Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-07-2016, 07:38   #21
kurravica
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 27
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
kurravica ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Re: Historia e alfabetit shqip

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
Ne mund te japim vetem se hipoteza kurse realiteti ishte ndryshe; njerėzit e qytetruar nuk shkruanin nė mure as nė gota as ne kupa, as nė vegsh sepse iu dukej i mbrapsht ky veprim..mirepo kete gjź e bźnin vetem se barbaret, njerzit mė te pa qytetrum, e tjeter eshte se me vone perfituan edhe keta popuj nga barbaret qe te marrin kete mjeshtri te shkrimit.
Pra, popujt e parė qe shkruanin ishin Skitėt apo te paret e pellazgeve, para se te vinin tek ne nė Ballkan, pra ky alfabet i mbeti Kadmosit si fenikas por ne realitet ishin gerrma Skite para pellazge.. e tjeter eshte hamendja por shkenca e thote keshtu;

Shum i neruoshimi Kreksi,a din kush mem kallzua .qysh kur e kem źmnin Shqiptar ose shteti Shqipnija?
kurravica nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2016, 14:48   #22
denni caushi
ylli i *****it
 
Data e antarėsimit: Aug 2016
Vendndodhja: tiran
Posts: 28
Thanks: 17
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
denni caushi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Historia e alfabetit shqip

Me falni por kush e shkruajti si leximi dhe
perdorimi mjafton perndryshe do te ngelej
pa lexuar
denni caushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 09:36   #23
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,831
Thanks: 3,606
Thanked 664 Times in 524 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e alfabetit shqip

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin


Skalitur me 1857 !


Respekt !


Scythes is Scout - informant

1595–1605; perhaps < Old Norse skūta, skūt abuse, angry words


Sleuth - informant, sent out to seek information


Slytherin - The snake houseDea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur