Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Pjatoheni qe Lugina e Presheves ti bashkangjitet Kosves,ndersa Veriu i Kosoves Serbis
Po 13 46.43%
Jo 15 53.57%
Votues: 28. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-08-2018, 17:36   #361
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,187
Thanks: 13
Thanked 599 Times in 383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Ambasada e SHBAse ne Beograd, ne pyetjen " a e perkrahni deklaraten e Vucicit ?"
- Duhet te jemi kreativ dhe fleksibil rreth kesaj ceshtje....
E morem qendrimin e SHBAse nuk e denojne reagimin e Vucicit,e presim reagimin e UE.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 18:07   #362
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,121
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

na marin ne qafe valla shife tash a shkon njeriu me Hashimin, ēka jep Hashimi ? nathing a atje si ta kalojme Vranjen, everything

__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 18:24   #363
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,187
Thanks: 13
Thanked 599 Times in 383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
na marin ne qafe valla shife tash a shkon njeriu me Hashimin, ēka jep Hashimi ? nathing a atje si ta kalojme Vranjen, everything

https://www.youtube.com/watch?v=rXTl7y6n59A
wow cfare srbijanke...najbolje ti znash
Rrime nSerbi vlla krejt i ka.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 18:35   #364
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,121
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
wow cfare srbijanke...najbolje ti znash
Rrime nSerbi vlla krejt i ka.
Per ate, a shkohet ne Kosove e kena Trepēen, i nxjerrim dy kova xehe teneqe ptuuuu, ptuuuuu ec e mos ja perplas koven per kopaqi te krese.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 22:17   #365
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,812
Thanks: 2,219
Thanked 2,093 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Pirat ta garantoj se shum shpejt ke me pas president hashimin e kryeminister adidas tumanen lol
Snake Thaqi e demantoj bashkangjitjen me Shqiperine.

Do kemi shtet te dyte Shqiptar ne Ballkan, ndoshta edhe emrin do ja vendosin Dardani. Nuk i dihet.

Me mire keshtu mendoj. Nuk eshte ne favor tonin laluci prej Tepelene a Kurveleshi ne hazer me ja dhan pushtetin dhe me vendos per neve lol.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 09-08-2018, 22:42   #366
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,122
Thanks: 128
Thanked 585 Times in 467 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Snake Thaqi e demantoj bashkangjitjen me Shqiperine.

Do kemi shtet te dyte Shqiptar ne Ballkan, ndoshta edhe emrin do ja vendosin Dardani. Nuk i dihet.

Me mire keshtu mendoj. Nuk eshte ne favor tonin laluci prej Tepelene a Kurveleshi ne hazer me ja dhan pushtetin dhe me vendos per neve lol.
Ti hawk ke problem me terminologjin e zonave ne shqipni. Lalucet jan fieraket dhe lushnjaret. Tepelena e kurveleshi jan labe. Asht si ti thush drenicakut llapjan.

Pushtetin ja jep vota. Ne rast se bohet naj bashkim hashimi i borojes e tumanja e piratit do jen ne koalicion . ti je n rregull se je me gruefskin e zaevin. Pirati ka me hanger president hashimin e kryeminister adidasin
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i derjansi pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 01:03   #367
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,570
Thanks: 4,289
Thanked 1,272 Times in 698 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
A u lodhet?Po perfumdimin sollet?
Si mendon ti e panjohur? Ca ke deshire te behet?
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 11:14   #368
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,121
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Ti hawk ke problem me terminologjin e zonave ne shqipni. Lalucet jan fieraket dhe lushnjaret. Tepelena e kurveleshi jan labe. Asht si ti thush drenicakut llapjan.

Pushtetin ja jep vota. Ne rast se bohet naj bashkim hashimi i borojes e tumanja e piratit do jen ne koalicion . ti je n rregull se je me gruefskin e zaevin. Pirati ka me hanger president hashimin e kryeminister adidasin
Nuk ja ka huqur hiē gjithe ata te Tumanes jane luca pa la-ne para


Carl Bildt: Edi Rama, mbėshtetės i idesė katastrofale tė kėmbimit tė territoreve

GAZETAEXPRESS E premte, 10 Gusht 2018 11:18 Carl Bildt, diplomati suedez qė e njeh mirė rajonin e Ballkanit, ka paralajmėruar kundėr shkėmbimit tė territoreve ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė. Emisari i dikurshėm evropian pėr ish-Jugosllavinė thotė se njė ide e tillė ėshtė shumė e rrezikshme, madje siē thotė ai katastrofale, dhe do tė nxiste edhe lėvizjet e popullsisė. Bildt nė njė shkrim pėr Washington Post thotė se nė njė bisedė i ėshtė thėnė se krahas Vuēiqit edhe Edi Rama e ka pranuar idenė e shkėmbimit tė territoreve.
Kur bėhet fjalė pėr tė ardhmen e Ballkanit, diskursi po ngadalėsohet duke propozuar ndarje tė reja nė rajon - recetė pėr paqėndrueshmėrinė gjeopolitike.

Liderėt serbė dhe shqiptarė kanė hulumtuar mundėsinė e zgjidhjes sė dallimeve tė tyre duke pėrdorur kėmbime territoriale. Ideja e klasifikimit tė ndarjeve pėrmes shkėmbimit tė territoreve ka qarkulluar nė Beograd pėr vite me radhė, por kohėt e fundit, duket se ka fituar tėrheqje edhe te qarqet kryesore shqiptare.


Ideja nuk ėshtė aspak e re, ajo ishte e rrezikshme nė tė kaluarėn dhe mbetet e tillė edhe nė tė tashmen. Ish-lideri i Serbisė, Sllobodan Millosheviq, dhe udhėheqėsi i Kroacisė, Franjo Tuxhman, komplotuan nė fillim tė viteve 1990 pėr tė ndarė Bosnjėn midis tyre. Por reagimi ndėrkombėtar i ndaloi ato plane.

Por deri mė tani, politika e Bashkimit Evropian dhe e Shteteve tė Bashkuara ka qenė shumė e qartė: Kufijtė qė ishin nė Jugosllavinė e vjetėr duhet tė mbeten nė vend dhe zgjidhjet duhet tė kėrkohen brenda tyre. Pėr tė ballkanizuar mė tej Ballkanin ėshtė hapja e rajonit pėr konflikte tė mėtejshme dhe gjakderdhje.

Gjendja e Kosovės mbetet njė nga ēėshtjet mė tė vėshtira nė rajon. Nuk ishte zgjidhur nga ndėrhyrja e NATO-s nė vitin 1999, as nga pavarėsia e vitit 2008 si shtet i pavarur dhe i njohur nga njė numėr i madh kombesh. Pėrderisa nuk ka njė normalizim tė marrėdhėnieve midis Serbisė dhe Kosovės, ēėshtja do tė kufizojė potencialin e tė dy vendeve dhe stabilitetin e rajonit.

Dhe kjo ėshtė arsyeja pse ideja e ndarjeve tė reja territoriale ėshtė shfaqur pėrsėri. Mund tė ketė versione tė ndryshme tė skemave tė tilla. Kosova mund tė lėshojė zonėn nė veri tė lumit Ibėr, e banuar pothuajse nga serbėt dhe pastaj tė fitojė njohje diplomatike dhe ndoshta tė fitojė edhe disa lokalitete nė Serbinė jugore.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 11:28   #369
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,334
Thanks: 3,247
Thanked 3,382 Times in 1,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Si mendon ti e panjohur? Ca ke deshire te behet?
Deshira ime eshte qe te bashkohen te gjitha trojet shqipetare e Serbia te ngelet vetem me Pashallekun e Beogradit....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i e panjohura pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 11:46   #370
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,869
Thanks: 1,503
Thanked 1,272 Times in 845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Deshira ime eshte qe te bashkohen te gjitha trojet shqipetare e Serbia te ngelet vetem me Pashallekun e Beogradit....
Fjala jote nė vesh tė Perėndisė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 13:30   #371
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,187
Thanks: 13
Thanked 599 Times in 383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Eďhe ky Carl Bild si te tjeret,shkembimi Kosove-Serbi i rrezikshem per rajonin,duke menduar per Bosnjen dhe Maqedonin.
Edhe ashtu Bosnja eshte shtet jofunksional,serbet e Bosnjes heret a vone do te bashkohen me Serbine...nddrsa neve ne Maqedoni na hapet rruga pas dy tre dekada ti bashkangjitemi Kosoves.
Ne vend te Shqiperise se madhe sic na akuzojne sllavet do te krijojme Kosoven e madhe ...Dukagjini + Kosova + Maqedonia Perendimore +Lugina dhe do te jemi shtet me i madh se vet Shqiperija
Munde te quhet edhe Dardani ,ska problem !
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 13:34   #372
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,812
Thanks: 2,219
Thanked 2,093 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Eďhe ky Carl Bild si te tjeret,shkembimi Kosove-Serbi i rrezikshem per rajonin,duke menduar per Bosnjen dhe Maqedonin.
Edhe ashtu Bosnja eshte shtet jofunksional,serbet e Bosnjes heret a vone do te bashkohen me Serbine...nddrsa neve ne Maqedoni na hapet rruga pas dy tre dekada ti bashkangjitemi Kosoves.
Ne vend te Shqiperise se madhe sic na akuzojne sllavet do te krijojme Kosoven e madhe ...Dukagjini + Kosova + Maqedonia Perendimore +Lugina dhe do te jemi shtet me i madh se vet Shqiperija
Munde te quhet edhe Dardani ,ska problem !
Pdhus, e ndrrojme gjuhen standarde. E kthejm te vjetren, jo kete te tashmen laluco-komunjare.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 14:15   #373
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,570
Thanks: 4,289
Thanked 1,272 Times in 698 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Pdhus, e ndrrojme gjuhen standarde. E kthejm te vjetren, jo kete te tashmen laluco-komunjare.
Do beheni shtet pa det si serbia dhe do keni tendenca pushtuese
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 14:28   #374
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,122
Thanks: 128
Thanked 585 Times in 467 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Eďhe ky Carl Bild si te tjeret,shkembimi Kosove-Serbi i rrezikshem per rajonin,duke menduar per Bosnjen dhe Maqedonin.
Edhe ashtu Bosnja eshte shtet jofunksional,serbet e Bosnjes heret a vone do te bashkohen me Serbine...nddrsa neve ne Maqedoni na hapet rruga pas dy tre dekada ti bashkangjitemi Kosoves.
Ne vend te Shqiperise se madhe sic na akuzojne sllavet do te krijojme Kosoven e madhe ...Dukagjini + Kosova + Maqedonia Perendimore +Lugina dhe do te jemi shtet me i madh se vet Shqiperija
Munde te quhet edhe Dardani ,ska problem !
Ndarja e maqedonis do ishte katastrofike per shqiptaret sot per sot. Perveē lugines pollogut e do komuna afer shkupit te tjerat jan shumic maqedone. Ti psh thuj lamtumir bashkimit se me 15-20% shqiptar qe ka kumanova e shef me dylbi ndarjen .

Po u nda maqedonia shqipnia merr komunat e dibres madhe dhe struges pra rrjedhen e drinit te zi deri ne liqen. Ju tjeret bashkojuni kujt te doni se as dreqit si duheni
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg FA3BD95B-D9C6-486F-8032-2FA25478CC56.jpg (20.3 KiloByte, 42 shikimet)
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 15:14   #375
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,121
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Eďhe ky Carl Bild si te tjeret,shkembimi Kosove-Serbi i rrezikshem per rajonin,duke menduar per Bosnjen dhe Maqedonin.
Edhe ashtu Bosnja eshte shtet jofunksional,serbet e Bosnjes heret a vone do te bashkohen me Serbine...nddrsa neve ne Maqedoni na hapet rruga pas dy tre dekada ti bashkangjitemi Kosoves.
Ne vend te Shqiperise se madhe sic na akuzojne sllavet do te krijojme Kosoven e madhe ...Dukagjini + Kosova + Maqedonia Perendimore +Lugina dhe do te jemi shtet me i madh se vet Shqiperija
Munde te quhet edhe Dardani ,ska problem !
edhe te mbydhun ndaj Hellaqeve, Serbise edhe Shqiprise vetem kush do te ik per pushime, ndryshe mbydhe ene vendose ushtarin me mitraloz heawy
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 15:59   #376
mandi mandi
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Aug 2018
Posts: 5
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
mandi mandi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Sic thashe, coni Sllavet kufi te Presheves me serbine dhe sillni keta ne Mitrovice. Cubrilloviqi i ka cuar keshtu Shqiptaret ne Turqi.

Rezervat e serpentines ne Kosove [lexoni Hahn]Rezervat hidrike ne Kosove:

kush mund ta beje kete..kush te le njehere, kur e ke naton aty..dhe mos ta kesh..ha ha..te vjen serbi, jo per 24 po per 1 ore.
mandi mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 16:42   #377
mandi mandi
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Aug 2018
Posts: 5
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
mandi mandi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
wow cfare srbijanke...najbolje ti znash
Rrime nSerbi vlla krejt i ka.
memdimi im eshte qe gjithcka eshte paravendos per shkembim..e kuptova qe kur ambasadori amerikan ne kosove hezitoi ti pergjigjet pyetjes nese ishte per shkembim, e para here qe ndodhte kjo, me pare kjo ish vije e kuqe. tani ngelet vetem te percaktohet me saktesi se deri ku..shpresojme qe serbia te pranoje presheven deri pertej rruges, pasi nuk humb ndonje gje nese makinat do kalonin ne doganen e kosoves,,,, vetem nese mendon qe kosova te bashkohet me shqiperine dhe ne pjes e natos, dhe na teket ta pengojme neser .po ajo mund te ndertonte nje rruge te re per nje jave..gjithsesi patriotet e medhenj te feisbukut dhe ata ketej e andej qe akuzojne thacin si tradhtar..ata qe nuk shkrepen nje pushke, pushke, cfare pushke ata sa pane swrbet erdhen dhe u strehuan si grate ne shqiperi , tani vec akuzojne..e duan me shume kosoven se thaci!!!! i cili vetem nga malet ka kaluar me dhjetera here kur te tjeret flinin gjume..bujrum..rrezojeni thacin dhe vazhdoni..merreni leposaviqin..habitem me ca qe thone mitrovica, mitrovica..krejt mitrovica kontrollohet nga shqiptaret si krahine dhe vec qyteza e mitrovic se veriut eshte nen serbet..pra, aty e keni shkoni dhe merreni..po te bashkohemi te gjithe asgje sbejme dot kunder ushtrise serbe..po kosoven e mban bota me oksigjen se po mos jete nato per 1 ore serbi te merr gjithe fush kosoven dhe e ben si ne qipron e veriut..prandaj zgjidhja me e mire eshte shkembimi, pasi po ikin dhe shqiptaret nga presheva e bujanovci..bota hesht tani, pasi fjala eshte thene, presioni i eshte bere thacit dhe te gjithe neve..kjo pune eshte kry qe ne 99 kur francezet i lane ne veri..prandaj kuptojeni qe nuk e thote thaci por e kane vendos te tjeret.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga mandi mandi : 10-08-2018 nė 16:47
mandi mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mandi mandi pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 16:56   #378
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,996
Thanks: 11,690
Thanked 10,403 Times in 6,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 545
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Sa shumė koqekandarokatundarotrutharo qė kemi, bu bu bu s'mbarohen.
Tė kishin bythėnngakanėkokėn do ishte mirė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 17:07   #379
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,121
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

pse per cfare leshi na duhet mo Ollbenia ? vetem per te vajtur ne pdhazh dhe pasi keto 100 vitet e para, nuk i pame gje hajrin ato 100 te tjerat ti mbaje per vete, se edhe pdhazhin do nderrojme
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 17:19   #380
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Sa shumė koqekandarokatundarotrutharo qė kemi, bu bu bu s'mbarohen.
Tė kishin bythėnngakanėkokėn do ishte mirė.
Eshte pune mentaliteti ozurpues 100 vjecar apo hapiqkagrupesh

Apropo...

Britania dhe Gjermania kundėrshtojnė ndryshimin e kufijve Kosovė-Serbi.

Ambasada e Britanisė sė Madhe dhe ajo e Gjermanisė nė Kosovė kanė thėnė se thirrjet pėr ndryshim tė kufijve tė Ballkanit mund tė sjellin destabilizim.

Ne besojmė se thirrjet pėr modifikim tė kufijve nacionalė mund tė jenė destabilizuese,” ka thėnė ambasada britanike nė Prishtinė. “Ashtu siē kemi qenė gjithmonė tė qartė, normalizimi i marrėdhėnieve mes Kosovės dhe Serbisė ėshtė vendimtar pėr sigurinė, stabilitetin dhe prosperitetin e tė dyja vendeve dhe rajonit nė tėrėsi”. “Qeveria britanike beson se kjo duhet tė jetė nė bazė tė njohjes sė vendeve tė pavarura brenda kufijve tė tashėm. Ne vazhdojmė ta mbėshtesim dialogun tė lehtėsuar nga Bashkimi Evropian me qėllim tė gjetjes sė njė zgjidhjeje gjithėpėrfshirėse dhe tė qėndrueshme me tė cilėt pėrfitojnė tė dy vendet.” Ambasada e Gjermanisė ka thėnė se shteti mė i fuqishėm brenda BE-sė, ėshtė kundėr ndryshimit tė kufijve. “Ministri i shtetit, Michael Roth, sikurse edhe Ambasadori Heldt nė intervista tė ndryshme e kanė bėrė tė qartė pozicionin zyrtar lidhur me dialogun pėr normalizim tė marrėdhėnieve. Me kėtė, qėndrimi i Qeverisė Federale tė Gjermanisė ėshtė i njohur,” thuhet nė njė deklaratė tė kėsaj ambasade. Roth dhe Heldt kanė thėnė mė herėt pėr mediat e Kosovės, se ndarja e kėsaj tė fundit dhe lėvizjet e kufijve janė shumė tė rrezikshme dhe mund ta destabilizojnė tė gjithė rajonin e Ballkanit. Ndėrkohė, presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi ka deklaruar se ėshtė i hapur pėr mundėsinė e korrigjimit tė kufijve me Serbinė, por jo dhe pėr ndarjen e Kosovės. Duke folur pėr mundėsinė e ndryshimit tė kufijve, presidenti i Serbisė, Aleksandar Vuēiq ka thėnė se ai pajtohet qė tė ketė ridefinim tė kufijve me shqiptarėt.

PS: pa westin kta trimat nga koqova i ha shkina.Problemi do jete po sja niu westit.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur