saliu flet pėr tė kundėrtėn.
Po pse flet kundėr Berisha i cili e do shkatėrrimin e Shqipėrisė? Sepse nė kėtė kundėrshti i jep mundėsi Ramės qė ky t’iu thotė tė tijėve: u bashkuat edhe ju me Saliun? Nė njė kohė qė socialistėt e shohin Berishėn si gogolin e tyre.Por koha nuk ka smbrapsje. Ēėshtja shqiptare e rilindur nė vitin 1999, nuk ka mė kthim mbrapa. Janė jargėt otomane esadiste nė Tiranė dhe nė Prishtinė qė duan ta sjellin mbrapsh rrjedhėn historike tė shqiptarėve, por nuk do tė kenė forcė ta bėjnė kėtė.Rivlerėsimi i unifikuar i botės shqiptare nė Ballkanin Perėndimor ėshtė trend historik i kėsaj kohė. Pa kėtė botė e cila ėshtė 98 pėrqind me Amerikėn, Shtetet e Bashkuara nuk e fitojnė dot lehtė luftėn mė Rusinė. Prandaj edhe ata politikanė tė larte amerikanė qė mund tė kenė mendim pėr ndėrrim territoresh midis Sėrbisė dhe Shqipėrisė dhe lejojnė humbjen e Mitrovicės, janė kundėr interesit amerikan. Prandaj e kanė tė pamundur tė shprehen hapur.
Janė tre presidentė tė Mėdhenj amerikanė qė kanė krijuar shtetin e pavarur tė Kosovės me luftė: Bush, Klinton, dhe Bush, dhe janė dy doktrina qė s’mund tė shkelen nga askush: Doktrina Klinton (e luftės)1999, dhe Doktrina Bush ( e pavarėsisė) 2008.Prandaj, tradhėtia shqiptare duhet tė matet mirė nė kėtė ēėshtje dhe tė tėrhiqet sa nuk ėshtė vonė.
_________________________________________
https://www.gazetaexpress.com/shkurt...ovicen-615745/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 00:43   #2
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Kjo puna e Mitrovice personalisht me ka djegur qe ne fillim,kur ishte mundesia qe UCK te nderhynte ushtarakisht gjate terheqjes se serbeve dhe para se te dorezonin armet tek forcat e Natos.Nuk u shti asnje pushke atje.Erdhen francezet dhe Hashimet e Kadrijte deklaruan se Mitrovica eshte pjese e Kosoves dhe se te gjithe te shperngulurit shiptare do te kthehen atje.Kane kaluar 20 vjet dhe askush nuk u ktye atje dhe ajo pjese kurre nuk kaloi nen kontrollin e Prishtines.Bile edhe ata shqiptare qe paten mbetur ne ate ane,i shiten e po i shesin pronat.Le te kthehet Hashimi atje tani se shqiptare nuk ka me.Jane viedeot ne youtube,kush te doje le te futet e te degjoje se c'fare premtonte Hashim Thaci ne ate kohe dhe le ta krahasoje me qendrimin qe mban sot. Nuk i dhimset me Mitrovica e as pronat e shqiptareve atje.Mjafton qe ai te vazhdoje te jete ne pushtet e te shmange c'do investigim te mundshem kundra tije per afera te ndryshme korruptive dhe kriminale.Kjo eshte e verteta qe djeg.Vetem qorret dhe militantet fanatike nuk duan ta shohin kete.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 02:03   #3
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,270 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Sju paska zone gjumi aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Cfar interesash ka Rusia ne Mitrovice??????
Ne youtube,poshte deklaratave pompoze te tak njales,lexoni komente apo pershtypjet e....flamurtareve.

Ti na duhesh.
Na prij.
Bash shqiptar.

PS.....IMBECILE fshat.

Tungi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 02:11   #4
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Historikish ka qene Rusia kumbara e shteteve sllave dhe ortodokse ne Ballkan dhe historikish ato shtete jane shpreblyer me toka shqiptare. Edhe sot asgje nuk ka ndryshuar.Rusia perkrah Serbine dhe duket qartazi qe kerkohet ndarja e Kosoves ku Serbia do te mbante veriun e Kosoves dhe do te kishte lehtesira te tjera ne administrimin e komunave serbe ne jug dhe pronat e kishes.Ne shkembim do njihej ulesja e Kosoves ne OKB.Nuk ka nevoje me e mar vesh kete nga Spartak Ngjela sepse eshte dicka qe duket tash 20 vjet.Ceshtja eshte tek qendrimi qe mbajne lideret e Kosoves. Ata jane gati ta ndajne Kosoven me qellim perfitime personale. Thaci enderron nje cmim Nobel per paqe bshke me Vucicin ashtu si Arafati me rabinin mbi 20 vjet me pare.Humb Kosova,humbasin shqiptaret dhe fiton Thaci me banden e tije.Kush eshte me e rendesishme,Kosova,shqiptaret apo karriera dhe partia e Thacit?
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 06:18   #5
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,270 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Ka qene dhe Franca me Angline....ndersa dekorate drazha Драгољуб Михаиловић ka mare nga nje president caubojs,jo per noi gjo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 08:38   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,975
Thanks: 7,836
Thanked 3,596 Times in 1,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sju paska zone gjumi aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Cfar interesash ka Rusia ne Mitrovice??????
Ne youtube,poshte deklaratave pompoze te tak njales,lexoni komente apo pershtypjet e....flamurtareve.

Ti na duhesh.
Na prij.
Bash shqiptar.

PS.....IMBECILE fshat.

Tungi.

Mitrovica asht kali i Trojes ruse : i fut hunte aty dhe saboton gjithe evlopen.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 09:45   #7
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,270 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Mitrovica asht kali i Trojes ruse : i fut hunte aty dhe saboton gjithe evlopen.
Eshte baza ushtarake amerikane jo larg,prandaj mos u shqeteso...apropo:

Serbia ndėrton kishėn me emrin Putin.

Presidenti rus, Vladimir Putin tashmė ka njė fshat, njė statujė prej dylli, njė brand rakie dhe disa kafe qė mbajnė emrin e tij nė Serbi.

Tani do tė ketė edhe njė kishė. Kisha nė njė fshat tė vogėl nė veriperėndim tė Serbisė ėshtė ende nė ndėrtim e sipėr dhe do tė quhet "Kisha e Putinit". Autoritetet thonė se kjo ėshtė shenjė e admirimit qė kanė ndaj presidentit rus si dhe lidhjet e forta mes dy shteteve qė kanė tė pėrbashkėta rrėnjėt sllave dhe besimin ortodoks. Ndėrkohė Putin pritet tė vizitojė Serbinė kėto ditė dhe banorėt e fshatit urojnė qė ai tė vijė tė shohė kishėn. "Kjo kishė do tė mbajė emrin e Putin sepse ai ėshtė simboli i erės sė re nė Rusi dhe serbėt kanė filluar edhe njė herė tė besojnė tek Rusia" tha iniciatori i projektit, Branko Simonovic.

Shenimi IM...kaq te SEMURE mentale ka ish nashi narod,ose te jem me i qarte: BABES TIM une si kam bere ndonje monument,pervecse varrit prej mermeri ne Sharre.

RIP.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 10:19   #8
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,975
Thanks: 7,836
Thanked 3,596 Times in 1,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Eshte baza ushtarake amerikane jo larg,prandaj mos u shqeteso...apropo:

Serbia ndėrton kishėn me emrin Putin.

Presidenti rus, Vladimir Putin tashmė ka njė fshat, njė statujė prej dylli, njė brand rakie dhe disa kafe qė mbajnė emrin e tij nė Serbi.

Tani do tė ketė edhe njė kishė. Kisha nė njė fshat tė vogėl nė veriperėndim tė Serbisė ėshtė ende nė ndėrtim e sipėr dhe do tė quhet "Kisha e Putinit". Autoritetet thonė se kjo ėshtė shenjė e admirimit qė kanė ndaj presidentit rus si dhe lidhjet e forta mes dy shteteve qė kanė tė pėrbashkėta rrėnjėt sllave dhe besimin ortodoks. Ndėrkohė Putin pritet tė vizitojė Serbinė kėto ditė dhe banorėt e fshatit urojnė qė ai tė vijė tė shohė kishėn. "Kjo kishė do tė mbajė emrin e Putin sepse ai ėshtė simboli i erės sė re nė Rusi dhe serbėt kanė filluar edhe njė herė tė besojnė tek Rusia" tha iniciatori i projektit, Branko Simonovic.

Shenimi IM...kaq te SEMURE mentale ka ish nashi narod,ose te jem me i qarte: BABES TIM une si kam bere ndonje monument,pervecse varrit prej mermeri ne Sharre.

RIP.
Plotesisht dakort me simonovicin; rusia dhe serbia kane rrenje te perbashketa sllave dhe ortodokse prandaj nuk e kane vendin ne evropen perendimore jo sllave e katoliko protestante. Ēfare po kerkojne serbet ne kryeqytetin katoliko protestante jo sllav te Brukselit ?
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 10:28   #9
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,270 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Plotesisht dakort me simonovicin; rusia dhe serbia kane rrenje te perbashketa sllave dhe ortodokse prandaj nuk e kane vendin ne evropen perendimore jo sllave e katoliko protestante. Ēfare po kerkojne serbet ne kryeqytetin katoliko protestante jo sllav te Brukselit ?
Te largojme <byrazeret> ka Prizreni masanej tu pa tu bo se anej ka macedonia eshte veshtire.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2019, 17:34   #10
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,387
Thanks: 17
Thanked 176 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

ajo qe me habit mua, eshte se serbia ka fituar gjithmon terren ndaj kosoves e po fiton gjithmon
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2019, 17:38   #11
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,270 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
ajo qe me habit mua, eshte se serbia ka fituar gjithmon terren ndaj kosoves e po fiton gjithmon
Do kete agjente te kamufluar Rusia, qe manipulojne nga stepat.Shqiptaret jane popull.....KAVIE....HISTORIKISHT.

Kush me verteton te kunderten????

ASNJI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2019, 12:33   #12
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,081
Thanks: 3,512
Thanked 2,834 Times in 1,913 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

https://joq.al/artikull/513803.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2019, 12:52   #13
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,552
Thanks: 6,926
Thanked 8,185 Times in 5,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Do kete agjente te kamufluar Rusia, qe manipulojne nga stepat.Shqiptaret jane popull.....KAVIE....HISTORIKISHT.

Kush me verteton te kunderten????

ASNJI.
te kemi ty kaviar rus druzhe
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2019, 11:53   #14
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,228
Thanks: 345
Thanked 613 Times in 450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Do kete agjente te kamufluar Rusia, qe manipulojne nga stepat.Shqiptaret jane popull.....KAVIE....HISTORIKISHT.
Kush me verteton te kunderten????
ASNJI.
Populli muzhik mundet, historikisht. Shekullin e kaluar perjetoi permbysjen bolshevike (ke lexuar Zhivagon?), midis dy luftrave botrore perjetoi urine kolektive kolkoziane (gati 20 meleon te vdekur), ne luften e dyte botrore la nji meleon ne Finlande sikur te ishin dele, nisi luften kunder alemanes me nji arme per skuader … me pas mbajti ne varferi e mjerim jo vetem muzhikerine, por edhe Europen Lindore, dhe deri me sot ndodhet ne thundren e oligarkut Putin, i cili sundon me karten e rusofilise, se karta ideologjike e lenin-stalinit u dogj …

Ec e sajo te kundertat!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2019, 06:40   #15
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
ajo qe me habit mua, eshte se serbia ka fituar gjithmon terren ndaj kosoves e po fiton gjithmon
Serbia ka politkane,ne kemi hajna ne pushtet.Hajni nuk e ka mendjen tek atdheu,por se si do ta vjedhi atdheun.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 16:05   #16
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,081
Thanks: 3,512
Thanked 2,834 Times in 1,913 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

https://www.koha.net/veshtrime/13626...pave-ne-serbi/
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 16:15   #17
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,270 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Populli muzhik mundet, historikisht. Shekullin e kaluar perjetoi permbysjen bolshevike (ke lexuar Zhivagon?), midis dy luftrave botrore perjetoi urine kolektive kolkoziane (gati 20 meleon te vdekur), ne luften e dyte botrore la nji meleon ne Finlande sikur te ishin dele, nisi luften kunder alemanes me nji arme per skuader … me pas mbajti ne varferi e mjerim jo vetem muzhikerine, por edhe Europen Lindore, dhe deri me sot ndodhet ne thundren e oligarkut Putin, i cili sundon me karten e rusofilise, se karta ideologjike e lenin-stalinit u dogj …

Ec e sajo te kundertat!
Juve jeni shum konciz intelektuale(se SystemA o diku tjeter)

Letersia me pesimiste e Europes,letersi qe ndan shpirtrat,zhvendos mendjet,dhe rralle ka nje.... Happy End.

MAXIM GORKI....pastaj mbas fjaleve u....agravua,u aterrua,mungonte dhe e JUAJA....dormate???

Si i bie kjo ne SHQIP.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 16:18   #18
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Po fajti trupa ne Serbi, Rusiqka do te jete hera e trete pergjate ketyre 10 vjetve qe po e ben.....e treta e verteta.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 16:22   #19
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,270 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Ministri i Jashtem i Rusise....cfar eshte e mire per Serbine ne nuk mund te jemi kundra.
Tashti nuk di ndonje minister tjeter te kete thene....cfar eshte e mire per SHQIPTARET,ne sdo i pengojme te BASHKOHEN.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 17:06   #20
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,081
Thanks: 3,512
Thanked 2,834 Times in 1,913 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia kėrkon t’i japė Serbisė Mitrovicėn!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
https://www.rferl.org/amp/serbia-rus.../29887774.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur