Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-12-2017, 19:06   #41
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,048
Thanks: 8,245
Thanked 7,153 Times in 4,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Mire e punes e do qe shqipetaret e Shqiperise te mos merren me fjale e me poitikera te portes se larte e se cberi ky e ai por te ulin koken e te shohin citjanet e qelbura te politikes qe kane zgjedhur ti perfaqsoje denjesisht....
Se si e qysh ben lala Gjoni mos u merzitni aspak, vreni punen tuj....verdhoni se do ju lagen perseri javes qeter citjanet e jamahamutos.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 07-12-2017 nė 19:08
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 19:27   #42
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 483 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

O Col e di si e ben ti... Ti e ben si puna e atij qe zuri hajdutin.
....
I therriste te jatit ai. "Baba hajde se zura hajdutin."
" Po mire mo bir" I tha i jati" Sille ketu tia shohim surratin".
- Nuk e sjell dot - i tha i biri
- Po mire meqenese nuk e sjell dot atehere leshoje.
- Une e leshoj po nuk me leshon ai - i thoshte i biri

- Po pse nuk thua mor bir, ty te paska zene hajduti, nuk e ke zene ti.
....

Ja keshtu edhe puna jone o Col, ne e leme ameriken te beje cte doj, nuk paska thyer qafen. Eshte ajo qe te ka kapur prej prapanice e nuk te leshon.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga peshkaqeni33 : 07-12-2017 nė 19:55
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 19:33   #43
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,057
Thanks: 575
Thanked 1,024 Times in 619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Kemi qene nder te paret qe njohem palestinen shtet.
Shpejt tirana zyrtarisht duhet te njohe si kryeqytet Jeruzalemin.

Celes i shumckaje lobi hebre(ne duhet te dime te jemi elastike me ta).
Mesa di une Shqiperia ka abstenuar njohjen e palestines ,nderkohe qe palestina ka votuar kundra Kosoves per njohjen ne UNESCO.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 19:36   #44
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,996
Thanks: 11,690
Thanked 10,403 Times in 6,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 545
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Mesa di une Shqiperia ka abstenuar njohjen e palestines ,nderkohe qe palestina ka votuar kundra Kosoves per njohjen ne UNESCO.
E kemi njohur duke vepruar pro BE dhe kundėr SHBA.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 07-12-2017, 19:42   #45
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,048
Thanks: 8,245
Thanked 7,153 Times in 4,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Evlat peshkaqeni si te kam?.....e pastrove zhulin e baltes nga llakacitjet e koheve te fundit?

Me rruac e u gezova shume qe ta pash surrane por nuku merem me bejte hajnash....po as faj nuku kam qe prapanica jote eshte joshese dhe terheqese per pellembe e gjishterinj HaMerIkOlOle'she....
Amanet prapanicerat e evleterve te tjere.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 07-12-2017 nė 19:46
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 19:43   #46
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,057
Thanks: 575
Thanked 1,024 Times in 619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E kemi njohur duke vepruar pro BE dhe kundėr SHBA.
Mendoja se kishim abstenuar.
Atehere ne kte rast Shqiperia paska qene n’hall te madh midis aspiratave per anetarsim ne BE dhe borxhit qe kemi ndaj amerikanve per ceshtjen e Kosoves.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 19:52   #47
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 483 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Evlat peshkaqeni si te kam?.....e pastrove zhulin e baltes nga llakacitjet e koheve te fundit?

Me rruac e u gezova shume qe ta pash surrane por nuku merem me bejte hajnash....po as faj nuku kam qe prapanica jote eshte joshese dhe terheqese per pellembe e gjishterinj HaMerIkOlOle'she....
Amanet prapanicerat e evleterve te tjere.
Nejse nga shendeti mire je?
Pa keto te thellat ngelen te thella.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 19:58   #48
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,048
Thanks: 8,245
Thanked 7,153 Times in 4,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Nejse nga shendeti mire je?
Pa keto te thellat ngelen te thella.
"Nejse" eshte llafosje turcelie evlat....hiqe nga thesai yt i vyer i llafollogjise e do te me nderoje po te perdorje nje pershndetje nga ato te bukurat labce .

Mire jemi birazer, si kokrra e molls e te faleminderit.

Tia si te kam? nuku te kam pare kendej bulevardit e sec me shkoi nder mejtime rradakeja e thac se mos keshe zene ndonje karrige qeverisese e nuk deshiron te ligjerosh me me popullin e forumkes.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 20:04   #49
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 483 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Kemi kohe edhe per popullin o Col.
E mendojme nate per nate para se te biem ne krevat.

Ehhh... sa enderra me popull kam pare une.
Ju andej nga amerika cfare shikoni ne enderra?
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 20:09   #50
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,048
Thanks: 8,245
Thanked 7,153 Times in 4,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Populli qenkerkesh mendimi i para krevatit me nje llaf? po e mejton siper apo poshte?

Nashi neper endrra keta te ameriqise shofin shum gjera, pershemell disave iu del gogoli, disave iu del Franklini jeshil pergjate gjith enderrave e disave iu dalin disa cupa me lekure te bardhe bjondina qe vrapojne bregut detit......disa te tjere gerhasin.
Po c'kemi ndonje te re ?
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 20:18   #51
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,237
Thanks: 108
Thanked 294 Times in 198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Merushja na ka ngelur me barr shejtania.
Keshte fjalosur me nje evlat pardje tek kroi i fshatit dhe na erdhi ne shtepi me barkun te fryre si legen.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 20:21   #52
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,048
Thanks: 8,245
Thanked 7,153 Times in 4,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Qenka per te te erdhur per qoke.....mos e ka frire ai evlati me ndonje pompe se ka kujtuar se eshte Merrushja kukull plastike.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 20:47   #53
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,237
Thanks: 108
Thanked 294 Times in 198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Ca pompe mo... Ku din ketej nga anet tona ca eshte pompa!
Nje hu keshte perdorur shejtani.
Ai s'keshte asgje ne dore theshte Merushe shkrete, andaja u perkul e shuara te mbushte uje. Sa jeshte perkulur rufiania te mbushte uje... keshte ndier hurin. po nuk e dha veten shejtania. Nuk levizi fare nga venda. Trimeresh po thom. I keshte hyre rufiani ne hu dhe ajo atje ne vend rrinte trimeresha e xhaxhait. Sia bente syri terr. Huri bamp e ajo ne vend. Me nje barre mend bij e botes. "Do japi sa do japi mbasandaj o lodhet e o ike" keshte menduar. Dhe ashtu ndodhi.
Pa, cpa nja gjysem ore ... dha e mori shejtani me hurin e tij, masandaj u lodh keshte marre hurin ne dore e jeshte larguar. Te lodh huri col Evlati. Duhet te dish ta perdoresh shejtanin, se ndryshe lodhesh shpejt.

Ja keshtu qe thua tine Merushes tone nuk i bene syri terrr nga huri.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 06:47   #54
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,075
Thanks: 6,309
Thanked 2,965 Times in 1,507 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Republika Ēeke njeh Jeruzalemin kryeqytet te Izraelit

Autoritetet e Republikės sė Ēekisė kanė njohur Jerusalemin si kryeqytet tė Izraelit, por njėherit kanė njohur edhe si kryeqytet tė shtetit tė ardhshėm palestinez, raporton AA.
“Republika e Ēekisė edhe para arritjes sė marrėveshjes paqėsore mes Izraelit dhe Palestinės njohu Jerusalemin si kryeqytet tė Izraelit nė kufijtė e vitit 1967”, kumtoi Ministria e Punėve tė Jashtme e kėtij vendi.
Ndonėse nė njoftim theksohet se Ēekia njeh Jerusalemin si kryeqytet tė shtetit tė ardhshėm palestinez, ky qėndrim i Pragės zyrtare ėshtė nė kundėrshtim me institucionet zyrtare tė Bashkimit Evropian.
________________________________________
http://www.gazetaexpress.com/lajme/m...alemin-471821/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 08-12-2017, 07:45   #55
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Me 1973 shtete arabe e sulmuan Izraelin befasisht ne festen e tyre me te madhe fetare,dhe Izraeli perjetoi humbjet ne ditet e para per shkak te befasise...mbas disa ditesh Izraeli kalon ne kunderofenzive e merr tere Sinajin,kalon kanalin e Suezit dhe amerikanet i ndalin izraelitet te mos hyjne ne Kairo...ndersa srianet dhe jordanezet kapitullojne ne sulmin e pare izraelit.
Kur te sulmojne tre-kater shtete befasisht natyrisht qe ke humbje...por arabet kane humbur me turp te gjitha luftrat me Izraelin.
Ne lufte ka kunderzbulim, dhe lajmi qe i dha Tzwi <Tzwika> Zamir i DHA (jo i tha,ne mos gabohem me 12 Tetor) ishte: nje informanti im qe nuk e njoh personalisht por eshte i besueshem sepse e di se ne cilen njesi eshte efektiv,me vertetoi qe Egjypti po planifikon sulmin me tanke ne Sinai.Dhe ne shkretetire te hapur apo ku tanket dalin ne diell, ne kemi SHANCIN qe tju shkaterrojme bazen e tyre ose =prapavijen.Ketu jemi ne (judet) mjeshtra.

U tha u BE....e dyta apo Golda Meir(e PARA @dujso) te dytit siper qe ishte KAPO i ....Directeur du MOSSAD....dhe u vendos STATUSQUO-ja,ne favor te Izraelt.

PS ose apropo: noi her judet ja kellcasin ne caubojsave kur nuk ju <kqyrin> flamurin.

@duaje si ....komshiun....lol.

Qekam mir mduket

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 08-12-2017 nė 07:47
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 07:48   #56
Aleandro
V.I.P
 
Avatari i Aleandro
 
Data e antarėsimit: Mar 2017
Posts: 601
Thanks: 80
Thanked 299 Times in 197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Aleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Cdo gje qe ben Trump merret me nje sy tjeter katastrofik. Trump vetem po mban premtimin qe ka bere perpara qytetarve gjate fushates elektorale, ndryshe nga presidentet e tjere perpara tij qe flisnin (dhe gjithcka kalonte ne heshtje) dhe nuk realizonin premtimin.

__________________
Jam rrezuar, jo prej aftesise e armiqve, por prej pabesise se miqve.
Aleandro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 11:50   #57
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,779
Thanks: 263
Thanked 463 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
...
@duaje si ....komshiun....lol.

Qekam mir mduket
Mir po t'duket vetja, por po dashke me ndrrue emnin!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 15:58   #58
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,805
Thanks: 1,433
Thanked 1,331 Times in 635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Shtet ne shtet, shume e rrezikshme por eshte e pa shmangshme kjo. Keshtu duhet te ndodhi. Bota te udhehiqet nga nje vend i vogel (Israeli) , si ? Duke futur neper luftra vendet e medhaja qe si komandon dot.
Keshtu eshte planifikuar fillimi i luftave te pergjakshme qe si ka par kurre me par njerzimi , fundi botes! Protesta do kete por ska per te ndryshuar asgje.
Jo rastesisht erdhi Trump ne krye te botes. Ishte i vetmi qe mund te komamdohej nga jewish qe udheheqin administraten ne usa. Presidenti mban vetem emrin president dhe eshte figur shahu ne dore te Israelit.
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Puhiza pėlqehet nga
i vjetėr 08-12-2017, 16:03   #59
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,805
Thanks: 1,433
Thanked 1,331 Times in 635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
O Col e di si e ben ti... Ti e ben si puna e atij qe zuri hajdutin.
....
I therriste te jatit ai. "Baba hajde se zura hajdutin."
" Po mire mo bir" I tha i jati" Sille ketu tia shohim surratin".
- Nuk e sjell dot - i tha i biri
- Po mire meqenese nuk e sjell dot atehere leshoje.
- Une e leshoj po nuk me leshon ai - i thoshte i biri

- Po pse nuk thua mor bir, ty te paska zene hajduti, nuk e ke zene ti.
....

Ja keshtu edhe puna jone o Col, ne e leme ameriken te beje cte doj, nuk paska thyer qafen. Eshte ajo qe te ka kapur prej prapanice e nuk te leshon.

Tamam, mbaje, se mbaj dot! Leshoje pra , sme leshon.
Hip se te vrava, zbrit se te vrava. Keshtu halli jone me ameriken e me europen.
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 16:08   #60
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,805
Thanks: 1,433
Thanked 1,331 Times in 635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump vulos historinė

Kjo eshte si Presheva ne Serbi, haj ishallah behet Beogradi kryeqytet i Presheves se shpejti. ( e njejta histori eshte edhe me israelin e palestinen)
Edhe Piratin e Oqeanin do votojme per Persident dhe Vice president , respektivisht .. , te qeshesh nga halli.
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur