Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-10-2013, 18:35   #101
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,773
Thanks: 398
Thanked 646 Times in 434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Jam plotesisht dakord me qendrimin e Guraxit dhe te Lencit ne kete teme. Me duken dy me te emancipuarit dhe me te ekujlibruarit qe kan shprehur mendim ne kete debat. Sigurisht ka edhe miq te tjere, por qendrimi i tyre nuk eshte fort i qarte ne ate qe thone dhe ate qe kerkojne. Pastaj kemi dhe kete akstremistet e njerit krah, apo tjetrit. Pra ata qe e kane idhull Turqin dhe ata qe e urrejne.
Une sic e permenda dhe me lart jame me qendrimin e moderuar pro mardhenieve strategjike me Turqin. Armiku i sotem i Shqiperis nuk eshte Turqia, bile duke pare harten politike rajonale eshte nje nga aleatet me te besueshem qe mund te zgjedhim.

Ketu u permend qe Turqia na ka vrare e na ka prere. Na ka pushtuar e na ka vjedhur. Jam dakord qe Turqia mund te jete fajtorja e njemije e nje te zezave, mirpo fakti eshte qe Turqia sot ka influenc pozitive mbi interesat e kombit tone. Dhe duhet permendur qe nuk ka nen zotrimin e saj asnje pellembe toke shqiptare. Jane Greket ata qe se bashku me Serbet mbajne peng me shume se gjysmen e Shqiperise. Dhe nuk jan ngopur akoma greket. Me keta te fundit nuk mund te kete fqinjesi te mire. Greket kerkojne qiqra ne hell. Me keta duhen lare nje here e mire hesapet. Na jane bere penges neper kembe. Dhe nje aleanc strategjike me Turqin eshte nje levizje e domosdoshme per interesat kombetar.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2013, 18:43   #102
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Ti a thua se ke rene ne Dashuri me te.... se s'ka mundesi
Mire e'ke realishte une jam me Turqin dhe pro Turqis vetem per inati te Serbis dhe Greqis pasi kjo me duket menyra me e mire per ti ber presion Serbis dhe Greqis me Turqin si kunder balanse ndaj ketyre dy armiqve shekullor te Kombit Shqiptare.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2013, 19:37   #103
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,459
Thanks: 6,421
Thanked 6,990 Times in 3,359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 287
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Mire e'ke realishte une jam me Turqin dhe pro Turqis vetem per inati te Serbis dhe Greqis pasi kjo me duket menyra me e mire per ti ber presion Serbis dhe Greqis me Turqin si kunder balanse ndaj ketyre dy armiqve shekullor te Kombit Shqiptare.
e kisha fjalen per Erdoganin
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2013, 19:49   #104
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga erwin romel Shiko postimin
o produkt turk analfabet
ndonje presje ke!
ke ndonje fare ideje cfare eshte nje superfuqi? shpresoj qe gomere si ty, kosova te kete pak ne numer, perndryshe e mori djalli.
Citim:
ke ndonje fare ideje cfare eshte nje superfuqi?

Problemi esht se ti e shikon Turqin me cinizen dhe Egoizem jashte gjdo realiteti, vetem ti? Greqia dhe Serbia nuk pajtohi me realitetin se Turqia esht nje Superfuqi e pa kontestuar Boterore dhe shum shpejte do jet nje nga 5 Superfuqit me te medha te Botes dhe nr.1 ne Evrope dhe kjo esht ne interesin e gjithe Shqiptareve sa me e forte te jet Turqia aqe me te forte jemi ne Shqiptaret.

Ja te shpjegoje une se pse Turqia esht Superfuqi Boterore

Turqia ka 80,milion Banore

Turqia ka nje teritore gjigante i cili munde te mbaje mbi 500,milion njerze pa problem.

Turqia ka poziten me te mire gjeografike klimatike gjeostrategjike ne Bote, Turqia esht mesi i Botes aty lidhet Jugu me Veriun Perndimi me Lindjen aty lidhet Bota dhe qytetrimet e Botes.

Turqia shtrihet ne mesin e dy detrave me te rendesishem te Palneti toke.

Turqia ka klimen dhe bregdetin me te bukure ne Bote por edhe vijen me te gjate bregdetare ne Bote.

Turqia ka popullsin me te re ne Bote dhe relativishte mire te shkolluar dhe shum te shendosh.

Turqia prodhone gjdo gje prej A,se deri ne ZH,e prej gozhdes deri te Aeroplanet.

Turqia ka zhvillimin me te madhe Ekonomik ne Bote dhe Borxhin shum te ulte kesaj i thon perespektiv pasi Turqia po zhvillohet shendetshem pa u zhyture ne Borxhe.

Turqia keto 20,vite ka arrite te krijoje miliona kapitalista te rinje dhe kjo tregon fuqin e jashte zakonshm Investive te keti vendi.

Turqia sote ka mbi 100 Miliarder pasuri e te cilve shkon ne me shum se 400,Miliarde euro, Kjo tregon fuqin e jashte zakonshme investive te keti vendi dhe keti Populli.

Turqia sote ka mbi 500,000 mi Milioner

Turqia sote ka mbi 250,000 mi Multi Milioner

Turqia ka Istambullin me mbi 17,milion banore sa (Serbia dhe Greqia bashke) nje nga qytetet me te rendesishme te Botes ne te gjitha aspektet ate Financiar Kulturore etj.

Turqit si kombe llogaritet te jen mbi 250,milion ne gjithe Bote turiqa ka lobe te fuqishme ne gjithe Boten Turqia ka nje komunitet prej mbi 25,milion vetem ne Russi tegjithe Muslimanet e Russis mbahen per Turqe te vjeter gjithashtu te gjitha shtetet e Kaukazi me perjashtim te Armenis jan dhe ndjehen si Turqe te vjeter.

Turqia esht nje nga partneret me te mire te Amerikes.

Turqia ka disa nga Universitet me te mira ne Bote.

Turqia sote esht vendi me kreative dhe me i sigurte ne Bote per Investime te huaja ku tashme i kan perfaqsit e tyre te gjitha kompanit me te fuqishme te Botes.

Turqia ka sistemin me te sigurte dhe me te shendosh Financiar dhe Bankare ne Bote.

Turqia ka nje nga Ushtrit me te fuqishm me moderne dhe me profesiojnale te Botes.

Turqia ka pasuri pa funde natyrore toka pjellore malore etj.

Turqia ka Aviacionin me te mire dhe nder me te madhin ne Bote si ushtarat ashtu edhe ate civile.

Turqia esht nje nga vendet me pasurit me te medha antike ne Bote.

Turqia esht nje nga vendet me te fuqishme ne bote sa i perket Industris se Tekstileve.

Turqia ka nje Industri gjigante ajo prodhon. Aeroplan civil dhe ushtarak, Anije detare, Trena, Tramvaja, Makina ,Foristrada, Traktore ,Kombaje dhe gjdo gje tjeter qe ka te bej me maqinerin.

Turqia ka industin ushqimore nder me te zhvilluaren ne Bote turqia mbulon me prodhime vendore 80% konsumit te brendshem.

etj etj etj.


Per ta kuptuar ti fuqine e Turqis te propozoje ta shikoshe vetem ket faqe se qfare zhvillimi po ndodhe sote vetem ne Istambull ku tashe ne ket momente jane duke u ndertuar disa nga veprat me madhore ne Bote dhe vlera e ketyre projekteve qe po realizohen ne ket momente ne Istambulle shkone ne me shume se 100, Miliarde euro.

http://www.skyscrapercity.com/showth...295886&page=77
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2013, 01:06   #105
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Problemi esht se ti e shikon Turqin me cinizen dhe Egoizem jashte gjdo realiteti, vetem ti? Greqia dhe Serbia nuk pajtohi me realitetin se Turqia esht nje Superfuqi e pa kontestuar Boterore dhe shum shpejte do jet nje nga 5 Superfuqit me te medha te Botes dhe nr.1 ne Evrope dhe kjo esht ne interesin e gjithe Shqiptareve sa me e forte te jet Turqia aqe me te forte jemi ne Shqiptaret.

Ja te shpjegoje une se pse Turqia esht Superfuqi Boterore

Turqia ka 80,milion Banore

Turqia ka nje teritore gjigante i cili munde te mbaje mbi 500,milion njerze pa problem.

Turqia ka poziten me te mire gjeografike klimatike gjeostrategjike ne Bote, Turqia esht mesi i Botes aty lidhet Jugu me Veriun Perndimi me Lindjen aty lidhet Bota dhe qytetrimet e Botes.

Turqia shtrihet ne mesin e dy detrave me te rendesishem te Palneti toke.

Turqia ka klimen dhe bregdetin me te bukure ne Bote por edhe vijen me te gjate bregdetare ne Bote.

Turqia ka popullsin me te re ne Bote dhe relativishte mire te shkolluar dhe shum te shendosh.

Turqia prodhone gjdo gje prej A,se deri ne ZH,e prej gozhdes deri te Aeroplanet.

Turqia ka zhvillimin me te madhe Ekonomik ne Bote dhe Borxhin shum te ulte kesaj i thon perespektiv pasi Turqia po zhvillohet shendetshem pa u zhyture ne Borxhe.

Turqia keto 20,vite ka arrite te krijoje miliona kapitalista te rinje dhe kjo tregon fuqin e jashte zakonshm Investive te keti vendi.

Turqia sote ka mbi 100 Miliarder pasuri e te cilve shkon ne me shum se 400,Miliarde euro, Kjo tregon fuqin e jashte zakonshme investive te keti vendi dhe keti Populli.

Turqia sote ka mbi 500,000 mi Milioner

Turqia sote ka mbi 250,000 mi Multi Milioner

Turqia ka Istambullin me mbi 17,milion banore sa (Serbia dhe Greqia bashke) nje nga qytetet me te rendesishme te Botes ne te gjitha aspektet ate Financiar Kulturore etj.

Turqit si kombe llogaritet te jen mbi 250,milion ne gjithe Bote turiqa ka lobe te fuqishme ne gjithe Boten Turqia ka nje komunitet prej mbi 25,milion vetem ne Russi tegjithe Muslimanet e Russis mbahen per Turqe te vjeter gjithashtu te gjitha shtetet e Kaukazi me perjashtim te Armenis jan dhe ndjehen si Turqe te vjeter.

Turqia esht nje nga partneret me te mire te Amerikes.

Turqia ka disa nga Universitet me te mira ne Bote.

Turqia sote esht vendi me kreative dhe me i sigurte ne Bote per Investime te huaja ku tashme i kan perfaqsit e tyre te gjitha kompanit me te fuqishme te Botes.

Turqia ka sistemin me te sigurte dhe me te shendosh Financiar dhe Bankare ne Bote.

Turqia ka nje nga Ushtrit me te fuqishm me moderne dhe me profesiojnale te Botes.

Turqia ka pasuri pa funde natyrore toka pjellore malore etj.

Turqia ka Aviacionin me te mire dhe nder me te madhin ne Bote si ushtarat ashtu edhe ate civile.

Turqia esht nje nga vendet me pasurit me te medha antike ne Bote.

Turqia esht nje nga vendet me te fuqishme ne bote sa i perket Industris se Tekstileve.

Turqia ka nje Industri gjigante ajo prodhon. Aeroplan civil dhe ushtarak, Anije detare, Trena, Tramvaja, Makina ,Foristrada, Traktore ,Kombaje dhe gjdo gje tjeter qe ka te bej me maqinerin.

Turqia ka industin ushqimore nder me te zhvilluaren ne Bote turqia mbulon me prodhime vendore 80% konsumit te brendshem.

etj etj etj.


Per ta kuptuar ti fuqine e Turqis te propozoje ta shikoshe vetem ket faqe se qfare zhvillimi po ndodhe sote vetem ne Istambull ku tashe ne ket momente jane duke u ndertuar disa nga veprat me madhore ne Bote dhe vlera e ketyre projekteve qe po realizohen ne ket momente ne Istambulle shkone ne me shume se 100, Miliarde euro.

http://www.skyscrapercity.com/showth...295886&page=77
ke shkruar nje grumbull genjeshtrash qe eshte vertete e kote te kundershtohen, por meqe kam mjaft durim, po t'i hedh poshte ato me qesharaket.

turqia ka vijen bregdetare me te gjate ne bote?
seriozisht e ke? shikoje ore burre harten se le nam.
shteti me vije bregdetare me te gjate ne bote eshte kanadaja. turqia nuk eshte as nder 10 vendet e para. edhe italia dhe greqia kane vije bregdetare me te gjate.

turqia ka popullsine me te re ne bote?
edhe kjo eshte genjeshter. ka dhjetra e dhjetra shtete me popullsi me te re se turqia. gadi tere vendet afrikane kane popullsi me te re se turqia. shume vende amerikano latine gjithashtu. edhe india, pakistani, arabia saudite etj.

turqia ka me shume se 500.000 milionere?
boll shpike shifra ore dardan se e ke humbur kredibilitetin. http://www.theguardian.com/news/data...s-billionaires

turqia eshte vendi me rritje me te madhe ekonomike ne bote? hahaha. me mbetet vetem te qesh. rritje e turqise eshte rreth 3% ne vit. nuk eshte keq, por te thuash qe eshte me e larta ne bote, tregon qe po shpif. kina dhe india e kane te pakten 2 here me te larte. dhe nuk po permend ca vende qe kalojne 10%.

turqia nuk ka borxh???
turqia ka me shume se 300 miliarde dollare borxh.

dhe nuk u mora fare me ato gjerat realative si bregdetin me te bukur ne bote, detet me te rendesishme etj...
u mora me ca gjera absolute qe nuk mund t'i kundershtosh kurre, pasi ka shifra zyrtare.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2013, 06:21   #106
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Dhuratėn edhe mbreti e pėlqen,pse jo.
Nėse nevojiteshin,meqė bėjmė pjesė nė Nato,mirė bėn qė na i dhuruan.
Pėrndryshe do ishin taksapaguesit mbi tė cilėt do rėndonte shpenzimi.
Dhe duke qenė taksapagues ne Shqipėri,e quaj sukses vizitėn e kryeministrit nė Kosovė.
Po te jet per taksapaguesit 1.1 milion dollar ndihme ushtarake eshte nje sukses i madh !
Gjithashtu dhe udhetimi i kryeministrit,i personave qe e shoqerojne,i karburantit te helikopterit,etj etj...edhe keto duhet te hyne nder sukseset e taksapaguesve shqiptar.Keto jane para qe i paguan vertet taksapaguesi.

Lenci,qe nje vizit zyrtare qe si kryeminister i Shqiperise duhet ta bente.Nuk mund ta quash as te paksukseshme e as te sukseshme.Ta quash te sukseshme per nje ndihme qesharake-ushtarake,prej 1 milion e 100 mije dollare eshte e kot.
(Dhuraten Mbreti e pelqen kur nuk eshte "sevap",me qe jemi tek turqit )
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2013, 10:52   #107
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

po bereqaves edhe aq o sero..e kemi arken bosh fare...te bier miu behet therrime
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2013, 17:53   #108
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Po te jet per taksapaguesit 1.1 milion dollar ndihme ushtarake eshte nje sukses i madh !
Gjithashtu dhe udhetimi i kryeministrit,i personave qe e shoqerojne,i karburantit te helikopterit,etj etj...edhe keto duhet te hyne nder sukseset e taksapaguesve shqiptar.Keto jane para qe i paguan vertet taksapaguesi.

Lenci,qe nje vizit zyrtare qe si kryeminister i Shqiperise duhet ta bente.Nuk mund ta quash as te paksukseshme e as te sukseshme.Ta quash te sukseshme per nje ndihme qesharake-ushtarake,prej 1 milion e 100 mije dollare eshte e kot.
(Dhuraten Mbreti e pelqen kur nuk eshte "sevap",me qe jemi tek turqit )
Unė jo mė kot vendosa pikat tek i e ndryshimit tė diplomacisė shqiptare,dhe fakti qė mė parė nė kėto takime zakonisht fitonte Fazlliēi,ose i dhurohej deti grekut.
Sa kushtoi udhėtimi?
50 mijė euro?
Jam megaloman,mė pėlqejnė shifrat rrumbullak,100 mijė euro.
Ok,erdhi nė shtėpi me 1,1 milion ndihma - shpenzimet.
Tani nėse duhet tė diskutojmė edhe pėr kursin e kėmbimit tė dollarit..
Udhėtimi nuk diskutohet,shkoi si kryeministėr i shqiptarėve tek vėllezėrit kosovarė.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2013, 13:08   #109
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
ke shkruar nje grumbull genjeshtrash qe eshte vertete e kote te kundershtohen, por meqe kam mjaft durim, po t'i hedh poshte ato me qesharaket.

turqia ka vijen bregdetare me te gjate ne bote?
seriozisht e ke? shikoje ore burre harten se le nam.
shteti me vije bregdetare me te gjate ne bote eshte kanadaja. turqia nuk eshte as nder 10 vendet e para. edhe italia dhe greqia kane vije bregdetare me te gjate.

turqia ka popullsine me te re ne bote?
edhe kjo eshte genjeshter. ka dhjetra e dhjetra shtete me popullsi me te re se turqia. gadi tere vendet afrikane kane popullsi me te re se turqia. shume vende amerikano latine gjithashtu. edhe india, pakistani, arabia saudite etj.

turqia ka me shume se 500.000 milionere?
boll shpike shifra ore dardan se e ke humbur kredibilitetin. http://www.theguardian.com/news/data...s-billionaires

turqia eshte vendi me rritje me te madhe ekonomike ne bote? hahaha. me mbetet vetem te qesh. rritje e turqise eshte rreth 3% ne vit. nuk eshte keq, por te thuash qe eshte me e larta ne bote, tregon qe po shpif. kina dhe india e kane te pakten 2 here me te larte. dhe nuk po permend ca vende qe kalojne 10%.

turqia nuk ka borxh???
turqia ka me shume se 300 miliarde dollare borxh.

dhe nuk u mora fare me ato gjerat realative si bregdetin me te bukur ne bote, detet me te rendesishme etj...
u mora me ca gjera absolute qe nuk mund t'i kundershtosh kurre, pasi ka shifra zyrtare.
Asnje nga ato nuk mundesh me i hedhe poshte i nderuar admiral.

Ja ti sqaroje pse?.

Citim:
seriozisht e ke? shikoje ore burre harten se le nam.
shteti me vije bregdetare me te gjate ne bote eshte kanadaja. turqia nuk eshte as nder 10 vendet e para. edhe italia dhe greqia kane vije bregdetare me te gjate.
Kur them vijen bregdetare kam parasysh vijen bregdetare produktive te shfrytezushme per Turizem me leverdi ekonomike si plazhet etj. ne ket kontekste Turqia ka vijen me te gjat produktive bregdetare ne Bote, edhe Russi ka det nje vije te gjat bregdetare por nuk i hyne ne pune e tera esht jo porduktive e pa shfrytezuar dhe nuk munde ta shfrytezoj ase edhe 1.km per turizem edhe perkunder mijra kilomtrave vije bregdetare nuk arrin te joshe ase edhe 1 turiste te huaje te vizitoje Russin per shkaqe klimatike etj.

Ndersa bregdeti Turke mbi 90% eshte produktiv i shfrytezushem dhe nder me te vizituarit ne Bote.

Citim:
edhe kjo eshte genjeshter. ka dhjetra e dhjetra shtete me popullsi me te re se turqia. gadi tere vendet afrikane kane popullsi me te re se turqia. shume vende amerikano latine gjithashtu. edhe india, pakistani, arabia saudite etj.
Kur them turqia ka popullsin me te re ne Bote, kam parasysh numrin e popullsise qe ka turqia edhe kosova mude te ket popullsin me te re se Turqi por krahasimi nuk shkone pasi Turqia ka 80,milion banor. ne ket kontekste duke pas parasyshe numrin e popullsis qe ka turqia ajo ka popullsin me te re ne Bote.

Citim:
boll shpike shifra ore dardan se e ke humbur kredibilitetin. http://www.theguardian.com/news/data...s-billionaires
Separi njeher nuk e vlerson ti kredibilitein tim'

Sa i perket cifrave te Milionerve Turqe ato jane shum te sakta perkundrazi numri i tyre esht disa her me i madh dhe behet fjale per gjithe Turqin, Ndersa ne ate informacionin qe solle ti behet fjale per QYTETET me numrin me te madhe te Milionerve ne Bote.

Citim:
hahaha. me mbetet vetem te qesh. rritje e turqise eshte rreth 3% ne vit. nuk eshte keq, por te thuash qe eshte me e larta ne bote, tregon qe po shpif. kina dhe india e kane te pakten 2 here me te larte. dhe nuk po permend ca vende qe kalojne 10%.
Apsolute Turqia ka rritjen me te madhe ekonomike ne Bote, gjithmone duke pase parasyshe numrin e popullsise qe ka Turqi, Kosova ndoshta munde te ket rritje me te madhe ekonomike se Turqia por Kosova i ka 1,7 milion banor.

Citim:
turqia ka me shume se 300 miliarde dollare borxh.
Borxhi qe ka Turqia esht i pa perfillshem duke pas parasyshe madhesin dhe numrin e popullsise qe ka Turqia ketu esht poenta, Greqia pershembull nje mikro shtet ne krahasim me Turqin ka mbi 460,miliarde Boxhe,ndersa te gjitha shtet e Evropes me mbi 40,milion banore ndersa kan nga 1,trilon Borxhe .

Citim:
dhe nuk u mora fare me ato gjerat realative si bregdetin me te bukur ne bote, detet me te rendesishme etj...
u mora me ca gjera absolute qe nuk mund t'i kundershtosh kurre, pasi ka shifra zyrtare.
Me te gjitha meru nuk ka problem per te gjitha te jape pergjigje te pa kontestushme.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2013, 16:16   #110
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,167 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
Une po habitem se si kaq shume u zhvillu kjo teme per nje fjalim te nje krieministrit te nje vendi Turqia qe eshte aq e zhvilluar, qe nese edhe ballkani bashkohet komplet prap nuk karahasohet me zhvillimin e saj.

Kosova eshte nje parking, apo nje kafiteri per Turqin, ju lutem mos ta ekzagjerojm aq shume, sot eshte nje jete dinamike qe nuk i ha kujt .... per askend, por konflikt interesi dhe vetem pasurimi individual. Zakonisht njerzir kur punojn dhe kane pune nuk e dine as kush jane ministrat e shtetit te tyre.
Ha,ha...Lumi...
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 14:31   #111
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Asnje nga ato nuk mundesh me i hedhe poshte i nderuar admiral.

Ja ti sqaroje pse?.
me vie keq, por nuk je i mireinformuar dhe je totalisht i njeanshem.
po shkruan pa dhene as edhe nje fakt. praktikish po shpif dhe ky nuk eshte veprim i ndershem.

Citim:
Kur them vijen bregdetare kam parasysh vijen bregdetare produktive te shfrytezushme per Turizem me leverdi ekonomike si plazhet etj. ne ket kontekste Turqia ka vijen me te gjat produktive bregdetare ne Bote, edhe Russi ka det nje vije te gjat bregdetare por nuk i hyne ne pune e tera esht jo porduktive e pa shfrytezuar dhe nuk munde ta shfrytezoj ase edhe 1.km per turizem edhe perkunder mijra kilomtrave vije bregdetare nuk arrin te joshe ase edhe 1 turiste te huaje te vizitoje Russin per shkaqe klimatike etj.
[/B][/B]
[B]Ndersa bregdeti Turke mbi 90% eshte produktiv i shfrytezushem dhe nder me te vizituarit ne Bote.
ashtu? po flet perseri pa fakte. thua "mijera kilometra" kot se koti.
nuk qenke mire ne gjeografi. edhe italia ka nje vije bregdetare me te gjate se turqia dhe e ka totalisht produktive.
po indonezine e ke pare ti? ka nje vije bregdetare shume here me te gjate se turqia. apo as indonezia nuk e shfrytezon per turizem?

Citim:
Kur them turqia ka popullsin me te re ne Bote, kam parasysh numrin e popullsise qe ka turqia edhe kosova mude te ket popullsin me te re se Turqi por krahasimi nuk shkone pasi Turqia ka 80,milion banor. ne ket kontekste duke pas parasyshe numrin e popullsis qe ka turqia ajo ka popullsin me te re ne Bote.
ia ke fute kot plako.
po gati tere vendet arabe kane popullsi me te re se turqia. do e besh krahasimin me shtete me popullsi te larte? ok.
ja ca shifra per te te bindur qe je 100% gabim. po te permend ca shtete me popullsi me te larte se turqia dhe me moshe mesatare me te re.
turqia - mosha mesatare: 28,1 vjec - popullsia 76 milione.
pakistani - mosha mesatere: 21,2 vjec - popullsia 183 milione
filipinet - mosha mesatare: 22,7 vjec - popullsia 99 milione
bangladeshi - mosha mesatare: 23,5 vjec - popullsia 150 milione
egjypti - mosha mesatare: 24,00 vjec - popullsia 85 milione

Citim:
Sa i perket cifrave te Milionerve Turqe ato jane shum te sakta perkundrazi numri i tyre esht disa her me i madh dhe behet fjale per gjithe Turqin, Ndersa ne ate informacionin qe solle ti behet fjale per QYTETET me numrin me te madhe te Milionerve ne Bote.
e kush e thote ket? ti. sill pra burimin e shifrave te tuaja.
lexoje mire se nuk e paske kuptuar. ne fund te artikullit i ke shtetet dhe burimin nga vijne shifrat.Citim:
Apsolute Turqia ka rritjen me te madhe ekonomike ne Bote, gjithmone duke pase parasyshe numrin e popullsise qe ka Turqi, Kosova ndoshta munde te ket rritje me te madhe ekonomike se Turqia por Kosova i ka 1,7 milion banor.
qenke i cuditshem ti. kina ka rritje ekonomike 7,8% ndersa turqia 2,2%.
ti thua se turqia ka rritjen ekonomike me te madhe ne bote. eh c'na gjeti.
ja ku e ke rritjen e turqise te krahasuar me ate te kines.
http://data.worldbank.org/indicator/...?display=graph

Citim:
Me te gjitha meru nuk ka problem per te gjitha te jape pergjigje te pa kontestushme.
te pakontestueshme??? hahah. t'i kundeshtova te gjitha me fakte.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 14:53   #112
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Une them qe te kundershtojne prej avatarit, the admiral. Kam nje besim te plote dhe te patundur per kete gje.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 15:03   #113
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Une them qe te kundershtojne prej avatarit, the admiral. Kam nje besim te plote dhe te patundur per kete gje.
pse o burre i dheut?
cfare ka avatari im? mr bean i pelqen te gjitheve. lol
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 15:39   #114
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Si nuk arrin ta kuptosh, me habit. Derisa po te kundershtojne eshte prove e qarte per kete qe sapo te thashe.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 17:48   #115
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 467 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Une nuk i kuptoj disa ketu pse i pengon TURQIA dhe fuqizimi i saj disa antar te forumit,duhet ti kuptojm dhe ti shiqojm disa gjera ne kendin e duhur real!!...Turqia e sotme nuk eshte PERANDORIA OSMANE E KARBONIZUAR...por eshte nje shpres e dhuruar nga vet ZOTI!! per ne SHQIPETARET PO QE SE DIM TE PERDORIM LETRAT ASHTU SI DUHET...une e kuptoj qe dikujna nuk i pelqen kjo miqsi qe po forcohet....por mos harroni se SHQIPETARET JU DHAN KULTUREN TURQVE ,pastaj Miljona Shqipetare jan atje dhe kan pozita te shumta dominuese ne shum sektore te jetes dhe ushtris dhe sigurisht ata e din qe kan borgje te medhaja Shqipetareve dhe me siguri i dine rrethanat historike se ne qmenyr eshte ndar TERITORET E DARDANIS,EPIRIT DHE MAQEDHONIS...prandaj qdo levizje e saje i prish rahatit e atyre qe kan gisht ne RISQET E RREMYERA NGA MISHI ARBEROR....
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 18:05   #116
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,773
Thanks: 398
Thanked 646 Times in 434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Nuk e luan topi fehmi!

Ka ardhur koha te mendojme dhe te veprojme ne menyre dialektike ne interes te kombit tone.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:05   #117
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,042
Thanks: 415
Thanked 1,652 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Turqia prane Kosoves me xhami, teqe e hamame, ndersa prane Serbise me miliarda dollare investime...
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 06:04   #118
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,225
Thanks: 16,495
Thanked 9,750 Times in 6,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Bloomberg News berichtete am 9. August 2019: "Chinas Zentralbank hat 1 Milliarde Dollar im Juni an die Türkei überwiesen, Pekings grösstes Unterstützungspaket für Präsident Recep Tayyip Erdogan, geliefert in einem Wahlmonat. Der Geldfluss markiert zum ersten Mal, die Türkei hat einen erheblichen Betrag unter der Lira-Yuan-Swap-Vereinbarung mit Peking erhalten, die auf das Jahr 2012 zurückgeht,

PS....nuk e di qfar mendimi ka okse JAZEKficki.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 06:29   #119
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 590
Thanks: 235
Thanked 249 Times in 129 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Turqia prane Kosoves me xhami, teqe e hamame, ndersa prane Serbise me miliarda dollare investime...
Flit me fakte jo me pallavra kafenesh.

Ne shqiperi ka mbi 400 kompani Turke qe kane investuar ne arsim, shendetesi, infrastrukture, transport, energji, miniera ,turizem etj me nje shifer qe kap vleren e 3 miliard dollareve deri ne 2019. Keto jane shifta te deklaruara nga dhoma e tregtise. Njekohesisht ne Kosove sipas dhomes se tregtise turke deri ne fund te vitit 2015 kane qene 41 kompani investuese turke dhe qe kanė investuar 346 milionė euro dhe kanė krijuar 6000 vende pune. Keto shifra mund ti vertetosh fare mire online.

Shqiptaret fatkeqsisht i perngjajne asaj dhise se zgjebosur me bishtin perpjete. Te gjithe e dime sa qejf na ka Evropa . Ne Ballkan po ashtu nuk kemi asnje shtet aleat. Vendi i vetem ku shqiptaret ndihen te respektuar eshte Turqia por cuditerisht , shume idioteve i ka mbetur sahati ne vitet 1400 e harrojne se bota ndryshon. Gjermania e Japonia bene krimet me te medha ne bote e sot nuk kane armiqesi me asnje shtet. Ecni perpara shqiptare , lerjani kohes historite e shekullit te 14-te.
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 08:35   #120
dallas
Carpe noctum
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: TEXAS
Posts: 336
Thanks: 53
Thanked 206 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
dallas ka njė atmosferė spektakolaredallas ka njė atmosferė spektakolare
Re: Pėrgjigje e: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Jam plotesisht dakord me qendrimin e Guraxit dhe te Lencit ne kete teme. Me duken dy me te emancipuarit dhe me te ekujlibruarit qe kan shprehur mendim ne kete debat. Sigurisht ka edhe miq te tjere, por qendrimi i tyre nuk eshte fort i qarte ne ate qe thone dhe ate qe kerkojne. Pastaj kemi dhe kete akstremistet e njerit krah, apo tjetrit. Pra ata qe e kane idhull Turqin dhe ata qe e urrejne.
Une sic e permenda dhe me lart jame me qendrimin e moderuar pro mardhenieve strategjike me Turqin. Armiku i sotem i Shqiperis nuk eshte Turqia, bile duke pare harten politike rajonale eshte nje nga aleatet me te besueshem qe mund te zgjedhim.

Ketu u permend qe Turqia na ka vrare e na ka prere. Na ka pushtuar e na ka vjedhur. Jam dakord qe Turqia mund te jete fajtorja e njemije e nje te zezave, mirpo fakti eshte qe Turqia sot ka influenc pozitive mbi interesat e kombit tone. Dhe duhet permendur qe nuk ka nen zotrimin e saj asnje pellembe toke shqiptare. Jane Greket ata qe se bashku me Serbet mbajne peng me shume se gjysmen e Shqiperise. Dhe nuk jan ngopur akoma greket. Me keta te fundit nuk mund te kete fqinjesi te mire. Greket kerkojne qiqra ne hell. Me keta duhen lare nje here e mire hesapet. Na jane bere penges neper kembe. Dhe nje aleanc strategjike me Turqin eshte nje levizje e domosdoshme per interesat kombetar.
The biggest bullshit you ever told. Turqia me gjith erdogan esht shkerdhat, investon miliarda ne serbi, kurse ne shqiperi nderton xhami dhe memoriale turqish qe s'kan asnje lidhje me shqiperine.

Fuck turkey

Fuck erdoganmut
dallas ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur