Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-11-2019, 12:12   #981
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,105
Thanks: 0
Thanked 1,742 Times in 1,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Po e perkthej artikullin e marre ne kete portal se eshte interesant

Kodi:
https://bigpicture.ru/?p=993059
Romeo dhe Zhuljeta sovjetike dhe historia e filmit : ''Ju kurre nuk keni enderruar''

Filmi ''Ju kurre nuk keni enderruar'' eshte bazuar mbi tregimin e Galina Sherbakoves ''Roman dhe Julja''. Sherbakova eshte frymezuar prej historise se djalit te saj, i cili ne klase te 10, duke u kapur pas tubit te ujit,hipen deri ne katin e gjashte te nderteses se te dashures se tij,per t'i lene asaj nje pusulle dashurie.Mbasi e kreu kete ai filloi te zbrese por ne mes te zbritjes tubi shkeputet dhe djali bije. Per fat te mire nuk ndodhi asgje, por kjo histori u mbajt mend nga te gjithe.

Ajo e shkroi kete tregim dhe j'a dergoi redaksise se revistes ''Rinia''.Pasi ajo nuk morri pergjigje nga redaksia ajo e dėrgoi tekstin nė studion e filmit Gorky. Disa dite me vone, shkrimtarja(Sherbakova), po diskutonte pėr filmin e ardhshėm me regjisorin Ilya Fraz. E vertete, n'a u desh desh te ndryshonim emrat e personazheve, Drejtoresha Goskino ishte zemeruar: "A duhet qe te dashuruarit te quhen Roman dhe Julia? kesaj Shcherbakoves mos i duket vetja se eshte Shekspiri?! Dhe keshtu Julia u be Katja.
Kishte shumė polemika rreth finales sė tregimit. Para fillimit tė xhirimeve, Galina Shcherbakova zbuloi se historia e saj nuk ishte pelqyer nga redaksia e revistes pikėrisht per shkak tė vdekjes sė personazhit kryesor nė fund tė tregimit. Ajo u paraqit ne redaksi dhe e ripunoi dorėshkrimin duke shtuar vetem disa fjali ne fund te tij, per t'i dhene lexuesve mundėsinė qė tė ata te gjykonin vete per fundin e tregimit.Historia e redaktuar u botua shpejt.Vajza e shkrimtares vite me vone do te botonte vazhdimin e "Ju kurrė nuk keni ėndėrruar ...pesembedhjete vjet me vone ". Ne film, perfundimi rivendoset ne menyren e vet, ne ate menyre qe filmi per dashurine e pare,te mos kishte te njejten fund-drame shekspiriane, keshtu qe te gjithe mbijetuan.Pėr rolin e Romkes, regjisori shikoi qindra tė rinj, derisa u kėshillua tė ftojė gjashtėmbėdhjetė vjeēarin Nikita Mikhailovsky nga Leningrad. Njerka e tij kish punuar nė Lenfilm, dhe djali kishte marre pjese nė episode filmash qe nga mosha gjashtė vjeē dhe e njihte mirė profesionin e njė aktori. Nė prova, ai thjesht i tronditi tė gjithė me sinqeritetin dhe talentin e tij. Ishte e pamundur tė imagjinohet njė Romka mė i mirė se ai , dhe pas xhirimit, Galina Shcherbakova tha, se tė gjithė trupa e aktoreve te filmit qe vune ne jete shfaqen u shprehen: ai luajti me pasion te dashuruarin adoleshent.

Aktorit iu premtua njė e ardhme e shkėlqyeshme, por ai luajti pak role, dhe pasi u diplomua nė Institutin e Arteve Performuese, ai shkoi nė undergroundin e Leningradit. Ai themeloi njė studio informale dhe u angazhua nė artin eksperimental. Nė moshėn 27 vjeē, Nikita Mikhailovsky vdiq nga leuēemia, duke lėnė pas djalin dhe vajzėn e tij.Pėr rolin e nėnės sė Katjas, regjisori aprovoi paraprakisht Irina Miroshnichenko dhe i bėri testet vetėm me urdhėr tė Goskinos, nė fakt, ai po priste qė aktorja tė rikuperohej pas nje aksidenti qe kishte pasur me pare. Aktorja Tatyana Aksyuta u aprovua pėr rolin e vetė Katjas, megjithėse ajo ne momentin e filmit ishte 23 vjeē, dhe duhej tė luante njė nxėnėse shkolle(gjimnaziste). Aktorja kishte njė paraqitje kaq tė re dhe prekėse saqė askush nuk dyshonte se ishte shtatė vjet mė e madhe se i dashuri i saj nė ekran. Pas publikimit tė filmit, Tatyana Aksyuta pati turma te medha tė adhuruesve tė moshės sė shkollės sė mesme. Ishte njė tronditje pėr t'a kur mesuan se vajza kishte mbaruar shkollen e larte bile dhe ishte e martuar.Kėnga "Poema e fundit" eshte bazuar vargjet e shkrimtarit indian Rabindranath Tagore dhe ishte kompozuar qe ne 1970 nga Alexei Rybnikov . Fillimisht kenga u shkrua pėr filmin "ishulli i thesarit", por kėnga nuk u pėrfshi nė kete histori aventureske. Dhjetė vjet mė vonė, kompozitori shkroi muzikėn pėr filmin "Ju nuk keni enderruar kurre" dhe kuptoi se kjo kėngė shkonte fare mire me prmbajtjen e filmit. Ne filmin "Poema e fundit", kenga interpretohet nga Irina Otieva dhe Vera Sokolova.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 04-11-2019 nė 12:16
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 20:14   #982
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,461
Thanks: 708
Thanked 851 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Them se ky duhet t'ja vleje. Po lexoja ne kete portal
Kodi:
https://bigpicture.ru/?p=993059
i cilesuar si Romeo dhe Juliet i Rusise, mbeshtetur ne nje histori te vertete.

Kodi:
https://ru.wikipedia.org/wiki/Вам_и_не_снилось…


Filmi ''Ju nuk keni enderruar'' eshte bazuar mbi tregimin e Galin Sherbakovit ''Roman dhe Julja''. Sherbakovi eshte frymezuar prej historise se nje djali i klases se 10,qe duke u kapur pas tubit te ujit,hipen deri ne katin e gjashte te nderteses se te dashures se tij,per t'i lene asaj nje pusulle dashurie.Mbasi e kreu kete ai filloi te zbrese por ne mes te zbritjes tubi shkeputet dhe djali bije. Per fat te mire nuk ndodhi asgje, por kjo histori u mbajt mend nga te gjithe.

Ja dhe filmi.

https://www.youtube.com/watch?v=wNkz8sol_8s

Kenga e filmit:

Песня «Последняя поэма» на стихи индийского писателя Рабиндраната Тагора была создана Алексеем Рыбниковым еще в 1970 году.

Kenga ''Poema e fundit'' ka per tekst fjalet e nje vjershe te shkrimtarit Rabindranath Tagore dhe eshte kompozuar prej Aleksei Ribnikovit ne vitin 1970.

https://www.youtube.com/watch?v=W_tZNxyGAwI


Me beri pershtypje ciltersia feminore ne menyren se si e shikonin njeri-tjetrin.
Me ngacmoi " ju nuk keni enderruar ". Kam 2 histori tubash , nje ne ngjitje tjetra ne zbritje . ...me patjeter film i bukur.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 09:05   #983
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,105
Thanks: 0
Thanked 1,742 Times in 1,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
Me ngacmoi " ju nuk keni enderruar ". Kam 2 histori tubash , nje ne ngjitje tjetra ne zbritje . ...me patjeter film i bukur.
E pashe dje. Nuk ishte ndonjefare filmi, bile mund medioker.Te them ndryshe ,prototip i atyre qe kemi pare ne Shqiperi ne vitet 80-90. Por njeriu meson nga filmat e keqinj se si te vleresoje ate qe eshte me i mire se ata. Fundja me sherben te prefeksionoj gjuhen e folur ruse.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 19:34   #984
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,639
Thanks: 1,837
Thanked 2,475 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

‘Internimi’, filmi shqiptar qė mori ēmim nė Arizona (FOTO)Filmi “Internimi” i regjisorit Kast Hasa u shpall filmi mė i mirė i huaj nė “Arizona International Film Festival”.

Nė kėtė film luajnė aktorėt Klodian Hoxha, Enxhi Cuku, Kristi Baēi, Kristaq Pilo, Jorida Meta, Gramoz Gashi, Arjeton Osmani, Ioana Sinani, etj. Nė “Arizona International Film Festival” filmi shqiptar shėnoi dhe premierėn botėrore. Filmi trajton njė histori dashurie nė vitet 80 gjatė kohės sė komunizmit nė Shqipėri. Frida Dushka qė luhet nga Enxhi Cuku, dashurohet me Arturin, njė djalė tė internuar qė interpretohet nga njė aktori Krist Baci. Gjėrat komplikohen kur familja vendos ta martoje Fridėn me operativin e fshatit Tomorrin, qė luhet nga Klodian Hoxha. Filmi ėshtė i zhanrit romancė dhe dramė, e pritet tė vijė dhe nė njė premierė pėr publikun shqiptar."


Shqiptaret as qe kan degjuar per kete film qe fiton cmim ne Arizona!

Ja ku eshte filmi ne faqen zyrtare te 'Festivali i filmit Internacional te Arizones'

http://filmfestivalarizona.com/index.php?pg=43
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg A066_C018_0619EW.0001006-X2-1024x432.jpg (10.3 KiloByte, 74 shikimet)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 00:46   #985
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,235
Thanks: 0
Thanked 736 Times in 605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?


Duke e oare te i bellisimi di rete4
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:08   #986
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,881
Thanks: 4,470
Thanked 7,265 Times in 2,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

doctor sleep. sot ne sinema.

cbera thuaj. doja te shihja familjen adams, do isha knaq, vajta mora mendjen e cilimiqve.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 21:44   #987
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,235
Thanks: 0
Thanked 736 Times in 605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?


Questione di karma
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 22:54   #988
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,667
Thanks: 8,789
Thanked 6,775 Times in 2,846 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Scanderbeg- Deutsche Version!

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 16:26   #989
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,810
Thanks: 16,285
Thanked 10,058 Times in 5,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

season 2 jam akoma … kto jan filma te vjeter po qind her me te bukur se kto te sotshmit

Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 19:26   #990
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,639
Thanks: 1,837
Thanked 2,475 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
season 2 jam akoma … kto jan filma te vjeter po qind her me te bukur se kto te sotshmit

https://www.youtube.com/watch?v=t-xRRKLRhDw
Nese te pelqen ky atehere shiko 'Sliders'. Nje nga serialet me te bukura te viteve 90. Une e kam pare atehere dhe prap e shikoj edhe sot.

Ke nja 5 seasons be mos gaboj.

Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 20:03   #991
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,810
Thanks: 16,285
Thanked 10,058 Times in 5,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Thnx mano do ta shoh se me terheqin shume . Kte quantum leap e ka pas dhene raiuno me duket e kam pas pare italisht lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 22:58   #992
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,639
Thanks: 1,837
Thanked 2,475 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Thnx mano do ta shoh se me terheqin shume . Kte quantum leap e ka pas dhene raiuno me duket e kam pas pare italisht lol
Une e kam per ketu. Me pelqen shum edhe si ide. Imagjinate e shfrenuar. Me do cdo slide nje bot ndryshe e vecant. Mua me pelqen shum.

E gezofsh, lum si to qe do ta shikosh per her te par
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2019, 03:42   #993
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,810
Thanks: 16,285
Thanked 10,058 Times in 5,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

ne fakt me duket si i pare ai film por se kam ndjekur thjesht here and there mund ta kem pare ne tv ato vite ….


sot pashe eisodin e fundit te season 2 te quantum leap , e ky ishte mbarimi …


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 13-11-2019 nė 03:53
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2019, 09:21   #994
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,105
Thanks: 0
Thanked 1,742 Times in 1,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Kam pare disa filma :

Por qe ja vlejne :

I bukur dhe prekes (nderkohe dhe mesoni)Me titra shqip me poshte:Nderkohe per gjithe forumsat (shikoni filmin e meposhtem dhe mesoni si fabrikohet nje lufte - Kur armiku nuk egziston ai gjendet . Pak rendesi ka si dhe qysh dhe tek)


Qe eshte ne te njeten linje me :Dhe nje film qe trajton nje teme te larget (thjesht mesoni dicka per 1937 )

Kodi:
https://www.filma24.cc/air-strike-2018/


Dhe ky me poshte ka dicka per te mesuar :

Mosul
Kodi:
https://www.filma24.cc/mosul-2019/


E kam sjelle dhe nje here tjeter kete me poshte. Ja vlen te shihet :

Kodi:
https://www.filma24.cc/tutto-quello-che-vuoi-2017/
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 16-11-2019 nė 09:24
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2019, 21:06   #995
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,200
Thanks: 4,054
Thanked 1,500 Times in 875 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Sot ne dreke, thash po e rishikoj dhe njihere,kisha ca kohe qe nuk e kisha pare

__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2019, 21:52   #996
[email protected]
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,519
Thanks: 5,180
Thanked 5,116 Times in 1,560 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2019, 23:27   #997
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,245
Thanks: 1,423
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Ishtete film i bukur ....


edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2019, 04:44   #998
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,197
Thanks: 157
Thanked 983 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Historia e Feniksit dhe e Dionisit, nenen e te cilit [Semelen] Zeusi e beri shkrumb pasi i shkoi me tere armaturen fluturuse sipas kerkeses se saj. A ishin Drakonet Makinat Fluturuese te cilat i dhane emrin [Machina_din] dmth Maqedonise?

Nuk kam pare ndonjehere me pare mitet 'greke' ne filma te Rusise.


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 17-11-2019 nė 04:51
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur