Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-11-2018, 17:26   #61
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,964
Thanks: 7,812
Thanked 3,588 Times in 1,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

I paska ardh keq arbanes qe nuk e kane ftue ne orgjine e VV.
Inatin e xhelozine i zbut e i sheron koha!

Albin Kurti asht njeriu i duhun ne momentin e duhun per t'u zgjedh menjehere kryetar i Republikes se Kosoves. Kosova s'ka njeri me te afte se Albin Kurtin.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 18-11-2018 nė 17:29
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2018, 18:04   #62
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Nė aksionin e Policisė qė kishte ndėrmarrė mė 28 nėntor pėr arrestimin e Albin Kurtit nė selinė e Vetėvendosjes ishin gjetur disa mjete tė dyshimta.

Nė mesin e tyre, tė paktėn nė komunikatėn zyrtare tė lėshuar nga Policia e Kosovės, thuhej se ishte sekuestruar edhe “pluhur i dyshimtė”.

Kjo komunikatė e VV-sė kishte ardhur si reagim ndaj partisė sė Albin Kurtit e cila kishte ngritur njė kallėzim penal ndaj zyrtarėve policor pėr ndėrhyrjen mė 28 nėntor.

“Policia ka hasur dhe konfiskuar mjete tė kundėrligjshme tė cilat janė konfiskuar si prova materiale, ka ekzaminuar vendin e ngjarjes si dhe ka ruajtur tė gjeturat gjatė ekzaminimit me anė tė incizimit me video. Nė selinė e Vetėvendosjes u gjet: 2 – Copė maska gazi ushtarake 1 – Sprej (OC), tė vogla 2 – Shufra metali, 2 – Vegla pėr destimin te hedhjes sė sferave tė qelqit (llastiqe), 4 – Qese me pluhur tė dyshimtė, 2 – Qese me sfera qelqi (sfera), 1 – Gaz lotsjellės, 3 – Radio, Motorola”, thuhej aso kohe nė raportin e Policisė.

Zyrtarė tė ndryshėm tė VV-sė kohė pas kohe kanė pasur probleme tė ndryshme me organet e ligjit pėr pėrdorimin e narkotikėve.

Substanca e llojit marihuanė, Hysenit i ishte gjetur nė veturėn e tij.

Akuza pėr drogė ka pasur edhe djali i Salih Salit, ish-kandidatit tė VV-sė pėr kryetar tė Vitisė, njėherėsh deputet nė Kuvendin e Kosovės.

Akuzat dhe kundėr-akuzat ndėrmjet aktivistėve tė VV-sė pėr pėrdorim tė drogės dhe orgji seksuale u pėrmendėn dje nė foltoren e Kuvendit edhe nga shefi i grupit tė Nismės, Bilall Sherifi.

Ai iu drejtua Glauk Konjufcės me fjalėt “ma shumė ta bėn bari se rakia”, duke iu kundėrpėrgjigjur ndaj akuzave pėr ministrin, Dardan Gashi.
© zėri.info
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2018, 18:40   #63
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Nė aksionin e Policisė qė kishte ndėrmarrė mė 28 nėntor pėr arrestimin e Albin Kurtit nė selinė e Vetėvendosjes ishin gjetur disa mjete tė dyshimta.


__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2018, 21:32   #64
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin KurtiAlbin Kurti nuk do tė ēoj lule te varri i Ibrahim Rugovės

Mė: 18 nėntor 2018 Nė ora: 22:28
Deputetja e Lėvizjes Vetėvendosje, Albulena Haxhiu

Deputetja e Lėvizjes Vetėvendosje, Albulena Haxhiu nė njė intervistė pėr Blic ka thėnė se partia e saj nuk do tė vendosė lule tek varri i ish-presidentit tė Kosovės, Ibrahim Rugova.

Ajo nė kėtė intervistė ka komentuar deklaratat e nėnkryetarit tė LDK-sė, Lutfi Haziri duke thėnė se deklaratat e tij janė hipokrite pasi, sipas saj, ai mė shumė anon nga PDK sesa nga partia qė ai i pėrket.

“Ajo qė pėrfaqėson LDK-ja ėshtė nė rrezik nga njė figurė siē ėshtė Lutfi Haziri. Ai shumė mė shumė ėshtė me PDK-nė sesa qė ėshtė me LDK-nė andaj janė hipokrite kėto deklarata tė zotėri Haziri qė i bėn nė drejtim tė Lėvizjes Vetėvendosje”, ka thėnė haxhiu.

Ka shtuar se partia e saj dėrgon lule vetėm tek varret e dėshmorėve tė vendit kurse, sa i pėrket dėrgimit tė luleve tek varri i ish- presidentit Rugova, ka thėnė se nuk do ta bėjnė njė gjė tė tillė.

“Ne dėrgojmė lule tek dėshmorėt e kombit siē ėshtė Adem Jashari e Zahir Pajaziti e tė tjerėt por pėr politikanė siē ishte edhe zotėri Rugova ne nuk e kemi praktikuar nuk ėshtė qė e kemi kundėrshtuar por nuk e kemi praktikuar thjeshtė. Pėr ne dėshmorėt e kombit pėrkulemi gjithmonė para kontributit tė tyre por z. Rugova ka qenė njė figurė politikė nė kėtė rast president i Kosovės prandaj konsideroj qė akuzat e tilla nė drejtim tė VV-sė janė tė papranueshme dhe natyrisht qė ne nuk merremi me tė tilla. Nuk konsiderojmė qė ka qenė vetėm kontributi i z. Rugova pėr pavarėsinė e Kosovės ose pėr historinė e popullit shqiptarė” ka thėnė Haxhiu.

Ndryshe, nėnkryetari i LDK-sė, Lutfi Haziri ka thėnė se nėse VV dėshiron koalicion me LDK-nė atėherė kėta tė fundit duhet dėrguar lule tek varri i Ibrahim Rugovės
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2018, 15:53   #65
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Nė Vetėvendosje: Orgji nė treshe dhe drogė nė zyra
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 19-11-2018 nė 15:57
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2018, 17:13   #66
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,222
Thanks: 345
Thanked 611 Times in 449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

llakum, kjo fotografia mbuluar me jorgan asht katershe, jo treshe. O do jesh edhe ti pjes e katershes, ose i perkasin pds-s apo ldk-s.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2018, 17:22   #67
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
llakum, kjo fotografia mbuluar me jorgan asht katershe, jo treshe. O do jesh edhe ti pjes e katershes, ose i perkasin pds-s apo ldk-s.
ai personi i 4-t ka qen nji antar i kryesis te vv-se qe te mbaj rendin nen jorgan dhe te baj inqizimin qe ma von do te dalin per publik
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2018, 17:31   #68
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,636
Thanks: 11,390
Thanked 9,401 Times in 6,015 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin
Nė aksionin e Policisė qė kishte ndėrmarrė mė 28 nėntor pėr arrestimin e Albin Kurtit nė selinė e Vetėvendosjes ishin gjetur disa mjete tė dyshimta.


O llakum me arra ...a ju vjen 28 Nanori ma shpejt aty te republika juej apo cka???

Tek ky aksion me goditje te perqendrume paskan kap bajagi elemeta kompromentues luftarake guerrilas....llastiqe, benevreke, gozhda dhe barnavek, shkopa e kapuca Kinez (kta tvetvendosjes e bakan pazarin te Medreseja pooooo???)....bravo, kjo asht shenje e sukzezit t'Hashimit.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (2)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2018, 17:35   #69
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,835
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Llokum i idhet qe pasqyron edhe partine e korruptuar qe e reprezenton ketu. Cfare ti thuash tjeter, nuk do koment !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2018, 19:02   #70
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
O llakum me arra ...a ju vjen 28 Nanori ma shpejt aty te republika juej apo cka???

Tek ky aksion me goditje te perqendrume paskan kap bajagi elemeta kompromentues luftarake guerrilas....llastiqe, benevreke, gozhda dhe barnavek, shkopa e kapuca Kinez (kta tvetvendosjes e bakan pazarin te Medreseja pooooo???)....bravo, kjo asht shenje e sukzezit t'Hashimit.
normal qe eshte suksesi i Hashimit qe planeve te ketyre terroristve po i zbulon para se te sulmoin Hashimi per Serb e per terroritat e VV-se e ata musliman eshte zot ne tok
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2018, 18:05   #71
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Pėr herė tė parė njė zyrtar i lartė i BE-sė pėrmendi datė pėr liberalizimin e vizave nė Kosovė. Komisioneri pėr Fqinjėsi Evropiane dhe Negociata pėr Zgjerim, Johannes Hahn, foli e tha: viti 2020! Datat e mėhershme pėr liberalizim nė vitin 2018, i kishin premtuar veēse Ramush Haradinaj, Kadri Veseli dhe Dhurata Hoxha. Tė tre kėta duhet tė japin dorėheqje. Po ashtu, ky pushtet ia ka borxh 8.200 hektarė shtetit tonė, tė cilat ia dha Malit tė Zi. E sa pėr Thaēin, ai mbase tashmė po negocion pėr liberalizim tė vizave pėr Rusi. Me kėta njerėz po na largohet Evropa e po na rrudhet Kosova.

Albin Kurti
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2018, 18:44   #72
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Pėr herė tė parė njė zyrtar i lartė i BE-sė pėrmendi datė pėr liberalizimin e vizave nė Kosovė. Komisioneri pėr Fqinjėsi Evropiane dhe Negociata pėr Zgjerim, Johannes Hahn, foli e tha: viti 2020! Datat e mėhershme pėr liberalizim nė vitin 2018, i kishin premtuar veēse Ramush Haradinaj, Kadri Veseli dhe Dhurata Hoxha. Tė tre kėta duhet tė japin dorėheqje. Po ashtu, ky pushtet ia ka borxh 8.200 hektarė shtetit tonė, tė cilat ia dha Malit tė Zi. E sa pėr Thaēin, ai mbase tashmė po negocion pėr liberalizim tė vizave pėr Rusi. Me kėta njerėz po na largohet Evropa e po na rrudhet Kosova.

Albin Kurti
po valla bash qashtu tha ai i europes
qe deri ne 2020 mos pritni viza
veq paske harrue me e cek se pikrisht banda kriminale e ALBIN KURTIT ishte ma meritore qe nuk kemi liberalizim tuj e sulmue kuvendin me armr“e te randa zolla etj edhe tuj e sulmue kuvendin me vite e vite e tuj shkue neper europ e tuj rrejt per shqiptaret jan keshtu e ashtu e normal qe sdo te kemi viza ndoshta edhe me 2020 sa te jet ky kryekriminel gjall
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 14:15   #73
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti


Albulena Haxhiu
Albulena Haxhiu dėshmon pėr bashkėpartiakun e pėrfshirė nė tentimvrasjen e Azem Vllasit


Mė: 5 dhjetor 2018 Nė ora: 12:09

Gjykimi nė rastin “Syri i Popullit”

Nė gjykimin e rastit “Syri i Popullit” ka dhėnė dėshminė e saj Albulena Haxhiu, bashkėpartiake e tė akuzuarit pėr rastin e njohur si “Syri i Popullit”, Sadri Ramabaja.

Deputetja Haxhiu para trupit gjykues tha se e njeh vetėm tė akuzuarin Ramabaja, kurse pėr personat tjerė ka dėgjuar vetėm pas plagosjes sė Azem Vllasit.

“Nga tė akuzuarit e njoh vetėm Sadri Ramabajėn, ndėrsa tė tjerėt vetėm pas rastit qė ka ndodhur emrat qė janė pėrfolur”, tha Haxhiu.

E pyetur nga prokurori special Sylė Hoxha se a ka dėgjuar ndonjėherė pėr organizatėn “Syri i Popullit”, deputetja Haxhiu tha se kishte dėgjuar vetėm nė media pasi kishte ndodhur rasti i plagosjes sė Vllasit.

“Tė gjitha informacionet i kam pas rastit qė ka ndodhur tė gjitha ato qė janė pėrfolur nė media”, tha ajo.

Prokurori Sylė Hoxha e pyeti deputeten Haxhiu se “A ju ka ftuar dikush nė emėr tė ndonjė organizate dhe ju ka dhėnė ndonjė detyrė apo ndonjė post?”.

“Unė jam anėtare, aktiviste e Lėvizjes Vetėvendosje qė nga viti 2010. Asnjėherė nė jetėn time nuk kam qenė pjesė e ndonjė organizate tjetėr. Qė nga 2010 kam qenė nė Vetėvendosje dhe vazhdoj tė jem aty”, u pėrgjigj Haxhiu.

Prokurori Hoxha mė tej e pyeti deputeten se “…a e njeh njė person me emrin Mona shtetase Romune?”.

“Emrin e saj e kamė dėgjuar vetėm nė portale, asnjėherė me parė nuk e kam takuar njė person me emėr tė tillė”, tha bashkėpartiakja e tė akuzuarit Sadri Ramabaja.

Prokurori Sylė Hoxha mė tej deklaroi se Albulena Haxhiun e ftuar nė cilėsi tė dėshmitares, pasi qė asaj kjo organizatė i ka ndarė disa detyra pėr tė cilat Haxhiu ka deklaruar mė herėt se nuk ka qenė nė dijeni.

Lidhur mė kėto deklarata tė prokurorit pati vėrejtje avokati i tė akuzuarit Sadri Ramabaja, Ramiz Krasniqi.

“Ligji ėshtė shumė i qartė. Dėshmitarėt ftohen vetėm pėr gjėrat qė i kanė ditur ose i kanė parė dhe asnjėra nga kėto sipas dėshmitares nuk qėndron. Jam i bindur se prokurori me dėshmitarė tė tillė kėtė aktakuzė tė pabazė e mbėshtetė vetėm nė emra”, tha avokati Krasniqi.

Lidhur me kėtė, deputetja Albulena Haxhiu tha se nuk e di se kush mund ta pėrdorė emrin e saj.

“Asnjėherė nė jetė time nuk kam qenė e kontaktuar nga njė organizatė e tillė. Unė jam person publik dhe nuk mund ta di se kush si e pėrdor emrin tim. Unė kam dhėnė deklaratė nė polici dhe kam besuar se ēdo fjalė do tė pėrfundoj aty. Edhe pėr t`u caktuar dėshmitar duhet tė plotėsohen disa kritere. Ėshtė absurde, e papranueshme. Por me lejoni tė them njė gjė unė deklarova qysh nė fillim se e njoh tė akuzuarin Sadri Ramabaja pėr aktivitetin e tij si nė VV, si mė herėt dhe nuk besoj se njė person i tillė intelektual do tė mund tė pėrfshihej nė vepra tė tilla”, deklaroi Haxhiu, raporton kallxo.

Nė seancėn e sotme dėshminė e tij nė gjykimin e rastit tė njohur si “Syri i Popullit” e ka dhėnė edhe ish deputeti i PDK-sė Shaip Muja
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 18:45   #74
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin KurtiZeka: Do tė tregoj kush ėshtė takuar me BIA-n serbe dhe ėshtė fshehur me qebe nga policia

06 dhjetor 17:49

Gjatė seancės sė sotme tė Kuvendit tė Kosovės, deputeti i Nismės pėr Kosovės, Milaim Zeka, ka bėrė me dije se ka sjellė njė dosje me 900 emra tė cilėn ia ka dhėnė shefit tė Grupit Parlamentar tė Lėvizjes Vetvendosje, Glauk Konjufcės.

“Unė sot e kam marrė njė dosje me 900 emra, me numra tė telefonit, do ia dorėzoj nė mėnyrė simbolike shefit tė Grupit Parlamentar tė Lėvizjes Vetėvendosje, Glauk Konjufcės”, ka thėnė Zeka.

Zeka gjithashtu ka thėnė se “nuk lejohet qė njė deputet tė bėjė akuza, pėrderisa njė lėndė ėshtė nė proces gjyqėsor”.

“E kam thėnė publikisht dhe e them pėrsėri, nė qoftė se Milaim Zeka e ka mashtruar njė qytetar tė Kosovės ose i ka marrė 1 euro pėr viza, unė jap dorėheqje nga posti i deputetit”, ka thėnė Zeka.

Ai ėshtė shprehur se pret qė brenda njė jave Glauk Konjufca t’i kthejė pėrgjigje dhe pastaj Zeka do tė pėrgjigjet me siē i quan ai “fakte rrėqethėse”.

“Pres njė javė qė shefi i Grupit Parlamentar tė Lėvizjes Vetėvendosje tė mė japė pėrgjigje dhe unė do t’i pėrgjigjem dhe t’i flas me fakte rrėqethėse edhe pėr ata deputetė qė kanė shkuar pėr trajtim te Burdushi”, ka thėnė Zeka.

Zeka gjithashtu nė fjalimin e tij pėrmendi edhe BIA-n serbe.

“Do tė shohim pastaj kush ėshtė pacient i Burdushit, kush ėshtė hajn i taksapaguesve, kush ėshtė taku me BIA-n serbe dhe ėshtė fshehė me qebe mos me pa Policia e Kosovės”, ka thėnė Zeka /Lajmi.net/
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2018, 20:29   #75
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin KurtiMilaim Zeka dhe Albin Kurti
Mė 8 dhjetor 2018 Nė ora: 18:18Lėvizja Vetėvendosje zgjedhė heshtjen pėrballė akuzave tė Milaim Zekės


Deputeti i Kosovės, nga Nisma Socialdemokrate, ka vazhduar me hedhjen e akuzave ndaj Lėvizjes Vetėvendosje.

Nė Kuvendin e Kosovės, tė enjten deputeti Zeka Lėvizjes Vetėvendosje ua pėrmendi BIA-n serbe, Burdushin dhe fshehjen e njė zyrtari tė lartė tė kėsaj partie me qebe nga Policia e Kosovės.

Zeka nė Kuvend e kishte marrė me veti njė dosje me 900 emra tė cilėn ia ka dhėnė shefit tė Grupit Parlamentar tė Lėvizjes Vetėvendosje, Glauk Konjufcės.

“Unė sot e kam marrė njė dosje me 900 emra, me numra tė telefonit, do ia dorėzoj nė mėnyrė simbolike shefit tė Grupit Parlamentar tė Lėvizjes Vetėvendosje, Glauk Konjufcės. Pres njė javė qė shefi i Grupit Parlamentar tė Lėvizjes Vetėvendosje tė mė japė pėrgjigje dhe unė do t’i pėrgjigjem dhe t’i flas me fakte rrėqethėse edhe pėr ata deputet qė kanė shkua pėr trajtim te Burdushi. Do tė shohim pastaj kush ėshtė pacient i Burdushit, kush ėshtė hajn i taksapaguesve, kush ėshtė taku me BIA-n serbe dhe ėshtė fshehė me qebe mos me pa Policia e Kosovės”, tha Zeka.

Pas kėtyre akuzave, por edhe atyre tė mėhershme tė Zekės drejtuar Lėvizjes Vetėvendosje, ky subjekt politik, ka zgjedhur heshtjen.

Lėvizja Vetėvendosje, nuk po reagon as pėrmes ndonjė komunikate nė lidhje me kėto akuza, por as pėr gazetarė.

Gazeta “Bota sot”, ju ka dėrguar pyetje me shkrim nė zyrėn e mediave tė kėsaj Lėvizjeje, por nuk ka marrė pėrgjigje.

Ne kemi pyetur edhe disa deputetė tė kėsaj partie, megjithatė as ata nuk kanė reaguar.

Ndėrsa, analistėt politik kanė qėndrime tė ndryshme nė lidhje me akuzat e Milaim Zekės kundėr Albin Kurtit dhe partisė sė tij.

Duhanaj: z. Kurti asnjėherė nuk ka mundur tė demantoj akuzat

Analisti politik, Leon Duhanaj i cili ishte edhe pjesė e Lėvizjes Vetėvendosje, mendon se Zeka nuk ėshtė aq i paditur sa tė akuzoj dikė pa asnjė bazė.


Leon Duhanaj


Ai shton se, lideri i VV-sė, Albin Kurti, asnjėherė nuk e demantoi lajmin se ėshtė zėnė me qebe i mbuluar nė njė veturė me bashkudhėtarė serb.

“Kur kemi tė bėjmė me Milaim Zekėn, ai ėshtė i njohur pėr shumė deklarata bombastike akuzuese nė shumė drejtime dhe ndaj shumė njerėzve. Megjithatė, mendoj qė z. Zeka, nuk ėshtė aq i paditur sa tė akuzojė njerėz pa asnjė bazė nga ēka do tė mund tė akuzohej pėr shpifje. Tani pėr ēfarė dosje e ka fjalėn ai nuk e di, por informacioni qė lideri i VV- sė z. Kurti tė jetė zėnė nė njė veturė me bashkudhėtarė serb dhe i mbuluar me qebe, ėshtė nė qarkullim tashmė vite me radhė dhe z. Kurti asnjėherė nuk ka mundur ta demantoj. Madje ka edhe raport zyrtarė policorė pėr ketė”, thotė Duhanaj pėr gazetėn “Bota sot”.

Ai thotė se, cili ka mundur tė jetė qėllimi i kėtij bashkėpunimi nuk e din por qė lenė shumė pėr tė dyshuar.

“Njė gjė qė mund ta them, ėshtė se unė nuk besoj qė z. Kurti aktivitetin politik e bėn nė bazė tė vizionit tė vetė. Ketė pėrshtypje e kam patur edhe nė kohen kur isha pėr njė kohė pjesė e VV-sė. Bindja ime ishte se grupi i pėrfaqėsuesve nga Shqipėria bėnte politikat e VV-sė dhe koordinonte aktivitetin e partisė qė mendoj qė edhe pse nėn trumbetimin pėr bashkim kombėtarė, nuk ishte nė interes tė shqiptarėve. Pastaj kisha pėrshtypjen se z. Kurti dhe VV, nga njėra anė shanin Thaēin, por nga ana tjetėr bėnin veprime politike tė cilat i shkonin nė shėrbim pikėrisht z. Thaēi. Bindja ime ishte se mund tė ishte e mundshme qė z. Kurti shantazhohej nga ēarqe tė ndryshme si pasojė e ndonjė aktiviteti tė zbuluar e qė mund tė pėrdorej kundėr tij. Si. P.sh; ky takimi me serb nė Klinė ku flitej se ishte mbuluar me qebe pėr t'u fshehur nga policia e Kosovės”, pohon Leon Duhanaj.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2018, 00:07   #76
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin KurtiPėrplasje e re mes Albin Kurtit dhe Dardan Molliqajt
Mė: 16 dhjetor 2018 Nė ora: 23:07
Dardan Molliqaj dhe Albin Kurti
Njė debat nė rrjetet sociale ka shpėrthyer sė fundi ndėrmjet kryetarit tė VV

Miratimi i rezolutės dhe ekipit pėr dialogun qė u propozua nga PSD'ja, ka nxitur pėrplasje tė reja mes deputetėve tė kėsaj partie dhe Vetėvendosjes, qė dikur ishin bashkė.

Njė debat nė rrjetet sociale ka shpėrthyer sė fundi ndėrmjet kryetarit tė VV'sė, Albin Kurti, dhe dikur partnerit tė tij tė afėrt, Dardan Molliqaj, tash deputet i PSD’sė.

Ishte Kurti qė shkroi nė Facebook se tė larguarit nga VV’ja, mė nuk do tė mund tė marrin asnjė pozicion.

Madje zyrtarėt e PSD’sė i quajti “bandė kaskaderėsh”.

“Pjesėtarėt e grupit negociator, deputetėt qė e inicuan atė, sikurse edhe vetė presidenti e kryeministri, janė nė mandatin e fundit tė tyre, e tė cilin e kanė tė pamundur ta ēojnė deri nė fund. Nuk do tė mund tė bėhen mė president, kryeministėr e ministėr i jashtėm, dhe as kryetar komune e deputetė (kėta qė dolėn nga VETĖVENDOSJE!). Ky ėshtė mandati i fundit i tyre. Andaj po sillen ashtu siē janė, si njė bandė kaskaderėsh”, shkroi nė Facebook Albin Kurti.

Por reagimi i Dardan Molliqajt nuk vonoi. E quajti “megaloman” Albin Kurti, duke theksuar se ai po e dėshmon nė vazhdimėsi “paranojėn”

“Qė gjithė kjo ushtimė ėshtė e orkestruar nga vetė kryetari i VV-sė dhe megallomania e tij e tregon postimi i tij i fundit nė tė cilin e dėshmon paranojėn e tij qė kinse tė gjithė qenkan nėn njė jorgan qė punon kundėr dėshirės sė tij pėr tė ardhur nė pushtet dhe e sjell nė pah kompleksin e tij hyjnor se kinse ky po e ditka kush do tė bėhet deputet apo kryetar komune”, shkroi Molliqaj.

Tutje tha se bashkėpunimi i VV’sė me LDK’nė e kanė si qėllim vetėm ardhjen nė pushtet.

“Dėshira e VV pėr tė qenė sė bashku me LDK-nė zgjidhja e problemit, qė e bėri tė pashmangshme rezolutėn e PSD’sė, tregon veē qė qėllim nuk e kanė zgjidhjen e problemit, por ardhjen nė pushtet. Ardhjen nė pushtet duke i pėrdorur shkaktarėt e problemit si vegėl dhe Isa Mustafa duke e heshtur vazhdimisht faktin qė ai e bėri Thaēin President po pėrpiqet t“ia lehtėsojė Albin Kurtit bashkėpunimin me tė, pėr mos tė thėnė pėrdorimin apo shfrytėzimin e tij dhe pėr ta hutuar opinionin publik ata vazhdojnė dhe ushtojnė”, shkroi Dardan Molliqaj.

Ndryshe ditėve tė fundit ka pasur edhe akuza e kundėr-akuza tjera mes zyrtarėve tė dy partive.

PSD’ja nė njėrėn anė e ka quajtur VV’nė tė etur pėr pushtet, e kėta tė fundit kanė thėnė se partia e Shpend Ahmetit po bėhet pjesė e pushtetit.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2018, 09:39   #77
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,222
Thanks: 345
Thanked 611 Times in 449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Albin Kurti esht kryeministri i ardhshem, o Llakum i ambel si mjalta!
🖤 (1)
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2018, 10:13   #78
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,881
Thanks: 756
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

*

A ka kėtupari moderatorė, supermoderatorė e admina qė mund tė marrin masa ndaj kėsaj krijese tė pėshtirė, ndaj kėtij llumi tė botės shqiptare...

...apo ndoshta politika redaksionale e forumit pajtohet me kėto shpifje qė po na sjell kjo kreaturė e egėr me formė njeriu!!!???


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
🖤 (1)
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2018, 11:21   #79
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,985
Thanks: 15,529
Thanked 9,228 Times in 6,239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*

A ka kėtupari moderatorė, supermoderatorė e admina qė mund tė marrin masa ndaj kėsaj krijese tė pėshtirė, ndaj kėtij llumi tė botės shqiptare...

...apo ndoshta politika redaksionale e forumit pajtohet me kėto shpifje qė po na sjell kjo kreaturė e egėr me formė njeriu!!!???


*
Do hulumtues shkruajne..... 25 Millionen Euro hätten die “Siptari” – das serbische Schimpfwort für Albaner – dafür gezahlt, dass Thaci hinter Putin sitzen durfte.

Von unserem Korrespondenten Thomas Roser.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg gettyimages-170654932-612x612.jpg (23.0 KiloByte, 8 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 490_0008_15028537_AFP_1AR5V8-e1542265462954.jpg (20.4 KiloByte, 8 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2018, 12:01   #80
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,020
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Albin Kurti esht kryeministri i ardhshem, o Llakum i ambel si mjalta!
ani le te bahet nese populli ja jep voten edhe une do ta respektoi po qysh u pa deri sot qe 13 vite qe u fut ne politik per pa e okupue serbia e rusia kosoven ai nuk do te mund te vi ne pushtet edhe pse po i lut me ren te gjitha partit qe te merr dikush ne qeveri ket te shkret shum ka me vuejt me keto men e keto ide qe i ka
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur