Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-08-2018, 23:47   #141
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,397
Thanks: 1,429
Thanked 1,498 Times in 891 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Forcat serbe jan terheq neper shqipni ne 4 drejtime te ndryshme

Nuk ka justifikim qe i shfajso prijsit shqiptar te asaj kohe per ta leju ket maskarallik. Ai lloj shanci rrall te vje ne dor po shqiptarhanja i bjen defit kur nuk asht per ti ra.
Kemi qenė dhe jemi akoma pagan=klan-or!

Tė gjitha vendet fqinje krijuan njė bosht, ca me fenė ca me racėn e tyre. Kurse ne, rafsha mos u vrafsha.

Pastaj na prunė Verin. Gozhda e fundit nė arkivol.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 09-08-2018 nė 23:50
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 00:53   #142
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,488
Thanks: 1,138
Thanked 670 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Ti si me i vjeter,duheshe te ishe me anetare i Akademise...

Te dy,edhe Enver Hoxha edhe Esat Toptani kane qene vegla te sllavit...lojtar sllav.
I vetmi ndryshim eshte fakti qe Enveri sundoi 45 vjet dhe i beri realitet detyrat e sllavit per te asgjesu popullin shqiptar kudo ne ballkan. Esati nuk sundoi kurre keshtu qe nuk e patem fatin e mire ose te keq qe ta gjykojme. Ne sot Esatin e gjykojme me logjiken e sotme dhe nen lavazhin e trurit per 45 vjet rresht.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 06:39   #143
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 463 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Patetik. Nuk te pelqejne sllavet e enverit, por te pelqejne serbet e esat legenit.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ron pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 06:54   #144
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,022
Thanks: 13,315
Thanked 7,860 Times in 5,253 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Balilat e duqes magrebinas dhe putanat e fransuas,druzhet i nxorren si kokrra e molles(lere me qe i edukuan per nova vremena),nga kazani i ziftit ne baze te ....BASHIBOZUKEVE arrnaute.

Fund jave te mbare.Ka ngelur dhe pashiq qe ti bejne lapidare ose mundesisht ne kumanove ose prizren.

Tungi QAFIRA.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 07:06   #145
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,488
Thanks: 1,138
Thanked 670 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fritz- Shiko postimin
Patetik. Nuk te pelqejne sllavet e enverit, por te pelqejne serbet e esat legenit.
Kaq te veshtire e ke te kuptosh qe jo te gjithe mendojne si ti? Nuk ma ha palla as per Esati e as per Enverin,por nuk eshte historia bardhe e zi. Pse acarrohesh kaq shume? Ti ke bindjen tende dhe e morem vesh.Une kam bindjet e mia. Sikur ju pickon gjarpri ne bythe sapo dikush shkruan dicka qe nuk perputhet me vijen e te menduarit kolektiv. Mjaft me groshe se na qelbe

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga murik : 10-08-2018 nė 07:10
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 07:23   #146
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 463 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Nuk ka vemje me te poshtra se komunistet e konvertuar ne pseudoantikomuniste. Struktura e tyre psikike mbetet komuniste deri sa te vdesin. Nje pjese komunistesh jane kameleone te peshtire, e ndryshojne ngjyren sipas motit, si ky patetiku siper, dikur pelqente sllavet e enverit, sot esht me serbet e esatit.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ron pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 07:26   #147
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,488
Thanks: 1,138
Thanked 670 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

O koqe kandari se po na can shume trapin. Une kam ikur nga ai sitem i qelbur kur isha 18 vjec dhe te vrisnin si qen rrugesh. Ku me njeh ti mua qe flet keshtu? Meru me temen nese ke gje per te thene.Ti duhet te jesh 13 vejc per nga menyra se si logjikon dhe sulmon. Ti je me komunist se sa e di ti veten,sepse komunistet nuk pranojne mendim ndryshe. Te dhjefsha esatin dhe Enverin me gjithe keta hajdutet e Ripordhjes
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 07:26   #148
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 463 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Patetik, nuk eshte pune bindjesh te miat, te solla fakt historik, esat muti varroset ne vareze ushtarake serbe, dhe nderohet sot nga ministra serbe. Mutin me shurr nuk e mbulon dot, kameleon.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 07:28   #149
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,488
Thanks: 1,138
Thanked 670 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

vari arin ke te drejte
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 07:40   #150
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 463 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Te duket pune e bukur mbrojtja qe i beri esati serbeve, i shoqeroi deri ne durres dhe I nxori ne korfuz. Qorr, e pe foton e esatit me princin e kurores dhe gjeneralet serbe ne durres, ta ripostoj??? Ik ere, bej debat me copa mishi me dy sy, dhe un. Shum ta vara. Hajt ik tashi.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 07:44   #151
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,488
Thanks: 1,138
Thanked 670 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Po mire bejne qe ja shtypin koken ketij populli.Nuk sheh qe po ja rrjepin lekuren sot diten per diell,por meret me Skenderbeun dhe Gilgameshin.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 08:21   #152
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 463 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Mua te me rruajn carrin, jam ne shtetet e bashkuara. By the way jam marre me gjith kermat e shqiperise, esate, zogolle, dulle, nano, berisher, ram pederaste, like floriri, and co. Te gjith surreterit e peshtire te shqiperise qe kan sunduar kto 100 e ca vjetet e fundit.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 08:33   #153
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 463 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Pa le, po gallat esht kur te akuzojn se me kan ber brain wash komunistet dhe kujt mua! Qe jam lindur i damkosur me biografi te keqe. Kur jam lindur une, daja kishte 10 vjet I arratisur ne u.s.a. as ne endrrat e mia me te cmendura nuk behesha dot komunist.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 08:42   #154
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 463 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Balilat e duqes magrebinas dhe putanat e fransuas,druzhet i nxorren si kokrra e molles(lere me qe i edukuan per nova vremena),nga kazani i ziftit ne baze te ....BASHIBOZUKEVE arrnaute.

Fund jave te mbare.Ka ngelur dhe pashiq qe ti bejne lapidare ose mundesisht ne kumanove ose prizren.

Tungi QAFIRA.
Po mer, do i bejm nje statuj pashiqit te ahmet zogollit.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ron pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 09:15   #155
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,083
Thanks: 8,518
Thanked 7,433 Times in 4,772 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fritz- Shiko postimin
Pa le, po gallat esht kur te akuzojn se me kan ber brain wash komunistet dhe kujt mua! Qe jam lindur i damkosur me biografi te keqe. Kur jam lindur une, daja kishte 10 vjet I arratisur ne u.s.a. as ne endrrat e mia me te cmendura nuk behesha dot komunist.
Qe te rrime drejte e te flasim direkte ne thela.......

Ste ben te ndryshem drejtimi politik ose qasja jote politiko-shoqerore....ka patur shume komuniste qe kane qene njerez te respektuar dhe shume te drejte ne shoqeri.

Shumica e atyre qe ishin te arratisur pergjate regjimit kane qene bashkepunetore te sigurimit dhe kane spiunuar aktivitetet e individeve ose grupimeve te caktuara.....
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 09:51   #156
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 463 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Hahaha, dhe dajen e bere komunist? Life is weird, te jesh i vogel 5 vjec to te quajn shoket e kopshtit ballist dhe nip I armikut, te mbetesh ballist derisa te bjere komunizmi. Biografia e keqe vazhdon, tani jam komunist sepse sjekl fakte kunder esat serbit. Tashi te rim shtrember e te flasim drejt, ja kam qi nonen, esatisteve, zogisteve, ballisteve dhe komunisteve dhe pseudopostantikomunisteve. S' ka pa hajer shqiperia nga te siperpermendurit.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 10:00   #157
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,483
Thanks: 233
Thanked 463 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Si mendon ti cool, SE partia vriste spiuunet e vet ne kufi? Nga grupi me 5 vete, 2 mbeten te vrare 2 te plagosur , njeri shpetoi pa plumb. Daja mori 2 plumba ne krah.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 10:01   #158
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,083
Thanks: 8,518
Thanked 7,433 Times in 4,772 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Ti je ne ate moshe dhe ke botkuptimin e asaj qe te thashe sepse i kemi patur ndermjet nesh keto raste...jo per te te fyer ose pergoju dajen apo cdo njeri tjeter tuajin ....ne ate qe kam thene ka te verteta e un po te jap dy shembuj: Ka qene Muharrem Abazi (nje nga me te miret ne rep. 326) qe kishte xhajen a dajen ne France te arratisur e ky hynte e dilte si ne rruge ligjore e si duke thyer kufirin per qellimet qe e kishin ngarkuar pernedhenesit e birose.
Ka qene edhe nje vajze ne kombinat te tekstileve qe iu arratis i jati.....nuk e luajten nga vendi i punes dhe cdo 15ic i shkone edhe rroga e te jatit. ...sekretati i partise e kishte nen patronaxh.

Sa per te tjerat qe ke thene e patrashtruar ne kete teme jam plotesisht dakort me ty.....bile cuditem si ke thene kaq pak....toqka.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 10:08   #159
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,083
Thanks: 8,518
Thanked 7,433 Times in 4,772 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fritz- Shiko postimin
Si mendon ti cool, SE partia vriste spiuunet e vet ne kufi? Nga grupi me 5 vete, 2 mbeten te vrare 2 te plagosur , njeri shpetoi pa plumb. Daja mori 2 plumba ne krah.
Nuk vura gishtin por po e perseris qe ka patur nje perqindje mjaft te konsideruaeshme te te arratisurve qe ishin bashekpunetore te sigurimit dhe ne vend qe te merreshin me agjenturat e huaja si Greke, Italiane a Sllave merreshin e zbraznin valuten me cka thoshnin e benin mergatat e te shkapardisurve......
Ka patur gjera te cuditshme at'here.....edhe baba im me ca shoke donin te iknin e kalonin kufirin (ne rini) nga Poradeci....qene 6 veta e baben e thiren ne spital tek e jema tre dite para se ishte shtruar me zemer pikerisht pare se te iknin ....te pestet vazhduan planin dhe tre prej tyre u vrane ne parcelen e punuar para gardhit me korent dhe dy te tjeret shpetuan....me vone u mesua se njeri prej tyre (18 vjec) ishte sigurims dhe kishte marre nen vexhgim kete grup ,..hanin buke ne shtepite e sejcilit e ishin si vellejzer.......
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 10:35   #160
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,022
Thanks: 13,315
Thanked 7,860 Times in 5,253 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Esat pashė Toptani nuk ua shiti Shkodrėn malazezėve

Pėr aq kohė sa luftonim pėr liri, e dinim destinacionin tonė. Tani kemi lirinė dhe nuk e dime saktėsisht se ēfarė duam.

PS: kush e ka thene.....hmmmmmmmmmmmmm.
Varrin ne troje do ja prishnin....e SIGURTE.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Vįclav_Havel-hrob,_Hřbitov_Vinohrady_04.jpg (20.3 KiloByte, 15 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur