Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-10-2012, 12:50   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,341
Thanks: 7,461
Thanked 3,405 Times in 1,391 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Greva e urise e te perndjekurve politike

Gjergj Ndreca lyhet me benzinė, policia: Shoku i vuri flakėnTIRANĖ - Ish i burgosuri politik Gjergj Ndreca tenton tė digjet me benzinė, nė pėrpjekje pėr t'u vetėflijuar si shenjė proteste ndaj Qeverisė.

Teksa sot mbushen 17 ditė nga greva e urisė e ish-tė pėrndjekurve politikė, Ndreca ka vendosur tė ndėrmarrė aktin ekstrem nė gjendje tė dėshpėruar. Mėsohet se Ndreca ėshtė lyer me benzinė, ndėrkohė qė grevistėt e tjerė kanė ndėrhyrė pėr tė shuar flakėt.

Nė tentativė pėr tė shuar flakėt, grevistit Llazi Koēi, i ka rėnė tė fikėt. Dy ish-tė burgosurit politikė janė dėrguar menjėherė nė repartin e djegieve nė QSUT, me makina tė rastit. Grevisti Koēi, pas mjekimeve i ėshtė rikthyer grevės, ndėrsa bluzat e bardha njoftuan se Ndreca ka marrė djegie tė gradės sė dytė dhe ndodhet nė reanimacion.

Ndėrkohė, policia menjėherė pas aktit ekstrem ka dhėnė njė tjetėr version nė lidhje me ngjarjen e rėndė. Sipas policisė, Gjergj Ndreca u lye me benzinė, ndėrsa grevisti Pal Shqefni dyshohet se i vuri flakėn. Blutė kanė arrestuar Shqefnin, ndėrkohė qė hetimet vijojnė.

Pėrfaqėsues tė opozitės nė Komisionin e Ligjeve kanė kėrkuar seancė dėgjimore nė Kuvendin e Shqipėrisė pėr grevėn e ish-tė burgosurve. Ndėrkohė, deputetė socialistė bėjnė me dije se pas aktit ekstrem tė Ndrecės, vihet re njė shtim i forcave policore pranė Parlamentit dhe Kryeministrisė.

Ish i pėrndjekuri Skėnder Tufa ( pak para nisjes sė tubimit), nė njė pronocim pėr 'NEWS 24' kėrkoi sensibilizimin e tė gjithėve, pasi sipas tij kėrkesat e tyre janė tė njėjta me ato qytetare, ndėrkohė i bėri thirrje policisė tė qėndrojė larg tubimit.

Njė ditė mė parė, ish-tė burgosurit politikė paralajmėruan mbajtjen e njė proteste para Parlamentit, 18 grevistėt u shprehėn dje se “nuk lėkunden nga kėrkesat e tyre ekonomike dhe politike” deri nė vetėflijim. Ish tė pėrndjekurit politikė nisėn mbrėmjen e 22 shtatorit nė dy ēadra pranė zonės "Komuna e Parisit" njė grevė urie, e cila pritet tė zgjasė, pėr shkak se Qeveria nuk mbajti premtimet pėr dėmshpėrblimin e viteve tė tyre tė burgut. Sipas ish tė pėrndjekurve politikė, gjendja aktuale e tyre ėshtė tepėr e rėndė, ndėrsa dėmshpėrblimi u shty pėr njė afat tė pacaktuar. Ata theksojnė se gjithēka ndodhi pėr shkak tė tjetėrsimit tė ligjeve qė Qeveria bėri nė kundėrshtim me Kushtetutėn.

MJEKU: GJERGJ NDRECA KA DJEGIE TĖ GRADĖS SĖ DYTĖ
Ora 12:30 Mjeku Ilir Nezha, i cili djeg hap pas hapi gjendjen e Gjergj Ndrecės, bėri me dije se ish i pėrndjekurit ka plagė nė 40% tė sipėrfaqes trupore, ndėrkohė qė ende nuk mund tė flitet pėr rrezikun qė mund ti kanoset jetės, pasi mė parė duhet tė kalojnė 72 orė.

“Grada e dytė merr 40 % tė sipėrfaqėės trupore. Po vijon terapinė intensive. Tani nuk flasim dot pėr jetėn tė kalojmė rrezikun, plagėt me tė mėdha paraqiten ato nga rruga respiratore, do kalojė tė paktėn 72 orė”, tha mjeku Nezha.

POLICIA ARESTON GREVISTIN PAL SHQEFNI: I VURI FLAKĖN NDRECĖS
11:36 Policia ka shoqėruar grevistin Pal Shqefni pėr zjarrvėnie tė qėllimshme. Burime nga policia bėjnė me dije se Gjergj Ndreca u lye me benzinė, ndėrsa Shqefni dyshohet se i vuri flakėn.

Burime nga spitali bėjnė me dije se ish i pėrndjekuri Llazi Koēi ėshtė rikthyer grevės, pasi ka marrė mjekimet e nevojshme nė spital.

GRUAJA E NDRECĖS: BERISHA NA BRAKTISI, NUK IA FAL
Ora 11:00 Bashkėshortja e ish-tė pėrndjekurit politik, Gjergj Ndreca, i cili sot ndėrmorri aktin ekstrem tė vetėflijimit, hodhi poshtė sulmet qė media tė caktuara po pėrpiqen ti bėjnė bashkėshortit tė tij, ndėrkohė tha se gjendja e Ndrecės nuk ka qėnė e mirė ditėt e fundit.

“Mjekėt thonė se ėshtė jashtė rrezikut pėr jetėn, por nuk i dihet, e di Zoti. Ka marrė djegie nė trup, nė fytyrė. Nuk ma ha mendja tė jetė kjo gjė, kam 21 vjet martuar dhe e di ēka bėrė Gjergj Ndreca pėr demokraci dhe unė kam qėnė studente e ‘92, Gjergji ka dėgjuar akuzat e Kryeministrit dhe ėshtė revoltuar. Ėshtė normale pasi Gjergji ka 3-4 muaj qė nuk ėshtė nė gjendje tė mirė. Ka ankthe”,- deklaroi Ina Ndreca, bashkėshrotja e Gjergj Ndrecės, nė njė prononcim pėr 'NEWS 24'.

Gruaja nėnvizon se bashkėshorti i saj qė nė vitet “90 lufton pėr demokracinė, ndėrkohė i bėri thirrje Qeverisė qė tė verė dorėn nė zemėr pėr kėtė shtresė tė shoqėrisė.
“Burri im qė nė ‘93 ka hyrė nė grevė urie nė kohėn kur Berisha i nxorri me dhunė. Nė ‘98 ka hyrė nė grevė nė Laē pėr Sali Berishėn pėr tė rrėzuar Fatos Nanon. Kjo grevė nuk ėshtė politike. Ai ėshtė demokrat dhe nuk do kthehet socialist. Unė jam nėnė me 4 fėmijė pa shtėpi pa punė, por kjo nuk ishte zgjidhja e duhur, kėtė nuk ja fal.Qeveria shqiptare tė vėrė dorė pėr kėta njerėz, se janė pa bukė, dhe nuk kanė mundėsi tė shkollohen”, deklaroi e pėrlotur bashkėshortja e Gjergj Ndrecės.

PROTESTA E ISH- TĖ PĖRNDJEKURVE: FLAKĖN NA E VURI BERISHA
Ora 10: 37 Tubimi i sh-tė pėrndjekurve ka nisur pak minuta mė vonė pas aktit ekstrem tė Gjergj Ndrecės, i cil ka tentuar tė vetėflijohet me benzinė. Nė fjalėn e tyre ish-tė pėrndjekurit kanė fajėsuar Qeverinė pėr heshtje, ndėrkohė kanė fajėsuar edhe mungesėn dhe sensibilizimin.

“Flakėn Gjergj Ndrecės ja vuri Sali Berisha se ishte flakė e paralajmėsuar dhe Qeveria tha se kanė hyre vetė. Por, ēfarė kėrkonte ky Kryeministėr kriminel. Gjergj Ndrecėn e dogji edhe indiferenca jonė. Nėse nė kėto 22 vjet do ishim nė kėmbė nuk do ishim kėtu”.

Ish-tė pėrndjekurit shprehen se do qėndrojnė derisa kėrkesat e tyre pėr kthimin e dėmshpėrblimit pėr vitet e burgut, repsketi i figurės sė tyre dhe kėrkesa pėr hapjen e dosjeve tė marrin zgjidhje.

“Saliu kriminel, Ndreca hero, Gjergj Ndrecėn e dogji Saliu”, ishin disa nga parullat qė u hodhėn gjatė tubimit qė ish-tė pėrndjekurit mbajtėn para selisė sė kryesisė sė Kuvendit tė Shqipėrisė.

“U bėjmė apel qytetarėve ēdo tė hėnė tė bashkohen me ne tek kryesia dhe ēdo tė enjte tė jemi bashkė tek Parlamenti. Grevėn mos tė bėjė gabim ta prekė njeri me dorė se kėtu ėshtė demokracia”, bėri thirrje ish i pėrndjekuri Skėnder Tufa.

MIQTĖ E NDRECĖS: NA LA AMANET FĖMIJĖT
Ora 10:15 “Sipas doktorėve, Ndreca ėshtė dicka mė mirė, djegiet i ka marrė nė fytyrė dhe gjoks. Flakėn ia vuri vetes, mori ēakmakun nga xhepi, pastaj erdhėn dhe shokėt me batanije, por po tė pėrpijnė flakėt as zjarfikėsit nuk tė bėjnė derman. Amanet kalamajtė, me lini tė vdes rehat”,- deklaroi Ylli Gjonca per 'NEWS 24'.

“Akti tepėr burrėror, pasi edhe nė ditėt mė tė vėshtira e ka treguar. Gjergji nuk e kishte paralajmėruar kėtė veprim”, tha Lirak Bejko shoku i ngushtė, nga QSUT.

KONFEDERATA E SINDIKATAVE SOLIDARIZOHET ME ISH-TĖ PĖRNDJEKURIT
ORA 10:00 Ashtu siē ishte paralajmėruar njė ditė mė parė, ish-tė pėrndjekurit politikė pritet tė nisin protestėn e tyre para ambienteve tė Parlamentit. Protestės sė ish-tė pėrndjekurve u ėshtė bashkuar edhe Konfederata e Sindikatave.

Ish i pėrndjekuri Skėnder Tufa, kėrkoi sensibilizimin e tė gjithėve, pasi sipas tij kėrkesat e tyre janė tė njėjta me ato qytetare.

"Sot kemi aktin sublim tė Gjergj Ndrecės. Ndreca iu pėrgjigj heshtjes sė Qeverisė me vetėmohim. Sot ėshtė cėnuar demokracia. Kjo ėshtė gjendja e demokracisė reale. Ne tė burgosurit politikė po ju japin shembullin se kjo ėshtė dhunė. Njė pensionist qė nuk pi kafe, i papunė, minator, rinia aktive tė gjtihė tė bėhemi bashkė dhe ti japin njė apel opinionit kombėtar dhe ndėrkombėtar. Kush e ndjen shtypjen ēdo ditė tė ngrihet", tha pėr 'NEWS 24', ish i pėrndjekuri Tufa.

TENTATIVA PĖR VETĖFLIJIM NGA NGA KALI I SKĖNDĖRBEUT
Mbrėmjen e 9 korrikut 2012, ish i pėrndjekuri politik Gjergj Ndreca kėrcėnoi pėr mė shumė se 2 orė se do tė vetėvritej. E gjithė skena u zhvillua qė prej orės 20:10 minuta nė qendėr tė Tiranės, ku Ndreca hipi nė monumentin e heroit kombetar “Skėnderbeu”, nga ku kėrcėnoi se do tė hidhej. Forca tė shumta policie shkuan nė vendngjarje dhe nisėn negociatat me Ndrecėn, qė ai tė mos e ndėrmarrte njė veprim tė tillė. Ndreca theksoi se ai proteston kundėr padrejtėsisė qė po i bėhet me gjyqin pėr goditjen e deputetit demokrat, Ilir Rusmaili dhe pėr kushtet e ish-tė pėrndjekurve.

INCIDENTET E NDRECĖS ME POLITIKANĖ
Mė 17 shkurt Gjergj Ndreca u ndalua nga Policia e Tiranės pėr goditje dhe fyerje ndaj personave tė njohur politik dhe jo vetėm. Ndreca sė bashku me Lirak Bejkon, mė datė 16 shkurt goditėn me grusht deputetin Ilir Rusmajli gjatė kohės qė ky po dilte nga ambientet e Parlamentit. Vetėm 6 ditė mė pas, Gjergj Ndreca raportohet tė ketė goditur avokatin Agim Tirana, po nė afėrsi tė Parlamentit tė Shqipėrisė.

Ndėrkohė mė 1 mars Ministri i Financave Ridvan Bode ėshtė fyer teksa po kalonte para Institutit tė ish tė pėrndjekurve politik pėr shkak se ata nuk kishin mundur tė marrin asnjė qindarkė nga dėmshpėrblimi i viteve tė burgut nė kohėn e diktaturės.
(e.m/BalkanWeb)

http://www.youtube.com/watch?v=OUbPdHmYF2c
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-10-2012, 12:57   #2
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,341
Thanks: 7,461
Thanked 3,405 Times in 1,391 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Tenton tė vetėflijohet njė tjetėr grevist urie, i cili prej 19 ditėsh ndodhej nė protestė duke kėrkuar nga Qeveria dėmshpėrblim pėr vitet e burgut nė kohėn e komunizmit.

Lirak Bejko i ka vėnė flakėn vetes pas mesditės sė tė mėrkurės, duke pėsuar plagė tė renda. Kanė qenė vetė grevistėt e tjerė qė kanė ndėrhyrė nė kohė duke shuar me batanije flaket nė trupin e Bejkos. Aktualisht ai ndodhet nė spital ku po merr ndihmėn e parė mjekėsore. Mjeket e QSUT-se thone se Bejko ka djegie te shkalles se trete dhe se 50 per qind e trupit te tij eshte e demtuar.

Ky ėshtė incidenti i dytė i rėndė brenda pak ditėsh me ish-tė pėrndjekurit. Tė hėnėn grevisti Gjergj Ndreca nė mėnyrė demonstrative mori veprimin ekstrem tė tentativės pėr vetėflijim nė shenjė proteste pėr mosreagim tė Qeverisė ndaj kėrkesave tė tyre.

Kreu i Shoqatės sė ish tė Dėnuarve Politikė Skėnder Tufa nė njė prononcim pėr Top News pas aktit tė rėndė deklaroi se tė gjithė grevistėt e urisė janė tė vendosur qė tė vetėflijohen dhe se ata kanė pėrgatitur njė listė ku kanė pėrcaktuar protestėn ekstreme tė radhės.

"Kėto janė akte shumė tė rėnda, por janė tė fundit qė mund tė bėjmė, sepse nuk kemi cfarė tė humbasim mė. Ish tė dėnuarit janė kufoma qė ecin nė rrugė pa dinjitet", thotė Tufa.


Grevistėt: Do tė vetėflijohemi tė gjithė

Tė duhen vetėm pak minuta brenda ēadrės sė grevės sė urisė sė ish tė pėrndjekurve politikė pėr tė kuptuar se ata njerėz nuk kanė tashmė asgjė pėr tė humbur.

E shkuara nė burgjet komuniste ka shėnjuar thellė jetėn e tyre, e tashmja ėshtė varfėria dhe e ardhmja premton skamje edhe pėr trashėgimtarėt. Aktivisti i njohur amerikan kundėr diskriminimit, Martin Luter King i Riu do tė paralajmėronte shoqėritė moderne se “nuk kishte asgjė mė tė rrezikshme sesa tė lejoje qė nė shoqėri tė formohej njė segment njerėzish, tė cilėt nuk ndienin se kishin aksione ne tė dhe pėr pasojė nuk kishin asnjė pėr tė humbur”.Ish tė pėrndjekurit kanė dalė nė konkluzion se vetėm rritja e masave ekstreme do tė mund ta bėjė kėtė grevė kuptimplotė.

Plani B vazhdon

Njė nga drejtuesit e grevės sė urisė, Skėnder Tufa, tregon pėr “Shqip” se izolimi i mėtejshėm dhe masat ekstreme do jenė dy elementet ku do tė bazohet greva e tyre nė ditėt nė vijim. “Energjitė po na shterin dhe durimi po na soset. Plani B, ose thėnė ndryshe masat ekstreme tani do tė jenė nė qendėr tė grevės tonė. Faza qė ēeli Gjergj Ndreca me aktin e tij pėr vetėflijim nuk mund tė zhbėhet, por do tė vazhdojė nga ne tė tjerėt”, bėn tė ditur Tufa. Por sipas tij, tė pėrndjekurit nuk do tė merrnin akte terroriste pėr shkak se kjo nuk ishte nė natyrėn e tyre, por do tė vepronin nė mėnyrė demokratike dhe do sakrifikoheshin deri nė fund pėr tė kėrkuar tė drejtėn e mohuar. Nė fakt, pasditen e djeshme grevistėt kishin nisur tė izolonin nė mėnyrė tė plotė tendėn e tyre, nisur nga qėndrimi se tashmė hyrjet-daljet e mbėshtetėsve nė ēadėr do tė ishin tė kontrolluara, kjo pėr shkak tė gjendjes sė rėnduar qė po kalon pjesa mė e madhe e grevistėve. Ai shpreh nė mėnyrė tė qartė zhgėnjimin ndaj qeverisė “Berisha” dhe faktit qė ende nuk ka njė pėrgjigje serioze pėr tė drejtat e tyre legjitime qė kėrkohen nė grevė. “Berisha nxori sot njė zėdhėnės pėr tė gėnjyer, sepse tė dhėnat qė ai paraqiti realisht nuk pėrputheshin me atė ēfarė ne kemi pėrfituar”, deklaroi Tufa. Sipas tij, tashmė tė pėrndjekurit duhet tė kishin marrė katėr kėste tė plota nga qeveria “Berisha” dhe tė kishin tė drejtėn e strehimit dhe punėsimit siē kanė pėrfituar dhe qytetarėt e tjerė shqiptarė. Sipas tij, qeveria tregoi dhe njėherė se nuk kishte ndėrmend tė negocionte me grevistėt dhe tashmė njeriu qė ju ngjallte mė tepėr besim nė kėtė vend, ishte ironikisht njė i huaj si ambasadori amerikan, Aleksandėr Arvizu.

Protesta

Grumbullimi i mbėshtetėsve pėrpara Kuvendit tė Shqipėrisė ėshtė njė tjetėr praktikė qė do tė pėrdoret me forcė nga tė pėrndjekurit politikė qė tashmė janė nė grevė urie. Nesėr pėrpara ambienteve tė Parlamentit, tė pėrndjekurit do tė kėrkojnė tė drejtat e tyre dhe nė kėtė kuadėr ftojnė tė gjithė qytetarėt ta mbėshtesin kėtė grevė. Nga ana tjetėr, Tufa thekson se thirrjet nuk do tė ndalojnė as pėr lirimin e Perikli Shtejfnit. “Perikliu ėshtė nė burg pėrsėri pėr arsye politike. Arrestimi i tij ėshtė i paligjshėm pėr shkak se ai kishte vendosur tė digjej sė bashku me Gjergj Ndrecėn, sipas njė premtimi qė i kishin bėrė njėri-tjetrit”, thekson Tufa, duke theksuar se ata tashmė nuk mund tė kthehen mė mbrapsht. /top-channel
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-10-2012, 20:07   #3
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Sado te drejte te ken keta njerze nuk duhet te perkrahen perderisa zgjedhin metoda Kamikaze per te zgjedhe problemet qe kan, Shqiperia sado mangesi qe te ket prape mbetet vende Demokratike e Ligjore,ku nuk ka vende e ase arsyetim per skema te tilla Kamikazesh,


Nje persone me Gjake te Pastert Ndere Morale e Karakter, nje akte te tille e ndermer vetem ne nje raste ather kur rrezikohet substanca e kombit dhe Familjes se tije,
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-10-2012, 20:40   #4
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
...

Nje persone me Gjake te Pastert Ndere Morale e Karakter, nje akte te tille e ndermer vetem ne nje raste ather kur rrezikohet substanca e kombit dhe Familjes se tije,
Mos i gjyko (edhe paragjyko) ata ... nuk e veme standartin as une, as edhe ti ...

Si duhet tjeter, sipas teje, te rezikohet me shume se sa kaq substanca e kombit dhe ajo e familjes?!?

Nuk arrin te shohesh e te kuptosh se po rezikohet ekzistenca e "substances" se kombit dhe e familjes Shqiptare???
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-10-2012, 20:48   #5
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,323 Times in 1,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Eh more Lirak !
Do ja vleje kjo ?!
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-10-2012, 09:33   #6
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,352
Thanks: 2,040
Thanked 2,286 Times in 972 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Sado te drejte te ken keta njerze nuk duhet te perkrahen perderisa zgjedhin metoda Kamikaze per te zgjedhe problemet qe kan, Shqiperia sado mangesi qe te ket prape mbetet vende Demokratike e Ligjore,ku nuk ka vende e ase arsyetim per skema te tilla Kamikazesh,

Nje persone me Gjake te Pastert Ndere Morale e Karakter, nje akte te tille e ndermer vetem ne nje raste ather kur rrezikohet substanca e kombit dhe Familjes se tije,
Eshte e lehte te besh pazarin e tjetrit. Dhimbja e tyre ju ka vajtur gjer ne palce. Cfare e quan ti te te vrasin dy vellezer femije, t'i mbysin per t'ju shitur organet. Cfare e quan ti te lidhesh nje 17-vjecar me tel hekuri e ta terheqesh zvarre nga Shkodra ne Tirane, me te jemen ne makine brenda? Cfare e quan ti te pushkatosh babain e 4 femijeve ne sy te familjes tij? E sa e sa raste te tjera.
Elushe nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-10-2012, 21:06   #7
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,235
Thanks: 16,501
Thanked 9,752 Times in 6,598 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Sado te drejte te ken keta njerze nuk duhet te perkrahen perderisa zgjedhin metoda Kamikaze per te zgjedhe problemet qe kan, Shqiperia sado mangesi qe te ket prape mbetet vende Demokratike e Ligjore,ku nuk ka vende e ase arsyetim per skema te tilla Kamikazesh,


Nje persone me Gjake te Pastert Ndere Morale e Karakter, nje akte te tille e ndermer vetem ne nje raste ather kur rrezikohet substanca e kombit dhe Familjes se tije,
Sa e thjeshte eshte gjuha shqipe!
Basis,basis man
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-10-2012, 21:27   #8
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

shefi i greves qenka pronar bordellosh po thon.
ku e ka gjetur shoku klos kte analfabet qe as te lexoj mesazhet qe ja sjell te gatshme selime rozja nuk di ti lexoj.
do i them shokut edvin se shoku klos ska ditur te zgjedh zagar me te afte. turp ti vij dhe shokut te besushem kurt kol qe nuk i propozoj partis nje qenbirqeni me te kenduar se kryetari i tufes se zagareve ne greve.. shoku shtuf tufa.
Brari nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-10-2012, 21:32   #9
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,235
Thanks: 16,501
Thanked 9,752 Times in 6,598 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
shefi i greves qenka pronar bordellosh po thon.
ku e ka gjetur shoku klos kte analfabet qe as te lexoj mesazhet qe ja sjell te gatshme selime rozja nuk di ti lexoj.
do i them shokut edvin se shoku klos ska ditur te zgjedh zagar me te afte. turp ti vij dhe shokut te besushem kurt kol qe nuk i propozoj partis nje qenbirqeni me te kenduar se kryetari i tufes se zagareve ne greve.. shoku shtuf tufa.
Fara jote eshte idiot burgaxhi.
Ca hane disa jane viktima.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-10-2012, 21:49   #10
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

(Duhet te mesosh te flasesh pa imagjinuar qe ti apo idhujt e tu politike kane cliruar Shqiperine)
Brari nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-10-2012, 21:57   #11
Agj3nTi
Anėtar i ri
 
Avatari i Agj3nTi
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Burrel
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Agj3nTi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Sado te drejte te ken keta njerze nuk duhet te perkrahen perderisa zgjedhin metoda Kamikaze per te zgjedhe problemet qe kan, Shqiperia sado mangesi qe te ket prape mbetet vende Demokratike e Ligjore,ku nuk ka vende e ase arsyetim per skema te tilla Kamikazesh,


Nje persone me Gjake te Pastert Ndere Morale e Karakter, nje akte te tille e ndermer vetem ne nje raste ather kur rrezikohet substanca e kombit dhe Familjes se tije,
Dardan.ks ato po bejne nje veprim te tille prej kamikazi sepse askush nuk po i hedh syte nga ata dhe per te terhequr vemendjen e qeveritareve tane nuk kishte menyre tjeter .....
Agj3nTi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-10-2012, 22:22   #12
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

agjent..

ai kamikazi..
ne fakt sqe kamikaz se nuku ja mbajti vėrra te vet digjet po..bėri sikur.. e nga qe beri e nga qe sja mbajti..ja futi fitilin shoku.. dhe dogji kamikazin..

e qe the ti..si agjent qe je lexo shtipin ..

aty thuhet se ki kamikazi kish marre gjimato fambrika e stalla.. plus meleona leke.. na shteti..

shteti i berishes se.. ai tjatri i dha hu dru e vagona ti nxjerre na perposh tokes..

keshtu cuni..

nejse..bravo edvini.. di te operoj mire me katundar verior..
i vijn ata e i benen deshmor me shum zell..

si hekurani si leksi etj..

po me ziverin cpaten.. e keshen kulish besnik..
.

nashti seli rozi pret sa te ngordh ndonje nga tufa e shokut tufa.. e pastaj do sjellin na vlora e kopliku batalionet e ndjekjes qe i kan bere gati.. dhe yxhym.. flak e tym..
tiranen ta bejne.. siri e libi..

..
Brari nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-10-2012, 22:27   #13
Agj3nTi
Anėtar i ri
 
Avatari i Agj3nTi
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Burrel
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Agj3nTi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

ok shteti i Saliut ja dha te gjitha po pse nuk pranon te ulet dhe te negocioje me grevistet atehere kur i paska dhene gjithe ato gjera dhe sa per flaken fitil ja vuri shoku sepse ate e kishin mbajtur policet .... do ishte mee drejte qe te ulej ne negociata kryeministri dhe te gjenin nje zgjidhje jo te beje batuta ne parlament duke u thene deputeteve te partise socialiste tregohuni pak humanitare jepuni gjysmen e rrogave tuaja .... nuk duhet ta harroje kryeministri i vendit tone se ishin keto te perndjekur politike qe e rrezuan sistemin komunist bashke me levizjen studentore .....
Agj3nTi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-10-2012, 14:12   #14
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Agj3nTi Shiko postimin
ok shteti i Saliut ja dha te gjitha po pse nuk pranon te ulet dhe te negocioje me grevistet atehere kur i paska dhene gjithe ato gjera dhe sa per flaken fitil ja vuri shoku sepse ate e kishin mbajtur policet .... do ishte mee drejte qe te ulej ne negociata kryeministri dhe te gjenin nje zgjidhje jo te beje batuta ne parlament duke u thene deputeteve te partise socialiste tregohuni pak humanitare jepuni gjysmen e rrogave tuaja .... nuk duhet ta harroje kryeministri i vendit tone se ishin keto te perndjekur politike qe e rrezuan sistemin komunist bashke me levizjen studentore .....
nuk eshte prabllemi aty ... prabllemi eshte qe te bejme show publike, perfshi edhe sharje e ofendime (per te edukuar brezin e ri) ne menyre qe te "tremben" e te "tromaksen" bota me "ngordhjet" qe presin zombite salikanake, me kadavra, stilolapsa e ēakmaka, me battalionat e ndjekjes, me tym e flake, edhe me ngjasimet me lindjen e mesme aktualisht ... po te jete e nevojshme, nuk perjashtohen ngjasimet me afriken e jugut, ameriken latine, pacifikun, etj ...

autorin e '97 e ndjellin gjithmone keto skenara ... krimineli e ka per "ves" kthimin, viziten per ne skenen e krimit ... sidomost per nje recidivist si puna e salikanakut ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-10-2012, 15:14   #15
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,470
Thanks: 5,992
Thanked 12,391 Times in 4,326 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
nuk eshte prabllemi aty ... prabllemi eshte qe te bejme show publike, perfshi edhe sharje e ofendime (per te edukuar brezin e ri) ne menyre qe te "tremben" e te "tromaksen" bota me "ngordhjet" qe presin zombite salikanake, me kadavra, stilolapsa e ēakmaka, me battalionat e ndjekjes, me tym e flake, edhe me ngjasimet me lindjen e mesme aktualisht ... po te jete e nevojshme, nuk perjashtohen ngjasimet me afriken e jugut, ameriken latine, pacifikun, etj ...

autorin e '97 e ndjellin gjithmone keto skenara ... krimineli e ka per "ves" kthimin, viziten per ne skenen e krimit ... sidomost per nje recidivist si puna e salikanakut ...
Nese te gjithe jan ne te njejtin mendim me ju , nami u beft!
Ne radhe te pare sdini te shpreheni korrekt , e dyta ai kryeministri .. ishte po ai qe kryesoi e organizoi te rinjte qe thyen regjimin e ndyre komunist!! sot e shani, e lani e shpelani si tju doje e bardha zemer.
Ne jemi popull Mosmirenjohes ... e krimba qe verdallisen po e ndyjn akoma me shum mentalitetin ton ne sy te gjith botes. Si tha kush atij ti vinte flaken vetes! PER DEMET jane shperblyer por ata jan njerez te paguar , njerez deshtak , qe e len edhe ate shperblim neper kafene...duke fryre brinjet!
Kujto se sja kan pir lengun qeveria ktyre tipave????? tipa si ai gjen plot trotuareve. Epo le te vdesin , njerez mbeturina qe si hyjn ne pune askujt!! Madje as familjes se tyre .

S'kam meshire per tipa te tille degradimi i te cileve ka arritur kulmin!!!!
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-10-2012, 15:56   #16
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,323 Times in 1,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Nje persone me Gjake te Pastert Ndere Morale e Karakter, nje akte te tille e ndermer vetem ne nje raste ather kur rrezikohet substanca e kombit dhe Familjes se tije,
Si rralle here jam ok, me kete postues,,,(me kete mendim), por me nje dallim :


Nje person me Gjak te Pastert (nderi, morali dhe karakteri, nuk hyjne ketu) nje akt te tille e ndermerr vetem ne nje rast, atehere kur rrezikohet Familja* e tij. ( me nje ndryshim : jo t'i veje flaken vehtes, por hidhet ne zjarr*)

S'kam koment tjeter per temen.
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-10-2012, 16:11   #17
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,235
Thanks: 16,501
Thanked 9,752 Times in 6,598 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

I di njeri ne cfar kushtesh jetojne ata te persekutuarit?
Une jo per vete,pra nuk i llogjikoj dot!
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-10-2012, 17:00   #18
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Nese te gjithe jan ne te njejtin mendim me ju , nami u beft!
Ne radhe te pare sdini te shpreheni korrekt , e dyta ai kryeministri .. ishte po ai qe kryesoi e organizoi te rinjte qe thyen regjimin e ndyre komunist!! sot e shani, e lani e shpelani si tju doje e bardha zemer.
Ne jemi popull Mosmirenjohes ... e krimba qe verdallisen po e ndyjn akoma me shum mentalitetin ton ne sy te gjith botes. Si tha kush atij ti vinte flaken vetes! PER DEMET jane shperblyer por ata jan njerez te paguar , njerez deshtak , qe e len edhe ate shperblim neper kafene...duke fryre brinjet!
Kujto se sja kan pir lengun qeveria ktyre tipave????? tipa si ai gjen plot trotuareve. Epo le te vdesin , njerez mbeturina qe si hyjn ne pune askujt!! Madje as familjes se tyre .

S'kam meshire per tipa te tille degradimi i te cileve ka arritur kulmin!!!!
ne kohen qe organizohej greva e urise nga studentet Sali Berisha ishte ne Trieste te Italise

per te qene korrekt me historine,jo per gje tjeter
lenci nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-10-2012, 18:01   #19
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

qo greve nuku eshte greve te persekutuarish.. por aksion terrorist i planifikuar lart ne seli roz e cila ka perdorur per "greven" ca kulish te zgjebosur te rrahur dikur fshatce nga operativet.. e pastaj te thyer e vene ne sherbim te sigurimit.

psh njeri eshte hajdut e gango.. ki ndreco boksieri..
rrahu rusmajlin ne befasi me garancin se ina rama nuku e fut ne burg..dhe nuku e futi ne fakt..

tjatri eshte nje gorille qe ne burg drejtori burgit e vinte te rrihte te burgosur te tjere.. tjatri po dihet..shoku tufi.. spiun i vjeter i sigurimit dhe pronar bordelosh kodrave te liqenit..
qo palo greve u be pikerisht per te frenuar dhenjen e statusit..
mirpo eu-ja e dha.. ahere seli rozja u hodh ne planin b.. dmth te ngordhim ndonjerin ne greve e pastaj ta perdorim sic perdoren ziverot e myrtot pas 21 janarit..

keshtu eshte qo pune..

..

pikerisht se eshte keshtu.. gjithe kulisheria sigurimse nga zelanda ne kanad..nga kopliki ne sarand.. jan bere tifoze te greves e cdo dit presin frytet e saje.. qe jan.. gjetja e nje sebebi te madh per te nisur nje reprezalje gjakatare ndaj pd e qeveris e kuptonet vendosjen e nji junte polpotiste te bllokqenve ne prag te 100 vjetorit..

qy eshte qullimi..


-- ja njeri kush eshte psh..

--

POLITIKĖ


Ish-drejtuesi i policisė sė Sarandės, tani hiqet se s’ka pėrfituar asgjė nga shteti shqiptar
16-10-2012 / Gazeta 55

Grevisti Fatmir Lamaj privatizoi nė vitin 1996 postėn e kufirit tė Sarandės nė Manastir dhe e shiti...

Dosja e privatizimeve tė grevistėve tė ngujuar tė urisė, ka edhe njė emėr ish-tė pėrndjekuri qė ka pėrfituar njė goxha objekt, pavarėsisht se sot bėn sikur harron, qė ka qenė po vetė ai qė e shiti kėtė objekt.
Pikėrisht, ėshtė “ideologu” i kėsaj greve Fatmir Lamaj pėrfituesi dhe mė pas mos-menaxhuesi i mirė i pasurisė sė pėrfituar nėpėrmjet privatizimit.
Sipas dosjes sė privatizimeve tė grevistėve tė ngujuar tė urisė, mėsohet se grevisti Fatmir Lamaj privatizoi nė vitin 1996 postėn e kufirit tė Sarandės nė Manastir dhe e shiti... Ishte koha kur ai sėrish kishte pėrfituar nga ky “regjim”, kundėr tė cilit sot ėshtė ngujuar pėr kėstin e dytė, edhe njė post drejtuesi nė policinė e Sarandės.
Tani hiqet se s’ka pėrfituar asgjė nga shteti shqiptar, pa llogaritur kėtu edhe 563.800 lekė (tė reja) qė ka pėrfituar si dėmshpėrblim dhe 3.946.960 lekė tė tjera (tė reja), qė pritet tė marrė, pavarėsisht padurimit tė demonstruar dhe tė nxitur edhe prej kodoshit Skėnder Tufa.


.....
Brari nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-10-2012, 18:11   #20
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Greva e urise e te perndjekurve politike

mafia roz perpunoj kto dit shpifjen se tufa paska qen i ndershem por nga qe na paskish zbuluar se berisha qenkish sigurims ahere na qenka hakmarrur berisha.. mirpo ja e vurteta e tufes zagarit te kurtit e sherbetorit te rucit..

--

POLITIKĖ


Retrospektivė informacioni e 2004-s/Arrestimi pėr prostitucion i Skėnder Tufės, sukses i policisė socialiste
16-10-2012 / Gazeta 55

Nė qoftė se do njihnim njė sukses tė vetėm policisė nė kohėn e qeverisjes socialiste, ai padyshim do tė ishte “kombinacioni” dhe arrestimi i kodoshit Skėnder Tufa, i cili kodoshllėqet e veta tani i ushtron me vetė-emėrimin si drejtues (lexo: kryekodosh) i grevės sė urisė sė disa ish-tė pėrndjekurve politik.
Nė gjithė historinė e identifikimit dhe prangosjes sė Skėnder Tufės, janė dy data tė rėndėsishme qė e bėjnė tė pamohueshme suksesin e policisė nė kohėn e qeverisjes socialiste.
Data e parė, ėshtė ajo e 4 qershorit 2004, e cila njihet si data e prangosjes pėr prostitucion tė kodoshit Skėnder Tufa, pasi sipas edhe vendimit me nr. 715, datė 23. 06. 2005, i Gjykatės sė Shkallės sė Parė tė Tiranės, i lėnė nė fuqi me njė tjetėr vendim me nr. 40, datė 23. 01. 2006, kėtė herė i Gjykatės sė Apelit tė Tiranės, “i pandehuri Skėnder Tufa ka nė pronėsi njė lokal, i cili ndodhet nė Kodrat e Liqenit artificial tė qytetit tė Tiranės, nė afėrsi tė vendit tė quajtur ‘Lapidari’. Strukturat e Policisė sė Shtetit kishin informacion tė grumbulluar nė rrugė operative se nė kėtė lokal ushtrohej prostitucion”.
Kushdo qė ka interes, apo dyshime pėr aktivitetin e kodoshit Skėnder Tufa, mund ti citojmė, pjesė tė tė njėjtit vendim tė mėsipėrm, sipas tė cilit “gjatė kėqyrjes sė vendit tė ngjarjes, veē tė tjerave, brenda tunelit janė gjetur dhe sekuestruar me cilėsinė e provės materiale edhe tė brendshme femrash dhe prezervativė tė pėrdorur dhe tė papėrdorur”.
Kaq pėr datėn e parė tė suksesit tė policisė sė qeverisjes socialiste.
Ndėrsa data e dytė e tė njėjtit sukses, ėshtė ajo e 23 qershorit tė vitit 2005, datė nė tė cilėn, falė provave, midis tė cilave edhe brekėt dhe prezervativėt e gjetur nė inventarin e “lapidarit tė prostitucionit” tė kodoshit Skėnder Tufa, Gjykata e Shkallės sė Parė tė Tiranės, me vendimin e saj me nr. 715, i lėnė nė fuqi me njė tjetėr vendim me nr. 40, datė 23. 01. 2006, kėtė herė i Gjykatės sė Apelit tė Tiranės, vendosi “deklarimin fajtor tė tė pandehurit Skėnder Tufa (i biri i Bedri dhe Sadete, i datėlindjes 1961) pėr kryerjen e veprės penale tė shfrytėzimit tė prostitucionit tė kryer nė bashkėpunim tė mbetur nė tentative dhe bazuar ne nenin 114/a paragrafi 6 dhe 23 tė Kodit Penal dėnimin, e tij me 7 (shtatė) vjet burgim. Vuajtja e dėnimit pėr tė pandehurin Skėnder Bedri Tufa fillon nga dita e ndalimit tė tij datė 04. 06. 2004”.
Ishin provat “e kopsitura” suksesshėm nga policia e qeverisjes socialiste, tė cilat bėnė qė falė edhe kėtij vendimi tė gjykatės kodoshi Skėnder Tufa ti bėjė “kokėrr mė kokėrr” tė gjitha ditėt e dėnimit...
... Pastaj se kush ka dėshirė tė besojė se kodoshi Skėnder Tufa “ėshtė arrestuar e dėnuar nga Sali Berisha”, tė lexojė mirė datat qė identifikojnė tė vetmin sukses tė policisė sė qeverisjes socialiste, data tė cilat pėrkojnė me qenien e Sali Berishės nė opozitė... Sa pėr merakun tjetėr tė kuptueshėm, sipas tė cilit, duke mos lejuar pėrgėtjen e imazhit tė kodoshit Skėnder Tufės pėr mosdemoralizim tė grevistėve tė urisė, sforcimi ėshtė i kotė, sepse duket se edhe grevistėt e kanė kuptuar se kodoshi Skėnder Tufa, “i tėrhoqi prej hundėsh”, ndaj edhe kanė zgjedhur, qė njė nga njė, e ditė pėr ditė, tė lėnė grevėn e urisė...
Brari nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur