Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-04-2019, 13:23   #121
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,217
Thanks: 12,243
Thanked 7,569 Times in 4,447 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Nje kafecke ta fillojm javen me mbaresi ....lol
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 16:12   #122
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,581
Thanks: 3,627
Thanked 6,274 Times in 2,120 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Cfare po qendis Prude?

Me ktheve mbrapa ne adoloshence, atehere qendisja une... tani u plaka

Sa mbrapa ?

IMG_4136.jpg
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Prudence pėlqehet nga
i vjetėr 15-04-2019, 18:08   #123
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,077
Thanks: 5,157
Thanked 10,734 Times in 3,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Po “ thermohem” shpirterisht teksa shoh Notre Dame de Paris ne flake....

C’tragjedi per kulturen franceze ...
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 18:14   #124
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,497
Thanks: 1,946
Thanked 1,160 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Po shiqoj katedralen Notre Dame de Paris ne flake!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 18:22   #125
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,217
Thanks: 12,243
Thanked 7,569 Times in 4,447 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

opssss

Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 18:27   #126
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,236
Thanks: 6,632
Thanked 7,884 Times in 5,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 365
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Ops... makaron . u dogj kulla e barit
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 18:34   #127
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,504
Thanks: 1,335
Thanked 7,573 Times in 3,343 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Kush e di sa mijera e mijera skllever derdhen gjak Lol ne mdertimin e asaj Katedrale-je. Nuk ndertohen me ato, gjynah . E 1jave para Easter.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 18:40   #128
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,497
Thanks: 1,946
Thanked 1,160 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Kush e di sa mijera e mijera skllever derdhen gjak Lol ne mdertimin e asaj Katedrale-je. Nuk ndertohen me ato, gjynah . E 1jave para Easter.
Mire e ke thčne kete !

13-14 million vizitore ne vit, objekti me i vizituar né Eu. 2000 vieitore ne momentin e marrjes se flakes !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 18:40   #129
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,794
Thanks: 15,688
Thanked 19,717 Times in 7,715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 482
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

po palos dhe sistemoj rrobat, per 10 min duhet te marr vajzat nga shkolla
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 15-04-2019, 18:51   #130
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,200
Thanks: 6,308
Thanked 2,703 Times in 1,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 193
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Dhe une qe e kam pas ne mend ta vizitoja, me iku nga lista katedralja. Shendoshe njerezit.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 15-04-2019, 18:55   #131
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,077
Thanks: 5,157
Thanked 10,734 Times in 3,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Dhe une qe e kam pas ne mend ta vizitoja, me iku nga lista katedralja. Shendoshe njerezit.
Une e kam vizitu qe ne 95-en por doja te coja femijet /:

Eshte ikona e Frances se bashku me Eiffelin
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 15-04-2019, 19:28   #132
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,581
Thanks: 3,627
Thanked 6,274 Times in 2,120 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Keq te vjen vertet, ... ne fakt eshte demtuar dhe plackitur edhe me pare, do ta ribejne serisht.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 19:34   #133
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,564
Thanks: 0
Thanked 904 Times in 787 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Keq te vjen vertet, ... ne fakt eshte demtuar dhe plackitur edhe me pare, do ta ribejne serisht.
Boje nji n’qendisje. Bo vaki t’a ble leaf.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 19:35   #134
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,077
Thanks: 5,157
Thanked 10,734 Times in 3,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Boje nji n’qendisje. Bo vaki t’a ble leaf.
S’ka vend per ironi ne dashurine e leaf per artin e cdo forme.
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 19:43   #135
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,564
Thanks: 0
Thanked 904 Times in 787 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
S’ka vend per ironi ne dashurine e leaf per artin e cdo forme.
Pika dashurise tate per artin e cdo forme. Po arti i cdo forme ndien gje per ty mi leaf, meqe dashuria eshte reciproke?
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 20:04   #136
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,117
Thanks: 4,230
Thanked 4,402 Times in 1,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Nje emision me urgjencat
... plus i hedh i sy gjendjes te zjarrit qe duket sikur spo ja dalin dot mbane (-_-)
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 20:52   #137
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,077
Thanks: 5,157
Thanked 10,734 Times in 3,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Pika dashurise tate per artin e cdo forme. Po arti i cdo forme ndien gje per ty mi leaf, meqe dashuria eshte reciproke?
E pse pika?
Ku e di ti qe po apo jo , ndjen arti per mu?!
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 20:57   #138
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,270
Thanks: 335
Thanked 1,378 Times in 882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Vuaj per atdhe...
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 21:17   #139
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,794
Thanks: 15,688
Thanked 19,717 Times in 7,715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 482
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

sa arrita be pune dhe vura re qe harrova ID’n qe me duhet to clock in...uff po shkoj mbrapa ne shtepi ta marr...me iken 30 min kote
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 21:36   #140
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,686
Thanks: 2,760
Thanked 1,860 Times in 851 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfar po bėni nė kėtė moment?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Une e kam vizitu qe ne 95-en por doja te coja femijet /:

Eshte ikona e Frances se bashku me Eiffelin
Eiffeli eshte ndoshta gjeja me idiote dhe e shpifur qe kam pare ne jeten time.

Notre Dame ishte me te vertet nje mrekulli. Gjynah per ata qe nuk arriten ta vizitojne para dites se sotme. Sado qe ta rindertojne, nuk do te jete kurre si me pare.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur