Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ungjillor

Ungjillor Ju nė fakt, jeni tė shpėtuar me anė tė hirit, nėpėrmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po ėshtė dhurata e Perėndisė, Kėtu mblidhemi tė gjithė besimtarėt ungjillor tė tė gjitha bashkesive tė ndryshme pėr tė bekuar njėri-tjetrin me fjalėn e Zotit tonė Jezus Krisht dhe deshmitė tona personale.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-09-2018, 20:21   #41
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fritz- Shiko postimin
skenaret si mund te mbaroje jeta ne toke.
nese nuk ndodh ndonje ngjarje kozmike e papritur(si asteroidi qe zhduku dinosauret dhe 70% te te gjitha specieve), toka tashme eshte ne periudhen nderakullnajore te holocenit( Holocene interglacial period), dhe duke llogaritur frekuencen e periudhave akullnajore qe kane ndodhur ne te shkuaren, pritet qe ne 50-100 mije vjetet e ardheshme te kemi periudhen e radhes se akullnajave, njerezimi do ta kete shume veshtire te mbijetoje(ndoshta ja del mbane me anen e teknologjise). Duke patur optimizem maksimal se njerezimi do kaloje te gjitha sprovat e mbijeteses, me ne fund do vije fundi i jetes ne planetin toke. pas 600 milione vjetesh jeta ne toke do shuhet terresisht, ja pse! dielli do rrise ndricimin e tij vazhdimisht duke shtuar fluksin e radiacionit solar qe do godase token, ky radiacion i larte do ule nivelin e dioksidit te karbonit deri ne ate nivel sa te jete i paafte te suportoje karbonin C3 i cili eshte jetik per fotosintezen. toka do te kthehej e gjitha ne nje shkretetire gjigande, asnje specie nuk do mbijetonte.
toka vete si planet do marre fund pasi te gelltitet nga dielli pas 4.5- 5 miliard vjetesh. dielli do kthehet ne nje supergjigand te kuq, ne fundin e jetes se tij, per te mbaruar si nje xhuxh i bardhe.


njerezimit per te mbijetuar, do i duhet te ndryshoje jo vetem planet, por dhe sistem diellor. nuk e dime se ku do shkoje teknologjia.
por ju mos e vrisni mendjen me kto doomsday-t dhe apokalipset e ketyre religjioneve idiote, ne do vdesim ose ne shtrat ne paqe nga mosha e thyer, ose ne ndonje aksident automobilistik, ose nga ndonje semundje e papritur e keqe, ose do na vrase ndokush(shpresoj per ju qe lexoni, te ikni nga kjo bote per shkak te moshes se thyer).

but no doomsday lol
mik i dashur tė gjitha kėto janė supozime . Njeriu nuk di asgjė nė lidhje me tė ardhmen.
Vetėm Ai qė di gjithshka mund tė na tregojė tė ardhmen. I gjithėdituri.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2018, 20:29   #42
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marsel Shiko postimin
Absolutisht qe Po. Ne fakt nuk eshte ceshtje besimi por ceshtje fakti.

Ne kete kontekst kam sjelle qe ne postimin e pare kuotime nga studjuesit me serjoz te kalibrit te gjenive sic eshte Jacques Vallée - kliko per te pare Biografine e tij- te cilet duke ardhur nga nje mjedis shkencor perdorin termin : Demon & Demonologjik.

Ky eshte nje fenomen gjitheprezent , real , edhe i cili do rritet ne intensitet sa do i afrohemi 'fundit te koherave'. Ne kete kontekst kisha ( me termin kishe i referohem totalit te besimtareve te sinqert edhe jo institucionit) duhet te jete e pergatitur edhe e njohur me kete realitet.

Mund te vazhdojme me aspektin teologjik edhe me Fjalen e Perendise per te evidentuar fillimisht disa gabime fatale qe behen nga nje shumice gati absolute e te krishtereve ( postimi i fundit merret me ate deri diku).

Duhet kuptuar gjithashtu qe ky fenomen eshte gati ekskluzivisht fizik
Vėlla Marsel unė tė pėrgėzojė qė pėrpiqesh tė bėsh njė punė tė mirė dhe nė fakt nuk kam ndėrmend tė kundėrshtojė por nqs e ke vėnė re vetė fakti qė disa teologė i prezantojnė alienėt si demonė tregon se edhe ata janė kundėr egzistencės sė mdonjė planeti tjetėr veē tokės. Nuk njoh ndonjė teolog tė krishterė apo njohės tė biblės qė tė ketė arritur nė konkluzionin nga bibla se egzistoka jetė nė planetė tė tjerė.
Kjo ėshtė ēėshtja kryesore qė duhet tė sqarojmė.
Perėndia krijoi vetėm planetin tokė si planet tė banueshėm nga krijesa e sidomos krijesa inteligjente si njeriu.
Por nė lidhje me demonologjinė kėtu mund tė bie dakortė me ju qė mundet edhe qė tė ashtuquajtura shfaqje alienėsh nė fakt tė ketė qėnė shfaqje demonėsh.
Them mundet se nuk kemi ndonjė argument biblik qė tė mbėshtesl kėtė gjl dhe NUK ka prova reale qė njerėzit tė kenė takuar jashtėtokėsorė tė ardhur nga sisteme tė tjerė me Aeroplanėt e tyre prej disku.

Respekte.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2018, 19:54   #43
Marsel
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 47
Thanks: 2
Thanked 8 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Marsel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Komenti qe do pasoje do ju jap akoma me shume sec kerkoni ...

Alkoma une e kuptoj qe nuk ekzistojne teolog qe flasin per keto gjera por eshte ne fakt nje tregues i nje besimi te vdekur edhe pa frute ( edhe nuk e kam per ty vella sepse frutet e punes tende/besimit tend jan te dukshme edhe te bolleshme).

Duke pare te gjitha komentet e bera edhe interesin e shtuar do ndaj me ju kulminimin e kerkimit tim dekadash ku dhurata e Frymes se Shenjite per mua eshte pervec nje mendje pa asnje ekzagjerim tejet analitike, edhe nje kuptim ne shume raste qe eshte pertej kapaciteteve te intelligjences. Me besoni kur theme qe eshte so deep down the rabbit hole sa nuk e keni degjuar askund. Nuk ishte plani im i tille por realisht e ndjej si komand nga lart .

Ne komentin qe do pasoje keto ditet ne vazhdimesi , do flas si Marseli i cili ka studjuar ne totalitet fenomenin UFO , ka studjuar te gjitha konspiracionet , ka studjuar madje edhe okulizmin etj. Edhe do flas si Marseli i cili eshte a 'born again christian' i cili u shpetua nga vete Perendia edhe ka nje mision specifik -i cili nuk eshte ky qe po bej tani por vetem nje ndalese ne nje rrugetim shume te gjate-. E mbeshtetur ne menyre shume eksplicite ne Fjalen e Perendise.

Ajo qe do tregoj u pergigjet te gjithave pyetjeve tuaja por paradoksalisht do lindin akom me shume rreth realitetit te ekzistences sone.

Ju lutem -pasi ta postoj kometin e ardhshem- pa pare videot edhe gjithcka ne totalitetin e saj , edhe pa i konfirmuar vete tekstet biblike mos me replikoni.

Si nje intro edhe si nje deshmi qe ka shume gjera qe asnje teolog nuk i thote

@Alkoma

Citim:
34Jesus replied, “Is it not written in your Law: ‘I have said you are gods’? 35If he called them gods to whom the word of God came—and the Scripture cannot be broken

◄ John 10:34 ►
Sa teolog ke degjuar te flasin per kete Alkoma ? Vete Jezusi , Perendia i misheruar ne forme njeriu , Alfa edhe omega u thote disa njerezve qe te gjithe jane 'zotera'. Ata zotera nuk jane sepse jane mish , por a mos kane qene zotera para renjes se tyre ( hint ) ?!!!

@baba nga durresi : Me hap pune me papen edhe vatikanin. Do ta shtjelloj ne komentet ne vazhimesi , por personalisht po me ra fatkeqesia te shkembej rruge me papen -mqs i ka mare me rradhe te gjitha kryeqytetet e botes- do sigurohem qe jam ne drejtim te kundert.

Per te gjithe : Ju kerkoni pak uje kurse une do ju jap nje liqen ne komentin e ardhshem ... gjithmone e mbeshtetut ne evidenca kokeforta nga kendveshtrimi i Marselit se konspiracioneve edhe ne tekste biblike eksplicite kur flas si Marseli i shpetuar nga vete Perendia.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marsel : 05-09-2018 nė 20:08
Marsel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 19:46   #44
Marsel
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 47
Thanks: 2
Thanked 8 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Marsel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Premtova dicka para afersisht nje jave te Alessandro ! Rrjedhimisht kjo teme jo vetem do vazhdoj por do behet platforma nga ku vete ju do shikoni gjerat me te pakonceptueshme. Do kuptoni qe jetojme ne boten e cudirave ... ku cudia eshte normalitet edhe jo e kunderta.

1)Do shkojme aq thelle sa nuk e imagjinoni. Me duhet ta theme edhe me duhet ta sokellas : Nuk ka shpetim tjeter perpos Jezusit.

2) E dyta largohuni nga matrapazet edhe nga oportunistet edhe nga ujqerit e veshur si dele ( sherbetoret literalisht te djallit te veshur si priftera) edhe drejtohuni te marredhenje direkte me Perendine nepermjet Jezusit. Kjo eshte esenca e bibles .... kjo eshte arsyeja perse te gjithe keta kane konspiruar ne kete piramide genjeshtrash. Per te ju mohuar jo vetem shpetimin por adoptimin ne bir te ATIT TE SHENJTE!

Ju te dashur ... te gjithe ju qe besoni ne Jezusin me te vertet edhe e doni edhe e pranoni si BIRIN E PERENDISE .... nepermjet se cilit Ati i Shenjte krioj gjithcka .... do ndani natyren e ringjallur te Jezusit me Jezusin ne krye.

Harojeni boten e shpirterave ... gjithcka eshte fizike edhe kjo eshte abolutisht e mbeshtetur biblikisht. Absolutisht .... ne kete bote , ne kete realitet.

Citim:
Te vdekurit do ringjallen thote bibla! Nuk flet per parajse ne sensin e botes se shpirterave sic ju eshte shitur.
Jezusi kur u ringjall u tregoj fizikalitetin e trupit te TIJ dishepujve edhe me pas u largua ne qjell - larg kokave tuaje ne qjell edhe jo ne nje dimensjon tjeter-.
Ferri nuk ka ndodhur akoma por do ndodhi. Bibla flet per Hades. Ne diten e gjykimit hadesi edhe vdekja vete do hidhen ne ferr !
--------------------------------------------------------------------------

Keto si intro .... ne postimin qe do pasoje -si fillim ne nje rrugetim te gjate qe po fillojme- do degjoni gjerat me te cuditeshme nga nje multi-miljarder edhe pronarin e nje kompanie e cila konstrukton anije kozmike. Nuk po flet nje budalla , nuk po flet nje i humbur ....
Marsel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 19:52   #45
Marsel
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 47
Thanks: 2
Thanked 8 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Marsel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Ne boten e tyre. Duke pare pertej perdes mentale realitetin e botes tone.


Degjojeni me shume kujdes ! Sidomos te mesi ku qeshin sebashku. Eshte vetem 3 minuta .... nqs nuk keni aq pak kohe per nje dicka te implikacioneve te tilla ju qofshi !

Jo vetem sepse po ju thote qe alienet ekzistojne edhe aj eshte nje nga personat qe ka derdhur me shume leke per kete ne rang boteror. Por sepse ju thote shume qarte qe alienet nuk ndodhen ne planete te tjera ... por 'poshte hundes tuaj'.

Edhe nenkupton qe ndodhen ne brendesi te tokes ! Do ma lejoni interpetimin mqs kam 23 vjet qe po i kerkoj keto gjera.
Marsel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 11:00   #46
Alessandro Cagliostro
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Vendndodhja: Modena Itali
Posts: 88
Thanks: 1
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Alessandro Cagliostro ėshtė nė rrugė tė mbarė
Smile Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marsel Shiko postimin
Premtova dicka para afersisht nje jave te Alessandro !
Harojeni boten e shpirterave ... gjithcka eshte fizike edhe kjo eshte abolutisht e mbeshtetur biblikisht. Absolutisht .... ne kete bote , ne kete realitet.
Nese thua Bota Fizike eshte Realiteti nuk mendon se e ke pak te paqarte ?

Realiteti nuk perfshin vetem boten qe ti mundesh te perceptosh me ane te shqisave te tua.
Po te jap nje shembull banal Materia e Zeze ne univers qe per ne ende eshte e paperceptueshme si mendon a eshte reale ? 95 % e universit ende eshte e panjohur sepse nuk i pergjigjet shqisave njerzore te realitetit.

Nese ngreme hipotezen se Bibla flet per Realitetin e perceptimeve tona 3D + Kohen ku materia eshte ajo cka ne ndjejme me shqisat tona atehere i bie qe Zoti Engjejt dhe vet Jezusi jetojne po ne kete realitet psh diku larte ??? Por nese jane larte atehere si i behet nese bota eshte e rrumbullaket ??? Po ferri ku ndodhet ne qender te tokes ??? E shikon qe cdo pyetje nuk mer pergjigjie nese perdor realitetin e rendomte te fizikes termodinamike. Sepse ne realitetin tone fizik te materies kemi nje shumllojshmeri kufizimesh si psh Kohen Hapsiren Energjine etj etj.

Ne realitet Zoti Jezusi dhe Engjejt bashkeveprojne me realitetin e materies Fizike qe ne njohim por bashkeveprojne dhe me dimensionet e tjera te metafizikes. Po doni jua shpjegoj sepse ju nuk i kuptoni nivelet ( Kuriozitet : Zoti vete eshte i krijuar nga poshte dhe andej ka ardhur jo nga larte kete pak veta e dine por Vatikani e ka pikturuar ne menyre qe ti afrohet Zotit te Diellit per nga shkelqimi )

Nese flasim per fiziken kuantike gjerat ndryshojne dhe atehere realitet nuk eshte me vetem ajo cka ne arijme te ndjejme por kemi te bejme me nje shumllojshmeri dimensionesh dhe ne keto dimensione qenjet qe e banojne nuk kane karakteristikat tona te materies sic ne mendojme se eshte realiteti.

Per kuriozitetin tend Bibla flet per keto dimensione te realitetit dhe per qenjet qe i banojne . Nuk flet vetem per realitetin qe ne kemi mesuar ne shkolle ka shume e me shume informacion sidomos per boten e metafizikes.

Gjithsesi qe lexuesit ti kuptojne nuk duhet te lexoje vetem Biblen do keshilloja Astrofiziken dhe Fiziken Kuantike si fillim sa per te qartesuar idete e me pas Filozofine e teksteve te shenjta sic eshte Bibla.

Marsel Une nuk dua te zbeh shkelqimin e Bibles sepse ne te ka shume informacion te vlefshem nga ana filozofike per jeten por problemi qendron nga keq interpretimi i atyre qe predikojne sepse duan me doemos te dalin ne teorite e tyre te behen shpetimtar te njerzimit duke i futur ne burgun e besimeve fetare kedo qe eshte i dobet psikologjikisht. Shiko veten ti mundohesh te mbledhesh sa me shume ndjekes me nje kosto shume te larte per njeriun qe e fut ne tufe pasi i merr te drejten e lirise. Une nuk dua asnje te me vije nga mbas une mundohem te shpreh nje menyre te re te mendimit te lire dhe jeten e shikoj ne nje menyre filozofike ne nje plan me te gjere sesa vuajtjet e mjerimet. Mos haroni kush eshte shkaktari i vuajtjeve dhe i luftrave te shumta ne bote qe nga historia e deri ne ditet e sotme. Jane besimet fetare ato qe fusin kete fryme percarie vrasie e torturash shtypje psikologjike dhe emocionale, mendime te ndrydhura e ide te shtypura me moton Jezusi do na shpetoje. Ndersa filozofia dhe dijet e tjera te pa ndikuara nga feja nuk ndjekin rrugen e kasapanes degjojne cdo ide dhe mendim e me pas jane te lire te shprehen e te jetojne te lire.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Alessandro Cagliostro : 18-06-2019 nė 11:14
Alessandro Cagliostro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 17:11   #47
Marsel
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 47
Thanks: 2
Thanked 8 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Marsel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Ke bere gjithe ato pyetje sa duhet nje thread i tere per tu dhene pergigje . Dicka qe eshte ne proces e siper por qe do doj kohen e vete.

Une nuk mbledh asnje ndjekes as nuk i orjentoj njerezit te religioni por i orjentoj te Jezusi pa ndermjetesues duke shkuar atje mbi meriten e besimit te sinqert / pendimit edhe te marredhenjes me TE. Me mbarimin e asaj qe me eshte caktuar do iki nga ky forum ... mqs me eshte premtuar dicka shume me e madhe ne vazhdimesine e jetes time si instrument i Perendise ... edhe duke qene qe tani instrument i Perendise kam ndervepruar edhe me boten e 'fshehte' ... mqs ne nje rol te tille -edhe nuk e imagjinon cfare me eshte caktuar- behesh fushebeteja midis Jezusit edhe te rrebeluarve.

------------------------------------------

Hape nje subteme interesante gjithsesi. Eshte pikerisht edhe ajo qe nuk kuptoj plotesisht - per momentin minimalisht-.

1)Bota e shpirtrave ekziston. Eshte e njohur si Hades ne greqisht , sheol ne hebrajsht edhe keshtu me rradhe sipas gjuhes te civilizimeve te lashta.

2) Bibla e pohon ne menyre absolute ekzistencen e Hades-it .... ne shume verse madje.
a) Behet fjala per Hadesin grek pra. Per te kuptuar rreth asaj bote ne detaj duhet pare mitologjia greke ... ku hadesi ishte shtepia e cdo te vdekuri.
b) Sic kam thene edhe me para ... bibla emerton eksplicisht Apollon e mitologjise greke si engjellin / pushtetarin e Hades-it !

3) Perendia thote qe ' aj nuk eshte Perendia i te vdekurve por i te gjalleve ... madje gabohesh rende' ... verse i bibles jo verbatim por esenca eshte absolutisht keshtu.

4) Madje bibla nuk flet vetem per te kaluaren por flet edhe per te ardhmen. Bibla te thote qe pas fundit te botes - sic e njojme tani- do filloj te millenial kingdom me Jezusin fizikisht ne kete planet duke bashkeqeverisur me shenjitoret , edhe Izraelin si epiqender - Jezusi u ka dhene nje premtim Izraeliteve edhe do ta permbush ne plotesi-. Edhe kjo do jete ne kete toke qe po shkelin kembet e tu.

5) Satanai i ofroj Jezusit per ta tunduar ..... mbreterite e kesaj bote. Kjo te tregon qarte se kush eshte zoti momental i kesaj bote edhe te jep pergigjen per realitetin e kesaj bote tone kaq te coroditur , te cuditeshme edhe si nje piramide genjeshtrash.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edhe ajo qe nuk kuptoj -akoma- eshte kjo ekzaksisht : Si nderlidhet trupi shpirteror me ate fizik. Ne aspektin qe ne njerezit jemi vetem fizik por engjejt edhe qenjet e tjera jane edhe fizike edhe shpirterore - duke nenkuptuar qe mund te marrin forma fizike-.

Kjo keshtu eshte ... ate qe nuk kuptoj eshte mekanizma si funskjonon. And it is not a light question to answer.

Citim:
Gjithsesi ne mendjen time e kam kategorizuar keshtu - quote me not as an authority regarding this particular thing- : Gjithcka eshte frekuence. Fizikaliteti eshte nje frekuence e caktuar ne fazmen e realitetit tone. Engjejt jane te nje frekuence me te larte / shpejte ... kurse te renet apo ata qe jane ne hades jane te nje frekuence me te ulet. Engjejt mund te adaptojne frekuencen e tyre ne frekuencen tone. Likewise edhe te renet apo engjejt e rrebeluar.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S Ne postimin qe do pasoje do merremi edhe me astrofiziken madje do shkojme pjeserisht edhe drejt astrologjise. Ne fakt bibla flet shume per yjet ... madje besimtaret e ringjallur ne lavdi paralelizohen me yjet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marsel : 18-06-2019 nė 17:34
Marsel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur