Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-05-2018, 10:49   #21
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,364
Thanks: 10,162
Thanked 5,525 Times in 3,440 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Frigacaket e krijuan
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2018, 12:14   #22
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Posts: 649
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
r00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentė
Re: Kush e krijoi Perendine?

Lind pyetja hyjnore ēlidhje ka kjo pyetja filozofike me tolerancen fetare?Kalojeni te filozofia se me ju lexu krijuesi ka per tfilluar ndonje sulm ndaj forumit per perdhosje te funksionimit ne forum.
__________________
Mė pranė njėri tjetrit
lidhuni.com
r00t nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i r00t pėlqehet nga
i vjetėr 12-05-2018, 16:47   #23
Meri
-------->
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,935
Thanks: 1,653
Thanked 1,803 Times in 1,197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Une.C'paskam guxuar te mendoj ?!!
Ka qene koha, kur e doja veten shume, deri ne allurrim.

Dhe kur te merr inat Ajo, vonoi, por nuk harroi...
__________________
- Ami la vita?
- No, č solo un'avventura.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2018, 16:53   #24
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,343
Thanks: 12,055
Thanked 10,716 Times in 6,520 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Une mo, kush tjeter
Meri ke konkurencė nė krijimtari.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2018, 16:56   #25
Meri
-------->
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,935
Thanks: 1,653
Thanked 1,803 Times in 1,197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Meri ke konkurencė nė krijimtari.Rekomandim : Refero` ne tabelen e skualifikimit....
__________________
- Ami la vita?
- No, č solo un'avventura.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 12-05-2018, 17:06   #26
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,553
Thanks: 5,893
Thanked 6,963 Times in 4,441 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin


C'paskam guxuar te mendoj ?!!
Ka qene koha, kur e doja veten shume, deri ne allurrim.

Dhe kur te merr inat Ajo, vonoi, por nuk harroi...
e tmerrshme ledio. prandaj u dashurova une me zotin?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2018, 17:19   #27
Meri
-------->
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,935
Thanks: 1,653
Thanked 1,803 Times in 1,197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e tmerrshme ledio. prandaj u dashurova une me zotin?


Ky paska qene mallkimi qe me dha ! (perendia /ose zoti, secili kur ka pas` kohe)
__________________
- Ami la vita?
- No, č solo un'avventura.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 12-05-2018, 18:15   #28
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,753
Thanks: 4,748
Thanked 1,367 Times in 753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Frigacaket e krijuan
Zotin eshte mire ta kemi frike.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 12-05-2018, 20:06   #29
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,917
Thanks: 4,462
Thanked 2,759 Times in 1,373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Zotin eshte mire ta kemi frike.
Plotesisht e drejt.
Nje kriminel, vrases, sakator e gjakatar, etj., etj qe eshte (zoti)... me nje fuqi absolute...te mbinatyrshme, sic thuhet zakonisht... e kam frike shume une. Madje rrenqethem e trishtohem nga frika prej tij. E kam provuar(perjetuar)une ne shpirt e zemer te keqen e tij.
Sinqerisht dhe seriozisht e them dhe une.

E atij, qe e ka krijuar kete perendi apo zot....ku osht e s“osht, une...

K`to fjale m“ran tani-per-tani nermend mua...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 12-05-2018, 21:30   #30
Jolene
Away
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 14,389
Thanks: 5,005
Thanked 6,171 Times in 2,913 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 636
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Nuk e di, kur shof njerez te mire qe vuajne me behen mendimet lemsh!
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 13-05-2018, 00:50   #31
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,364
Thanks: 10,162
Thanked 5,525 Times in 3,440 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Nuk e di, kur shof njerez te mire qe vuajne me behen mendimet lemsh!
Indeed.....
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 00:51   #32
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,364
Thanks: 10,162
Thanked 5,525 Times in 3,440 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Zotin eshte mire ta kemi frike.
Mire do ishte te kishte world peace
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 13-05-2018, 01:29   #33
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Kush e krijoi Perendine?

tju tregoj nje perralle qe gati gati e sjell te verteten ne ekzistencen e saj. Na ishte nje her nje artist komshi me ty, e ky artisti kur ska frymezim te krijoj, kur mbyll syt sheh erresire. Cdo gje esht nje qetsi absolute e paqe ne erresire. Po te shikoni nje derrase te zeze nuk esht shum interesante apo jo. duhet te ndodhi dicka prandaj krijon .
Pyetja ne te vertet nuk duhet te jet kush e krijoj por perse u krijua kush ishte qellimi e te tjera. Por nejse, ne shikojm vetem erresire edhe do merzitesh se asgje spo ndodh, edhe ashtu filloj krijimi, erresira apo cdo gje qe snjohim esht materija, cdo gje ishte materie, ishte aty ne nuk e shikojm shkenca e aprovon por nuk e shikojm. materija esht nje form energjije nje femij qe pret. femija enderrimtar u merzit vetem duke par erresir, vetem qetsi, asgje spo ndodhte, edhe beri nje pik te bardh ne erresire. ajo pik, ajo drit sado ishte e vogel dukeshe ne erresire ishte dicka ndryshe e femija u kenaq qe pa drite e po lozte e beri nje drit tjeter e tjeter e cila ezoterikisht quhet fara e jetes, kur nis krijon vazhdon nje shkrimtar nuk shkruan te njejten roman apo poezi ben nje tjeter e tjeter e ashtu ndodhi dhe me femijen. cdo drit ishte energji cdo energji krijonte dicka per ta thjeshtezuar u quajt fara e jetes, pastaj filloj veza e jetes - forma vezore drite njera mbi tjetren qe krijonin figura gjeometrike, pastaj pema e jetes ku cdo figure gjeometrike kishte planin e saj arsyen e saj . e femija enderrimtar u kenaq . Por si nje femij ai ska frik esht kurioz e sndali aty ..e kur ai qeshte krijonte dridhje qe krijonte dicka ndryshe si nje melodi qe krijohet nga frequencija e disa notave te ndryshme e qeshura e tij apo cdo gje kur esht ndryshe krijon vale te cilat rrisnin frequencin te nxitura te gjenin partnerin te formonin dridhjet krijuan eksitimin ne atmosphere . materija u plotesua me neutrone, protone electrone atome qe dridheshin mjaftueshem ne hapesire te krijonin ate gje specifike qe ajo dridje specifike krijon qellimisht. per ta lehtesuar ne e quajtem burimin e gjithckaje ose statusi prezent ne hapesire ose zoti . burimi krijonte energji e cila ishte gjithmon ne levizje e pashterur e pavdekshme, merr forma te ndryeshme ( ndertuese shkateruese) mund ta manipulosh e te krijoje dicka tjeter me te njejten energji. Energjija esht super inteligjente, nuk ka kufizime nuk njeh kufij ajo vetem krijon e krijon pa mbarim esht eternitet. energjija esht gjithcka cfar esht qe ne e quajm jeta. energjija esht nje atom per ju ne hapesire nje molekule qe ka vetem kuptim ne laborator apo per nje kimist por ne univers ajo esht gjithcka . pa energji nuk ka jet pa energji nuk ka realitet pa energji as sdua ta imagjinoj dot cfar do kishte sepse ajo esht ekziston dhe esht gjithcka e pik. energjija esht gjithmon ne levizje ajo kercen vallzon nga nje vend ne tjetrin cdo ngacmim cdo vale cdo frequenci krijon, krijon universe e multiuniverse pa mbarim nuk ka kufinj hapesira esht pa mbarim sepse energjia esht pa mbarim domethene asgje ska mbarim mbas nje universi nje tjeter e nje tjeter e nje tjeter univers do jet mbas nje galaksije nje tjeter do jet e keshtu me radhe cdo gje esht ne sinkronizim asgje smungon cdo galaksi univers apo bote nuk ka me shum apo pak por mjaftueshem gazra qe cdo gje te jet ne ballance. Ashtu esht ne atmosphere nje yll, nje hen , nje diell, nje planet, nje rrug qumeshti ( milky way) cdo gje esht ne sinkronizim ka cdo gje qe i duhet te funcionoj qe te jap drit te rrotullohet te shkelqej te bymehet te behet nate apo dit. qe i jep kuptim jetes qe krijonte forma te ndryshme. Atmosfera esht burimi i energjis e njejta energji qe krijon ne forma te ndryshme universe e multiuniverse galaksira e planete precise e me perfectshmeri. Po si? energjija nuk e genjen dot e as nuk mund te gaboj sepse nje elektron do terheq ate atom qe ka boshllek nese atomi esht i plotesuar nuk hyn dot electroni , nese electronit nuk i pelqen nje atom ai e refuzon prandaj formulat kimike jan precise sepse 2hidrogjen plus 1 oxygen bejn uj nese ato do ishin 2 me tre do krijonin dicka tjeter sdo ishin uj por dicka tjeter. energjija sgabon esht ekzakt e perpikte ska kufinj ska limit krijon e modifikon manipulon, eksiton, ngacmon terheq mjaftueshem energji per ate mendim te caktuar. nje tjeter shembull esht elementet kimik qe ne njohim jan ne tabelen periodike ne nje liber shkolle apo ne nje laborator. Tabela periodike ėshtė njė rregullim tabelar i elementeve kimike, tė urdhėruar nga numri i tyre atomik, konfigurimi i elektroneve dhe vetitė kimike tė pėrsėritura, struktura e adoptuar e tė cilave tregon tendenca periodike. edhe ne kemi afersisht 114 120 element sepse aq kemi gjetur deri tani edhe aq dime aq perziejm e krijojm formula kimike te cilat i perdorim ne mjeksi farmaci, ne ndertim. cdo gje qe ju shikoni e keni ndertuar e hani esht nje process kimik qe permban shum elemente te cilat koncertohen te krijojn nje efekt apo produkt te caktuar. nje tull nuk ka lindur tull por shum elemente kimike ne nje process te posacem e krijuan te ngurt cfar ne quajm tull, cfar ne bejm buk cfar ne krijojm cdo gje qe e ka ber dora e njeriut ne e krijuam me ato elemente qe ne njohim qe kemi mundesi ti manipulojm ne laborator me procese te cilat krijojn dicka nganjeher me qellim ose experimentalisht kur ne mesojm. domethene ne kemi limit 114 elemente edhe shikoni cfar kemi krijuar , imagjinoni tani nje burim qe ka energji te pashtershme vetem krijon pa limit cfar mund te bej vetem mrekulli, deri tani femija enderrimtar krijoj universe e multiuniverse boten ton natyren ton kafshen njeriun alienet engjejt ju imagjinoni cfar e ajo u krijua. cdo gje ishte ne balance e total funksion. por nese nje shtepi esht bosh merzitesh e kjo ishte ngacmimi i gjithckaje e filloj te krijonte shpirtra qe me an te tyre te kishte experienca te ndryshme, nga experiencat vjen mesimi, nje mesim ose mesohet ose ngel ne klas ku e perserit derisa ju ta kuptoni e shkon tek mesimi tjeter. eksperiencat qe do merreshin qellimisht nga mesimet per nje emocion te caktuar( gezim hidherim dashuri urretje vdekje xhelozi inat pa mbarim etj) kan qellim te kuptojn cfar esht kjo ndjenj . kur ju mungon dicka ju mundoheni ta plotesoni sepse ju e dini cfar do te thot kur jeni pa te, kur ju keni dhembshuri per dike esht sepse ju i keni kaluar ato eksperienca e kuptoni prandaj peruleni baraz me dike, kur nje femij ju tregon problemin e tij ju e kuptoni ate sepse ju i keni kaluar ato eksperienca te cilat ju kan rritur si person. edhe kjo ndodh edhe per shpirtrat cdo emocion cdo ndjenj cdo veprim krijon experienc per nje shpirt te maturohet . shpirtrat krijuan shpirtra te tjer ca njerez ca alien ca kafsh ca pem qe te provonin cfar esht kjo ndjenj qe te kuptonin e ajo mund te kuptohet vetem kur ju e perjetoni nuk vjen nga shkolla. por eksperience .... ekeshtu vazhdon akoma e kesaj dite. Perndija u krijua nga asgjeja sepse ishte e nevojshme. asgjeja esht materia qe ne jemi perbere e cila permban neutrone protone electrone atome... erresira ishte ngacmimi qe zgjoi energjin ajo energji e cila u be te krijoj natyren, universin multiuniverse galaksira aliena engjej shpirtra kafsh peme e mua dhe ty. E njejta energji qe me kompozicionin e sakt kimik formon gjera te ndryshme. kur ndrojm jet vendosim cfar do bejm te kemi eksperienc te jemi alien nje pem apo nje kafsh asgje ska rendesi se cfar je, sepse vetem ti mund te jesh nje pem, vetem mund te jesh nje kafsh vetem mund te jesh nje njeri, por te gjith bashk jemi energji, jemi nje, jemi krijues, jemi zot e perendi. kjo esht arsyeja e vetme perse nuk gjykohet, lendohet, vritet, mashtrohet xhelozohet dikush a dicka sepse kur ju gjykoni nje send apo njeri sa i bukur apo shemtuar ju gjykoni veten, lendoni veten vrisni veten urreni veten xhelozoni veten cdo gje qe ju thoni e beni ja beni vetes e cila kur ndodh per ta thjeshtezuar quhet karma. kte karma keni nje eternitet ta perjetoni e ta mesoni si njeri si kafsh si alien si pem varet. psh dje nje vajze ne nje forum mysliman me plot bindje thoshte. derri hungerron sepse nuk e do zotin si kafshet e tjera prandaj nuk hahet . tani un e di qe ky person nje eksperienc jete do e ket si derr qe te vertetoj faktin se cfar tha esht e vertet sepse kjo esht nje eksperienc . cfar ju thoni do vij nje dit qe ju duhet ta vertetoni qe cfar that esht e vertet. kjo esht e gjitha arsyeja e pseve , cdo gje shikohet me dashuri me perulje e dhembshuri sepse ne jemi nje e po ndihmojm njeri tjetrin te kemi experienca qe ne vendosem te mesojm nga ato duke derguar njerez (qe ne mendojm na lendojn shfrytezojn) ne nje koh per nje afat te caktuar te na ndihmojm te kuptojm cfar esht te lendohesh cfar esht kur ke uri ? kur ske dashuri? cfar ndjen kur ke xhelozi? inat apo urretje kjo esht e gjith loja . loja esht jet, jeta esht mesim , mesimi esht zhvillim, zhvillimi esht rritje, rritja esht mirekuptim , mirekuptimi esht balanc, balanca esht dashuri. pra cdo gje esht dashuri ne univers cdo gje esht ne balanc sepse esht dashuri. nuk ka ferr apo parajse sepse esht dashuri ka livele te ndryshme mesimi e midis ketyre esht modifikimi juaj si energji nga dashurija. kjo esht pse ne perjetojm keto eksperienca. por ne si kuptojm e kjo esht ok kemi plot koh ti mesojm kto jan mesimet tona prandaj asnje forc ( engjell zot e tj) nuk nderhyn ne jeten ton sepse ne e kemi ber nje plan kemi ber nje kontrakt me shpirtin ton un do vij per ket arsye te mesoj filan katastrof filan gabim filan sukses filan deshtim mashtrim ju emertojeni ajo esht. e cila ju paraqitet si fat apo numerologji apo astrologjikisht e vertet. cdo gje qe ju ndodh ju e keni planifikuar me aq perfektshemeri qe te mesoni qe te keni eksperienca do apo sdo ti kjo esht e verteta absolute love elsa
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 04:17   #34
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,547
Thanks: 1,649
Thanked 1,662 Times in 1,246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush e krijoi Perendine?

Nona ime

Se perendia jam une
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i thirsty pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur