Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-05-2018, 23:46   #21
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,484
Thanks: 6,708
Thanked 5,054 Times in 2,138 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Nuk e ka dhene dorheqjen dhe as qe ka ndermend ta beje nje gjest te tille.
Eshte ambasadori amerikan ai qe vendos ne fund te fundit, ashtu sic ndodhi me Llallen, Tahirin etj...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 08:55   #22
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,028
Thanks: 223
Thanked 535 Times in 283 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Duhet te jape menjehere doreheqjen! Te lejoje vellain te livadhise i lire qe eshte denuar me vendim e formes prere nga gjykata italiane dhe te tjeret arrestohen e denohen per nje gram hashash!
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 08:58   #23
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,111
Thanks: 2,037
Thanked 2,020 Times in 1,143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 82
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

As ka per ta dhene,burg bejne ato te kputmit qe kapen me 2 grame.Kta aktoret e peshtire qe na qeverisin prej 27 vitesh nuk i gjen gjo,me nje tas hane.Mjer ky popull qe fle thuaj..
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 04:23   #24
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,488
Thanks: 1,138
Thanked 670 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Hetues ne kohen e komunizmit,minister ne demokraci,vellai trafikant nderkombetar droge dhe nuk jep doreheqje.A e kuptoni se c'fare vendi eshte katandisur Shqiperia? Ministra te lidhur me drogen qe na thone se e kemi asgjesuar drogen. Lumturi,rilindje,siguri,prosperitet te papare po perjeton Shqiperia me ne krye Gramoz Rucin dhe me bythelepiresin me te madh te historise Taulesh Balla. Vend i mbaruar perfundimisht pa shprese.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 12:19   #25
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Xhafa si xhafa!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 14:14   #26
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,598
Thanks: 5,924
Thanked 6,996 Times in 4,462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Ja dėshmitari X i audiopėrgjimit: E vura nė provė Agron Xhafėn se mė la nė baltė

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=djr9791k-Lg

PD publikon me zė e figurė video tė njė interviste tė dėshmitarit X i cili nė audiopėrgjimin e publikuar nga PD tė hėnėn, bashkėbisedon me Agron Xhafėn pėr pazare droge.

I prezantuar si Albert Veliu, 51 vjeēari tregon sesi nė vitet 2000 kishte punuar me Agron Xhafėn pėr trafik droge, si kishte hyrė nė burg dhe i kishte ngelur hatri pse Agroni nuk i kishte ēuar asnjė pako cigare nė burg. I pyetur pse kjo hakmarrej? Ai pėrgjigjet: E vura nė provė pėr ta zhveshur se kush ėshtė Agron Xhafaj.

Basha paralajmėroi Edi Ramėn e Fatmir Xhafėn tė mos prekė dėshmitarin. "Qė pėr ēdo hap qė do tė ndėrmarrin rrėmbyer, terrorizuar dhe vėnien nė presion Albert Veliun dėshmitarin e familjes mafioze Xhafaj do tė marrin pėrgjigjen e merituar nga populli, opozita"


Deshmia: "Unė jam Albert Veliu, 51 vjeē. Jam pa punė, jetoj me rrogėn e djalit. Kam qenė nė Itali, kam punuar nė det nė vitet '93-'99, nė 2000 u shkėputa nė Itali dhe punova mke grupin e Agron Xhafaj deri nė 2002. Shisnim kokainė nė Itali. Kam punuar shoqėrues gomoneje por hoqa dorė nė 2000 se nuk e pėrballoja dot mė.

Shpėtova dy herė nga vdekja.

Agronin e njoh qė nė '99 me anė tė njė mikut tim, Ardin e repartit. E kam njohur me anė tė punės nė Itali. Komandonim punėn qė merrnim mallin dhe e shisnim. Nė 2005 mė ndodhi njė aksident nė punė dhe kreva njė dėnim prej 7 vjetėsh. Akuzohesha pėr 12 kg kokainė, u kapa nė Peskara.

Bėra dėnimin qė mė takonte, nė shkallė tė parė mora 15 vjet burg, Apeli ma la 8 vjet, 1 vit kisha bėrė burg, mora 7 vjet. Nga Agroni mė mbeti qejfi. Nuk mė solli njė paketė cigare si shok, aq sa kemi bėrė pėr njėri-tjetrin. Kur dola nga burgu erdha nė Shqipėri dhe e takoj.

Mė ofroi gjoja njė punė pėr djalin kamarier, nė 2016. Nė kėtė vit filloi punė djali 22 vjeē, punoi 6 muaj kamarier, se pėrballoi dot ekonominė e shtėpisė dhe e hoqa. Para 5-6 muajsh i kėrkova tė mė bėnte njė nder, katėr muaj ka, tani mė kujtohet, pėr tė hedhur barishte pėr Itali, hashash.

Do e ēonim nė Itali. I kėrkova favor dhe mė ēoi tek Ermali. Dhe e vura nė provė. Kur u bė gjithēka gati pėr tu bėrė rruga.

Do ta ēoja nė Itali, i kėrkova njė favor tė mė prezantonte me Ermalin sepse isha keq nga gjendja ekonomike.

E vura nė provė, sa bėn pėr mua si Albert. U bė gjithēka gati pėr tu bėrė rruga, nuk e bėra kėtė rrugė se kisha bėrė 7 vite dėnim dhe dua tė jem i pastėr nė kėtė shtet. I kėrkova nderin por nuk e bėra atė rrugė sepse nuk doja ta vazhdoja kėtė lojė biznesi, vetėm e vura nė provė pėr ta zhveshur se kush ėshtė Agron Xhafaj. Vajta dhe e takova se mė kishte mbetur qejfi, kur rashė nė burg tė Italisė nuk mė solli njė paketė.

Agron Xhafaj ėshtė biznesmen dhe komandon Vlorėn, me dyqane, nga porti.

Me hashash ėshtė marrė tėrė kohėn jo vetėm me mua por edhe shumė tė tjerė.

Mua mu pėrgjigj, u tregua korrekt, tha sille. Ermali ėshtė shef kufiri. Kisha informacione nga miqtė e mi qė Agroni punon dhe bėn.Mua mė dha drejtim tek Ermali, skafisti me nofkėn "Nake". E vura nė provė se ashtu mė la edhe mua nė baltė dhe mė ktheu kurrizin dhe unė e vura nė provė dhe ja ktheva kurrizin.

Siē ja bėn njė njeriu ashtu do ta pėsosh. Sot ai ėshtė dikushi, unė jam pa bukė nė shtėpi.

Iu drejtova atij se me atė mė kishte lidhur jeta. Kishte lidhje me policinė, me drejtorin e Vlorės bėhej shpesh dhe me kėtė shefin e kufirit. Punėt e tyre.

Unė do tė ēoja 100 kg, arrita tė bėja 20 me lekė borxh. Mė ofronte transportin dhe tė gjitha.

Nuk kisha frikė se rrugėt ishin tė hapura. Agroni mė tha kur tė vijė dita do tė shkosh tė takosh Ermalin. Ditėn qė u bėmė gati pėr rrugėn u bė nami nė Vlorė, ka pasur pėrmbytje, deti 7-8 ballė. Ėshtė vėshtirė tha, kanė ndodhur shumė probleme dhe nuk mund tė vazhdojmė mė tej. Unė nuk e hidhja atė mall.

Pse u dorėzua tek PD?

"Erdha tek PD se kam besim. Me politika nuk jam marrė.Ditėn e parė qė doli pėrgjimi mė tha djali: Baba je bėrė figurė e njohur nė Vlorė. Isha me miqtė e mi po pija kafe. Pronari i djalit mė tha ėshtė zėri jot.Sot qė flasim i kishin vajtur djalit tek puna, shefi i krimeve, Alketi, i kishte thėnė dua tė takoj babain qė tė kalojė nė mbrojtje.Nuk dua mbrojtje, kush ka urdhėruar? Ku doli emri im.Janė fakte reale si zėri qė kemi folur, gjithmonė e ha fukarai.Ēoje ku tė duash, ai zė ėshtė.Nuk kam lidhje me pėrgjimin, atė e kanė pėrgjuar tė tjerė. Nga ka ardhur, e gjen Agroni."

oranews.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 14:24   #27
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,583
Thanks: 1,179
Thanked 6,883 Times in 3,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Shume dobet keto pedhistat me fake tapes. Keta duhet ti denojne per genjeshtra. Opozite teper e shpifur.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 14:29   #28
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,111
Thanks: 2,037
Thanked 2,020 Times in 1,143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 82
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Shume dobet keto pedhistat me fake tapes. Keta duhet ti denojne per genjeshtra. Opozite teper e shpifur.
Nuk jane fake..sot ka dal dikush e deshmoj sesi funksiononte trafiku i droges me ze e figure.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 14:35   #29
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,270
Thanks: 7,209
Thanked 5,803 Times in 2,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 14:36   #30
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,598
Thanks: 5,924
Thanked 6,996 Times in 4,462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

ka mor nai dore te mire burgaxhiu i Pescares.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 15:21   #31
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,074
Thanks: 8,515
Thanked 7,431 Times in 4,770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Rrėfimi i plotė/ Skafisti rrėzon alibinė e Ramės dhe Xhafajt pėr trafikun e drogėsNjeriu qė bisedoi me Agron Xhafajn, vėllain e Ministrit tė Brendshėm pėr tė dėrguar drogė pėrtej detit siē dėgjohet nė pėrgjimin e publikuar nga PD ėshtė Albert Veliu, 51 vjeēar i papunė, skafist qė ka punuar me grupin e Agron Xhafajt nė Itali me kokainė. Nė njė intervistė qė u transmetua nga selia e PD-sė, Veliu pranoi se ishte ai qė bisedoi me Agron Xhafajn dhe qė dėgjohet nė bisedėn ku ėshtė folur pėr tė kaluar drogėn nė Itali.

Veliu tha se kishte punuar nė Itali deri nė vitin 2002, ku bėnte pjesė nė grupin e komanduar nga Agron Xhafaj dhe tregoi tė gjithė historinė nga ku ėshtė shkėputur pėrgjimi audio. “Kam punuar shoqėrues gomonesh por hoqa dorė nė 2000, se nuk e pėrballoja dot mė. Shpėtova dy herė nga vdekja. Agronin e njoh qė nė vitin 1999 me anė tė njė mikut tim qė sot ndodhet brenda nė Brindisi nė Itali. Qenė njė grup qė komandonin punėn. Merrnin mallin dhe ne e shisnim” tha Veliu, qė ka bėrė dėnimin prej 7 vitesh burg nė Peskara.

“Punonim bashkė. nuk mė solli asnjė paketė cigare si shok, pėr aq vjet qė njiheshim bashkė. Kur dola nga burgu mė ofroi njė punė pėr djalin, kamarier” tregoi zhgėnjimin e tij njeriu qė dėgjohet nė pėrgjim t’i kėrkojė nder Agron Xhafajt pėr t’i kaluar drogėn nė Itali.

“4 muaj ka. I kėrkova tė mė bėnte njė nder, pėr tė hedhur barishte nė Itali. Hashash. I kėrkova favor. Me prezantoi me kėtė, Ermalin. E vura nė provė sa korrekt qe pėr mua si Albert. Erdhi koha. Nuk e bėra rrugėn, por e vėrtetova qė… Nė momentin qė erdhi koha pėr t’u bėrė rruga, nuk e bėra rrugėn se kam bėrė 7 vjet nė Itali. Vetėm e vura nė provė pėr ta zhveshur, se cili ėshtė Agron Xhafaj. Vajta te ai se kur isha nė burg nė Itali, nuk mė solli njė paketė. ėshtė biznesmen, mes tė gjithave. Komandon dhe Vlorėn. Nė ēdo lloj drejtimi me biznese, me dyqane. Nė ēdo lloj drejtimi”

I pyetur nga intervistuesi, qė nuk identifikohet nga selia e PD-sė se ēfarė lidhje ka Agron Xhafaj me hashashin, Veliu u pėrgjigj: Po atė punė ka bėrė tėrė kohė. Mbase jo me mua, por mund ta ketė bėrė me tė tjerė, qė mbase nuk ia di emrat ose nuk mund tė shprehem. Mua mė bėri favor. Mė tha: Bujrum, sille kėtė ēantė qė ta hedh matanė”.

Agron Xhafaj e ēoi tek Ermali, njė drejtues policie sipas Albert Veliut qė tregoi se ai ishte shef kufiri.

“Mbiemrin nuk ia di se s’mund tė pyes tjetrin pėr mbiemrin. Jam ulur me tė nė tavolinė. Thonė kėto qė ėshtė falso. Le tė verifikohet, po doli falso…” u shpreh Veliu qė duket se intervistėn e ka dhėnė pas mohimit qė i bėri Rama dhe Xhafaj materialit audio.

Skafisti nė ēdo moment tė intervistės pėrsėrit se nuk kishte ndėrmend qė tė bėnte vėrtet rrugėn drejt Italisė, por e gjitha ishte njė provė qė kishte dashur t’i bėnte Agron Xhafajt, qė e kishte lėnė dikur nė baltė.

“E dija se kisha informacionet e mia, kisha miqtė e mi. Qė punon e bėn. ėshtė njėri i saktė, korrekt. Qė tė ndihmon tė hedhėsh mallin nė Itali. Ka miqtė e tij. Mua mė dha njė drejtim, njė rrugė. Qė do vesh te filani”

Duke iu drejtuar direkt Fatmir Xhafajt, ish bashkėpuntori i vėllait tė ministrit tha se pėrgjimi ėshtė i saktė. “Janė vėnė edhe nga ato, qė ėshtė falso, nga ato qė janė iēik mė lart, nga i vėllai i tij qė na qenka edhe ekspert fjale dhe unė po i them si tė dojė, qė nuk jam nė atė lloj rruge por ia vura nė provė, qė ai ėshtė njeri qė vazhdon jetėn e tij dhe unė vazhdoj jetėn time. E vura nė provė se mė la nė baltė kur isha nė burg. Dhe unė tani i ktheva kurrizin dhe s’dua tė merrem me asnjė lloj gjėje. Dua tė shoh familjen time tani edhe unė. Kshu janė gjerat. Siē ia bėn njė njeriu, ashtu do e pėsosh”.

Veliu tregoi se Agron Xhafaj ishte mik me Drejtorin e Policisė sė Vlorės dhe me shefin e Kufirit. Drogėn e kishte blerė me lekė borxh. Kishte pasur si synim tė kalonte 100 kile por kishte arritur tė siguronte vetėm 20 kilogram.

“Tė gjitha ishin tė zgjidhura. Rrugėt ishin tė hapura” tregoi Veliu pėr rrugėn e gomones me drogė drejt Italisė. “Atė ditė qė ne u bėmė gati pėr tė bėrė rrugėn, u bė qameti nė Vlorė. Pati pėrmbytje. Deti ka qenė 7-8 ballė. Kėshtu qė u shpėrndamė. ėshtė vėshtirė tha. ka pasur shumė probleme, tha dhe u shpėrndamė. Unė unk e hidhja atė mall, thjesht bėra…”

Menjėherė pas publikimit tė pėrgjimit, megjithėse emri i tij nuk ishte pėrmendur nga askush, kishin ardhur kėrcėnimet dhe identifikimi nga policia.

“Tani qė doli video-pėrgjimi, mė thotė djali “Baba je bėrė figurė e njohur nė Vlorė”. Shkoj te im biri, i kishte thėnė shoku Agronit pronarit tė djalit: Shiko se babai jot ėshtė bėrė figurė e njohur nė Vlorė! Vete shikoj ato qė shikoj se nuk marr vesh nga kėto telefonat, mė thanė “ėshtė zėri jot”, pronari i djalit. Ia kishte thėnė shoku i ngushtė i imi dhe i Agronit “ėshtė zėri i Babales”. I kishte thėnė Agroni qė t’i bėni presion Babales. Dhe prap sot qė po flasim i shkoi djalit te puna shefi i krimeve, Alketi. Dua tė takoj babain tėnd se do ta kalojmė nė mbrojtje. Thuaj babait do tė tė marrim nė mbrojtje. Unė skam bėrė gjė qė tė marrin nė mbrojtje. Unė jam fukara. mė pikon shtėpia. Mua mė mbron zoti. S’kam frikė se nuk i kam borxh njeriu. Le tė jenė tė lidhur me shtetin. Le tė bėjnė ētė duan. Pse tė mė vijė mua shefi i krimeve qė do mė marrė nė mbrojtje? Tė thotė kush e urdhėroi? Nga kush doli emri im? Nga e mėsuam emrin tim?” tha Veliu, duke lidhur kėrėnimet me vėrtetėsinė e materialit tė pėrgjimit.

Alibia e kryeministrit se materialin audio e kishte dėrguar nė njė agjensi qė merrej me analiza shkencore tė materialeve dhe pretendimin e Fatmir Xhafajt se zėri i vėllai i tij nuk ishte ai nė pėrgjim, ish bashkėpuntori i Agron Xhafajt i ka dėgjuar. Pranon se ai ka qenė nė atė bisedė. Ka qenė edhe vėllai i ministrit dhe se nuk ka asgjė tė pavėrtetė nė kėtė histori. Ai mohon ta ketė bėrė vetė pėrgjimin, por thotė se e gjithė biseda ėshtė reale.

Nė intervistė lėshon edhe mesazhe pėr ata qė e kėrcėnojnė, kur lė tė kuptohet se ka tė tjera materiale.

“Filmime tė tjera nuk kam bėrė. I ka bėrė Agroni. Aty janė tė tjerat. janė fakte reale, si zėri qė kemi folur.Ēoje ku tė duash, ai zė ėshtė”

©LAPSI.AL
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 15:30   #32
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,583
Thanks: 1,179
Thanked 6,883 Times in 3,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Nuk do shkoja, beja gje uneeee thote ky , po desha me testu xhafen. Haha. Pathetic.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 15:41   #33
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,074
Thanks: 8,515
Thanked 7,431 Times in 4,770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Kryemadhi akuzon Bashėn/ Dosjen “Xhafa” ta dha Edi RamaKryetarja e LSI-sė Monika Kryemadhi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama pėr publikimin e fakteve ndaj vėllait tė Fatmir Xhafajt.

Sipas Kryemadhit, ishte Rama qė e nxori regjistrimin e Agron Xhafės. “Ishte ai qė i nguli thikėn Xhafės pas shpine”, ka thėnė Kryemadhi.

Me kėtė deklaratė Kryemadhi njėherėsh ka akuzuar edhe Bashėn.

Sipas saj e vėrteta ėshtė qė dosjen Xhafa, Bashės ia ka dhėnė vetė Edi Rama./CNA.alLedio u hap thesi......
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 15:47   #34
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,297
Thanks: 652
Thanked 1,180 Times in 705 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Aq sa e vertete , aq edhe e sajume si histori mund t'jete. Me kujtoj at historine me durim bamin qe deshin me vra tomen...

Ky thote kerkova ngarkese ..por se bera kurre ...thjesht ishte testim. Si mund te testohet Mafia me refuzime ngarkesash? Boh

Mish mash , Shqiperi hesapi ku ēorba na eshte bo ushqim i dites!
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 15:52   #35
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,074
Thanks: 8,515
Thanked 7,431 Times in 4,770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Edhe kur doli ai polici qe akuzoi Habilajt dhe Tahirin, deshmia e tij u mor si e sajuar megjithse detajet e tij qe parashtroi dhe analizoi ishin fare lehte te verifikueshme.....shum gjera te diametrave te tille te frikshem ndodhin ne ate vend, e shumica e dine se cndodh e jane pjese e ketij ingranazhi por mbyllin syte dhe veshet.....e pastaj bejne te paditurin.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 16:14   #36
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,297
Thanks: 652
Thanked 1,180 Times in 705 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Edhe kur doli ai polici qe akuzoi Habilajt dhe Tahirin, deshmia e tij u mor si e sajuar megjithse detajet e tij qe parashtroi dhe analizoi ishin fare lehte te verifikueshme.....shum gjera te diametrave te tille te frikshem ndodhin ne ate vend, e shumica e dine se cndodh e jane pjese e ketij ingranazhi por mbyllin syte dhe veshet.....e pastaj bejne te paditurin.

Per Dritan Zaganin e ke fjalen besoj?
Ai ka qene shef antidroge i vlores , dhe jane pozicione qe i emeron vete mafia politike qe ta kete terrenin nen kontroll. Nuk e besoj kurre qe ka shef antidroge ne Shqiperi qe eshte emeru fale meritokracise. Por rruges sec u prishen ca pazare dhe fillun te dalin emra , por jo se kto shefat tane mafioza jane engjej.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 16:21   #37
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,074
Thanks: 8,515
Thanked 7,431 Times in 4,770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Per Dritan Zaganin e ke fjalen besoj?
Ai ka qene shef antidroge i vlores , dhe jane pozicione qe i emeron vete mafia politike qe ta kete terrenin nen kontroll. Nuk e besoj kurre qe ka shef antidroge ne Shqiperi qe eshte emeru fale meritokracise. Por rruges sec u prishen ca pazare dhe fillun te dalin emra , por jo se kto shefat tane mafioza jane engjej.
Po per ate e keshem llafne.....

Patjeter qe kane lidhje e interesa e emerimet jane bere ne nje trajektore qe ti sherbente pikerisht klanit qe e ka kthyer vendin tone ne nje kazan te ndyre e poshterues.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 16:36   #38
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 748
Thanks: 20
Thanked 225 Times in 163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Nuk e ka dhene doreheqjen. Titulli nuk vlen.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 17:02   #39
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,396
Thanks: 1,428
Thanked 1,497 Times in 890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Hetues ne kohen e komunizmit,minister ne demokraci,vellai trafikant nderkombetar droge dhe nuk jep doreheqje.A e kuptoni se c'fare vendi eshte katandisur Shqiperia? Ministra te lidhur me drogen qe na thone se e kemi asgjesuar drogen. Lumturi,rilindje,siguri,prosperitet te papare po perjeton Shqiperia me ne krye Gramoz Rucin dhe me bythelepiresin me te madh te historise Taulesh Balla. Vend i mbaruar perfundimisht pa shprese.
Ēfar lesh rilindas janė kėta? Kėta janė bijtė e kriminelėve qė brodhėn gjith botėn nė njė kohė kur populli s'kishte tė hante e as ujė tė mjaftueshėm pėr tė pirė e lėre mė pėr tė tjera.

Rilindasit tė sėmave dhe tė etėrve tė tyre qė pėr taksirarin tonė i rritėn si vetja e tyre.

Far e ndyre dhe e qelbur qė helmuan njė komb tė tėrė.

Pale kan edhe guximin ta quajnė vehten rilindas, me Gramoz Ruēin dhe Xhafajn nė qeveri me gjith kėtė debilin dy metrosh qė nuk di se ēfar ėshtė brisku apo kollarja.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 17:07   #40
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,028
Thanks: 223
Thanked 535 Times in 283 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Nuk do shkoja, beja gje uneeee thote ky , po desha me testu xhafen. Haha. Pathetic.
kush eshte pathetic

deshmitari apo vellai trafikant i ministrit te brendshem me emrat agron geron gon elidon..
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur