Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ungjillor

Ungjillor Ju nė fakt, jeni tė shpėtuar me anė tė hirit, nėpėrmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po ėshtė dhurata e Perėndisė, Kėtu mblidhemi tė gjithė besimtarėt ungjillor tė tė gjitha bashkesive tė ndryshme pėr tė bekuar njėri-tjetrin me fjalėn e Zotit tonė Jezus Krisht dhe deshmitė tona personale.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-09-2017, 12:50   #21
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,403
Thanks: 15,050
Thanked 8,890 Times in 5,995 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Po debatonin dy shkencetare ruse per origjinen e universit. Shkencetari ateist kembengulte qe universi eshte krijuar nga kaosi (big bang). "Ne rregull" i thote ai shkencetari tjeter qe besonte ne nje krijues te universit, "Hajde pak tek zyra ime te te tregoj dicka". Shkojne tek zyra e ketij te dytit dhe ky i tregon nje model 3D te sistemit planetar qe mbante ne zyre. "Uaa sa model i bukur" i thote ateisti "Ti e ke bere?" "Jo" i thote ky. "Pati nje shperthim tek zyra ime para 10 vitesh dhe u krijua ky modeli 3D i sistemit planetar qe shikon ketu".
Shkencetaret ruse mesojne ne shkolle,dhe nuk marrin diplloma falas,pra do kene qene nga troje te tjera....e para kjo.
E dyta eshte....edhe ateistet kane moral,dhe kjo nuk vjen nga libri i shenjte.Une shpresoj qe bibla mos te jete aresyeja te vrasesh te tjere qe ju pengojne predikimet.Edhe n.q-se neve(ATEISTET) jemi gabim,meqenese paska perendi,nuk besoj qe do na mbaj meri,sepse NEVE kerkojme nje pergjigje,se sa te besojme gjithshka.

Kshu padre.
🖤 (2)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2017, 13:04   #22
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Edhe n.q-se neve(ATEISTET) jemi gabim,meqenese paska perendi,nuk besoj qe do na mbaj meri,sepse NEVE kerkojme nje pergjigje,se sa te besojme gjithshka.

Kshu padre.
ZOT ka...ti e mohon ate, por shyqyr qe Ai s'te mohon ty....a ka me pergjigje se kaq?!?!
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
🖤 (1)
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2017, 13:06   #23
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,403
Thanks: 15,050
Thanked 8,890 Times in 5,995 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
ZOT ka...ti e mohon ate, por shyqyr qe Ai s'te mohon ty....a ka me pergjigje se kaq?!?!
UNE jam ATEIST EKSTREMIST si puna e besimtareve.
Ka dhe tolerante nga ana JONE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2017, 13:41   #24
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
UNE jam ATEIST EKSTREMIST si puna e besimtareve.
Ka dhe tolerante nga ana JONE.
e meqe je gjej ndonje pellazg e bej ADN-ne qe te shohem identitetin e pastaj e bisedojme ortodoksisht se kujt ekstremi i perket
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2017, 16:47   #25
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 98 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Kur matematikani i madh Laplace publikoi vepren e tij shkencore, Napoleoni e pyeti se kishte degjuar qe ne ate veper nuk kishte asnje permendje te zotit.
Laplace iu pergjigj se nuk i ishte nevojitur ajo hipoteze.
Kjo pak a shume permbledh cfare qendrimi kane shkencetaret ndaj zotit. Praktikisht asnje qendrim. As nuk i hyn ne pune, dhe mund te jete gjeja e fundit qe i shkon ne mendje. Ne revista, buletine, kerkime, fjala apo koncepti zot eshte inekzistent. Sic duhet te jete ne fakt dicka qe realisht nuk ekziston
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2017, 17:52   #26
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,403
Thanks: 15,050
Thanked 8,890 Times in 5,995 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
e meqe je gjej ndonje pellazg e bej ADN-ne qe te shohem identitetin e pastaj e bisedojme ortodoksisht se kujt ekstremi i perket
Adn vllora beje TI.SHUME ortodoksisht mbaje TI.
Per Mosken....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2017, 20:33   #27
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Nga nje ndryshim i chromatines se qelizes se dardhes : D
Qeliza e dardhes a e sheh gje dardhen?


p.s. kjo perpara ndryshimit...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2017, 12:59   #28
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 5,449
Thanks: 1,814
Thanked 1,680 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Qeliza e dardhes a e sheh gje dardhen?


p.s. kjo perpara ndryshimit...
Po njeriu nuk eshte dardhe... Duhet ta vertetoje dicka para se ta besoje... Qeliza e dardhes s'ka gje e kryen detyren edhe pa e pare dardhen...
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2017, 13:34   #29
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Po njeriu nuk eshte dardhe... Duhet ta vertetoje dicka para se ta besoje... Qeliza e dardhes s'ka gje e kryen detyren edhe pa e pare dardhen...
Ti i sheh qelizat...po ato te shohin ty?


p.s. ky ishte ndryshimi i dardhes me njeriun edhe pse jane krijuar nga dikush tjeter
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2017, 13:34   #30
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,681
Thanked 8,990 Times in 5,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Un i besoj vetem mendimit te inxhinjer Peshkaqenit69..... meqe eshte i asaj lagjeje....edhe i njeh shoket shkencetare Ruse (disa prej tyre jane fantastike po ky birbua njeh vetem ata qe jane orbitale) si dhe ka shtepine andej nga univesi dhe i njeh rruget e nuk ka nevoje per GPS.....te paca evlat e me rruac.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2017, 16:09   #31
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,534 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Kush erdhi nė jetė mė parė veza apo pula?
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2017, 16:51   #32
Selena-
Sweety
 
Avatari i Selena-
 
Data e antarėsimit: Jul 2017
Posts: 931
Thanks: 546
Thanked 439 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Selena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Ska as fund as fillim ..kur fillon ta shohesh me kte sy gjerat behen me te qarta.. ...
Selena- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2017, 17:02   #33
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Selena- Shiko postimin
Ska as fund as fillim ..kur fillon ta shohesh me kte sy gjerat behen me te qarta.. ...
Qa numeri duhen gjysllyket per ta parr qashtu?
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2017, 17:32   #34
Selena-
Sweety
 
Avatari i Selena-
 
Data e antarėsimit: Jul 2017
Posts: 931
Thanks: 546
Thanked 439 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Selena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Change your mind ...and the rest will follow ...numer infinit lol
Selena- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2017, 17:41   #35
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Transplant koke akoma seshte e mundur moj..
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2017, 18:28   #36
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,534 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Transplant koke akoma seshte e mundur moj..
Dr. Frankenstein......!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2017, 18:30   #37
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Kur matematikani i madh Laplace publikoi vepren e tij shkencore, Napoleoni e pyeti se kishte degjuar qe ne ate veper nuk kishte asnje permendje te zotit.
Laplace iu pergjigj se nuk i ishte nevojitur ajo hipoteze.
Kjo pak a shume permbledh cfare qendrimi kane shkencetaret ndaj zotit. Praktikisht asnje qendrim. As nuk i hyn ne pune, dhe mund te jete gjeja e fundit qe i shkon ne mendje. Ne revista, buletine, kerkime, fjala apo koncepti zot eshte inekzistent. Sic duhet te jete ne fakt dicka qe realisht nuk ekziston
Loni qe hengri fiq ishte sternip i djallit...ku ja mbante Laplazhit te llapte ndryshe? i ikte kuka...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2017, 07:48   #38
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
I bie qe njeri nga keta nuk eshte shkencetar, sepse shkenca beson se argumentet e parashtruara nga ateiste nuk jane "shkence e paster", po "shkence e qellimshme", pasi argumente e tyre jane tendencioze....ajo qe te mohojne egzistencen e Zotit. Keta pseudoshkencetar ateiste e perkulin dhe e shtremberojne shkencen nga skajet e saj. Armiqesia e tyre ndaj cdo forme religjoze eshte nje qendrim dogmatik qe rrit konfliktin mes shkences e besimit duke "shtremberuar" dimesionin e Zotit.

p.s. shkenca nuk eshte as ateiste e as teiste...domethene qe nuk eshte as pro e as kunder egzistences se Zotit.
Per ate fjaline me te zeza te jap BIG BIG LIKE
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2017, 07:59   #39
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 641 Times in 353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Perderisa njeriu ende flet me hipoteza per gjithesine sepse nuk njohin as 0000000.1%,atehere ēdo mendim kthehet i vyer ose idiot sipas rastit.

Qe njeriu te kuptoje me shume duhet qe niveli oksigjenit ne toke te rritet ne masen 30% dhe per pasoje inteligjenca do shkoje ne 300%, por e pamundur edhe kjo pasi rritja ne te tilla nivele te oksigjenit do prishte komplet ekosistemin.

Nejse pune shkencetaresh.....
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2017, 10:11   #40
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga .x. Shiko postimin
Perderisa njeriu ende flet me hipoteza per gjithesine sepse nuk njohin as 0000000.1%,atehere ēdo mendim kthehet i vyer ose idiot sipas rastit.

Qe njeriu te kuptoje me shume duhet qe niveli oksigjenit ne toke te rritet ne masen 30% dhe per pasoje inteligjenca do shkoje ne 300%, por e pamundur edhe kjo pasi rritja ne te tilla nivele te oksigjenit do prishte komplet ekosistemin.

Nejse pune shkencetaresh.....
E si oksigjeni 30% do e rriste nivelin e inteligjences kshu 300% kshu?
🖤 (1)
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur