Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Kampionet e Europes 2018
Real Madrid 12 50.00%
Liverpool 12 50.00%
Votues: 24. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-05-2018, 11:23   #1
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Champions League: Real Madrid - Liverpool

Real Madrid VS Liverpool


Ne daten 26 Maj luhet finalja me e shtrenjte e historise se Championsit ne Olimpiski Stadium ne Kiev te Ukrahines.


Parashikimi juaj per kete duel... Ramos, apo Salah?

Kam bindjen nese Liverpool fiton me protagonist Salah, Egjiptiani fiton dhe topin e arte!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2018, 20:31   #2
Mena
Atė E Di Unė
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 10
Thanks: 6
Thanked 24 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Mena ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Trofeun e marre reali pasi si skuader eshte me e kompketuar dhe me me shum ekaperienc se sa liverpuli qe eshte hera e par qe shkon ne nje finali qe te championsit qe prej 2007.Mos harron qe reali nuk ka marre trofe akoma dhe i eshte perkushtuar championsit me mish e me shpirt prandaj mendoj qe ka me shum shance te fitoj reali por edhe surpriza mund te ndodhin
Mena nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2018, 20:41   #3
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,265
Thanks: 642
Thanked 1,159 Times in 697 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Veshtire te humbe finale Reali.
Personalisht jam tifoz i liverpoolit ne Angli por porten dhe mbrojtjen e ka dobet. Mire qe moren at Van Dijk nga Southampton ,por prap sjep garanci lovren me linjat nga krahet. Mesfusha pastaj eshte cka , ndersa sulmin e ka shume Ok me trion Salah, Mane dhe Firminjo.
Te shofim , ne ndeshje teke gjithcka mund te ndodhe , por Reali mbetet super favorit!

Nje kuriozitet nga Kievi ku nje dhome hoteli per dt 25-26 ka shku deri ne 2000 eur nata , dhe klient qe kane rezervu muaj me perpara me cmime te arsyeshme po i jepen lloj lloj arsyetimesh nga hotelerit duke i anullu rezervimin sepse dyndja e anglezve pritet te jete e madhe, gje e cila ka rrit dhe cmimet.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 09-05-2018, 21:03   #4
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,624
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Veshtire te humbe finale Reali.
Personalisht jam tifoz i liverpoolit ne Angli por porten dhe mbrojtjen e ka dobet. Mire qe moren at Van Dijk nga Southampton ,por prap sjep garanci lovren me linjat nga krahet. Mesfusha pastaj eshte cka , ndersa sulmin e ka shume Ok me trion Salah, Mane dhe Firminjo.
Te shofim , ne ndeshje teke gjithcka mund te ndodhe , por Reali mbetet super favorit!
Bashke jemi edhe une ne Angli me Liverpulin jam.
Citim:
Nje kuriozitet nga Kievi ku nje dhome hoteli per dt 25-26 ka shku deri ne 2000 eur nata , dhe klient qe kane rezervu muaj me perpara me cmime te arsyeshme po i jepen lloj lloj arsyetimesh nga hotelerit duke i anullu rezervimin sepse dyndja e anglezve pritet te jete e madhe, gje e cila ka rrit dhe cmimet.
Po ndonje ukrainase e kane te perfshire ne cmim?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 09-05-2018, 21:22   #5
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,265
Thanks: 642
Thanked 1,159 Times in 697 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Bashke jemi edhe une ne Angli me Liverpulin jam.

Po ndonje ukrainase e kane te perfshire ne cmim?
Ukrainaset mezi e presin finalen , pale sa gola do u bejne anglezve
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-05-2018, 13:04   #6
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Cfare te theme me teper, nje ekip qe ka shancin me arrit 3 liga te championeve rend

Kjo gje tregon shume dhe tregon se cfare klubi eshte , jo rastesisht klub mbreteror. Imagjino 3 vite rend nese fiton, arrin me pas me shume liga te championeve pra vetem per 3 vite, se sa disa klube qe jane me emer dhe kan vetem 2 liga te championeve apo maximumin i kna 3 liga te championeve te gjithe karrieren si klub qe egzistojn.

HALA MADRID.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-05-2018, 14:49   #7
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Madridi eshte klub i madh, klub mbreteror, asnji nuk ia humb vlerat qe ka, poor tani ne finale ka ardhur momenti i shpagimit. Te gjithe e pame menyren se si erdhi deri ne finale. Eshte e kote te perserisim te njejtat gjera. Liverpool duket me i uritur per fitimin e ketij Championsi, aq me teper kur mendon treshen e sulmit qe ka sivjet ne super forme. Liverpool ēalon ne mbrojtje? Klopp e di shume mire kte, dhe sigurishte qe ka strategjine e vet per kete ndeshje. Djemte e Liverpulit do jene kampionet e rinj te kontinentit te vjeter ; )

Forca the reds!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-05-2018, 15:16   #8
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Madridi eshte klub i madh, klub mbreteror, asnji nuk ia humb vlerat qe ka, poor tani ne finale ka ardhur momenti i shpagimit. Te gjithe e pame menyren se si erdhi deri ne finale. Eshte e kote te perserisim te njejtat gjera. Liverpool duket me i uritur per fitimin e ketij Championsi, aq me teper kur mendon treshen e sulmit qe ka sivjet ne super forme. Liverpool ēalon ne mbrojtje? Klopp e di shume mire kte, dhe sigurishte qe ka strategjine e vet per kete ndeshje. Djemte e Liverpulit do jene kampionet e rinj te kontinentit te vjeter ; )

Forca the reds!
Bash kisha pas deshir me dit, si paska arrrit Real Madridi ne ket finale !?

Me perjashtim qe ishte nje penallti ndaj Bayernit, por qe referi nuk e pa dhe kjo i ka ndodhe cdo ekipeve tjera, te kujtohet ty shume mire se cfare padrejtesie ju be Juvnetusit ndaj juve kur ju anulu nje gol i rregullt, kinse pozit jashtloje.
Ket vit Real Madridi i kishte te gjitha ekipet e veshtira, PSG, Juvnetus, Bayern. Po e perseris perveq asaj penaltie, asgje gabim nuk ka pas (por siq thash me lart qe keto gjera i kan ndodhe ekipeve tjera).

Tash kthehmi tek Livepooli, pse ty nuk te ne nxe rrugen Livepooli menyren se si ka arrit ne finale, duke ju bere padrejtesi Manchester Cityt, duke ju anulu goli i rregult !, pastaj nje penalti e dyshimt ishte aty, pra gjera qe mund te vendosnin lojen, e kam fjalen per qerek finale !!! , mire pra kete e kan pare te gjithe, se imagjino sikur City te arriten 2 me 0, pjesen e pare, ateher ndryshe do kishte vajtur loja. Ok qerek finale me gabime trashanike, kalojm ne gjysemfinale ndaj Romes, e gjithe bota e ka pare qe ju ka bere padrejtesi Romes, 2 penalti, plus nje gol pozite jasht loje. Cfare do me shume per kete ndeshje. Si ja kompenzon keto gabime Romes, apo si e paska meritu finalen Liverpooli !?

Edhe pse doren ne zemer simpatizant ne Angli jam i Liverpoolit dhe me behet qejfi qe ka arrit ne finale dhe kisha qef mu ndesh me Real Madridin.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-05-2018, 16:34   #9
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,624
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

https://www.blitzquotidiano.it/sport...a-2873324/amp/
Shoku Kim i pakėnaqur nga arbitrimi dėrgon arbitrat tė hapin kanale.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-05-2018, 17:08   #10
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,265
Thanks: 642
Thanked 1,159 Times in 697 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Bash kisha pas deshir me dit, si paska arrrit Real Madridi ne ket finale !?

Me perjashtim qe ishte nje penallti ndaj Bayernit, por qe referi nuk e pa dhe kjo i ka ndodhe cdo ekipeve tjera, te kujtohet ty shume mire se cfare padrejtesie ju be Juvnetusit ndaj juve kur ju anulu nje gol i rregullt, kinse pozit jashtloje.
Ket vit Real Madridi i kishte te gjitha ekipet e veshtira, PSG, Juvnetus, Bayern. Po e perseris perveq asaj penaltie, asgje gabim nuk ka pas (por siq thash me lart qe keto gjera i kan ndodhe ekipeve tjera).

Tash kthehmi tek Livepooli, pse ty nuk te ne nxe rrugen Livepooli menyren se si ka arrit ne finale, duke ju bere padrejtesi Manchester Cityt, duke ju anulu goli i rregult !, pastaj nje penalti e dyshimt ishte aty, pra gjera qe mund te vendosnin lojen, e kam fjalen per qerek finale !!! , mire pra kete e kan pare te gjithe, se imagjino sikur City te arriten 2 me 0, pjesen e pare, ateher ndryshe do kishte vajtur loja. Ok qerek finale me gabime trashanike, kalojm ne gjysemfinale ndaj Romes, e gjithe bota e ka pare qe ju ka bere padrejtesi Romes, 2 penalti, plus nje gol pozite jasht loje. Cfare do me shume per kete ndeshje. Si ja kompenzon keto gabime Romes, apo si e paska meritu finalen Liverpooli !?

Edhe pse doren ne zemer simpatizant ne Angli jam i Liverpoolit dhe me behet qejfi qe ka arrit ne finale dhe kisha qef mu ndesh me Real Madridin.
Nuk mbulohet dielli me shoshe o Lum djali lol
Mos merr paranteze liverpoolin qe shfaqet i her ne 10 vjet ne champions duke e krahasu me arbitrimet e Realit.
Reali ket vit eshte ndihmu nga arbitrat dhe kte se mohon dot njeri. Debat han vetem c'eshtja ishin gabime njerzore apo te qellimshme? Ne skemi fakte kshu qe ja lejme gabimeve njerzore , gjera qe ndodhin ne futboll.

Ps. Ne finalen e Kievit arbitron nje arbiter serb , Milorad Mazic. Nuk eshte arbiter i keq , por as per finale nuk eshte!
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 11-05-2018, 19:30   #11
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,952
Thanks: 13,242
Thanked 7,821 Times in 5,220 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Serb qeka referi???
Fiton cristina dhe perse?
Spanja nuk njef kosovo,ingllizi yesssss
U krye
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-05-2018, 14:38   #12
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,547
Thanks: 1,649
Thanked 1,662 Times in 1,246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Madridi eshte klub i madh, klub mbreteror, asnji nuk ia humb vlerat qe ka, poor tani ne finale ka ardhur momenti i shpagimit. Te gjithe e pame menyren se si erdhi deri ne finale. Eshte e kote te perserisim te njejtat gjera. Liverpool duket me i uritur per fitimin e ketij Championsi, aq me teper kur mendon treshen e sulmit qe ka sivjet ne super forme. Liverpool ēalon ne mbrojtje? Klopp e di shume mire kte, dhe sigurishte qe ka strategjine e vet per kete ndeshje. Djemte e Liverpulit do jene kampionet e rinj te kontinentit te vjeter ; )

Forca the reds!
Qe te jesh ekip mbreteror duhet te kesh mbretin
Dhe mbreti eshte Messi.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i thirsty pėlqehet nga
i vjetėr 13-05-2018, 21:28   #13
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Thirsty do te tregohesha hipokrit po mos ta pranoja qe Mbreti eshte Messi ; )
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-05-2018, 22:23   #14
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,461 Times in 1,909 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Votova per Liverpool, por do ta kete te veshtire.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2018, 00:58   #15
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,197
Thanks: 13
Thanked 611 Times in 389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Gjasat qe Liverpool te dal fitues qendrojne ne ate qe luhet nje ndeshje,befasija e shkelqimit te ndonje futbollisti qe eshte faktor i paparashikueshem cdo here dhe stili i tyre baze i lojes _gegenpresing_ te jap efekte.Nese kombinohen keta faktor (njeri vetem qendron) atehere Liverpool del fitues.
I tere stili i tyre qendron ne ate qe e quan Kloop "gegenpresingu" apo kunderpresingu...po e humbe topin,nuk duhesh te terihqesh prapa per te organizuar mbrojtjen,por linjat e mbrojtjes dhe mesfushes levizin para per tju ngushtuar hapsira kundrshtarit dhe fillon presingu kunder futbollistit kundershtar qe e ka topin...kjo ka shume logjik,ngushtohet hapsira dhe 7 deri 8 lojtar jane te gatshem te bejne presing mbi kundershtarin ne hapsire te ngushtuar...e jo te besh presing ne tere terrenin qe heret apo vone e lodh ekipin tend.

Pra celes i suksesit te Realit duhet te jene mesfushoret Kroos dhe Modric te cilet duhet ta perballojne presionin dhe te mbajne topin dhe menjehere te pasojne anash drejt trekendeshit qe e formojne ne te majte "Marcelo-Kroos-Ronaldo" dhe trekendeshi tjeter ne anen e djathte qe e formojne kur jane ne sulm treshja "Carvajal-Modric-Bale/Vasquez"...po arriten ti ikin presingun te futbollisteve te Liverpoolit qe do e bejne ne pjesen e fushes se Realit dhe ne mesfushe dhe ta qarkullojne topin shpejt duke e derguar ne krahun e majte dhe te djathte,Reali fiton lehte kunder nje ekipi mesatar sic eshte Liverpooli.
Ketu duhet te plotesohet edhe nje kusht,duhet patjeter te neutralizohet Firmino i cili eshte futbollisti kryesor dhe me intelegjent i tyre (kete detyre duhet ta kryej Casemiro ose Kovacic).

Marre ne konsiderate te gjithe faktoret,Reali eshte favorit ne finale.Po te mos ishte teoria mbi numrat e medhenj,qe Reali i ka fituar 6 finalet rradhazi,e njehere patjeter do te humbasish atehere qysh sonte Real le te festoje.
Real - Liverpool 60:40

Presim titullin e trete rradhazi dhe te katertin ne pese vitet e fundit !
__________________
BojanKopitar !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Semiku : 14-05-2018 nė 01:00
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-05-2018, 01:30   #16
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions league: Final

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Bash kisha pas deshir me dit, si paska arrrit Real Madridi ne ket finale !?

Me perjashtim qe ishte nje penallti ndaj Bayernit, por qe referi nuk e pa .
E pa kryesori, e pa anesori, po ashtu e pa dhe arbitri qe ishte mbrapa porte. Thua vallė nuk mjafton kjo qe Realit iu dha dore ashiqare per te shkuar ne finale?!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-05-2018, 02:49   #17
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,197
Thanks: 13
Thanked 611 Times in 389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Edhe nje shqiptare pjese e finales ne Kiev.Dua Lipa do te kendoj para finales.
Dua Lipa to perform at Champions League finalDua thote qe eshte fanse e Realit,shihet qe vajza ka shije se cilin klub duhesh ta perkrahesh...
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 21:41   #18
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Mqs nje ekip nga Madridi fitoi nje kupe te rendesishme ne Europe, nuk shkon te fitojne dy ekipe Madrilene ; ) Liverpool Champione lol
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 17-05-2018, 00:47   #19
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Tridenti i formuar nga Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino e ka ēuar Liverpool-in nė finale nė Kiev. Sė bashku me mėnyrėn se si ata kanė mposhtur Porto, Manchester City dhe Roma, si dhe Sevilla, Maribor dhe Spartak Moscow. Njė forcė e madhe e golave qė do tė jenė kėrcėnimi kryesor pėr Real Madridin nė pėrpjekjen e tyre pėr tė ngritur Kupėn e 13-tė Evropiane nė historinė e tyre. Zinedine Zidane e di se ēaktivizimi i tre sulmuesve tė Jurgen Klopp do ta bėjė mė tė lehtė qė ai tė arrijė lavdinė nė formėn e titullit tė tretė tė Champions League si trajner. Megjithatė, ju duhet vetėm tė rishikoni statistikat e tre sulmuesve tė “Reds” pėr tė vlerėsuar pjesėmarrjen e tyre tė jashtėzakonshme nė edicionin aktual tė turneut. Megjithėse Salah, 10 gola, qėndron nė titujt e parė tė gazetave, Firmino edhe 10 tjetėr dhe Mane, nėntė, kanė pasur njė garė tė shkėlqyer.
Njė shpėrthim sė bashku
29 gola i ngjitin ata si tridenti mė efektiv nė historinė e Champions. Ata ende kanė 90 minuta pėr tė luajtur, por ata tashmė kanė tejkaluar dy linjat e frikshme: BBC tė Real Madridit dhe MSN tė Barcelonės. Vera e kaluar u shėnua nga njė trident tjetėr i formuar nga Cavani, Neymar dhe Mbappe nė Paris Saint-Germain, por ishin sulmuesit e Liverpulit, me tė cilėt Evropa u dashuruan falė futbollit tė tyre tė guximshėm dhe efektiv. Ėshtė e vėrtetė se statistikat nga tre sulmet nė fushatat e mėparshme nuk flisnin pėr njė shpėrthim sulmues tė kėsaj madhėsie. 90 gola kėtė sezon nė mes tė treve ėshtė mė shumė se dyfishi i 44 qė ata shėnuan nė 2016/17 kur Salah ishte ende duke luajtur nė Romė, Mane debutoi nė “Anfield” dhe Firmino pėrfundoi fushatėn e tij tė dytė nė qytetin e “The Beatles”. Klopp ka siguruar qė ata janė njė pėrzierje e zjarrtė dhe njė sulm i frikshėm nė Champions. Prandaj, mbrojtja e vėrtetė (Carvajal, Varane, Ramos dhe Marcelo) do tė kenė detyrėn kryesore pėr tė ndalur sulmet e sulmuesve tė Liverpool-it.
Njė mbrojtje e gatshme
Nuk do tė jetė diēka e re pėr ekipin e “Los Blancos”, i cili, pėr tė arritur nė Kiev, ėshtė dashur tė eliminojė disa nga sulmuet mė tė fuqishme nė futbollin evropian. Duke filluar nė raundin e 1/16 me PSG, njė ekip qė monopolizoi titujt e gazetave pėr muaj pėr shkak tė nėnshkrimit me Neymar dhe Mbappe (400 milionė euro tė dy) pėr tė luajtur sė bashku me Edinson Cavanin. Treshja nukfunksionoi nė “Santiago Bernabeu” dhe, me Neymar tė dėmtuar, nuk bėri asgjė pėr shėnim nė ndeshjen e dytė nė “Parc des Princes”. Mė pas erdhi Juventus (me Dybala, Higuain dhe Mandzukic) dhe Bayern (me Lewandowski, Muller dhe Ribery), por Reali ende arriti tė qėndrojė nė rrugėn e duhur. Njė rrugė qė do tė pėrfundojė kundėr rivalit tė fundit, Liverpool, me sulmin e tyre nė njė formė tė pabesueshme.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 17-05-2018, 07:56   #20
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,717
Thanks: 5,352
Thanked 3,275 Times in 1,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Pak shanse ka Liverpooli 10% futboll asht gjithcka noll i ka ngel realit edhe kit here per fat te keq
Ne fakt e urrej si ekip Liverpoolin ishalla e fiton
Voten e ka Liverpooli
__________________
Femna nuk fitohet as nuk blihet,femna zgjedh
Hope nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur