Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2019, 10:36   #61
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,271
Thanks: 0
Thanked 740 Times in 609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Eter dhe bij

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Imagjino me cfare duhet te luftoje njeriu me shpresen per te mbijetuar ne nje qenie tjeter.
Ka edhe luftetare te tilla..

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 23:44   #62
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,271
Thanks: 0
Thanked 740 Times in 609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Eter dhe bij

80 vite sė bashku, ēifti mė i vjetėr nė botė tregon sekretin e martesės sė lumtur

“Guinnes” ka kurorėzuar ēiftin nga Austin, Texas si ēiftin mė tė vjetėr nė botė.

Mosha e tyre sėbashku arrin nė 211 vjeē ndėrsa nė 15 dhjetor ato festojnė 80 vjetorin e martesės. JohnHenderson ėshtė 106 vjeē ndėrsa bashkėshortja e ti Charlotte ėshtė 105.

Ata u njohėn gjatė kohės qė ishin studentė nė universitetin e Teksasit nė 1934. Charlotte studionte pėr mėsuesi ndėrsa John pėr sporte. Ai ishte pjesė e njė skuadre futbolli.

Nė fakt John ėshtė i vetmi qė ėshtė gjallė nga lojtarėt e skuadrės sė UT tė tė njėjtit brez. Pėrgjatė 84 viteve ai ka ndjekur skuadrėn nė tė paktėn njė prej ndeshjeve gjatė sezonit.

Ēifti gėzon shėndet tė plotė ndėrkohė qė John zbuloi sekretin e jetėgjatsisė sė tyre.

“Bėj jetė tė moderuar dhe tregohu i pėrzemėrt me bashkėshorten” – shprehet ai.

Prej 10 vitesh ēifti jeton nė fshatin Longhorn afėr Teksasit, pikėrisht nė vendin ku u njohėn.

360grade.al

https://360grade.al/308400/80-vite-s...ses-se-lumtur/
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 00:58   #63
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,977
Thanks: 3,611
Thanked 696 Times in 548 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Eter dhe bij

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Te pakten nga tre shoke ose koleg kam degjuar qe pas lindjes te femijve, grate i kane deklaruar.

Tani, femija eshte i pari ne liste. Ti ke kaluar i dyti ne radhe. Konfirmuar edhe nga mamate forumore,..

Si mendoni per mendimet e de andre me siper dhe mendimet e postit te dyte.
Mendimet e de andre me duken te llogjikshme ato te postit te dyte nuk kane ndonje mendim te madh brenda.

Diskutimet me te rendesishme jane ato te cilat zgjidhin dilema morale.

Psh. A duhet femija te mbaje mekatet e te atit dhe e kunderta?

Ne qofte se nje gje e tille ndodh, pse ndodh ajo?

Ne nje film qe kam pare, titulli i te cilit eshte : "how do you know" i ati i kerkon te birit te pakerkueshmen: i biri te shkoje ne burg ne vend te te atit, per nje krim qe ky i fundit kishte bere.

Jo sepse ai nuk e donte te birin POR sepse duke qene nje here i inkriminuar per te njejten shkelje ligjore ai do te hante shume vite burg. I biri i cili nuk ka faj do te kishte nje denim shume here me te lehte. Kjo megjithate do t'a vinte ne listen e zeze.

A do te kisha bere une nje gje te tille per tim ate?

Jo vetem im ate nuk do te kryente kurre krim POR edhe sikur te kishte kryer nje krim, ai, nuk do te kerkonte kurre nje "favor" te kesaj natyre. Sidomos prej femijes se vet.

Djali duke qene beqar dhe shpeshhere ne lidhje dashurore te deshtuara pranon kerkesen e te atit deri ne momentin kur ai bie me te vertete ne dashuri. Tani ai ka per cfare te jetoje.

Dilema tjeter.

Duke qene se une i dua shume prinderit e mi, partneri qe do te zgjidhja duhet te KETE si karakteristiken e tij me te shqueshme. Nqs ai nuk do nene e ate, atehere qysh ai do me doje mua?!

Nqs une do te isha e dashura e te riut te mesiperm te filmit dhe ai do me kerkonte mendim atehere une personalisht do t'a keshilloja qe ai te mbante mbi vete peshen e mekatit te te atit. Do t'a siguroja se do t'a prisja deri sa te dilite nga burgu. Kete do t'a beja per nje arsye shume te forte.

Nqs i ati, tashme i plakur, do te futej ne burg shanset qe ai te dilte gjalle prej andej do te ishin te pakta. Nqs i ati do te vdiste atehere i biri do te stermundohej jo vetem me dhimbje por edhe me brejtje ndergjegjeje. Dashur pa dashur ai do te me bente mua fajtore. Direkte ose indirekte. Ne do te ziheshim dhe do te ndaheshim.

Dashuria nenkupton edhe sakrifice. Por ajo te kthehet 100 fish. Ti nuk e humb ate dhe as nuk e sakrifikon. Une kur dua dhe mbroj vetveten edhe pse duket sikur dua dhe mbroj ty, veproj ne kete menyre.

Per njerezit e zgjuar, dilema e ateistit ne lidhje me sakrificen e Zotit do te behet shume e kuptueshme.

Adea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 11-11-2019 nė 01:04
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2019, 06:23   #64
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,271
Thanks: 0
Thanked 740 Times in 609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Eter dhe bij

Nga nėntė raste nė dhjetė, gruaja shfaq mė shumė dashuri sesa ndjen.

Aristoteles.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 09:44   #65
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,271
Thanks: 0
Thanked 740 Times in 609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Eter dhe bij

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2019, 11:15   #66
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,271
Thanks: 0
Thanked 740 Times in 609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Eter dhe bij

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur