Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-11-2018, 11:25   #241
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,140
Thanks: 3,336
Thanked 3,826 Times in 2,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 413
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Kryesisht ato te national geographic. Jane me cilesore.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 20-11-2018, 01:16   #242
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Per ankesa dhe keqkuptime drejtojuni....arranzhmaneve te emisionit.


Llaku noqi.NRRK.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2018, 18:38   #243
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

2.18 sekonda.....ne do te ishim te lumtur te kishim nje njeri me AFTESI te RRALLA ne anen TONE( politikan i se majtes).Pastaj me 1990-en dy agjente te CIA-s vajten ne KULLEN e TIJ per te marre INFORMACION per nje agjent rus ne rradhet e tyre+i propozuan dhe AZIL POLITIK.


Futini google per me tej ose qe ta kuptoje cantautore ka anet tona mano, me komshijen teme ka Dibra....nuk pyet CIA,jeshe ballist,zogist,kamunist,nazist,stalinist e te tjera,thjesht te PUNESON per INTERESAT e SAJA.

Noten.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 26-11-2018, 17:44   #244
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,764
Thanks: 3,602
Thanked 609 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Norway's Massacre
Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
i vjetėr 26-11-2018, 17:47   #245
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 719
Thanks: 534
Thanked 281 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Une kom pas plot shok qe kane qene ketu. Nje prej tyne ka dek. Edhe ni Shqiptar qe e njoh une i ka dek motra ne ket masaker.
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-11-2018, 17:50   #246
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,764
Thanks: 3,602
Thanked 609 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Prandaj u dhje ne breke lonely-lion prej teje ori Beast!Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-12-2018, 15:50   #247
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

NATYRA ka LIGJET e SAJA...ste bon derrmon zoti apo ai LESHI abdullah.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-12-2018, 14:49   #248
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

.PS....vazhdojne me rradhe dhe perfundon i tjeter...


Kuptimi....kshu do vazhdoje edhe ne te ardhmen.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-12-2018, 17:43   #249
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

30-50 % te infrastruktures ne Afrike i ka ndertuar (ZOTERON) Kina.
10% te porteve euroleshe i zoteron Kina.
I VETMI shtet qe ka plan AFATGJATE eshte Kina.
Nje fransua ne dokumentarin TEJET INTERESANT thote....kane nje shprehje te urte popullore kinezet: kush zoteron europen,sundon boten.


Kapitalizem AUTORITAR....thote nje tjeter,ndersa kinezet per planin afatgjate....me 2049 mbushen 100 vjet,dhe ne ate vit do jemi FUQIA e PARE ne BOTE,apo PRIORITETI i jone(ATYRE).

PS: mire apo keq do realizohet apo jo,do ta kqyrim po ishim gjalle.

Naten e mire dhe merruni me dekorata flamurtare.

ALE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 16-12-2018, 20:33   #250
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,595
Thanks: 6,191
Thanked 1,736 Times in 977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Vellezerit lgjendar Mapogo. Vellezerit luan mė me fam ne afrike
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2018, 21:16   #251
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Pasuria bazohet apo VIHET....ne VARFERINE apo SUNDIMIN e te tjereve.


PS...doni ne ushqime BIO.....ju KATNARET.

Laku noc.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2018, 11:01   #252
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Me ka bere shume PERSHTYPJE...


<veterani i luftes>....e kuptoj perse e vrane mamicen,per ti mare dinaret,po pse e vrave qunin...ne ate ore duhej te ishte ne shkolle.

Jugosllavia.

PS....do ta kujtoni juve largqoftin,qe tundni flamuret.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-01-2019, 06:06   #253
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Nuk me pelqen ASPAK dhe PERSEJA??????


Sepse....dykembeshit jane KAFSHET me te EGRA.Pastaj juve e dine ate THENIEN e NATYRES....atje ku vret instiktin,ndergjegja apo llogjika ka...ose do te...............NGORDHI.Do apo sdo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2019, 19:56   #254
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Qdo nate vdesin njerez.Nga 10 vjeqari i fundit,me 2016-n vetem ne Qikago pati...600 te vrare,me shume se ne drugi zemljac qeter bojs(7.02-7.12 sec)...


Pastaj ato rruget qe te qojne ne shkolle per edukim,i RRUAJNE veteranet e BORBES(ne shtetin me demokratik),nuk quhen

19 dhe 10 SEKONDA....ne duart tuaja qendroni fati i shteteve te sulmuara qe ne (bojsat) i mbrojme!!!!

Hmmmmmmmmm....e ka fjalen per...Irak,Siri,Afganistan e sa te tjera apo Venezuele??????????????????????

PS....dokumentaret apo hulumtimet nuk i bo beni.Dhe ju KOKTULER me flamur,keni SHUME NEVOJE mos te fluturoni si skiponja te DARIT.

FAZIT....hulumtuat kush e helmoi shpijunin rus....

Gjuma....Beniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.

YES.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2019, 20:06   #255
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,984
Thanks: 24
Thanked 2,249 Times in 1,431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2019, 20:14   #256
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,421
Thanks: 2,457
Thanked 2,356 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Gjitha ato dokumentare qe i interpreton David Attenbourough.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 30-01-2019, 22:45   #257
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Elementet POSITIVE te socialzmit...RUS.


Ku 3/4 e peoples ishin....INJORANTE.Tungji....THINA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2019, 16:50   #258
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,865
Thanks: 14,565
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare dokumentare ju pelqejne????

Kapitalizmi rus(shyqyr e kane kadruar jermanet).


PS...10 sekonda me vonese lajmerohet QENDRA(ne aeroportin skiptar hupen do miliona sepse koha ishte e mjaftueshme).
Para......80 vjetesh AKSIDENTI i FUNDIT per faj te faktorit njeri.Apo cdo DITE....KONTROLL MJEKESOR i personelit vozues me <kerr>.

Faziti eshte KY....ruset nuk e prishen metrone,sepse ishte komuniste.
E....PERMIRESUAN,qe do te thote ne SHQIP....kur tja u kalosh atehere bo shqiponjen.

Nen toke....SKULPTURE.

Noten e mir.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur