Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ungjillor

Ungjillor Ju nė fakt, jeni tė shpėtuar me anė tė hirit, nėpėrmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po ėshtė dhurata e Perėndisė, Kėtu mblidhemi tė gjithė besimtarėt ungjillor tė tė gjitha bashkesive tė ndryshme pėr tė bekuar njėri-tjetrin me fjalėn e Zotit tonė Jezus Krisht dhe deshmitė tona personale.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-06-2019, 17:16   #1
Alessandro Cagliostro
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Vendndodhja: Modena Itali
Posts: 88
Thanks: 1
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Alessandro Cagliostro ėshtė nė rrugė tė mbarė
Drejtuar Zotit - Letra dhe Lutje te sinqerta !


Leter drejtuar Zotit

I dashur zot me rezulton sipas intuites time dhe disa te dhenave qe ti ke ndermend te me dergosh ne ferr kur une te vdes. Dua te te them qe nese e ben nje gje te tille do jete nje gabim shume i madh, jo sepse une nuk e meritoj ne baze te atyre qe thone disa njerez. Por me pare dua te te bej te ditur se ne boten qe ti ke krijuar gjate cdo viti te jetes time pervec disa gjerash te bukura qe mua mund te me rastisin, me rastisin mijra gjera te shemtuara. Dhe keto gabime Zot i ke bere ti dhe njekohesisht ankohesh qe bota vete keq, por mendohu kush i beri ne kete menyre kete bote o zot? Ti ankohesh qe njeriu nuk sillet mire por kush e krijoj kete njeri? Duhet te ndreqesh shume gabime Zot sepse keshtu gjerat skane per te vajtur hic mire. Nese piktori e pikturon keq pikturen nuk e denon nuk e djeg ne ferr ne perjetesi, ka dicka qe nuk shkon me ty o Zot. Pershembull nuk e kuptoj kur ti je i plotfuqishmi perse toleron djajt te te prishin boten qe ti vet ke krijuar sepse po te mos ishin djajt nuk do ishin te gjitha problemet e kesaj bote per te cilat ti ankohesh. Nese ti i debon djajt ne do silleshim me mire dhe ti do ishe me i kenaqur me ne. Perse i mban djajt ne bote ? Une kam mendimin se ti Zot nuk je i afte ta falesh veten qe ke bere kaq shume gabime kur krijove boten.

Shpresoj nje dite te pendohesh Zoti im e ti ndreqesh gabimet e tua. Te pakten te na i shperblesh ne mundimet tona, neve njerezve ata qe vete te krijuan dhe te dhane jete ty Zoti im ! Amen
Alessandro Cagliostro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 17:45   #2
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,955
Thanks: 0
Thanked 996 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtuar Zotit - Letra dhe Lutje te sinqerta !

__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
🖤 (2)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 19:59   #3
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Drejtuar Zotit - Letra dhe Lutje te sinqerta !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alessandro Cagliostro Shiko postimin

Leter drejtuar Zotit

I dashur zot me rezulton sipas intuites time dhe disa te dhenave qe ti ke ndermend te me dergosh ne ferr kur une te vdes. Dua te te them qe nese e ben nje gje te tille do jete nje gabim shume i madh, jo sepse une nuk e meritoj ne baze te atyre qe thone disa njerez. Por me pare dua te te bej te ditur se ne boten qe ti ke krijuar gjate cdo viti te jetes time pervec disa gjerash te bukura qe mua mund te me rastisin, me rastisin mijra gjera te shemtuara. Dhe keto gabime Zot i ke bere ti dhe njekohesisht ankohesh qe bota vete keq, por mendohu kush i beri ne kete menyre kete bote o zot? Ti ankohesh qe njeriu nuk sillet mire por kush e krijoj kete njeri? Duhet te ndreqesh shume gabime Zot sepse keshtu gjerat skane per te vajtur hic mire. Nese piktori e pikturon keq pikturen nuk e denon nuk e djeg ne ferr ne perjetesi, ka dicka qe nuk shkon me ty o Zot. Pershembull nuk e kuptoj kur ti je i plotfuqishmi perse toleron djajt te te prishin boten qe ti vet ke krijuar sepse po te mos ishin djajt nuk do ishin te gjitha problemet e kesaj bote per te cilat ti ankohesh. Nese ti i debon djajt ne do silleshim me mire dhe ti do ishe me i kenaqur me ne. Perse i mban djajt ne bote ? Une kam mendimin se ti Zot nuk je i afte ta falesh veten qe ke bere kaq shume gabime kur krijove boten.

Shpresoj nje dite te pendohesh Zoti im e ti ndreqesh gabimet e tua. Te pakten te na i shperblesh ne mundimet tona, neve njerezve ata qe vete te krijuan dhe te dhane jete ty Zoti im ! Amen


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 01-06-2019 nė 20:03
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 12:16   #4
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtuar Zotit - Letra dhe Lutje te sinqerta !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alessandro Cagliostro Shiko postimin

Leter drejtuar Zotit

I dashur zot me rezulton sipas intuites time dhe disa te dhenave qe ti ke ndermend te me dergosh ne ferr kur une te vdes. Dua te te them qe nese e ben nje gje te tille do jete nje gabim shume i madh, jo sepse une nuk e meritoj ne baze te atyre qe thone disa njerez. Por me pare dua te te bej te ditur se ne boten qe ti ke krijuar gjate cdo viti te jetes time pervec disa gjerash te bukura qe mua mund te me rastisin, me rastisin mijra gjera te shemtuara. Dhe keto gabime Zot i ke bere ti dhe njekohesisht ankohesh qe bota vete keq, por mendohu kush i beri ne kete menyre kete bote o zot? Ti ankohesh qe njeriu nuk sillet mire por kush e krijoj kete njeri? Duhet te ndreqesh shume gabime Zot sepse keshtu gjerat skane per te vajtur hic mire. Nese piktori e pikturon keq pikturen nuk e denon nuk e djeg ne ferr ne perjetesi, ka dicka qe nuk shkon me ty o Zot. Pershembull nuk e kuptoj kur ti je i plotfuqishmi perse toleron djajt te te prishin boten qe ti vet ke krijuar sepse po te mos ishin djajt nuk do ishin te gjitha problemet e kesaj bote per te cilat ti ankohesh. Nese ti i debon djajt ne do silleshim me mire dhe ti do ishe me i kenaqur me ne. Perse i mban djajt ne bote ? Une kam mendimin se ti Zot nuk je i afte ta falesh veten qe ke bere kaq shume gabime kur krijove boten.

Shpresoj nje dite te pendohesh Zoti im e ti ndreqesh gabimet e tua. Te pakten te na i shperblesh ne mundimet tona, neve njerezve ata qe vete te krijuan dhe te dhane jete ty Zoti im ! Amen

Perendia eshte i vertete. Nese i lutesh dhe e kerkon Ate me gjithe zemer AI do te pergjigjet.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 15:18   #5
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtuar Zotit - Letra dhe Lutje te sinqerta !

__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur