Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-05-2018, 18:19   #41
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,675
Thanks: 159
Thanked 245 Times in 184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Sepse kur thua "e Shqipėrisė" jo domosdoshmėrisht mund tė jetė shqiptare.
Sepse kishat Ortodokse nuk jane te nje etnie apo kombi, por te gjithe botes.

Kishat autoqefale jane krijuar par arsye administrimi.

Kishat prandaj quhen Kisha Qutoqefale e Rusise dhe jo Kisha ruse.

Mos merr per shembull Irinejn e serbise, sepse keta jane talebane hesapi, dhe nje pjese e tyre duhen shkisheruar.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 18:57   #42
The Illyrian Warrior
Skiptar
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Posts: 180
Thanks: 71
Thanked 94 Times in 31 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Pak si i vone si reagim po mire kane bere, kushdo qe bene nje akt te tille duhet cmuar e respektuar, te lejohet nje shtet terrorist te valoj flamurin aq lirshem ne nje shtet ku ka bere krime eshte komplet e papranueshme, as me intereson per ca grekofil nese e dojne greqin let te shkojne ne pidh te s'emes ne greqi e jo ta shndrrojne shqiperin ne greqi, ata le ta harrojne.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Shyqyr or burr qe dalin ca raste te dhjera si ky i sotshmi ( qe eshte ende per tu verifikuar a ka ndodhur dhe nese e lejojne statutet e shtetit shqiptar dhe te kishes kete gje) qe ti bini pak Anastasit te shkrete.

Kishat Ortodokse jane 1, por per ceshtje administrimi jane ndare eshe ne zonat autoqefalie gjithsesi.

Kryepeshkopet jane per te shperndare mesazhin e Krishtit, dhe jo per tu marr me flamuj.

De djal i zgjuar dhe prandaj te flas keshtu.

Fillo merr pjese ne meshat e se se djeles ne katedralen e madhe ortodokse ne tirane, lexo dicka nga bilbla, degjo prifterinjte per pak kohe pastaj ec edhe flit.

Flisni per gjera qe sinqerisht nuk i dine fare.

Te mos ishte ky kryepeshkop qe eshte tani '' Kisha Ortodokse e Shquperise'' do ishte nje tufe germadhash qe nuk do kishte as 1000 besimtare ne gjithe Shqiperine.

Puna qe ai ka bere eshte e jashtezakonshme.
O tropojan i *****, prej katolikut qenke be dele e janullatosit, me vjen per te vjell cfare lavdatash i thur nje agjendi grek, ju keni deviju komplet prej rruges te se madhit At Fan Noli, ju jeni be nje surrogat i atyre agjendve qe therrnin priftrit patriot shqiptar vetem pse donin qe ne kishe te flitet shqip, edhe mos u merzit se do ishte bere KOASH edhe pa kete agjendin grek edhe me mire bile, se i kam n'degju mjaft keto pordha se pa grekun s'do ishte bere kurre KOASHi, ato jane propaganda tipike djallezore qe i sherbejne vete atij qe ja puthni doren.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga e panjohura : 17-05-2018 nė 16:47
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The Illyrian Warrior pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 19:17   #43
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,421 Times in 4,763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Cfare lidhje kane flamjuri grek ne himare me kete temen qe ke hapur ti?

Dihet qe ne himare ka njerez qe e kosniderojne veten grek, por me kalimin e kohes edhe ne himare nuk ka me flamuj grek.

Sa per helaqert ne kishen ortodokse, qe ti te flaesh per kete pune, merr pjes ete pakten nja 8 here ne meshe e medha te se Djeles, kupto si funskionon sistemi ne kishen ortodokse pastaj ec edhe flit.

Dhe cfare eshte me e rendesishmja, ky lajm eshte teresisht fallco. Nuk eshte ngritur ndonjehere ndonje flamur ne ate kishe dhe cdo gje eshte fotoshop.

Nese ka pasur arumno-jevgjit qe kane provokuar ne token shqiptare, ne raste te meparshme, atehere eshte faji i shteti gabel shqiptare qe te pakten nuk i shpall non grata keta jevgjit te vegjel.
Nuk e di ku eshte areyeja e ndryshimit qe ve re ne ty por le ta vazhdojme kete debat........

Nuk te duket se ka nje lidhje midis ektyre flamujve Greke qe ngrihen here pas here neper kisha e shtepi.....nuk paska lidhje kur rruges se bregdetit ne Himare shkruhet me shkornja Greke "ketu eshte Greqi"...nuk paska lidhje ngirtja e flamujve me nje politike nga nje ven qe refuzon te heqe ligjin e luftes qe ka me Shqiperine dhe ka kerkesa territoriale ndaj nje fqinji sovran....nuk ka lidhje qe me politiken e tyre te ndyre na kane pushtuar sistemet bankare e financiare, kene uzurpuar industrine e lehte dhe kane mbushur tregun me mallra skarco te tyre.....Nuk te duket se ka lidhje edhe me kishen e mevehtesuar te Shqiptareve qe i madhi Noli formoi ku kurvica Janulla e ka kthyer nje pellg me shushunja qe flasin e mendojne, perhapin e llomotisin politiken e MPJ te Greqise, qe ky kopil ferrash ne cdo themel te kishave qe kandertuar ve gure me mbishkrime te alfabetit helen......

Te shkosh ne Kishe e te degjosh mesha nuk te ben profesr ne ate teme....po shikoj simptomat e Albo pordhacit qe rrihte uje ne hava dikur e bente dekanin e mullarit kur llafoste e gazeronte idiotesi.....un e njoh (kam qene me pushime gati nje dekade atje ku kam punuar e bere edhe shkollen) shume mire si kulturen Greke por edhe kishen greke......po deshe llafosemi edhe per ate.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 16-05-2018 nė 19:32
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 20:16   #44
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,388
Thanks: 211
Thanked 485 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

E paskeni kapur te gjithe me Kacon ju patriotet e Shqiperise se 'pavarur'!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 20:23   #45
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,388
Thanks: 211
Thanked 485 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Mos kini merak, se nuk e le amerika grekun ta marri shqiperin.
E do per vete ajo, se nuk ka ku te hedhi plehrat. Gjithe ai vend i duhet nje landfill.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 20:40   #46
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,057
Thanks: 1,987
Thanked 1,997 Times in 1,124 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Sme duket habi.Ka shume ne Delvine,Himare e zonat perqark qe ndihen greke jo per patriotizma por per cfare kane perfituar ekonomikisht,kane pasur mundesi te emigrojne heret pa asnje lloj problemi,kane marre pashaportat greke e kane ikur e kane punuar ku kane dashur ne europe.Marrin ndihme sociale qindra here me te madhe sesa 30 mi leke te vjetra ne muaj qe ta jep shteti yne i famshem e qe ta heq muajin e dyte se ke televizor dhe lavatrice ne shtepi.Ka.pleq qe marrin nga 300 400 euro pension.Proud to be albania edhe bythegrisur nuk ka.Nuk me vjen mire aspak te shoh gjera te tilla ama me mire keshtu sesa patriot fallco qe bejne shqiponjat me duar e skane lene grek e serb pa vrare ne facebook e qe kur vjen mundesia e pare dynden neper europe per azil.Proud to be albanian dhe me pas 60% e popullsise aplikon per llotarine amerikane.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 20:47   #47
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,388
Thanks: 211
Thanked 485 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Mire e ke... Dashuria paguhet!

Shqiptaret jane bere me keq se prostitutat. Mua me habit, qe e kane zene me grekun... keta qe kthehen ne francez, gjerman e amerikan nuk i trazon njeri. Nuk dua te them qe ata qe prostituohen me ameriken dhe kthehen ne amerikan jane nderi i kombit, por ja qe e thashe.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga peshkaqeni33 : 16-05-2018 nė 20:49
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 21:25   #48
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,675
Thanks: 159
Thanked 245 Times in 184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The Illyrian Warrior Shiko postimin
Pak si i vone si reagim po mire kane bere, kushdo qe bene nje akt te tille duhet cmuar e respektuar, te lejohet nje shtet terrorist te valoj flamurin aq lirshem ne nje shtet ku ka bere krime eshte komplet e papranueshme, as me intereson per ca grekofil nese e dojne greqin let te shkojne ne pidh te s'emes ne greqi e jo ta shndrrojne shqiperin ne greqi, ata le ta harrojne.O tropojan i *****, prej katolikut qenke be dele e janullatosit, me vjen per te vjell cfare lavdatash i thur nje agjendi grek, ju keni deviju komplet prej rruges te se madhit At Fan Noli, ju jeni be nje surrogat i atyre agjendve qe therrnin priftrit patriot shqiptar vetem pse donin qe ne kishe te flitet shqip, edhe mos u merzit se do ishte bere KOASH edhe pa kete agjendin grek edhe me mire bile, se i kam n'degju mjaft keto pordha se pa grekun s'do ishte bere kurre KOASHi, ato jane propaganda tipike djallezore qe i sherbejne vete atij qe ja puthni doren.
*******, nuk jam ai qe mendon ti (si personazh por kam lidhje gjaku me te), dhe ki kujdes kur flet, se nese ne 1999 u bere refugjat dhe kishe ku te shkoje, po te bera une vizit, nuk ke ku shkon.

Ti je malok i trashe qe nuk ke aftesi perceptuese, dhe mbi te gjitha je krye injorant ne lidhje me kete teme.

Je aq injorante, sa une duhet te rri 10 ore te shjepgoj ty si funksionojne gjerat, por nuk kam ndermend ta bej kete gje.

Shko flit per ndonje kurve qe je munduar ta kapesh apo per ndonje zezak qe ka kapur ndonje kurve tjeter ne prishtine, se ne ate dergje keni per te shkuar ju shume shpejt.

Megjithate une do te ti jap disa argumenta me pika, sepse kam inteligjence me te lart se ty dhe nuk jam kafshe

1) Ne rradh te pare nuk ishte ngritur asnje flamur grek ne ate kishe. Ishte e gjitha montim dhe photoshop.

Pra ''dardanet'' kishin falsifikuar dhe krijuar nje genjeshter te madhe ( pak a shume si thaci e shume ''luftetare te lirise''). Pra qe me kete photoshop dhe genjeshter qe kane shpikur argumenti im me ty mbaron, por une do vazhdoj edhe me pika te tjera.

2) Ne Kishta ortodokse eshte sakrilegj, dhe mekat te ngrish flamuj etnish apo shetesh ne maj te Kishes. Flamujt e shteve lejohen vetem ne obbor shoqeruar me flamurin e kishes, prandaj edhe nuk kishte flamur ne kishe dhe nuk kishte si te kishte.

3) Ceshtja se cfare ka bere Greqia e me rradh eshte ceshtje krejtesisht tjeter dhe nuk ka lidhje me kete teme. Por meqe e permende, ne shqiperia ka nje komunitet te vogel qe njihet si '' minoritet grek'' , qe pavaresisht nese jane apo jo grek njihen si te tille dhe kane disa te drejta baze, dhe nje nder to eshte edhe pasja e flamujve grek , bashke em ata shqiptare ne fshatrat e tyre. Eshte gje mese normale, por edhe keta minoritare nuk eshte se valvitin flamuj grek, me shume kane bere dikur himariotet qe jane 100% shqiptar.

4) Tani ti je injorant krejtesisht ne lidhje me Kishen Ortodokse ne Shqiperi, dhe te te flas une ty per keto pune eshte njesoj sikur ti mesoj filozofine nje analfabeti qe nuk di te lexoje.

Ne rradh te pare ti nuk e njeh fare Fan Nolin dhe nese e ke per ate '' priftin'' Marku nuk ka qene Ndonjehere i tille. Ka mbetur ne klase ne shkollen e Teologjise ne Shqiperi dhe mori dploma fallco ne FYROM per prift.

5) Ne Kishe Ortodokse flitet dhe pslaet shqip ne cdo pjese. Por nje malok si puna jote qe nuk ka marr pjese qofte 1 here ne mesha Ortodokse ne Shqiperi nuk ka sesi ti dije keto pune.

Jo vetem qe cdo liturgji behet shqip, por edhe 95% e prifterinjeve jane shqiptare, te edukuar ne Shkollen e Shen Vlashit ne Durres te themeluar nga Anastas Janullatos.

6) Kryepeshkopi ka hedhur mbi 500 milion euro per ndertimin dhe rindertimin e mbi 500 kishave dhe manastirave.... ka rikirjuar qe nga gjeneza cdo gje sepse nuk kishte kishe ortodse ne shqiperi ne 1991.

Ishte misionar ne afrike kur Sinodi i shenjte e therriti me detyren teper te veshtire te ringrinte Kishen Ortodokse ne Shqiperi.


Dhe meqe ra fjala o malok, me shume respekt per kete plak te urte. Se per 5 muaj ky njeri ka mbaj me buke mbi 40,000 kosovare ne 1999.

Ka mbajt me buke mbi 40,000 kosovare me 3 vakte per gjysem viti, deri sa shkuan mbrapsht ne kosove, dhe kjo vetem me fondet e Kishes.

Mos e zgjat me shume me keto ''patriotizma'' malokesh se e dua une Shqiperine 10 here me shume se ty, por mbi te gjitha nuk jam aq krye injorant sac je ti qe flet ne ket forme.

Nese do me u flliq me shume, vazhdo po do.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga e panjohura : 17-05-2018 nė 16:48
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 21:28   #49
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr / Lurė
Posts: 416
Thanks: 11
Thanked 37 Times in 32 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The Illyrian Warrior Shiko postimin
Pak si i vone si reagim po mire kane bere, kushdo qe bene nje akt te tille duhet cmuar e respektuar, te lejohet nje shtet terrorist te valoj flamurin aq lirshem ne nje shtet ku ka bere krime eshte komplet e papranueshme, as me intereson per ca grekofil nese e dojne greqin let te shkojne ne pidh te s'emes ne greqi e jo ta shndrrojne shqiperin ne greqi, ata le ta harrojne.O tropojan i karit, prej katolikut qenke be dele e janullatosit, me vjen per te vjell cfare lavdatash i thur nje agjendi grek, ju keni deviju komplet prej rruges te se madhit At Fan Noli, ju jeni be nje surrogat i atyre agjendve qe therrnin priftrit patriot shqiptar vetem pse donin qe ne kishe te flitet shqip, edhe mos u merzit se do ishte bere KOASH edhe pa kete agjendin grek edhe me mire bile, se i kam n'degju mjaft keto pordha se pa grekun s'do ishte bere kurre KOASHi, ato jane propaganda tipike djallezore qe i sherbejne vete atij qe ja puthni doren.
Ju te Kosoves jeni te fundit qe mund te flisni per objektet fetare ne Shqiperi, dhe keto fjale mos i merrni si ofendim por si realitet kur ju keni ngritur xhamine kryesore ne Prishtine me emrin e kriminelit madh Mehmet II i cili nuk ka vra 10 apo 15 prift Shqiptar por me mijera Shqiptar gjat sundimit osman.

Me qe ra fjala, sot me beri pershtypje nje artikull qe pash per Mitrovicen .. Une e kuptoj qe Mitrovica dhe Kosova jan me shumice muslimane por qe te behet me keq se Teherani eshte e papranueshme per cdo Shqiptar me pak dinjitet. http://www.drenicapost.com/lajme/mit...r-ne-kafeteri/
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 21:36   #50
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,675
Thanks: 159
Thanked 245 Times in 184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Nuk e di ku eshte areyeja e ndryshimit qe ve re ne ty por le ta vazhdojme kete debat........

Nuk te duket se ka nje lidhje midis ektyre flamujve Greke qe ngrihen here pas here neper kisha e shtepi.....nuk paska lidhje kur rruges se bregdetit ne Himare shkruhet me shkornja Greke "ketu eshte Greqi"...nuk paska lidhje ngirtja e flamujve me nje politike nga nje ven qe refuzon te heqe ligjin e luftes qe ka me Shqiperine dhe ka kerkesa territoriale ndaj nje fqinji sovran....nuk ka lidhje qe me politiken e tyre te ndyre na kane pushtuar sistemet bankare e financiare, kene uzurpuar industrine e lehte dhe kane mbushur tregun me mallra skarco te tyre.....Nuk te duket se ka lidhje edhe me kishen e mevehtesuar te Shqiptareve qe i madhi Noli formoi ku kurvica Janulla e ka kthyer nje pellg me shushunja qe flasin e mendojne, perhapin e llomotisin politiken e MPJ te Greqise, qe ky kopil ferrash ne cdo themel te kishave qe kandertuar ve gure me mbishkrime te alfabetit helen......

Te shkosh ne Kishe e te degjosh mesha nuk te ben profesr ne ate teme....po shikoj simptomat e Albo pordhacit qe rrihte uje ne hava dikur e bente dekanin e mullarit kur llafoste e gazeronte idiotesi.....un e njoh (kam qene me pushime gati nje dekade atje ku kam punuar e bere edhe shkollen) shume mire si kulturen Greke por edhe kishen greke......po deshe llafosemi edhe per ate.
O ti vlla une e kuptij qe ti tere inatin me greket e ke, dhe e kam amrr vesh me kohe ket pune, po nuk eshtef aji i grekeve qe shqiperia eshte hale or ti vllau tem, nuk eshet faji i grekeve qe nuk kemi as industri, as ushtri, dhe qe kryeministri eshte bos droge, dhe qe keyeministra para tij ishte malok shpellash.


Sa per temen po ta perseris KE HAP NJE TEME FALLCO. NUK ISHTE NGRIT FLAMUR GREK ATY, ISHTE MASHTRIM NGA ANA KOSOVAREVE. ISHTE PHOTO SHOP. ISHTE GENJESHTER.

Himariotet ate shkrim e kane bere vet se jane rrac muti, dhe mesa di une eshte fshire, nuk eshte me.

Ke folur per gjera te tjera tani qe nuk ka lidhje me temen, por meqe i permende.... bankat greke as 15% te sektorit bankar nuk zejne sot, dhe edhe dikur kur ishin me te fuqishem, ishin qeliza te pavarura nga bankat meme ne greqi... dhe pastaj cfare te keqe ka ketu qe bankat greke dikur u perhpen ne shqiperi???? Kapitalizem eshte ky, gje mese normale, ti po je i zoti mos ja jep hapsiren. Apo eshte me mire me shit kurva sllave dhe rumune ( dikur edhe ca shqiptare) dhe droge sic bejne shqiptaret?

Cfare industrie te lehte paska kap greket mor burr???? A me thua dot nej shembull, sepse gjithe industrine e ndertimit, supermeketet, produket ushqimore shqiptaret i kane.

Produkte skarco.... sa kam qesh.... nuk e di kete gje qe thua ti, por njoh personalisht 2 bisnmesmene shqiptare qe sillnin ushqime te cilesise se ulet dikur ne shqiperi dhe di qe vellezerit tane nga kosova bashke me qelbesta e Shqipnis sjellin mjell per kafshet ketu ne atdhe... keto i di per fakte.

E di si eshte puna, nuk po vazhdoj me se duket sikur po mbroj greqine, por logjika juaj na le per te deshiruar.

E ke patologjike me grekun or vlla, jo vetem qe viktimzohesh ne maksimum, mbivlesrson greket kot me kot ( kur jane nje tufe jevgjish), dhe shef qimen tek greku dhe jo muallrin tek shqiptaret, sidomos kur flet per banka e mallra fallco.

Sa per Kryepeshkopin ke folir edhe me kot, por po e nderpres ketu.

Vazhdoni shani nje plak qe vetem mire ka bere gjithe jeten e vet nderkohe qe edvini ju qan pitet cdo dite. Ju ben kjo gje te ndiheni me te forte ndoshta.

Vazhdoni puthni ne byth ameriken, se ajo do jua japi zgjidhjen
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 21:38   #51
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,675
Thanks: 159
Thanked 245 Times in 184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Ju te Kosoves jeni te fundit qe mund te flisni per objektet fetare ne Shqiperi, dhe keto fjale mos i merrni si ofendim por si realitet kur ju keni ngritur xhamine kryesore ne Prishtine me emrin e kriminelit madh Mehmet II i cili nuk ka vra 10 apo 15 prift Shqiptar por me mijera Shqiptar gjat sundimit osman.

Me qe ra fjala, sot me beri pershtypje nje artikull qe pash per Mitrovicen .. Une e kuptoj qe Mitrovica dhe Kosova jan me shumice muslimane por qe te behet me keq se Teherani eshte e papranueshme per cdo Shqiptar me pak dinjitet. http://www.drenicapost.com/lajme/mit...r-ne-kafeteri/
Ta kishin quajt ate xhami, Qyprylinjte, Bushatllinjte, apo ndonje pasha apo kryeminister te fuqishem osman shqiptar, por jo ne emer te Mehmetit ndaj te cilit shqiptaret luftuan per 30 vite.

Injorance e madhe nga te gjitha anet.

Por edhe nga ana ortodokseve ke shume arumune qe kane inate pataologjike kunder turqeve pa lidhje. edhe ata si keta jane, e njeta monedhe.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 22:06   #52
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,421 Times in 4,763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
O ti vlla une e kuptij qe ti tere inatin me greket e ke, dhe e kam amrr vesh me kohe ket pune, po nuk eshtef aji i grekeve qe shqiperia eshte hale or ti vllau tem, nuk eshet faji i grekeve qe nuk kemi as industri, as ushtri, dhe qe kryeministri eshte bos droge, dhe qe keyeministra para tij ishte malok shpellash.


Sa per temen po ta perseris KE HAP NJE TEME FALLCO. NUK ISHTE NGRIT FLAMUR GREK ATY, ISHTE MASHTRIM NGA ANA KOSOVAREVE. ISHTE PHOTO SHOP. ISHTE GENJESHTER.

Himariotet ate shkrim e kane bere vet se jane rrac muti, dhe mesa di une eshte fshire, nuk eshte me.

Ke folur per gjera te tjera tani qe nuk ka lidhje me temen, por meqe i permende.... bankat greke as 15% te sektorit bankar nuk zejne sot, dhe edhe dikur kur ishin me te fuqishem, ishin qeliza te pavarura nga bankat meme ne greqi... dhe pastaj cfare te keqe ka ketu qe bankat greke dikur u perhpen ne shqiperi???? Kapitalizem eshte ky, gje mese normale, ti po je i zoti mos ja jep hapsiren. Apo eshte me mire me shit kurva sllave dhe rumune ( dikur edhe ca shqiptare) dhe droge sic bejne shqiptaret?

Cfare industrie te lehte paska kap greket mor burr???? A me thua dot nej shembull, sepse gjithe industrine e ndertimit, supermeketet, produket ushqimore shqiptaret i kane.

Produkte skarco.... sa kam qesh.... nuk e di kete gje qe thua ti, por njoh personalisht 2 bisnmesmene shqiptare qe sillnin ushqime te cilesise se ulet dikur ne shqiperi dhe di qe vellezerit tane nga kosova bashke me qelbesta e Shqipnis sjellin mjell per kafshet ketu ne atdhe... keto i di per fakte.

E di si eshte puna, nuk po vazhdoj me se duket sikur po mbroj greqine, por logjika juaj na le per te deshiruar.

E ke patologjike me grekun or vlla, jo vetem qe viktimzohesh ne maksimum, mbivlesrson greket kot me kot ( kur jane nje tufe jevgjish), dhe shef qimen tek greku dhe jo muallrin tek shqiptaret, sidomos kur flet per banka e mallra fallco.

Sa per Kryepeshkopin ke folir edhe me kot, por po e nderpres ketu.

Vazhdoni shani nje plak qe vetem mire ka bere gjithe jeten e vet nderkohe qe edvini ju qan pitet cdo dite. Ju ben kjo gje te ndiheni me te forte ndoshta.

Vazhdoni puthni ne byth ameriken, se ajo do jua japi zgjidhjen

I nderuar.....te garantoj qe nuk kam asnje inat me Greket por me politiken qe qeveria e tyre dhe sidomos kisha e tyre ka ndjekur e ndjek ndaj vendit dhe kombit tone.

Un kam ngrene buk atje dhe kam njohur shume njerez te mire e sa te jete jeta u jam mirenjohes e nuk kthehem ne bukeshkale.

Por kur flasim per presionin dhe metodat qe qeverite e ndryshme te ketij vendi (Greqise) pergjate ketyre 260 viteve e kacafiu shto edhe perdhunimin qe Kisha orthodhokse Greke ne bashkepunim me qelebiet e portes se larte na kane bere ne cdo shtrese se identitetit kombetar, mendoj qe me takon te flas e uleras derisa qeveria e shtetit tim te tregoje se ka dinjitet e nuk le te perdhosen ato qe jane shume te shtrenjta per ne.

Ke shume politikane te parlapipes Shqiptare qe jane me njolle ne biografi per lidhje me sherbimet informative te Grekut, civil e ushtarak...qe kane shtepi e shkojne rregullisht atje.

Ne fushen e finacave dhe bankave ke NRG (National Bank of Grecce), Pireos Bank etc....ke dy borxhe shum te fuqishme qe duhet tjau paguajme nje per nje ketyre institucioneve financiare....

I ke ne sektorin e komunikimit dhe ate celular.....

Ne industrine e lehte ke produktet 3A qe ne fillim u sollen ne Shqiperi nga Harri Lena e kompani...te gjithe dobicer e spiuner te paguar e mirembajtur prej MPJ Greke....
Ke gati gjysmen e fasonerise dhe ate te perpunimit te bimeve medicinale etj se spo e zgjas......por ata na kene kapur ne sektore te rendesishem me strategji kombetare e nuk duhej tjua koshim dhuruar keshtu me shalet hapur...E ke degjuar reklamen e Amstel "sepse keshtu me pelqen" edhe ajo eshte kopjuar komplet nga reklama ne gjuhen Greke......kemi nje tumorr te madh nder vedi e po se hoqem shpejt jemi te marre fund pergjithmone.....asimilimi i tyre eshte kaq i forte sa po habitem se si nuk e ndien, nuhat a shikon ti???

Janulla eshte nje qelbesire e ndyre....e kam degjar vete ne nje emision te kanalit shteteror Grek ERT1 ne ato fillimet e tij me 1991, ku ne nje emision "me ndjenja kombetare" te gazetares Panajotarea, ky djall me brire fliste e ne sfond ishte nje objekt i renuar me domethenie per tematiken qe po fliste ai..... i shpjegonte kesaj se si duhej ngjallur ndjenja e atdheut te humbur tek vorioepirotaqet.....se si duhej hedhur themeli i ri i nje lufte te re......etj etj etj.....kete e kam pare e degjuar vete e nuk eshte llaf goje ose kafeneje.

Ti thuaj cte duash per puthje bythe ndaj Amerikes .....se ketu erdhem dhe nuk na pyeti gje ne ishim te kunguar e cemer kishim.....nuk na sollen otobuzin per te na kthyer ne Kakavije.....

Amerika mor vlla eshte shtet qe sheh e ben pune per interesat e saja....e perse duhet te te ndihmoje ty kur ti s'ndihmon dot vehten tende.

Po nuk kaper per buthesh s zhelesh politikanet tane te shitur e te pencionizuar, po nuk kthyem sherbimin fetar ne interes te kombit, jemi te zbythyr nga harta e botes....as historia e qelbur dhe e tjetersuar nuk do te na permende me kurre.

p.s.: do te te keshilloja si vella ti lesh pergjithsimet per kete ose ate grupim teritorial.....fotoja edhe mund te jete e punuar me photoshop por me teper me vret se si i permbledh si bashkevllaznit tane te camerise dhe te dardanise ne disa emertime jo te hijshem per ty.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 16-05-2018 nė 22:12
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 01:07   #53
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,388
Thanks: 211
Thanked 485 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Ja na e trego interesin e saj mo Coli?

Po te pyes, mos di ti, ndonje interes te saj, qe te na interesoj. E kam fjalen per ne si komb, apo per popullasin shtetformuese te shqiperis, jo per individ te vecant qe ushqehen duke pastruar therrimet, apo mbeturinat, qe ajo le pas.

Fakti eshte qe ne jemi nje shtet i pushtuar nga amerika dhe ti frikesohesh mos na pushton greku. Ja na e shpjego pak paradoksin qe te ka zene fushepamjen por qe nuk e shikon.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga peshkaqeni33 : 17-05-2018 nė 01:09
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 15:05   #54
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,421 Times in 4,763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ja na e trego interesin e saj mo Coli?

Po te pyes, mos di ti, ndonje interes te saj, qe te na interesoj. E kam fjalen per ne si komb, apo per popullasin shtetformuese te shqiperis, jo per individ te vecant qe ushqehen duke pastruar therrimet, apo mbeturinat, qe ajo le pas.

Fakti eshte qe ne jemi nje shtet i pushtuar nga amerika dhe ti frikesohesh mos na pushton greku. Ja na e shpjego pak paradoksin qe te ka zene fushepamjen por qe nuk e shikon.
O Inxhinjer po tema eshte per tjater gje a derbardh.....hape nje tematike per interesa e do te llafosemi atje...por nje gje eshte e sigurte qe jemi nje shtet i pushtuar nga lera post komunariste qe si ahere edhe nashi rrjep e zhvat popullin dhe shet ku ti doje interesat e tij per fitimet personale...
Nuk ta kane Amerikanet fajin qe ti i ke votuar per nje lavapjate e i rivoton per nje tepsi me hasude.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 15:50   #55
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,388
Thanks: 211
Thanked 485 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Coli, si mendon ti, kush e mbeshtet Ramen?!

Po amerika mo Col, akoma nuk paske kuptuar gje ti?!

Saliu eshte dora e rusit, Rama dora e amerikes. Shqiperia eshte pa duar pa vesh e pa sy. Asnjeri nuk punon per Shqiperin dhe shqiptaret. Ne jemi jetim Col.
"O popull... sa gjera behen ne emrin tend... edhe lartmadhnia flet ne emrin tend"

O Col, cfare pret ti... te thoj amerika qe te kam pushtuar, qe ta besosh, qe jemi te pushtuar?! Ta them une qe nuk kane per ta thene kurre, se nuk e thone ata. Sic nuk e thoshte Ducja ne kohen e italise 1939', gjermani ne 1943', apo turqia 500 vjete me radhe. Si mendon ti, se mos kishte brire Haxhi Qamili, qe kerkonte "Baben"(turkun), ja si ty ishte, mendonte se po vepronte ne te mire te Shqiperise, se nuk e dinte mavria qe turku ishte pushtues, por e njihte per "Baben" e miresise, ja ashtu sic e di ti sot ameriken.

Col ca gjera jane veshtire per tu shpjeguar dhe veshtire per tu kuptuar. Se edhe pushtuesi ka propaganden e tij. Nuk te thot ai qe erdha per te pushtuar, por te thot qe erdha per te cliruar e do rri ketu per te mbrojtur. Nuk te thot ai, po te vjedh, por te thot erdha per te sjell prosperitetin, rregullin dhe pastertin. Dhe ti pastron te gjitha pasurit qe ke.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 16:03   #56
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,057
Thanks: 1,987
Thanked 1,997 Times in 1,124 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Coli, si mendon ti, kush e mbeshtet Ramen?!

Po amerika mo Col, akoma nuk paske kuptuar gje ti?!

Saliu eshte dora e rusit, Rama dora e amerikes. Shqiperia eshte pa duar pa vesh e pa sy. Asnjeri nuk punon per Shqiperin dhe shqiptaret. Ne jemi jetim Col.
"O popull... sa gjera behen ne emrin tend... edhe lartmadhnia flet ne emrin tend"

O Col, cfare pret ti... te thoj amerika qe te kam pushtuar, qe ta besosh, qe jemi te pushtuar?! Ta them une qe nuk kane per ta thene kurre, se nuk e thone ata. Sic nuk e thoshte Ducja ne kohen e italise 1939', gjermani ne 1943', apo turqia 500 vjete me radhe. Si mendon ti, se mos kishte brire Haxhi Qamili, qe kerkonte "Baben"(turkun), ja si ty ishte, mendonte se po vepronte ne te mire te Shqiperise, se nuk e dinte mavria qe turku ishte pushtues, por e njihte per "Baben" e miresise, ja ashtu sic e di ti sot ameriken.

Col ca gjera jane veshtire per tu shpjeguar dhe veshtire per tu kuptuar. Se edhe pushtuesi ka propaganden e tij. Nuk te thot ai qe erdha per te pushtuar, por te thot qe erdha per te cliruar e do rri ketu per te mbrojtur. Nuk te thot ai, po te vjedh, por te thot erdha per te sjell prosperitetin, rregullin dhe pastertin. Dhe ti pastron te gjitha pasurit qe ke.
Ktu u mbyten turqit duke marre me koncesion gjysmen e shqiperise e ti flet per ameriken.Detin ja falem grekut e ti flet per usa.Kte vend spo e rrjep amerika por ata qe e kane qeverisur e vazhdojne ta qeverisin.Nderrojne karriget cdo 8 vjet po te njejtat mostra e bejne teater sikur zihen e sikur i dhimset populli kur jane ne opozite.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 16:16   #57
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,421 Times in 4,763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Coli, si mendon ti, kush e mbeshtet Ramen?!

Po amerika mo Col, akoma nuk paske kuptuar gje ti?!

Saliu eshte dora e rusit, Rama dora e amerikes. Shqiperia eshte pa duar pa vesh e pa sy. Asnjeri nuk punon per Shqiperin dhe shqiptaret. Ne jemi jetim Col.
"O popull... sa gjera behen ne emrin tend... edhe lartmadhnia flet ne emrin tend"

O Col, cfare pret ti... te thoj amerika qe te kam pushtuar, qe ta besosh, qe jemi te pushtuar?! Ta them une qe nuk kane per ta thene kurre, se nuk e thone ata. Sic nuk e thoshte Ducja ne kohen e italise 1939', gjermani ne 1943', apo turqia 500 vjete me radhe. Si mendon ti, se mos kishte brire Haxhi Qamili, qe kerkonte "Baben"(turkun), ja si ty ishte, mendonte se po vepronte ne te mire te Shqiperise, se nuk e dinte mavria qe turku ishte pushtues, por e njihte per "Baben" e miresise, ja ashtu sic e di ti sot ameriken.

Col ca gjera jane veshtire per tu shpjeguar dhe veshtire per tu kuptuar. Se edhe pushtuesi ka propaganden e tij. Nuk te thot ai qe erdha per te pushtuar, por te thot qe erdha per te cliruar e do rri ketu per te mbrojtur. Nuk te thot ai, po te vjedh, por te thot erdha per te sjell prosperitetin, rregullin dhe pastertin. Dhe ti pastron te gjitha pasurit qe ke.
Me krahasove me Haxhi Qomilin? do te te doja te ta jepja buzeqeshjen time ironike mu perpara fytyres tende qe te te dridheshin xhyzylyket me tel te holle.

Jane ca gjera or ti lum miku, qe sa do tja shpjegosh e tja paraqesesh me fakte dikujt (ne kete rast ty) nuk don qe te te kupoje sepse botkuptimi dhe aftesia e perunimit te te dhenave ne trurin e tij ka mbetur ne nje pike momentale te vdekur hisotrike dhe ka hequr prizen nga realiteti.....pra me vetedije nuk kerkon te pranoje realitetin dhe te verteten.

Amerikes as nuk ja ndien se sa pasuri ke ti QE NUK KE NDONJE GJE KUSHEDI CE CFARE POR RRI ME ATO PARRULLAT E XHAXHI GOJSHEQERIT....as qe i plas menderja per asgje se ka vete e sdi ku ti coje....Ti as po blen produkte te tyre, as arme e as baza ushtarake te tyre nuk ke qe te pranojme nje fare interesi prej saj.....

Ke 25 vjet qe mbush Europin me drogera (vete ministra e kryeministra jane implikuar me to) e prosituta, me hajna e kodoshe trotuaresh e aty Amerika te terheq veshin....dhe qeverite qe ke patur te pakten per keto 27 vite te rritura e mbarsura me frimen kamunare Rusosllavofile per te mbajtur pushtetin u zotuan te hapn ekonomin e tregut e te afirmojne lirite e te drejtat e njeriut e per kete kerkuan ndihmen e Amerikes....per kete ata te ofruan ndihme....per kete pranim nga parlamenti Shqiptar dhe arena politike te ketyre kushteve ata te keshillojne e te rrine siper per te bere ato qe premtove....ca te keqe ka ketu?..perse nuk cirresh per skeljet flagrante te politikaneve qe ti voton dhe vjedhjet e tyre?

Un do te thoja qe ti je dhe portretizon fare mire Haxhi Qomilin dhe perse......
Ti, sikur ai, kerkoni e therisni "dum baben" dhe nuk e pranoni flamurin me "sorren" e identitetit kombetar por doni gjymes honen e otomaneve se ishit mesuar mire me rehatine dhe dallkaukllikun e kerbacit te Enver kafshes....
Ju me ate lakmine dhe kujtimet per ato a kohera te qelbura valevitni te njejten parrulle si ahere : "Amerika kapitaliste".. qe vret e pret popujt, qe u vjedh e u percundon ate e kete......
Ore evlat po se pastruat trurin dhe shpirtin nga keto ferra, lepuj do te mbeteni tere jeten...s'te ben fajde jo Amerika, por zoti te ulet ne toke ju perseri ashtu do te mbeteni....pule pa koke.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 17-05-2018 nė 16:28
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 17:03   #58
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,388
Thanks: 211
Thanked 485 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Me krahasove me Haxhi Qomilin? do te te doja te ta jepja buzeqeshjen time ironike mu perpara fytyres tende qe te te dridheshin xhyzylyket me tel te holle.

Jane ca gjera or ti lum miku, qe sa do tja shpjegosh e tja paraqesesh me fakte dikujt (ne kete rast ty) nuk don qe te te kupoje sepse botkuptimi dhe aftesia e perunimit te te dhenave ne trurin e tij ka mbetur ne nje pike momentale te vdekur hisotrike dhe ka hequr prizen nga realiteti.....pra me vetedije nuk kerkon te pranoje realitetin dhe te verteten.

Amerikes as nuk ja ndien se sa pasuri ke ti QE NUK KE NDONJE GJE KUSHEDI CE CFARE POR RRI ME ATO PARRULLAT E XHAXHI GOJSHEQERIT....as qe i plas menderja per asgje se ka vete e sdi ku ti coje....Ti as po blen produkte te tyre, as arme e as baza ushtarake te tyre nuk ke qe te pranojme nje fare interesi prej saj.....

Ke 25 vjet qe mbush Europin me drogera (vete ministra e kryeministra jane implikuar me to) e prosituta, me hajna e kodoshe trotuaresh e aty Amerika te terheq veshin....dhe qeverite qe ke patur te pakten per keto 27 vite te rritura e mbarsura me frimen kamunare Rusosllavofile per te mbajtur pushtetin u zotuan te hapn ekonomin e tregut e te afirmojne lirite e te drejtat e njeriut e per kete kerkuan ndihmen e Amerikes....per kete ata te ofruan ndihme....per kete pranim nga parlamenti Shqiptar dhe arena politike te ketyre kushteve ata te keshillojne e te rrine siper per te bere ato qe premtove....ca te keqe ka ketu?..perse nuk cirresh per skeljet flagrante te politikaneve qe ti voton dhe vjedhjet e tyre?

Un do te thoja qe ti je dhe portretizon fare mire Haxhi Qomilin dhe perse......
Ti, sikur ai, kerkoni e therisni "dum baben" dhe nuk e pranoni flamurin me "sorren" e identitetit kombetar por doni gjymes honen e otomaneve se ishit mesuar mire me rehatine dhe dallkaukllikun e kerbacit te Enver kafshes....
Ju me ate lakmine dhe kujtimet per ato a kohera te qelbura valevitni te njejten parrulle si ahere : "Amerika kapitaliste".. qe vret e pret popujt, qe u vjedh e u percundon ate e kete......
Ore evlat po se pastruat trurin dhe shpirtin nga keto ferra, lepuj do te mbeteni tere jeten...s'te ben fajde jo Amerika, por zoti te ulet ne toke ju perseri ashtu do te mbeteni....pule pa koke.
C'lidhje kane komunizmat dhe kapitalizmat me muabetin ne fjale mo Col?! Po Enveri c'lidhje ka ketu mo Col?!

Po na i neverit bisedat me keto kornizat shabllone mo Col. Ne po flasim per situaten e sotme, ti me analizon politiken qe luhej ne kohen e Babilonis. Nderroja vrimen fuellit a derbardhe.

Droga eshte industri mo Col, eshte burim te ardhurash. Ti mendon se jemi kaq te zotet sa ta kontrollojme ne kete industri Col? Ti mendon se pese bythegrisur nga shqiperia kontrollojne industrine e droges ne evrope?! Faleminderit per besimin qe ke ne kapacitetet tona.

Coli, nje Enver kishe dikur me ato mundesit e tij te kufizuara, qe i ofronte nje shtet si shqiperia dhe nuk levizte miza ne shqiperi pa lejen e tij. Ja si ta merr mendja ty, se ti je dhe djal i zgjuar, nuk i ka mundesit amerika ta zhduke tregtin e droges?!

Ke te zhduki mo Col, krijesen e saj?! Ajo e kontrollon vete. Ti thjesht ke licensen per ta shperndar.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 17:12   #59
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,364
Thanks: 10,162
Thanked 5,525 Times in 3,440 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Mire e ke... Dashuria paguhet!

Shqiptaret jane bere me keq se prostitutat. Mua me habit, qe e kane zene me grekun... keta qe kthehen ne francez, gjerman e amerikan nuk i trazon njeri. Nuk dua te them qe ata qe prostituohen me ameriken dhe kthehen ne amerikan jane nderi i kombit, por ja qe e thashe.
Edhe kete e the a derbardh
Shyqyr nuk paske permendur keta qe kthehen ne Anglez
Kam degjuar Jane njerez te ndershem
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 17:12   #60
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,388
Thanks: 211
Thanked 485 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alb99 Shiko postimin
Ktu u mbyten turqit duke marre me koncesion gjysmen e shqiperise e ti flet per ameriken.Detin ja falem grekut e ti flet per usa.Kte vend spo e rrjep amerika por ata qe e kane qeverisur e vazhdojne ta qeverisin.Nderrojne karriget cdo 8 vjet po te njejtat mostra e bejne teater sikur zihen e sikur i dhimset populli kur jane ne opozite.
Ata, ata e kane fajin. Ata qe thua ti. Ja une keto gjera nuk i dija. Te mi kishe thene me pare keto gjera nuk do ta kisha bere ate postimin, te cilit i ishe pergjigjur.

Po ja qe i shkruajta tani. Te me falesh artist nese me mos dijen time mund te kem ndryshuar humorin tuaj.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur