Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-05-2019, 13:49   #221
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,165 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lufta e UĒK-sė, lufta e Koshares ėshtė lufta e shqiptarėve pėr bashkim.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Ok Sami. Te falenderoj perzemersisht per sqarimin.

Ti ne nje fare menyre bere nje konstatim te situates dhe mbajte nje qendrim qe perkon me qendrimin e nje politikani.

Po ti vete si PERSON cfare mendimi ke?

Ne qofte se mbeten serbe ne Kosove ashtu si mbeten shqiptare ne Serbi a nuk tregon kjo lidhjen qe ka NJERIU me token dhe jo me kombesine???!!!

Eshte e njejta gje me Greqine. Dropullitet nuk duan te lene tokat e tyre dhe kjo lidhje eshte me e forte se lidhja me Greqine.

Rreziku mund te qendroje ne faktin se do kete njerez te cilet do te duan te hane nga te dyja anet.

Njerezit qe luajne double-jeopardy nuk me pelqejne.

Cfare mendon ti?Adea
Pershendetje Adea,

Nuk ka rendesi mendimi im. E mendoj edhe i askujt tjeter, sikur edhe mendimet te kene vlere floriri.
Me rendesi eshte tani taktika, strategjia politike. Do ta krahasoja me loje shahu. Potezi igabuar i kundershtarit ta mundeson fitoren. Ose edhe anasjelltas. Por ne keto taktika apo strategji politike apo loje shahu, e deshem apo jo ameriken (per arsye tjera), duhet te kemi besim ne aftesine amerikane. DHe si eshte e deshmuar, sic kam thene edhe me pare, Thaqi eshte njeri nder personalitetet me te pershtatshem poltik, ne kete strategji politike amerikane.

Toka moj Adea, toka...trolli nuk leshohet kollaj. Madje ka njerz qe me pare pranojne vdekjen se ta leshojne truallin (token).

Por e kujt eshte toka???? Kjo eshte pyetja....dhe deri sa te mos definohet kjo ceshtje historike, ne mynyre publike e zyrtare,ne institucionet shkencore e historike perkatese, perfundimisht, ka me pas politka te tilla, te pista njerzvrasese??? (ndoshta kjo "njerzvrasja" me ne fund ka perfundu...ishalla, edhepse nuk besoj ne kete fjale...) ne ballkan...

Fundja po bisedojme...kshtu, per muhabet...

Kalofsh mire.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2019, 14:29   #222
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 611 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lufta e UĒK-sė, lufta e Koshares ėshtė lufta e shqiptarėve pėr bashkim.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Pershendetje Adea,

Nuk ka rendesi mendimi im. E mendoj edhe i askujt tjeter, sikur edhe mendimet te kene vlere floriri.
Me rendesi eshte tani taktika, strategjia politike. Do ta krahasoja me loje shahu. Potezi igabuar i kundershtarit ta mundeson fitoren. Ose edhe anasjelltas. Por ne keto taktika apo strategji politike apo loje shahu, e deshem apo jo ameriken (per arsye tjera), duhet te kemi besim ne aftesine amerikane. DHe si eshte e deshmuar, sic kam thene edhe me pare, Thaqi eshte njeri nder personalitetet me te pershtatshem poltik, ne kete strategji politike amerikane.

Toka moj Adea, toka...trolli nuk leshohet kollaj. Madje ka njerz qe me pare pranojne vdekjen se ta leshojne truallin (token).

Por e kujt eshte toka???? Kjo eshte pyetja....dhe deri sa te mos definohet kjo ceshtje historike, ne mynyre publike e zyrtare,ne institucionet shkencore e historike perkatese, perfundimisht, ka me pas politka te tilla, te pista njerzvrasese??? (ndoshta kjo "njerzvrasja" me ne fund ka perfundu...ishalla, edhepse nuk besoj ne kete fjale...) ne ballkan...

Fundja po bisedojme...kshtu, per muhabet...

Kalofsh mire.

Clean and Clear Uncle Sam!


Ajo qe mendon ti ka rendesi per mua. Nejse. E tejkalojme.

Nqs politika eshte loje shahu midis superfuqive atehere ata nuk e kane te qarte se ekziston DIKUSH qe ka bicak!

Jeta nuk eshte LOJE.

Une nuk pastroj KETU.

Dikush, dikur do te zgjohet i turperuar.

Dhe ndoshta do te lincohet nga turma!


Nqs dikush luan ketu atehere dikush luan atje. Ne bote!


Perzemersisht,

Adea
🖤 (1)
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2019, 18:40   #223
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,165 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lufta e UĒK-sė, lufta e Koshares ėshtė lufta e shqiptarėve pėr bashkim.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Ideja per korrigjimin, ridefinimin, demarkacionin e kufijve, ndrrimin e territoreve..etj etj...quaje si te duash n`mes serbise dhe Kosoves, se pari dua te them se nuk ka edhe aq rendesi. E theksoj kete fakt ngase nedgjoj e lexoj mburrje apo kritika se ishte e shakut(Vucic) apo e shqiptarit(Thaqit). E cilitdo te jet, pasojat jane katastrofike ne destabilizimin e politikes evropiane. Fuqite e medha, Amerika, dhe Rusia, ne nje mynyre indirekte e perkarhin apo mbeshtesin edhe ndrrimin e teritoreve ne Ballkan e evrope sepse ata sipas pervojave politiko gati se e deshirojne nje evrope te destabilizuar, si politikisht ashtu edhe ekonomikisht. Pra me nje fjale nuk iu ha palla fort po edhe nese ndrrojne kufijte. Ndersa per evropen, sic ka thene edhe nje politikan gjermnae, hapja e ceshtjes se kufijve eshte si "hapja e dyerve te ferrit". Pra probleme te medha te paparashikushme ne gjithe rajonin evropian, do te shkaktohen me shkembimin, ndrrimin e kufijeve dhe me e keqja qe do te ndidhte ne ato raste, edhe me deportimin apo bartjen pastaj te pupullsive me kombesi perkatese.
P.sh. nese lugina e presheves i bashkohet kosoves, serb ne ato troje nuk do te mbetet me. Rremuja e tollovia qe do te shkaktohej ne Bosnje e hercegovine, pikerisht me kete problem eshte e paparashikueshme, gje qe ka mundesi te vij edhe deri te ndonje lufte civile. Pasta, ka frike se do te nxiten orekset nacionaliste e territoriale te rumanise ndaj moldavies, hungarise me rumaniene e serbien. Shqiptaret e maqedonise do te kerkojne bashkimin me shqiperine...etj.etj.
Kete nuk do ta lejoje kurre evropa, perkatesisht gjermania dhe franca. Se paku do te luftojne deri ne piken e fundit te tyre qe t`mos ndodh. Perndryshe ekziston rreziku qe t`mos kete me evrope.
Kete qendrim politk evropian per ceshtjen e (mos)ndrrimit te kufijve e ka fare te qarte politika e qeverise amerikane. Dhe strategjia politike e tyre (amerikane), sic e kam thene edhe ne nje postim tjeter, eshte fare e qart, po kerkoi serbia veriun e Kosoves e banuar me shumice serb, atehere edhe Kosova ka te drejt ta kerkoj jugun e serbise e banuar me shumice shqipatre....dhe kshtu qe as njera e as tjetra ka me shume gjasa qe te mos ndodhin... Madje, sipas disa shqyrtimeve e analizave politke nuk do te kete shance as edhe per ndonje status administrimi special te serbeve ne Kosove...

Kjo eshte loje politike me nje strategji absolute amerikane Adea, e analizuar e planifikuar me kohe, lidhur me politiken e dyfishte ndaj ballkanit dhe asaj ruse ne Ballkan. Ndersa, ne te gjitha keto ngjarje politike rolin kryesor, Hashim Thaqi, si nje nxenes i deshmuar e i shkelqyer ne politiken amerikane (me mbi 3 qveri amerikane...) luan rolin ne mynyre te perfeksionuar...

Kshtu une mendoj per te gjitha keto ngjarje te fundit lidhur me "kto pazare" per territoret ne marrveshjet, dialogjet kosove-serbi.
Kush me shume te perfitoj e sa me pak te humbe nga kjo marrveshje...uuups...pazare se gati harrova......
Pra nuk po behen "pazare", vetem me territoret e Kosoves, por edhe te serbise...


Edhe nje gje po e shtoj, madje edhe si fakt. Vucic e Thaqi nuk guxojne ne krye n`veti as me e imagjinu ndonje ndrrim, shkembim apo cfardo qofte ajo pune, e kufijve, pa konsulltimin e te medhenjeve. PIKE.!
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Ok Sami. Te falenderoj perzemersisht per sqarimin.

Ti ne nje fare menyre bere nje konstatim te situates dhe mbajte nje qendrim qe perkon me qendrimin e nje politikani.

Po ti vete si PERSON cfare mendimi ke?

Ne qofte se mbeten serbe ne Kosove ashtu si mbeten shqiptare ne Serbi a nuk tregon kjo lidhjen qe ka NJERIU me token dhe jo me kombesine???!!!

Eshte e njejta gje me Greqine. Dropullitet nuk duan te lene tokat e tyre dhe kjo lidhje eshte me e forte se lidhja me Greqine.

Rreziku mund te qendroje ne faktin se do kete njerez te cilet do te duan te hane nga te dyja anet.

Njerezit qe luajne double-jeopardy nuk me pelqejne.

Cfare mendon ti?Adea

Ja ku e ka zbulu sot dhe vet Thaqi, ne mynyre indirekte, terthorazi (duke i rene nga Kina) apo te "cunguar" edhe kete "sekret" te strategjise politike te tij lidhur me kerkesen per bashkimin e Lugines se Presheves...,Ndersa gazeta e vlereson si satire kete deklarate te Thaqit....kaq tru kane shqiptaret(mund ta ken edhe te keq prej idioti, pervec mangesive tjera...)...per fat te keq...

Megjithate; "...kush o bektesh, e mer vesh..."(po deshi ta marr vesh...)

Ēfarė satire: Thaēi thotė se ideja e ndarjes ia pamundėson Radojēiqit ta marrė Trepēėn dhe Veriun

Gazeta Express
13 Maj 2019 19:31

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka deklaruar tė hėnėn se ideja e ndarjes sė Kosovės ia pamundėson nėnkryetarit tė Listės Srpska, njėherėsh i pėrfolur si udhėheqės i nėntokės nė Mitrovicėn e Veriut, Milan Radojēiq, qė ta marrė Trepēėn dhe veriun e Kosovės.

Kėtė vlerėsim, Thaēi e ka bėrė nė njė shkrim tė publikuar nė llogarinė e tij zyrtare, nė rrjetin social Facebook, nė internet.

“E drejta e pėrfshirjes sė Preshevės, Bujanocit dhe Medvegjės me Republikėn e Kosovės ėshtė legjitime, korrigjim i padrejtėsive historike dhe siguri pėr qytetarėt e asaj treve pėr tė jetuar nė trojet e tyre”, nis shkrimi i Thaēit.

“Kjo pėrpjekje ka ndalur sė realizuari angazhimet e sofistikuara qė veriu i Kosovės t’i dorėzohet Milan Radojēiqit, fillimisht pasuria e Trepēės, pėr tė vazhduar me transformimin e pasurive shtetėrore nė ato komunale (katėr komunat e veriut) dhe, po ashtu, ka parandaluar planet pėr sovranitet tė dyfishtė dhe asociacion me mandat ekzekutiv, modeli i Republikės Serbe, pra autonomi rajonale”, ėshtė shprehur presidenti i vendit.

“Vazhdoj tė besoj fuqishėm se Lugina e Preshevės duhet t’i bashkohet Kosovės dhe pėr arritjen e kėtij qėllimi ne duhet tė jemi tė bashkuar. Humbja eventuale e kėsaj mundėsie, do tė jetė gabim historik i pariparueshėm!”, ka deklaruar Thaēi nė pėrfundim tė shkrimit.


https://www.gazetaexpress.com/cfare-...en-dhe-veriun/
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 13-05-2019 nė 18:48
🖤 (1)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2019, 19:14   #224
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,165 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lufta e UĒK-sė, lufta e Koshares ėshtė lufta e shqiptarėve pėr bashkim.

Moderatore te nderuar, ka mundesi, ju lutem, qe postimet perkatese, nga numri 34 (ku parashtrohet pyetja e Adea-s per korigjimin e kufijve...), qe kan te bejne me ceshtjen e korrigjimit te kufijve, perkatesiht per kerkesen e Presidentit Thaqi, per bashkimin e Presheves me Kosoven, t`i bartni ne temen perkatese "Presidenti Thaqi nuk heq dore nga bashkimi i Lugines se Presheves me Kosoven"?


https://www.forum-al.com/showthread.php?t=41405&page=11
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
🖤 (1)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2019, 23:55   #225
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,817
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos19:30 / 13.05.2019
"Pėrpjekja pėr bashkim tė Luginės ndaloi qė veriu t`i dorėzohet Radojēiqit"

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka thėnė se pėrpjekja e pėrfshirjes sė Preshevės, Bujanocit dhe Medvegjės me Republikėn e Kosovės ka ndalur sė realizuari angazhimet e sofistikuara qė veriu i Kosovės t’i dorėzohet Milan Radojēiqit.

Ai pėrmes njė postimi nė Facebook ka theksuar se beson fuqishėm se Lugina e Preshevės duhet t’i bashkohet Kosovės dhe pėr arritjen e kėtij qėllimi duhet qenė tė bashkuar.

Postimi i plotė i Thaēit:

E drejta e pėrfshirjes sė Preshevės, Bujanocit dhe Medvegjės me Republikėn e Kosovės ėshtė legjitime, korrigjim i padrejtėsive historike dhe siguri pėr qytetarėt e asaj treve pėr tė jetuar nė trojet e tyre.

Kjo pėrpjekje ka ndalur sė realizuari angazhimet e sofistikuara qė veriu i Kosovės t’i dorėzohet Milan Radojēiqit, fillimisht pasuria e Trepēės, pėr tė vazhduar me transformimin e pasurive shtetėrore nė ato komunale (katėr komunat e veriut) dhe, po ashtu, ka parandaluar planet pėr sovranitet tė dyfishtė dhe asociacion me mandat ekzekutiv, modeli i Republikės Serbe, pra autonomi rajonale.

Vazhdoj tė besoj fuqishėm se Lugina e Preshevės duhet t’i bashkohet Kosovės dhe pėr arritjen e kėtij qėllimi ne duhet tė jemi tė bashkuar. Humbja eventuale e kėsaj mundėsie, do tė jetė gabim historik i pariparueshėm! HTH
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
🖤 (2)
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 06:10   #226
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,343
Thanks: 3,998
Thanked 4,357 Times in 2,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Doli Angela e xhirmonit, ka share me nene e me rrob shpije, pabuksat e badhkanit keta pabuksat shume ka hidheru, turivarur ne shtepi ka qu

Analisti amerikan: Merkel e fundosi idenė e korrigjimit tė kufijve mes Kosovės dhe Serbisė


Gazeta Express
14 Maj 2019 7:32

Publicisti dhe analisti britanik, Tim Judah, ka folur pėr idenė e korrigjimit tė kufirit mes Kosovės dhe Serbisė.

Nė njė intervistė pėr TV N1, Judah vlerėson se ideja pėr ndryshimin e kufijve mė nuk ėshtė nė tavolinė, sepse beson qė ajo u stopua nė Berlin nga kancelarja gjermane Angela Merkel.

“Kjo nuk do tė thotė se tema e ndryshimit tė kufijve nuk do tė kthehet njė ditė, sepse ajo ėshtė pėrmendur pėrgjatė 30 viteve tė kaluara. Por, mendoj se aktualisht ajo ėshtė stopuar”.
Ai tha se shumica e njerėzve qė njeh janė tė ndarė rreth kėsaj ēėshtjeje.

Judah vlerėson se opsioni i ndryshimit tė kufijve do tė kishte pasoja negative pėr tėrė rajonin.

“Mendoj se nuk ia vlen tė preken kufijtė, sepse ky ėshtė njė rrezik i madh. Dhe, aktualisht kjo mė nuk ėshtė nė opsion”, tha ai.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (2)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 06:15   #227
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 611 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Meqenese te implikuar jane vetem Serbia dhe Kosova a nuk do te ishte me e llogjikshme te lejoheshin keto dy vende te rregullonin territoret e tyre pa nderhyrje nga te tjere?


Eshte thjeshte nje show-off i te ashtuquajturve superfuqi. Asgje me teper. Pa vlere, vertete, pa vlere. Thjeshte nje psheretime ne krahasim me pafundesine.

Adea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 14-05-2019 nė 06:18
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 09:56   #228
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,471
Thanks: 10,720
Thanked 5,804 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kosovėn

Eh, Dea, ky ėshtė fati i popujve tė vegjėl... por e keqja te ne nuk janė superfuqitė, e keqja ėshtė vendorėt.
Ide e mirė ėshtė kjo e marrėveshjes, por pėr marrėveshje duhet tė jetė njė njeri si Ramushi. "Bashkėbiseduesi" ynė ėshtė tepėr i poshtėr dhe me tė ligun ėshtė vėshtirė tė merresh vesh!
Ėshtė vėshtirė kur ke tė bėsh me mentalitet ballkanas e me shumė hasmėri... Ta zėmė Danimarka ka qenė deri dikund afėr Hamburgut. Ka plot danezė nė atė pjesė, por i kanė tė drejtat aq tė avansuar sa, ndoshta edhe t'u thuash a po bashkoheni me Danimarkėn, ndoshta nuk pranojnė. Ka disa qytete qė gjysma janė andej e gjysma kėtej. Padborgu ta zėmė, njė rrugė i ndan, kėshtu kur shkoj atje herė jam nė Danimarkė e herė nė Gjermani brenda pak minutash.
Danezėt e pjesės sė brnedshme, sidomos kjo pjesa ku jetoj unė ( Jylland) kanė urrejtje pėr gjermanėt, sic kemi ne pėr shkjetė ( serbėt).
Po tė kishim pak mė shumė mend ne, nė ktė rast klasa politike jona, do tė kishim pėrfitime nga kjo "show- off" e tė ashtuquajturve superfuqi!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:45   #229
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,817
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosKosova kompakte,realitet edhe per ata qe jane rreshtu me Vuqiqin kunder Lugine me Batallakun e Tito-Rankoqviqit.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 01:34   #230
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,817
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos
Takime tė rėndėsishme tė liderėve nga Lugina nė Amerikė
15/05/2019

Tre liderėt politik nga Lugina e Preshevės tė ftuar nga Kongresi amerikan pėr vizitė atje, Shaip Kamberi, Ardita Sinani dhe Ragmi Mustafa, kanė filluar takimet e para me zyrtar tė lartė tė shtetit amerikan.

Me kėtė rast, kryetari i PVD-sė dhe i komunės sė Bujanocit, Shaip Kamberi sot ka njoftuar pėr takimet e shumta atje
„Gjatė vizitės nė Washington DC, bashkė me nėnkryetaren e PVD-sė Ardita Sinani dhe kryetarin e PDSH-sė, Ragmi Mustafa, veē takimeve qė patėm me pėrfėsues tė Ligės shqiptaro-amerikane, nė Kongresin e SHBA-sė takuam kongresmenė nga radhėt e Demokratėve dhe Republikanėve me ē’rast u takuam edhe me liderin e Rebublikanėve, Kongresistin Kevin Mec Carty. Ditėt nė vijim nė pritje tė takimeve tė ndryshme qė do tė kemi nė Shtėpinė e pėrfaqėsuesve tė SHBA“ ka njoftuar z.Kamberi.

Ndėrsa kryetarja e degės sė PVD-sė, znj.Ardita Sinani gjithashtu ka njoftuar pėr takime tė shumta
„Gjatė takimeve tė mbrėmshme dhe tė sotme nė Washington, nė Kongres me figura tė shumta si ishkongresmen dhe kongresmen si psh. Kevin McCarthy, me Ambasadoren shtetėrore dhe ishkongeristen me prejardhje arbėreshe Connie Morella( Constance Albanese) si dhe me anėtarėt e Ligės Qytetare Shiptaro-Amerikane!
Gjatė tėrė kohės ishim tė shoqėruar nga Joe Diogardi.
Pozita e shqiptarėve tė Luginės sė Preshevės ėshtė temė e diskutimeve nė ēdo takim!“ ka shtuar Ardita Sinani.

Eshte interesant fakti se tė ftuar tė vetėm nė kėto takime nė SHBA janė vetėm Shaip Kamberi dhe Ardita Sinani nga Partia pėr Veprim Demokratik, si dhe Ragmi Mustafa nga Partia Demokratike Shqiptare, ndėrsa nga pushteti nė Preshevė dhe opozita nė Bujanoc nuk u ftua askush.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 20:01   #231
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,817
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos


Hashim Thaēi

Thaēi: Kėta persona po tentojnė ndarjen e Kosovės
Nga: H.O. Mė: 15 maj 2019

Presidenti Hashim Thaēi nė njė postim tė tij nė Facebook ka kritikuar diplomatėt duke shkruar se bredhja e tyre nga njė kėnd nė tjetrin nė Prishtinė, duke lobuar pėr heqjen e taksės nė kėmbim tė liberalizimit tė vizave, ėshtė fyerje pėr institucionet dhe qytetarėt e Kosovės.

Presidenti Thaēi shkruan se kėto veprime kanė pėr qėllim ndarjen e Kosovės.

Postimi i plotė:

Bredhja turistike e disa diplomatėve tė rangut tė ulėt fshehtas nga njė kėnd nė kėndin tjetėr tė Prishtinės, nga njė zyrė nė zyrėn tjetėr tė institucioneve vendore, duke lobuar pėr heqjen e taksės ndaj mallrave tė Serbisė nė kėmbim tė liberalizimit tė vizave, ėshtė fyerje e radhės pėr institucionet dhe qytetarėt e Kosovės.

Kjo ofertė hileqare dhe diskriminuese e tyre dhe planet pėr asociacion me kompetenca ekzekutive apo projekti “kreativ” pėr sovranitet tė dyfishtė, nuk janė asgjė tjetėr pėrveē opsione me qėllim pėrfundimtar pėr ndarje tė Kosovės.

Kėto projekte janė tė turpshme dhe si tė tilla plotėsisht tė papranueshme, sot dhe gjithmonė. Kosova ėshtė njė dhe e pandashme. HTH
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 20:12   #232
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,343
Thanks: 3,998
Thanked 4,357 Times in 2,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Lugina e Permetit nuk bashkohet me tu Kusov’n dhe pike.

Ua 10-sha Hushimin me gjithe fansa dhe perkrahes ne kopaqe te krese
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 11:17   #233
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,817
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos21:19 / 15.05.2019
VIDEO-Korrigjimi zgjidh pėrfundimisht ēėshtjen shqiptaro-serbe

Kryetari i Lėvizjes pėr Bashkim, Valon Murati, tha se LB-ja pėr shumė vitet ka kėrkuar qė tė ketė reciprocitet dhe tė shkojė deri nė ridefinim tė kufijve nė mėnyrė qė tė zgjidhet pėrfundimisht ēėshtja shqiptaro-serbe.

Sipas tij pėrmes njė marrėveshje tė re, Kosova do tė krijojė hapėsirė pėr tė ndryshuar edhe kushtetutėn e saj. “Nė kėtė kushtetutė kanė tė drejtė vetoja pakicat, sidomos pakica serbe, nė funksionimin e sistemit”, tha ai nė emisionin “STRIKE”, nė Radio Televizionin e Kosovės (RTK3). Murati bėri me dije se nga viti 2008 kanė mbrojtur qėndrimin pėr ridefinim. “Ne kemi prezantuar edhe platformėn pėr atė ēėshtje. Kėtė platformė i kemi pasur prezantuar edhe Thaēit, qė nė atė kosh ishte kryeministėr”, tha ai. Murati tha se kundėrshtimet kanė ardhur pėr shkak tė idesė qė ka ardhur nga presidenti. Ai tha motorėt pėr tė zgjidhur problemet ėshtė SHBA-ja. Pėr tė parin e LB-sė, krijimi i pushtetit tė tretė nė Kosovė nuk do tė ishte e mirė.

Samiti i Berlinit qė u mbajt ditė mė parė, sipas Muratit nuk e ka varrosur idenė e korrigjimit. Ai tha se ėshtė turp i madh qė dikush thotė se u varros qė Lugina t’i Bashkohet Kosovės.

Pėr mė shumė ndiqeni tė plotė emisionin “STRIKE”, nė Radio Televizionin e Kosovės (RTK3)

http://www.rtklive.com/sq/news-singl...NNU_9iTY7KMsCo
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
🖤 (1)
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 21:09   #234
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,817
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Shkėmbimi i territoreve, Murati tregon qendrimin e Lėvizjes pėr Bashkim pėr ridefinimin e kufijve – “Me thanė qė u varros ideja e kufijve, i bjen qe u varros mundesia e bashkimit tė shqiptarėve tė Luginės sė Preshevės me Kosovėn” (video)
17/05/2019

Valon Murati, kryetar i Lėvizjes pėr Bashkim, ka qene i ftuem nė emisionin “Momentum”.

Fillimisht ai ka komentue fotografine e publikueme nga deputetja e PDK’s, Flora Brovina.

‘Foto te tilla duhen me u paraqite ne Prokurorine e Shtetit, jo ne ate forme”, thekson Murati, ndersa ka shtue se, nuk duhet me i dhane hapsine Serbise qe me u amnistue dhe me ēue poshte krejt mund qe u ba ne grumbullimin e fakteve te dhunes seksuale te luftes se fundit ne Kosove, shkruen Rrokum.TV

Ne vazhdim Murati ka fole per dialogun me Serbine dhe Samitin e Berlinit, per te cilin thote se as nuk e ka deshperue, as nuk e ka entuziazmue.

“Ne Berlin u ba nji perpjeke qe temat qe kane te bajne me Ballkanin, mos me u ba pjese e fushatave per zgjedhjet ne BE”, thekson ai.

“Merkel dhe Macron nuk pajtohen ne te gjitha ēashtjet se si duhet me qene marreveshja Kosove-Serbi, ani pse pajtohen qe dialogu duhet me vazhdue”.

“Nuk duhet me prite qe mundet me pas marreveshje pa qene garant SHBA”, thote Murati.

Simbas Muratit, SHBA ka lejue qe me u hape ideja per ridefinimin e kufijve mes Kosoves dhe Serbise, ndersa thote se, nuk asht varrose kjo ide as mbas Samitit te Berlinit.

Ai ka tregue edhe qendrimin e Levizjes per Bashkim lidhun me kete teme.

“Ne bisedime me Serbine na kane mbete dy probleme, per ēashtjen e shqiptareve ne Presheve, Medvegje dhe Bujanoc, dhe per serbet ne Zubin Potok, Lepsaviq dhe Zveēan, pra keto dy ēashtje duhen me u trajtue me reciprocitet sa i perket te drejtave te tynem deri aty qe qe me u deklarue per bashkim me Kosove, perkatesisht bashkim me Serbine te tri komunave veriore, pa fut ketu pjesen veriore te Mitrovices, sepse aty duhen me u kthye shqiptaret qe jane debue nga shtepite e tyne”, sqaron ai, shkruen Rrokum.TV

“Pa ndodh kjo, Kosova nuk mundet me u ba shtet funksional, sepse na trashegojme kushtetuten qe del nga Pako e Ahtisaarit, e cila ju jep te drejta te medhaja pakices serbe, dhe keshtu Kosova mbet peng i politikave te Beogradit”, thekson ma tutje ai.

Murati ne vazhdim jep detaje ma te hollesishme per kete qendrim, te cilin mundeni me ndigjue ne emisionin e plote./Rrokum.TV

__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2019, 09:47   #235
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,471
Thanks: 10,720
Thanked 5,804 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kosovėn

Llapi, a di gjė pėr kėtė njeri. Ėshtė njė patriot llapjan edhe ky.

kliko kėtu dhe lexo pėr tė
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2019, 21:15   #236
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,817
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos
Pėrfaqėsuesit e Preshevės: Bashkimi me Kosovėn, e vetmja zgjidhje

19 maj 23:07

Pėrfaqėsuesit politikė tė Luginės sė Preshevės thonė se me mohimin qė u bėn Serbia tė drejtave tė shqiptarėve, e vetmja alternativė pėr qytetarėt e Luginės, mbetet bashkimi me Kosovėn.

Kryetari i Bujanocit dhe Partisė pėr Veprim Demokratik, Shaip Kamberi dhe Kryetari i Partisė Demokratike Shqiptare dhe ish-kryetar i Preshevės Ragmi Mustafa ishin kėtė javė pėr vizitė nė Uashington dhe diskutuan me kolegen Keida Kostreci pėr sfidat politike dhe praktike me tė cilat pėrballet Lugina. “Shqiptarėt e Preshevės, Medvegjės dhe Bujanocit padyshim se me njė pėrkushtim tė jashtėzakonshėm pranojnė integrimin brenda territorit tė Republikės sė Kosovės”, tha Mustafa.

“Sigurisht se do tė ishte varianti mė i mirė qė Lugina e Preshevės t’i bashkohej Kosovės, por megjithatė ne jemi lojtarė nga jashtė tė cilėt nuk mund tė interferojmė nė qėndrimin e kosovarėve sepse nuk mund t’i imponohemi Kosovės”, tha Kamberi.

Pėrfaqėsuesit politikė tė Luginės sė Preshevės thonė se me mohimin qė u bėn Serbia tė drejtave tė shqiptarėve, e vetmja alternativė pėr qytetarėt e Luginės, mbetet bashkimi me Kosovėn./VoA
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
🖤 (1)
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 20:42   #237
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,343
Thanks: 3,998
Thanked 4,357 Times in 2,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Argatit shkavedh me pamje jevgo-gabeli, po i vjen fundi... The End, Konec, pirllu

https://www.botasot.info/politika-la...-i-vjen-fundi/

Thaēit po i vjen fundi

NGA FATON MEHMETI MĖ 20 MAJ 2019 NĖ ORA: 20:50

Njihet si njeriu qė ndėrron fjalėt sipas interesit, respektivisht sipas asaj qė kėrkon masa. Ky ėshtė, kush tjetėr, pos Hashim Thaēi, njeriu populist qė nuk merr vesh fare nga politika largpamėse. Ka arritur deri tani me intrigat e tija, tė mbetet nė skenėn politike, pėrmes manipulimit me ndjenjat dhe sinqeritetin e njerėzve. Thaēi, para disa ditėsh ishte nė emisionin Opinion nė Shqipėri ku theksoi vendosmėrinė e tij qė taksa tė mbetet, pasi “ėshtė e drejtė e institucioneve tė vendit karshi propagandės serbe”. Ky ndryshim i qėndrimit tė tij erdhi pas takimit nė Berlin, aty ku kryeministri i vendit mori mbėshtetjen e Gjermanisė pėr taksėn, dhe rrjedhimisht ra poshtė propaganda e Thaēit qė tė hiqet taksa.

Deri dje bėnte propagandė qė taksa tė hiqet, tani e mbron atė, parashtrohet pyetja cili ėshtė Hashimi i vėrtetė, Hashimi pro taksės apo kundėr taksės ndaj mallrave serbe?. Mbase e vėrteta qėndron nė mes tek tė dyjave, duke qene se njerėz tė tillė pa “ kurriz” nuk mbajnė anė tė parimeve dhe bindjeve, por ndryshojnė qėndrim varėsisht prej interesit dhe situatės. Faktikisht nuk ėshtė hera e parė qė Thaēi ndryshon bindje brenda natės, ka shumė raste tė tilla, mjafton tė pėrmendin Gjykatėn Speciale, e cila shpėrfaqi fytyrėn e vėrtetė prej gėnjeshtari dhe mashtruesi.


Hashimi nuk ka arritur asnjėherė tė fitojė besimin e qytetarėve, tė cilėt moti kohė e kanė parė kush ėshtė nė tė vėrtetė “Gjarpri” qė ndėrron lėkurėn sipas stinėve. Mbase, presidenti aktual ende mendon se qytetarėt nuk e kanė parė fytyrėn e tij tė vėrtetė, megjithėse maska i ka ra moti. Jo vetėm qė nuk ka arritur tė jetė I besuar, por Thaēi ka arritur tė shfrytėzoj shumė njerėz edhe nga mediat, tė cilėt i besuan atij verbėrisht, qė pastaj rezultojė me dėshtim. Ka mjaft figura publike tė cilat janė keqpėrdorur nga Thaēi pėr tė mbetur nė pushtet, mirėpo kur e kuptuan qėllimin e tij tė vėrtetė iu kthyen kundėr.

Fundi i diktatorėve vjen kur fillojnė tė bėhen tė egėr karshi ēdo njeriu qė kundėrshton, simptomė qė po shfaqet ēdo ditė tek presidenti i vendit duke u zėn edhe me gazetarėt tė cilėt “ po rrejnė” sipas presidentit aktual. Nė daljet e fundit nė publik dhe nė debate televizive, Hashimi shihet nė gjendje tė mjeruar edhe mendore, duke qene se orvatjet e tija tė fundit mashtruese po bien poshtė ēdo ditė e mė shumė. Sidomos sulmet verbale ndaj Gjermanisė janė tė papranueshme, e tė cilat i paraprijnė sulmet po ndaj Berlinit tė Baton Stanishicit udhė lidhėsi mes Beogradit dhe Ramės dhe Thaēit. Tė gjithė kėto janė pjesė e njė skenari serbo- rus qė synon forcimin e Rusisė dhe Serbisė nė rajon, dhe pėr kėtė u duhet ndihma e disa njerėzve me ndikim nė mesin e shqiptarėve. Tė gjitha kėto natyrisht po kundėrshtohen fortė nga opozita nė Shqipėri dhe Kosovė, qė nuk kanė asnjė interes kombėtar pėr tė mbrojtur kryeministrat shqiptarė nė dy vendet tona.

Duhet theksuar gjithashtu se ēdo dėshtim i Thaēit, rrjedhimisht ėshtė nė favor tė Kosovės. Derisa po afrohet ēdo ditė e mė shumė pėrfundimi i mandate tė presidenti tė vendit, gjuha arrogante dhe primitive e Thaēit vetėm sa do tė sforcohet, thua se pėr dėshtimet e tija i kanė fajet shoqėria dhe mediet. Fatmirėsisht shumica e medieve i kanė kthyer shpinėn kėtij mashtruesi, pėrjashto ato qė ende kontrollohen nga ai, pasi roli i medieve ėshtė i madh. Thaēit po i vjen fundi, gjarpri po e ndjen erėn e fundit. Andaj ka filluar tė sulmoj kėdo qė nuk pajtohet me te.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 21:16   #238
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,817
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosThaēi: Jam nacionalist! Pėrplaset ashpėr pėr Preshevėn me analistin


Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi ka pasur njė debat tė fortė me Enton Abilekajn nė lidhje me bashkangjitjen e Preshevės me Kosovėn.

Thaēi ka deklaruar se nėse Kosovės i bashkohen tre komunat shqiptare nė Serbi nuk ėshtė asgjė e keqe, por ėshtė kthimi i padrejtėsisė historike.

Ndėrkaq, Enton Abilekaj ka deklaruar se kjo ide mund tė nxisė qėndrime tė ngjashme edhe nga Serbia dhe e ka quajtur kėtė njė ide shoviniste.

Kurse Thaēi i ėshtė pėrgjigjur se nuk ėshtė ide shoviniste, por ėshtė kthim i padrejtėsisė historike. Ai deklaroi se e konsideronte veten njė President nacionalist qė nuk kėrkon tė marrė territore tė tjera por tė mbrojė territoret e Kosovės.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
🖤 (1)
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 01:30   #239
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 611 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Llapi,

Kjo nuk ka lidhje me temen dhe mund te fshihet nese shihet e arsyeshme.

Kosova si fjale vjen nga bashkimi i mbiemrit te babit me ate te mamit nga e ema.

Preshev si fjale vjen nga fjala veshprere.

Ne qofte se ju mendoni se sperma ka fare, jeni te gabuar.

Trupi i njeriut eshte strehe per shpirtin dhe merr formen e TIJ.

Karakteristikat e jashtme te trupit te njeriut, shkaktuar qofte edhe nga nje aksident do te shfaqen edhe tek brezat e mevonshme ne forme "gjenetike".

Psh, ster, ster, ster gjyshit tim nga ana e babit i'u pre veshi si denim per mosbindje.

Te gjitha gjeneratat e mevonshme linden me vesh te prere. Here nga i majti here nga i djathti.

Ne familjen time, ne kete gjenerate eshte motra ajo e cila ka lindur veshprere.Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2019, 14:08   #240
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,817
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosThaēi: Dua ta marrim Luginėn pa dhėnė asnjė centimetėr tokė tė Kosovės

Gazeta Express
25 Maj 2019 14:57

Mundėsinė e bashkimit tė Luginės me Republikėn e Kosovės, presidenti Hashim Thaēi e ka pėrmendur edhe para qytetarėve tė Hasit, derisa pranoi dekoratėn “Qytetar nderi” nė Krumė tė Shqipėrisė. Aty Thaēi ka thėnė se nė njė tė ardhme tė afėrt, Kosova dhe Shqipėria do tė jetojnė bashkė, pa kufi.

Presidenti Thaēi tha se do tė vazhdoi pėrkushtimin e tij, qė ai e quajti jetėsor pėr bashkėngjitjen e Preshevės, Medvegjės dhe Bujanocit, me territorin e Republikės sė Kosovės.

Thaēi tha se Lugina do t’i bashkohet Kosovės pa u cenuar asnjė milimetėr e territorit tė Republikės sė Kosovės, pa u prekur Ujmani e Trepēa.

Nė Krumė, Thaēi u tha qytetarėve tė Hasit, se shqiptarėt jetojnė tė ndarė me kufi padrejtėsisht.

“Ju keni qenė bashkėrisht nė istikamet e luftės dhe bashkėrisht do tė jetojmė nė liri, dhe bashkėrisht do tė jetojmė nė tė ardhmen e afėrt nė njė shtet tė pėrbashkėt Kosovė-Shqipėri. Tė jeni tė sigurt qė shumė e lehtė ėshtė realizmi i ėndrrės qė tė kemi njė hapėsirė pa kufi mes Kosovės dhe Shqipėrisė, sesa qė ka qenė sfida e largimit tė Serbisė nga Kosova dhe kjo do tė ndodh. Ju e dini botėrisht dhe e ritheksoj edhe sot kėtu nė mesin e burrave tė Hasit dhe grave, zotimin tim dhe pėrkushtimin tim jetėsor qė Presheva, Medvegja dhe Bujanoci t’i bashkėngjiten territorit tė Republikės sė Kosovės pa u cenuar asnjė milimetėr e territorit tė Republikės sė Kosovės, as Trepēa, as Ujmani, as Mitrovica, asnjė cep i territorit tė Kosovės si parakusht pėr bashkim kombėtar”, tha ai, transmeton kosovapress.

Thaēi tha se misioni i Kosovės pėr liri dhe pavarėsi ėshtė i pamjaftueshėm dhe se shqiptarėt janė ndarė padrejtėsisht e tani duhet tė bashkohen me vullnet. Ai tha se ka ardhur momenti tė punohet menēurisht, duke nėnkuptuar largimin e pikave kufitare qė sipas Thaēit janė tė imponuara padrejtėsisht.

Ndėrkohė pėr ēmimin qė iu nda, Thaēi tha se ndjehet shumė mirėnjohės dhe tha se ky nderim ėshtė pėr UĒK-nė, heronjtė e kombit, dėshmorėt, martirėt dhe luftėn e drejtė pėr liri.Dekorata pėr Thaēin u nda me “motivacionin pėr kontributin e pazėvendėsueshėm pėr ēlirimin e trojeve shqiptare, si lider politik i UĒK-sė, si dhe pėr vlerėsimin qė presidenti Thaēi i ka dhėnė popullit hasian si mbėshtetės i denjė gjatė luftės sė Kosovės”.

Kryetari i Bashkisė sė Hasit, Adem Lala tha se organizimi u bė pėr tė rikujtuar dhe rivlerėsuar kontributin qė u dha pėr luftėn pėr ēlirim tė Kosovės.

Organizimi i sotėm nė Krumė shėnoi 20 vjetorin e operacionit “Shigjeta DO-2” dhe luftimet nė Pashtrik.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur