Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-08-2019, 21:02   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,897
Thanks: 7,691
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Festė ndėr gurė

Ja si e kujton vajzėn e ndjerė Ēun LajēiNė ditė feste gjithmonė kujtohen ata qė s”janė mė nė mesin tonė.
Ka kohė qė e bija e aktorit Ēun Lajēi, Bubulina Lajēi ėshtė ndarė nga jeta.
Jo rrallė herė aktori kosovar, shkruan pėr mungesen e saj, dhe dhimbjen qė ndien.
Sot, Lajēi me rastin e festės sė Kurban Bajramit, ka vizituar varrin e tė ndjerės.

Shkrimi i tij i plotė:

Festė ndėr gurė
Sot s’po ndahemi, po festojmė s’bashku
ne me shpirtna ju me hije
po i ēojmė urimet andej, s’po presim t’na kthehen
ju jeni dembel, s’shkruani, e di
po vishemi bukur e herėt po ēohemi
kur t’thėrret ezani po nisemi
faqėt po i lajmė ndėr gurra dita pa zbardhė
hala nata pa ikė po vimė tė rrasat me emna e data
m’u ē’mall tue folė amėl me juve qė s’flisni
qė festoni ndoshta tjera festa
me tjera data
Sot pak mish po e hamė pėr juve
edhe pak hallvė
e ngryk po merremi me gurė
_______________________________
https://zeri.info/showbiz/280259/ja-...ere-cun-lajci/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
🖤 (3)
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2019, 21:22   #2
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,091 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Festė ndėr gurė

Bubulina ka qene shume e vecante por e mori ne qafe droga.

Thone se nuk ka dhimbje me te forte se humbja e femijes. Cun Lajci e ka nje perparesi qe me dhuntine e tij dhimbjen e shpreh ne shkronja dhe ne kete menyre e ndane me te tjeret duke gjetur sadopak ngushellim.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (3)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur