Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-08-2018, 13:33   #41
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,533
Thanks: 5,878
Thanked 6,950 Times in 4,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

nix llaq te skaduar shoku ropi
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 09-08-2018, 13:38   #42
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,904
Thanks: 13,194
Thanked 7,795 Times in 5,198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
nix llaq te skaduar shoku ropi
Tka mor molli per ato frutat e malit te Dajtit????
U deshe....per eskursion.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2018, 21:01   #43
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,273
Thanks: 8
Thanked 148 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

siē duken bathet, u dashka ngrene shume me pak seē po hame
u fol per pesticidet kimike, si dhe per nje pesticid organik i pademshem, nga hudhra.
ku gjindet kjo, asnje njoftim fatkeqesisht,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2018, 21:03   #44
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,917 Times in 1,295 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

e pame ore e pame me video...e hidhnin sallatorin ne kanal e nuk ja falnin popullit te varfer...

p.s. megjithese ky populli ine sallator ha perdite...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 12:44   #45
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,825
Thanks: 697
Thanked 1,157 Times in 659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

KShqipėria Po Vdes E Re, Ky Ėshtė Terrorizėm Dhe Po Iu Merr Jetėn Shqiptarėve

Shqipėria Po Vdes E Re, Ky Ėshtė Terrorizėm Dhe Po Iu Merr Jetėn Shqiptarėve
Ajo qė ndodh nė fushat bujqėsore tė Shqipėrisė ėshtė terrorizėm i mirėfilltė. As mė shumė e as me pak, krim kundėr njerėzimit.Fiks Fare vėrtetoi para disa kohesh se si tė gjitha produktet bujqėsore, pa pėrjashtim, modifikohen dhe manipulohen me hormone nė sasi tė pakontrolluara.Rezultati?Nė dekaden e fundit vdekjet e parakohshme nga sėmundjet kardiovaskulare janė dhjetėfishuar. Sėmundjet tumorale po ashtu. Shqipėria po vdes e re.Arsyeja kryesore, ėshtė pikėrisht masakra qė ndodh me ushqimet

Por nuk ėshtė e vetmja. Njė miku im doktor me tregonte se si shoqėria shqiptare po hyn nė depresion dhe njė nga shkaqet kryesore mendohet se ėshtė pikerisht ky, pėrdorimi i hormoneve dhe pesticideve tek ushqimet.Kėta po shfarosin njerėzit nė masė. Kostot qė merr shoqėria nga gjithė kjo veprimtari kriminale, janė me qindra dhe me mijėra herė mė tė larta se sa fitimet e qelbura nga eksportet e perimeve bujqėsore.Kjo ėshtė njė situatė qė kėrkon ndėrhyrje drastike, nė tė kundėrt Shqipėria do shndėrrohet arena e eksperimentit mė tė madh gjenetik nė botė, ndėrsa shqiptarėt kavie nė duart e disa injorantėve tė babėzitur, qė nuk njohin asnjė limit

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga edlin : 22-09-2018 nė 14:29
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 22-09-2018, 12:50   #46
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,825
Thanks: 697
Thanked 1,157 Times in 659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur


edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 13:48   #47
Performer
Golden Light
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 11,960
Thanks: 9,558
Thanked 6,122 Times in 3,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
.Kėta po shfarosin njerėzit nė masė. Kostot qė merr shoqėria nga gjithė kjo veprimtari kriminale, janė me qindra dhe me mijėra herė mė tė larta se sa fitimet e qelbura nga eksportet e perimeve bujqėsore.Kjo ėshtė njė situatė qė kėrkon ndėrhyrje drastike, nė tė kundėrt Shqipėria do shndėrrohet arena e eksperimentit mė tė madh gjenetik nė botė, ndėrsa shqiptarėt kavie nė duart e disa injorantėve tė babėzitur, qė nuk njohin asnjė limit
Ne shkence quhet natural selection … ligji I xhungles … fiton me I forti me I miri

te tjeret zhduken , ata qe jan te dobet , qe nuk arrijne te mendojn per veten , etc etc
pastrim population

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 22-09-2018 nė 13:56
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur