Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Katolik

Katolik Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt katolikė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-03-2018, 22:11   #1
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,358
Thanks: 2,472
Thanked 2,072 Times in 773 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Gėzuar Pashkėt

Jua uroj tė gjith besimtarėve Katolik festen e Pashkėve .
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 29684178_10156216072917298_8769092660531771955_n.jpg (15.1 KiloByte, 101 shikimet)
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-03-2018, 22:14   #2
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 8,934
Thanks: 3,402
Thanked 2,842 Times in 1,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Gėzuar Pashkėt

Gezuar dhe ju Busavata bashk me familjen tuaj!

Gezuar te gjitheve!
__________________
Jeta ime je vetem ti,zgjohem cdo mengjes me ty, e bie te fle prap me aromen tende jam e dashuruar mbas teje sot e pergjithmon, kuklla ime ti, qetesia ime shpirterore!!
Kush ka goca boten ka:* 😍😍😍😍😍

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 30-03-2018 nė 22:31
🖤 (2)
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-03-2018, 22:21   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,681
Thanked 8,990 Times in 5,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Per shum vjet Gezuar Pashket ..........
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-03-2018, 22:24   #4
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,632
Thanks: 327
Thanked 418 Times in 235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Gėzuar Pashkėt pėr Shqipot e krishter!!
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
🖤 (1)
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-03-2018, 22:24   #5
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,459
Thanks: 14,504
Thanked 12,390 Times in 7,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 680
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Gėzuar tė gjithėve Pashkėt.
Pėr shumė vjet gėzuar.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 00:19   #6
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,406
Thanks: 6,803
Thanked 8,022 Times in 5,129 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
Jua uroj tė gjith besimtarėve Katolik festen e Pashkėve .
Busa e feston dhe Leaf pashken
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 00:30   #7
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,367
Thanks: 5,405
Thanked 11,156 Times in 3,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Ore njerez , prisni te Dielen e Pashkes te uroni. E premtja nuk eshte dite urimi por zije ...
__________________
Follow Your Joy
🖤 (1)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 00:34   #8
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,406
Thanks: 6,803
Thanked 8,022 Times in 5,129 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Ore njerez , prisni te Dielen e Pashkes te uroni. E premtja nuk eshte dite urimi por zije ...
mos bo sherr me mu .

ketu ne gjermani quhet.... Karfriday jo zije
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 01:13   #9
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,478
Thanks: 12,469
Thanked 6,868 Times in 4,336 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 402
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Nga Enkel Demi

Sot, ėshtė e Premtja e Madhe, ditė morti e pėrbotshme, sepse pikėrisht gjatė Pashkės hebraike, njerėzimi vrau Zotin. Shenja e zisė mbulon besimtarėt, tė cilėt do tė jenė dėshmitarė tė ringjalljes sė Krishtit nė meshėn e nesėrme, nė zemėr tė natės, kur do tė ndizet drita.

E pėrshkruar nė kėtė mėnyrė duket sikur ke marrė njė nga ato fjalitė e rėndomta qė thonė drejtuesit televizivė nė kėsi rastesh. Meqė i pėrkas kėsaj race, natyrisht nuk mund t’i shpėtoja njė pėrshkrimi kaq tė zakonshėm, tė cilin e dėgjojmė shpesh dhe pse jo mund tė na hapet goja, kur na e rrėfejnė. Nė fakt, kemi tė bėjmė me tragjedinė mė tė madhe njerėzore, me tė vėrtetėn mė copė, me tė cilėn tė krishterėt pėrballen nė ēdo meshė; fitoren mbi vdekjen.

Natyrisht, unė nuk jam predikues apo teolog, ndaj nuk ka pėrse tė presė kush prej meje ndonjė gjė tė ndritshme nė kėtė lėmė. Por, mė sė shumti prej motesh e motesh mė bėjnė pėrshtypje, ata qė e vranė Krishtin; farisejtė, populli qė zgjodhi Barabėn, histeria e turmės, romakėt qė e rrahėn dhe e vunė nė lojė, Pilati. Kur e prek kėtė histori si ēdo njeri i thjeshtė pyes veten: Po ti nė cilėn anė do tė ishe, po tė vinte Krishti nė Shqipėri? Me gjasė, kisha pėr tė qenė nė anėn tjetėr tė lojės, tek vrasėsit, pasi nė kėto raste pakica qė zgjedh tė jetė nė krahun e humbjes sė sigurtė, kapitullimin e plotė, nuk ka tė bėjė me oportunistėt si puna ime. Kam njė bindje tė patundur qė nėse Krishti po tė zbriste sot nė Shqipėri, do e kishim vrarė e prerė, ndoshta mė zi se hebrenjtė e lashtė. Pėr kėtė nuk duhet tė bėsh studime tė larta dhe tė thella. Mjaft, tė shohėsh se si jetojmė, cilėt janė ata qė tėrheqin penjtė e lojės dhe si e ndjellim vdekjen ēdo ditė tė lume qė na fal Perėndia.

Kemi krijuar njė shoqėri, ku vlera e vetme ėshtė fuqia e pares, pushteti i saj. Pėr tė ndėrrojmė parime, atdhe, familje, shesim njerėzit e dashur. Juda Iskarioti pėr njė dorė pare e shiti Zotin e tij, madje duke pėrdorur puthjen pėr shenjė. A nuk janė Judė besėprerėt e kėtij vendi qė e dredhin sa nė njė qoshe nė tjetrėn pėr njė vend pune mė tė mirė, pėr pak para mė shumė, tek e fundit pėr ta larguar skamjen, qoftė dhe pėr njė ditė? Nė njė farė mėnyre nuk e vrasim veten ēdo ditė? Dhe po si Juda nuk shkojmė nė konop me gjėmėn e fajit?

Farisejtė, autoritetet, dredharakėt si Pilati qė lajnė duart, a kanė ndryshim nga ata qė po na udhėheqin? Nė Jeruzalemin e asaj kohe a nuk ishin taksidarėt qė u shtrėngonin lagun tek fyti skamnorėve? Nė Shqipėrinė e sotme a nuk po luhet e njėjta lojė me taksa, tatime, hipoteka, dogana, fatura uji, energjie? Pa t’i shohim njė herė nė sy udhėheqėsit tanė se ēfarė i bėjnė gjindjes…, ndėrsa e shkelin me kėmbė, e pėrdhosin, e fyejnė, i marrin erzin, i fusin dorėn nė xhep a tek ēanaku i bukės. Duket sikur historia pėrsėritet kokėfortė, veē mėnyra e veshjes ndryshon. Kėta qė janė nė krye kanė tė njėjtėn arrogancė tė pacipė tė pushtetit, tek i skėrmitej Krishtit: “Tani qė je nė kryq, pėrse nuk i thua Zotit tėnd tė tė shpėtojė?”.

A nuk zgjodhi nė atė kohė gjindja qė mes Krishtit dhe Barabės, tė shpėtonte nga vdekja Barabėn, cubin pra. Po pse ēfarė ndodh sot nė Shqipėri? A nuk zgjedhin me qejf katundarėt dhe qytetarėt tė fortin, banditin pėr deputet apo kryetar bashkie? Historikisht, shqiptarėt kanė bėrė tė njėjtėn zgjedhje; nga Haxhi Qamili deri tek kėta analfabetėt me shumė emra qė i kanė sot sipėr kokės.

Prandaj, ka vetėm njė pyetje: Si nuk kanė frikė? Jo aq shumė turma, sepse ajo pėrherė do tė manipulohet, por ata qė e udhėheqin atė nė prapėsi. Si nuk kanė frikė qė pėrhapin farėn e krimit? Si nuk kanė frikė qė grabisin? Si nuk kanė frikė qė shkatėrrojnė qytete e pasuri? Si nuk kanė frikė qė mbjellin me kaq dėshirė varfėrinė? Si nuk kanė frikė qė e kanė kthyer narkotrafikun nė rrugė suksesi? Si nuk kanė frikė qė e lirojnė kriminelin nga burgu? Si nuk kanė frikė qė nuk e arrestojnė vrasėsin a trafikantin? Si nuk kanė frikė qė kanė ngritur kultin e tė fortit? Si nuk kanė frikė qė rrejnė kaq shumė? Si nuk kanė frikė qė tė djelėn do tė urojnė Pashkėn?

Gezuar ne advance!
🖤 (1)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 01:29   #10
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,406
Thanks: 6,803
Thanked 8,022 Times in 5,129 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

me poshte thote...Natyrisht, unė nuk jam predikues apo teolog,

je nje koqe kandari demi
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 09:00   #11
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,897
Thanks: 7,690
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Gėzuar Pashkėt

"Sot, ėshtė e Premtja e Madhe, ditė morti e pėrbotshme, sepse pikėrisht gjatė Pashkės hebraike, njerėzimi vrau Zotin".

Cili njerezim ?
Njerezimi nuk mund te vras Zotin.
🖤 (1)
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 14:18   #12
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,358
Thanks: 2,472
Thanked 2,072 Times in 773 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Busa e feston dhe Leaf pashken
Ku me bo presjen , qe me kuptue ma mire
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
🖤 (1)
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 14:26   #13
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Gezuar dhe nga une pashket.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
🖤 (2)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 14:55   #14
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,970
Thanks: 4,214
Thanked 4,601 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Gezuar te gjithe atyre qe festojn Pashket, uroj te mbizotroj paqja dhe dashuria....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
🖤 (2)
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 15:00   #15
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,218
Thanks: 856
Thanked 768 Times in 413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Gezuar Pashket te gjitheve!
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga e panjohura : 31-03-2018 nė 15:20
🖤 (2)
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 12:20   #16
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,790
Thanks: 2,454
Thanked 4,394 Times in 2,826 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

GEZUAR PASHKET JU DHE FAMILJEVE TUAJA!

Qetesia , paqja dhe cdo grimce gezimi e lumturie mbrefterofte ne shpirtin tuaj!
🖤 (1)
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 13:32   #17
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,242
Thanks: 4,344
Thanked 3,359 Times in 1,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Gezuar pashket te gjitheve
🖤 (1)
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 14:08   #18
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,259
Thanks: 3,952
Thanked 4,274 Times in 2,879 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

une edhe Demka ua kemi uruar para vitit te ri pashken te gjitheve pa dadhim edhe sa e di e sotmja e pashkeve eshte festa kryeveper.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (2)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 21:44   #19
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,439
Thanks: 10,684
Thanked 5,739 Times in 2,723 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 184
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
une edhe Demka ua kemi uruar para vitit te ri pashken te gjitheve pa dadhim edhe sa e di e sotmja e pashkeve eshte festa kryeveper.
Me siguri do ta kem postuar ndėr vite ndonjė temė pėr tė uruar Pashkėt, por meqė pėr festė ( dhe ne kemi pasur pushim nga e premtja njė javė mė parė ) ne nė shkollė kemi pushuar deri sot, nga telefoni e kisha gati tė pamundut pėr tė hallakatur mos kam ndonjė temė tė tillė. Unė kam qenė nė AMsterdam - Pirati

SIdo qė tė jetė ( meqė edhe 20 minuta paska kahė )

Tė gjithė besimtarėve tė cilėt e konsiderojnė festė tė fesė qė ata i pėrkasin u uroj nga zemra:
Gėzuar Pashkėt.

Kam dėshirė tė mė konformoni dicka. Dėgjova se artistėt kishin arritur qė tė nxjerrin njė figurė ( trup) tridimensional tė Jezu Krishtit ( nė bazė tė atyre shenjave qė ka lėnė nė ēarēafin me tė cilin ishte i mbuluar - pasi largua)
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 21:46   #20
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gėzuar Pashkėt

Gėzuar ata qė festuan.
Unė i festova nė Milot (i ftuar)tek njė mik special,me mikpritje speciale.
🖤 (1)
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur