Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Enciklopedi

Enciklopedi Kėtu do ketė informacione nga mė tė ndryshmet, thjesht emri tregon risin e kėtij nėnforumi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-06-2018, 20:45   #41
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,646
Thanks: 896
Thanked 1,521 Times in 863 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
I mban mend ato simitet 10 lekeshe? Sa yammi kane qene, lol
edhe me salēiēe sa shkonin.... derisa u zhdukėn nga qarkullimi.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2018, 20:58   #42
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 437
Thanks: 16
Thanked 43 Times in 38 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin
...
Cka per te qesh ketu? Duken si jevgji dhe aty ka edhe nje flamur Made in China. te pakten mund te kishte zgjedhur ndonje foto tjeter.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2018, 21:33   #43
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,524
Thanks: 6,286
Thanked 7,393 Times in 4,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 337
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Me siguri tė gjithė e gjeni veten tek lista e veprimeve apo preferencave mė tipike qė nė pėrgjithėsi bėn ēdo shqiptar, i pasur apo i varfėr. Pak mund t’i thonė jo byrekėve me gjizė tė shoqėruar me dhallė. Nė ēdo familje ka dhjetėra qese plastike qė pėrdoren pėr ushqime, rroba, pėr tė mbajtur sa e sa qese tė tjera po ashtu.

Kavanozėt apo shishet qė blejmė nė market, ne nuk i hedhim po ia gjejmė vendin duke i mbushur pėrsėri. Sjellja dhe pėrqasja qė ne kemi ndaj kėtyre objekteve, lidhet kryesisht me atė qė kemi trashėguar nga prindėrit apo nga gjyshėrit, tė cilėt duke i patur gjėrat me pakicė kanė qenė tė detyruar tė kursejnė pėr tė bėrė ekonomi.

Pėrtej kėtyre ka shumė e shumė gjėra tė tjera qė ne i kemi tė zakonshme nė pėrditshmėrinė tonė, e ndoshta nė kultura tė tjera duken tė ēuditshme.

1- Dy byrekė dhe dhalltė pėr mėngjes

2- Shishet e pijeve freskuese i pėrdorim pėr ujė

3- Sherr para kamerierit pėr lekėt e kafes

4- Bakllava pėr ēdo rast feste

5- Qese plastike pėr tė mbajtur rroba, ushqime e ēdo gjė tjetėr

6- Kavanozi i reēelit pėrdoret pėr turshi, kripėn, apo sheqerin

7-Buka ėshtė baza nė tryezė, pavarėsisht llojit tė ushqimit

8- Dasma nuk quhet e tillė, nėse nuk tė ngopet syri.

Mandi ky e meriton portofolin e moderatorit
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 07:29   #44
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,864
Thanks: 7,350
Thanked 5,620 Times in 2,348 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 157
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

-9: Kur ulen neper lokale gjeja e pare qe bejne nxjerrin mbi tavoline gjithcka qe kane neper xhepa, celulare, celsa makine, cigare dhe cakmake, portofol, etj..
-10: Kur bisedojne, tregohen "kompetente dhe te ditur" ne cdo fushe te jetes, i japin mend te gjitheve, politikaneve dhe deputeteve, ekonomisteve dhe historianeve, sportisteve dhe trajnereve, ushtarakeve dhe experteve te fushes, inxhinjereve dhe projektuesve, etc etc.. fusha te tjera pra jane te "ditur dhe te gjithanshem" gati gati, per tu patur zili
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga BABA nga DURRSI : 11-02-2019 nė 07:36
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 07:49   #45
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,840
Thanks: 3,746
Thanked 2,966 Times in 1,455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Pajtohem me baben... Une kur takohem me shqiptaret vetem i degjoj, eshte e kote te japesh mendim, ata dine gjithshka me mire.. Megjithese mund te jene pa pune, apo pa profesion..madje jane aq bindes ne c'thone sa fillon e dyshon tek vetevetja dhe te bejne te ndihesh kot....

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 11-02-2019 nė 07:54
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 08:06   #46
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,864
Thanks: 7,350
Thanked 5,620 Times in 2,348 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 157
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

-11: Flasin me ze te larte kudo qe ndodhen, neper institucione shteterore, spitale, shkolla, dyqane, trotuare biles therrasin me te madhe dhe me fishkellime njeri-tjetrin nga trotuari ne trotuar, por ajo qe te "gezon" pa mase eshte qe flasin me ton te larte edhe ne celular (pervec fjaleve te pista qe perdorin) me idene e gabuar qe aq me shume bertet - aq me mire degjon ai tjetri nga ana tjeter.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 08:33   #47
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,547
Thanks: 751
Thanked 701 Times in 282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Cka per te qesh ketu? Duken si jevgji dhe aty ka edhe nje flamur Made in China. te pakten mund te kishte zgjedhur ndonje foto tjeter.
Mos ia fut kot, pashe nje Zot!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 10:15   #48
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,253
Thanks: 4,829
Thanked 3,037 Times in 1,501 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
-11: Flasin me ze te larte kudo qe ndodhen, neper institucione shteterore, spitale, shkolla, dyqane, trotuare biles therrasin me te madhe dhe me fishkellime njeri-tjetrin nga trotuari ne trotuar, por ajo qe te "gezon" pa mase eshte qe flasin me ton te larte edhe ne celular (pervec fjaleve te pista qe perdorin) me idene e gabuar qe aq me shume bertet - aq me mire degjon ai tjetri nga ana tjeter.
Bertitja vjen si pasoje e kembenguljes se tij per ta imponu mendimin apo qendrimin e tij...ta bojn qull surratin nga pshtyma....

Pershendetje Bablok...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 10:21   #49
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,731
Thanks: 3,857
Thanked 4,214 Times in 1,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Thashe e thenat i kemi ne gjak...
Ska kush qe na i hjek nga ne....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i e panjohura pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 12:31   #50
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,260
Thanks: 24
Thanked 1,954 Times in 1,252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 141
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Kur e mbyllin deren me Ēeles e kontrollojn perseri hapet apo jo duke ulur dorezen
__________________
Nobody Can Take Away My Smile,
What's mine it will be...
To Eternity....
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 12:47   #51
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 13,391
Thanks: 525
Thanked 730 Times in 554 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Nuk plotesoj asnje nga ato 8 pikat..as ato 3 pikat qe ka shtuar baba...nese nuk sillni pika shtese me mbetet te identifikohem vetem me gjuhen..dhe ilia spiro rastin pret te me ko vertoje,lere pastaj adam kadmoni...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 13:16   #52
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,661
Thanks: 2,032
Thanked 1,667 Times in 1,108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Kur e mbyllin deren me Ēeles e kontrollojn perseri hapet apo jo duke ulur dorezen
Ndonjėherė ikin nja pesė gjashtė hapa dhe kthehen qė ta provojnė, dale, e mbylla derėn apo jo.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 13:23   #53
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 13,391
Thanks: 525
Thanked 730 Times in 554 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Keto jane sklerotike..
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 13:25   #54
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,299
Thanks: 2,276
Thanked 1,990 Times in 734 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

.....................
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga busavata : 11-02-2019 nė 13:28
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 23:19   #55
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,547
Thanks: 751
Thanked 701 Times in 282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Copa e mishit qe nuk e hame gjeresa te ngopemi. Dtth e ruajm gjere ne fund pa e ngrene.

Une per vete akoma e praktikoj kur e kam vetem nje cope mish.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 12-02-2019 nė 00:10
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 08:19   #56
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,864
Thanks: 7,350
Thanked 5,620 Times in 2,348 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 157
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

- jemi te rrembyeshem dhe nuk kemi aspak durim, te gjithe sillen dhe flasin sikur kane spec djeges nga mbrapa…..
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 12-02-2019, 12:13   #57
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,263
Thanks: 3,325
Thanked 5,841 Times in 1,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Nuk bej mė sherr para kamarierit. Jam dorezuar.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Prudence pėlqehet nga
i vjetėr 12-02-2019, 13:08   #58
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,151
Thanks: 11,013
Thanked 6,085 Times in 3,793 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Nuk e di nese e ka permend njeri kete
Por kur na vine mysafir, e gjithe shtepia duhet te jete ne gadishmeri te plote
Shtepia duhet te jete spotless dhe antaret e familjes duhet te flasin me radhe dhe para se te flasin te kafshojne gjuhen se mos nxjerin ndonje budallik nga goja
Personally I hate when we have guests over
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 12-02-2019, 13:09   #59
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,770
Thanks: 1,675
Thanked 1,712 Times in 1,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

E ben kur del?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 13:27   #60
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,840
Thanks: 3,746
Thanked 2,966 Times in 1,455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Ti ngulin syte tere inat sikur i ke ngrene buken....
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur