Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-02-2019, 00:10   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,640
Thanks: 9,877
Thanked 5,252 Times in 2,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin GrammyFM IMAGES 2019-02-11 BREAKING NEWS, KRYESORE
Dua Lipa shkruan pėrsėri historinė, shpėrblehet nė Grammy Awards

Kėngėtarja shqiptare sapo ka fituar ēmim nė Grammy Awards. Ajo ėshtė shpėrblyer nė kategorinė ‘Kėnga mė e mirė e zhanrit Dance’ me kėngėn “Electricity”, bashkėpunimin me dyshen “Silk City”, Diplo dhe Mark Ronson.

Ky ishte reagimi i ēmendur i kėngėtares shqiptare pas njoftimit pėr marrjen e ēmimit nė Grammy Awards:

https://twitter.com/i/status/1094739951370100742

burimi k ė t u
__________________
as me miq, as me anmiq ...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 11-02-2019 nė 00:12
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 06:38   #2
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,524
Thanks: 6,286
Thanked 7,393 Times in 4,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 337
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

U rilind Skenderbeu ledio
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 07:41   #3
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,840
Thanks: 3,746
Thanked 2,966 Times in 1,455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Reagim i c'mendur jo, reagim me se normal gezimi... Urime vajzes
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 08:02   #4
Jolene
🔒
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 14,784
Thanks: 5,221
Thanked 6,516 Times in 3,066 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 658
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Urime yllit!

Kishte fitu gje Bleona ledio se nuk ngjova te permendet?
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 09:40   #5
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,428
Thanks: 7,341
Thanked 5,975 Times in 2,507 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 172
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Urime ... !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 11-02-2019 nė 09:47
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 09:59   #6
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,151
Thanks: 11,013
Thanked 6,085 Times in 3,793 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Historike??

Urime urime u shtofshin Duat dhe Ritat dhe Bebet
Poshte Bleona
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 10:10   #7
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,253
Thanks: 4,829
Thanked 3,037 Times in 1,501 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Historike??

Urime urime u shtofshin Duat dhe Ritat dhe Bebet
Poshte Bleona
Jo "Historike", gabim e ke, por "HISTORIKE!!!"
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 10:51   #8
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,661
Thanks: 2,032
Thanked 1,667 Times in 1,108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Historike??

Urime urime u shtofshin Duat dhe Ritat dhe Bebet
Poshte Bleona

Bebe Rexha‏Account verificato @BebeRexha 23 h23 ore fa
I want a collab @DUALIPA @RitaOra @avamax
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 10:52   #9
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,661
Thanks: 2,032
Thanked 1,667 Times in 1,108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Bravo Dua Lipa.
Ore po djemtė ku janė?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 11:28   #10
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,260
Thanks: 24
Thanked 1,954 Times in 1,252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 141
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Djemte jane ne forum ja marshallah Samiu Demka edhe Pirati Jo Akrepi
Ti rroje Gremy Duas edhe me nje shume te tjere nga pas nashti.
__________________
Nobody Can Take Away My Smile,
What's mine it will be...
To Eternity....
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 12:47   #11
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,253
Thanks: 4,829
Thanked 3,037 Times in 1,501 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Djemte jane ne forum ja marshallah Samiu Demka edhe Pirati Jo Akrepi
Ti rroje Gremy Duas edhe me nje shume te tjere nga pas nashti.
Mos m`fut mua n`lista t`tilla, t`lutem. Nuk merrem me historira te zhanreve femijnore...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 12:49   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 13,391
Thanks: 525
Thanked 730 Times in 554 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Po ceshte kjo "Historike" a drebardh se nuk shpiku rroten!
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 19:26   #13
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,049
Thanks: 313
Thanked 536 Times in 399 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Po ceshte kjo "Historike" a drebardh se nuk shpiku rroten!
Rroten mbaje per vete!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 19:51   #14
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,661
Thanks: 2,032
Thanked 1,667 Times in 1,108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Mos m`fut mua n`lista t`tilla, t`lutem. Nuk merrem me historira te zhanreve femijnore...
Mos u merzit Sami, kandidat per Grammy do te bejme. Po nuk te pelqeu, e nderrojme te bejme per Oscar, megjithese ketu zor se e hap krahun Pirati.

P.S.
Gjuha Shqipe eshte e "pabese", kete te dyten e kisha pa ndonje shenjtanllek.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 19:58   #15
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,292
Thanks: 3,438
Thanked 3,690 Times in 2,514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Historike??

Urime urime u shtofshin Duat dhe Ritat dhe Bebet
Poshte Bleona
posi Bleonja ta flet shqipen dhe eshte profesoreshe gjuhe per keto te filloj mesimin plotcues ne ollbenian languigje
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 20:00   #16
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,292
Thanks: 3,438
Thanked 3,690 Times in 2,514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

ne fakt nuk percjelle keshtu evenimenta, fitoj kush fitoj, por suksese i deshiroj te gjithave ne musical Highwayn e tyre.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 20:06   #17
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 44,333
Thanks: 13,054
Thanked 11,469 Times in 7,070 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 588
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
U rilind Skenderbeu ledio
Ledio nuk ėshtė mė koha e shpatės, ėshtė koha e llapės.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 20:29   #18
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,661
Thanks: 2,032
Thanked 1,667 Times in 1,108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ne fakt nuk percjelle keshtu evenimenta, fitoj kush fitoj, por suksese i deshiroj te gjithave ne musical Highwayn e tyre.
Pse, nuk do te pelqente ty ta merrje sikur edhe nje here te vetme Oskarin?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 20:32   #19
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 14,134
Thanks: 10,749
Thanked 6,674 Times in 3,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 181
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Pse, nuk do te pelqente ty ta merrje sikur edhe nje here te vetme Oskarin?un them Pirati e meriton lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 20:34   #20
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 44,333
Thanks: 13,054
Thanked 11,469 Times in 7,070 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 588
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Pse, nuk do te pelqente ty ta merrje sikur edhe nje here te vetme Oskarin?
Mos duhen bėr me bold tre gėrma...apo s'jemi te ajo tema tjetėr historike?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur