Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ungjillor

Ungjillor Ju nė fakt, jeni tė shpėtuar me anė tė hirit, nėpėrmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po ėshtė dhurata e Perėndisė, Kėtu mblidhemi tė gjithė besimtarėt ungjillor tė tė gjitha bashkesive tė ndryshme pėr tė bekuar njėri-tjetrin me fjalėn e Zotit tonė Jezus Krisht dhe deshmitė tona personale.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-01-2011, 22:50   #1
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Rregulla per pjesmarrjen dhe permbajtjen

Pershendetje i nderuar anetar i forumi : Forum-Al.com
jeni i mirepritur te hapni tema te ndryshme dhe te postoni ne temat perkatese dhe kemi kenaqesine qe te jeni aktiv ne kete nenforum.

Ja disa prej rregullave per pjesemarrjen tuaj dhe permbajtjen e postimeve tuaja.

1. Lexoni ju lutem te gjithe rregulloren e Forum-AL.com dhe zbatojeni ate.
Duke lexuar ketu:

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=978
2. Cdo teme qe do te hapni duhet te kete lidhje me besimin e krishtere Protestant.


3. Nuk lejohen ofendimet ndaj asnje lloj personi qofte ky publik, juridik, fetar, politik, etj. Nuk lejohet ne asnje menyre ofendimi ndaj anetareve te ketij forumi. Nuk lejohet ne asnje menyre ofendimet ndaj cdo lloj institucioni fetar apo laik.Nuk lejohen postimet me permbajtje te pamoralshme kjo do te ofendonte anetaret e forumit protestant.


4. Pritet te kete mirekuptim dhe respekt te ndersjellte .


5. Komente ne lidhje vetem me disa kryetema nuk lejohen ne ato kryetema, per te bere komente mbi to do te kete nje teme te vecante ''komente mbi filan kryeteme'' te cilen mund ta hape kushdo .Mund te behen postime ose komente vetem ne kryetema te vecanta ku thuhet se lejohen postimet dhe komentet.


6. Nese doni te dini ne lidhje me besimin e krishtere protestant ungjillor , mund te lexoni tek kryetema ''Ē'fare beson nje besimtar i krishtere protestant ungjillor.'' Nese keni pyetje rreth besimit te krishtere mund te beni ato tek tema e pyetjeve, duke iu permbajtur rregullave te asaj teme.

7. Per sa i perket temave , mund te postoni ne te gjitha temat pa dallim, vetem qe postimet duhet te kene lidhje me temen perkatese ku doni te postoni.

Ata qe nuk i respektojne keto rregulla per permbajtjen dhe pjesmarrjen e tyre do tu fshihen postimet pa paralajmerim.Nqs nje anetar i shkel perseri rregullat e ketij nenforumi , do te paralajmerohet me mesazh personal. Por nqs edhe pas paralajmerimit me PM do vazhdoje perseri te shkele rregullat atehere nuk do ti lejohet te postoje ne kete nenforum per rreth 3 muaj. Nqs perseri do te shkele rregullat edhe pas 3 muajve atehere nuk do ti lejohet te postoje me ne kete nenforum deri sa te kete ndryshuar duke kerkuar falje(kjo do te vertetohet ne takim personal, ose do te merret keshille nga Administratori i Forumit.
Tolerance do te kete vetem ne rastet kur shkeljet jane te paqellimshme ose nga padituria e kesaj rregulloreje.

Mbani mend qe te gjitha keto rregulla jane vendosur per te mbajtur nenforumin e paster nga c'do ofendim , sharje apo edhe gjera te tjera qe permenden ne rregullore.

Uroj qe te keni pjesmarrje te kendshme ne kete nenforum.
Zoti ju bekofte.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-01-2011, 12:31   #2
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rregulla per pjesmarrjen dhe permbajtjen

Nese ka ndonje sygjerim nga besimtare te krishtere protestant ne lidhje me rregullat mund te postoje sygjerimin e tij ne kete kryeteme.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-03-2011, 20:53   #3
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rregulla per pjesmarrjen dhe permbajtjen

Ne lidhje me rregullat per pjesemarrjen ne komunitetin Protestant jane bere disa ndryshime.

Eshte e rendesishme qe ti shikoni para se te jeni pjesemarres.
Nqs do te kete ndryshime te tjera do te kete lajmerim.

keto ndryshime do te bejne te mundur qe nenforumi te jete sa me i rregullt.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur