Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-02-2019, 22:36   #541
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,816
Thanks: 3,259
Thanked 3,479 Times in 2,358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Qenke pėrgjigjur mirė, po mė pėlqen, sepse vėrtet edhe unė dukem online, por shpesh nuk postoj. Lexoj kapėrcimthi ndonjė postim dhe vazhdoj punėn time reale. Mirė, po pata dicka pėr tė thėnė e postuar - postoj.

Jo, nuk tė lė vetėm!
jo, po gabo, dil e humbe gati thane e kishin ceremonine e festes, vec a ik ti prej ketu me tupan e vadhe, do behet feste e modhe
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 10-02-2019, 22:44   #542
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,149
Thanks: 9,386
Thanked 4,965 Times in 2,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
jo, po gabo, dil e humbe gati thane e kishin ceremonine e festes, vec a ik ti prej ketu me tupan e vadhe, do behet feste e modhe
hahahahhaah. po e thu anjė tė vėrtetė tė habitshme. Shpesh mendoj pse kjo gatishmėri e ndonjėrit! Po besoj edhe ndonjėri e ka kuptuar se qė nga 31 dhjetori nuk po merrem me "ndonjėrėt", po merrem zakonisht me temat e mia. Kėshtu qė le tė festojnė edh eme tupana. Nėse pranojnė unė i bashkėngjitem kėsaj festės sė tyre me fyell.
Bile as me Hashimin nuk po merrem, as me dhokumat!
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2019, 22:57   #543
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,816
Thanks: 3,259
Thanked 3,479 Times in 2,358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
hahahahhaah. po e thu anjė tė vėrtetė tė habitshme. Shpesh mendoj pse kjo gatishmėri e ndonjėrit! Po besoj edhe ndonjėri e ka kuptuar se qė nga 31 dhjetori nuk po merrem me "ndonjėrėt", po merrem zakonisht me temat e mia. Kėshtu qė le tė festojnė edh eme tupana. Nėse pranojnė unė i bashkėngjitem kėsaj festės sė tyre me fyell.
Bile as me Hashimin nuk po merrem, as me dhokumat!
Shaka ishte, hahaaaa nuk e besoj qe nga ata qe deshirojne largimin e ndonjerit ketu.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2019, 22:59   #544
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,953
Thanks: 6,046
Thanked 7,147 Times in 4,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
jo, jo e kam shkruar pa sherr e pa ironi kesaj here. Nuk kane nge njerezit o Demke, po e shof edhe vete. Nganjehere me bie te postoj brenda dites e te jam unllajne, por ka edhe momente kur jam ondhajne, por nuk mund te shkruaj.

Qetra, i kuptoj edhe te tjeret, per ēfaredo arsye qe nuk mund te shkruajne, nuk mund ti kuptoj ata qe per nje gricke varin turinjet dhe kemba, dores per sere e jashte. Ketu komunikojme dhe e mira eshte qe permes komunikimit edhe atehere kur behen, qe nuk kuptohen te vazhdojne te komunikojne.

Edhe qetra pas qetres, jo po hajde shkruaj qe te mungojne forumista si dhakumi, qurshia

Nje shkrimtari qe nuk po me kujtohet emri ka thene: nga 100 nese ngelen 50 aty jam deri sa mos te ngel asnjeri i them ama ēelesin e kapinxhikut, se une rrije ketu. Te dalin te hupin keta, se kujtojne qe me fenere del i lyp njeri
Pjese nga romani i Sterjo Spasse – Pse
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 10-02-2019, 23:00   #545
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,149
Thanks: 9,386
Thanked 4,965 Times in 2,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Shaka ishte, hahaaaa nuk e besoj qe nga ata qe deshirojne largimin e ndonjerit ketu.
hahahah. po edhe unė me shaka e thashė. besoj kėtė e saktėson ajo kur thashė: edhe unė do t'i bashkėngjitem festės me fyell. hahahha.
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 10-02-2019, 23:08   #546
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,816
Thanks: 3,259
Thanked 3,479 Times in 2,358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Pjese nga romani i Sterjo Spasse – Pse
Ke ngaterruar romanin, i duhuri do ishte Aferdita perseri ne pdhazh ndersa ate romani tjeter: warum, warum ? nuk e kam lexuar komplet ngaqe nuk doja te behesha libralixues modhe.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 07:00   #547
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,774
Thanks: 5,429
Thanked 2,298 Times in 1,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Kudo qe te jene, qofshi mire me shendet.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 07:12   #548
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,953
Thanks: 6,046
Thanked 7,147 Times in 4,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Kudo qe te jene, qofshi mire me shendet.
mire se u ktheve
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 07:17   #549
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,774
Thanks: 5,429
Thanked 2,298 Times in 1,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Une ktu kam qene. Mu ka bo forumi si shpi.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 07:21   #550
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,953
Thanks: 6,046
Thanked 7,147 Times in 4,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Une ktu kam qene. Mu ka bo forumi si shpi.
doc. ka hum fare
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 07:23   #551
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,774
Thanks: 5,429
Thanked 2,298 Times in 1,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
doc. ka hum fare
Edhe Linden spo ma zene syte shume ktej verdalle
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 07:30   #552
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,953
Thanks: 6,046
Thanked 7,147 Times in 4,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Edhe Linden spo ma zene syte shume ktej verdalle
eshte ne fushate me pdiu
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 12:50   #553
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,564
Thanks: 3,529
Thanked 2,791 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

po mia a e keni pare ?? a eshte mire me shendet
pse u zhduk ajo qekur mori nje qen mistrec qe i shqyente mobiljet

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 14-02-2019 nė 12:56
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 12:51   #554
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 4,634
Thanks: 3,044
Thanked 5,485 Times in 1,804 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
po mia a e keni pare ?? a eshte mire me shendet
pse u zhduk ajo qekur mori nje qen mistrec qe i shqyente mobiljet
Hahahah.

Eshe une kam menduar per te. Edhe per Yoko.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 14:16   #555
Beaute
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 16,110
Thanks: 3,958
Thanked 9,516 Times in 3,210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: "Forumistė tė Humbur"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MiM@ Shiko postimin
Bea , Lea, Rėx, H.Kitty , Yoko ( kan avullu fare kto dy te funit ) ......
Je suis lą ballokume, thjesht nuk do jem me aktive si me pare .
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur