Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-08-2018, 20:53   #321
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,800
Thanks: 3,780
Thanked 3,053 Times in 2,071 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Se nuk kam kohe te merrem e te lexoj gjithe postimet. Shqipe flasim dhe nuk merremi vesh.

Shprehja korrekte mendoj se eshte :

O sa mire te jesh Shqiptar.
Epo keta e duan me paskajore, prandaj kane 16 faqe qe vijne verdalle dhe se gjejne dot.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-08-2018, 17:55   #322
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Se nuk kam kohe te merrem e te lexoj gjithe postimet. Shqipe flasim dhe nuk merremi vesh.

Shprehja korrekte mendoj se eshte :

O sa mire te jesh Shqiptar.
Po mohon veten keshtu?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-08-2018, 21:01   #323
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,105
Thanks: 0
Thanked 1,742 Times in 1,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Po mohon veten keshtu?
Elian c'po thua ? Une shkrova formen korrekte.
Por ...E do troc? O sa turp te jesh shqiptar. Per Europen dhe boten mbare standarti i vleresimit nuk eshte sa fort ulurijme ...O sa mir te jesh , por nga veprat, puna , karakteri, patriotizmi,dinjiteti,korrupsioni dhe ajo qe cdo dite bejme per Atdheun.Dhe ne me vepra tregojme qe kemi zero respekt per veten dhe Atdheun.Sado ulurijme: O sa mire.... ne te vertete tregojme: O sa mire qe jemi derra.Ne si popull krenarine e nuk e kemi gje tjeter vecse mburavecllek.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 04-08-2018 nė 21:04
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-08-2018, 22:17   #324
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Elian c'po thua ? Une shkrova formen korrekte.
Por ...E do troc? O sa turp te jesh shqiptar. Per Europen dhe boten mbare standarti i vleresimit nuk eshte sa fort ulurijme ...O sa mir te jesh , por nga veprat, puna , karakteri, patriotizmi,dinjiteti,korrupsioni dhe ajo qe cdo dite bejme per Atdheun.Dhe ne me vepra tregojme qe kemi zero respekt per veten dhe Atdheun.Sado ulurijme: O sa mire.... ne te vertete tregojme: O sa mire qe jemi derra.Ne si popull krenarine e nuk e kemi gje tjeter vecse mburavecllek.
Nqs ndihesh i tille problemi yt.

Nuk pajtohem,sikurse nuk perfshihem ne ate rrethine perceptimi.

Kam degjuar te tilla ulerima nga disa individe(jo shqiptare) per atdheun e tyre te thonin.
Ne real ata ishin nje hic.
Dembel,demoralizues ,pa pike plani e vullneti.

Fati s'eshte me ata,e ata shpreheshin ashtu.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-08-2018, 22:21   #325
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,781
Thanks: 7,079
Thanked 8,323 Times in 5,339 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Elian c'po thua ? Une shkrova formen korrekte.
Por ...E do troc? O sa turp te jesh shqiptar. Per Europen dhe boten mbare standarti i vleresimit nuk eshte sa fort ulurijme ...O sa mir te jesh , por nga veprat, puna , karakteri, patriotizmi,dinjiteti,korrupsioni dhe ajo qe cdo dite bejme per Atdheun.Dhe ne me vepra tregojme qe kemi zero respekt per veten dhe Atdheun.Sado ulurijme: O sa mire.... ne te vertete tregojme: O sa mire qe jemi derra.Ne si popull krenarine e nuk e kemi gje tjeter vecse mburavecllek.
Reflekto shoku ropi. mos e ēo voten dėm
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2018, 05:43   #326
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Elian c'po thua ? Une shkrova formen korrekte.
Por ...E do troc? O sa turp te jesh shqiptar. Per Europen dhe boten mbare standarti i vleresimit nuk eshte sa fort ulurijme ...O sa mir te jesh , por nga veprat, puna , karakteri, patriotizmi,dinjiteti,korrupsioni dhe ajo qe cdo dite bejme per Atdheun.Dhe ne me vepra tregojme qe kemi zero respekt per veten dhe Atdheun.Sado ulurijme: O sa mire.... ne te vertete tregojme: O sa mire qe jemi derra.Ne si popull krenarine e nuk e kemi gje tjeter vecse mburavecllek.
Formen korrekte?!?!

Forma korrekte eshte:

O sa mire qe jam shqiptar!

p.s. pasi jam tani ne kohe te tashme...dhe jo je, isha, me qene, do te jem etj budallalleqe si keto. Forma jote korrekte eshte per nje person tjeter te jesh...ti dhe jo une, pra ti thua qe ti je shqiptar kurse veten tende nuk e perfshin ose e le me dyshime. Nese nuk pranon te jesh shqiptar mua s'me intereson fare se une vetem doja konfirmim ne je apo nuk je dhe jo psene.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elian70 : 05-08-2018 nė 05:47
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2018, 06:25   #327
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,105
Thanks: 0
Thanked 1,742 Times in 1,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

O po lerini more pordhet, por reflektoni me krenarine e pjerdhur shqiptare.Jemi te zhytur ne mut perdite e me shume dhe i bejme qefin vetes. Ti drague rron aty ku rron.Nuk je pjese diskutimi.Ti Sopot djali, nuk e di ku rron.Ti Eljan.. je ne Vlore (memedhe) ku jam dhe une ca dite.Katrahure dhe psillek kudo.Rruga e Durresit ku kalova dje, vinte era mut...nuk po vazhdoj me.Te shikosh Tiranen, keto dite te vjen te qash.Nuk di se kush nga ju qe keni bere komente siper ka lindur ne Tirane.Mua me dhemb Tirana,se kam lindur e rritur aty.Me dhemb dhe Shqiperia , me dhemb dhe Kosova...Me dhembin, sepse me dhembin [email protected] e Shqiptareve.Hapni ore syte dhe lerini budalliqet.Kur je i semure, pranon semundjen.Shkon tek doktori ose merr ilace.Nuk sherohet semundja me: O sa mire qe jam semure.

O sa mire qe jam Shqiptar....konceptohet une qe jam.

Forma : O sa mire te jesh Shqiptar, eshte me atraktive dhe nuk ka te beje vetem me veten , por me qenijen si race, me shumicen , se vetem te ha ujku ( aq me teper qe dhe ujku nuk rron vetem). Ne nje fare menyre i tregon tjetrit supremacine e races sende, sepse me kete kerkon te mburresh. Po qe se nuk ke par qellim kete ( dmth nuk te intereson kjo apo nuk e shikon problemin nga kjo pikepamje apo kendveshtrim), atehere muk ke nevoje te besh gam gam, sic nuk thote njeri ne bote O sa mir te jesh XX. Une e di se thone: Proud to Be ...
Por sido qe te jete.Thuhet O sa mire qe jam apo te jesh Shqiptar njehere dhe kaq (dhe s'ke pse e vazhdon ulurimen) me o hej o hej(si kafshe pylli) me ore te tera sepse behet ofenduese dhe ofensive per tjetrin.Pse ai tjetri nuk duhet te ndihet krenar per cfare kombesie ka (mos e ka pjelle pela ate? -Liria jote mbaron aty ku fillon liria e tjetrit apo ku mbaron humnda jote)


Une nuk kam ulurire ndonjehere me kete shprehje dhe as me ate [email protected] kush nuk kercen apo kercen...cfare eshte ajo shprehja idiote.

P..S.
Propogandohet me te madhe turizmi ne Shqiperi. Po niseni more nga A -ja. T'i leme ore pordhet. Nuk gjeja dot dje ne internet nje liste te sakte te nisjes-se autobuzeve. Nje liste qe t'a kishte botuar Ministria e Transportit ose Bashkia e Tiranes(ne rastin ne fjale).Ose nje website me informacione per turizmin. Shkova dje te sheshi Shqiponja dhe nje katrahure tek autobusat sikur te ishe ne Bombei.Le qe desh m'u futen ne kembe,hekurat e asaj zgares hyrese qe qe sherbejne per te ndaluar makinat(per te care gomat e makinave).O ishte e ngritur ajo zgare o u ngrit kur kalova une.Akoma me dhemb kemba.
Hapni syte popull.... Shkon ne Vlore detyrohesh te marresh taksi se as te jep xhevap shoferi se ku nisen furgonat e jugut. 18 veta ne furgon.
Nje hotel i pjerdhur vetem me mengjes(te shohim se cfar do jete) 45 Euro dita.SHume shtrenjte.Po ikni ore cuna ..... ja u shpjegova dhe nje postim me siper ...nuk ehste me te ulurire , por eshte me vepra e pune. Po nje i huaj ore si do ja beje? Apo do dilni juve dhe te tjeret dhe do ulurini : Eshte mire te jesh Shqiptar dhe te nderroje nenshtetsine ai dhe ti hyje halleve me koke(sic bejme ne te gjithe), qe te jete krenar? Hajde tung.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 05-08-2018 nė 06:31
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2018, 06:39   #328
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,781
Thanks: 7,079
Thanked 8,323 Times in 5,339 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O po lerini more pordhet, por reflektoni me krenarine e pjerdhur shqiptare.Jemi te zhytur ne mut perdite e me shume dhe i bejme qefin vetes. Ti drague rron aty ku rron.Nuk je pjese diskutimi.Ti Sopot djali, nuk e di ku rron.Ti Eljan.. je ne Vlore (memedhe) ku jam dhe une ca dite.Katrahure dhe psillek kudo.Rruga e Durresit ku kalova dje, vinte era mut...nuk po vazhdoj me.Te shikosh Tiranen, keto dite te vjen te qash.Nuk di se kush nga ju qe keni bere komente siper ka lindur ne Tirane.Mua me dhemb Tirana,se kam lindur e rritur aty.Me dhemb dhe Shqiperia , me dhemb dhe Kosova...Me dhembin, sepse me dhembin [email protected] e Shqiptareve.Hapni ore syte dhe lerini budalliqet.Kur je i semure, pranon semundjen.Shkon tek doktori ose merr ilace.Nuk sherohet semundja me: O sa mire qe jam semure.

O sa mire qe jam Shqiptar....konceptohet une qe jam.

Forma : O sa mire te jesh Shqiptar, eshte me atraktive dhe nuk ka te beje vetem me veten , por me qenijen si race, me shumicen , se vetem te ha ujku ( aq me teper qe dhe ujku nuk rron vetem). Ne nje fare menyre i tregon tjetrit supremacine e races sende, sepse me kete kerkon te mburresh. Po qe se nuk ke par qellim kete ( dmth nuk te intereson kjo apo nuk e shikon problemin nga kjo pikepamje apo kendveshtrim), atehere muk ke nevoje te besh gam gam, sic nuk thote njeri ne bote O sa mir te jesh XX. Une e di se thone: Proud to Be ...
Por sido qe te jete.Thuhet O sa mire qe jam apo te jesh Shqiptar njehere dhe kaq (dhe s'ke pse e vazhdon ulurimen) me o hej o hej(si kafshe pylli) me ore te tera sepse behet ofenduese dhe ofensive per tjetrin.Pse ai tjetri nuk duhet te ndihet krenar per cfare kombesie ka (mos e ka pjelle pela ate? -Liria jote mbaron aty ku fillon liria e tjetrit apo ku mbaron humnda jote)


Une nuk kam ulurire ndonjehere me kete shprehje dhe as me ate [email protected] kush nuk kercen apo kercen...cfare eshte ajo shprehja idiote.

P..S.
Propogandohet me te madhe turizmi ne Shqiperi. Po niseni more nga A -ja. T'i leme ore pordhet. Nuk gjeja dot dje ne internet nje liste te sakte te nisjes-se autobuzeve. Nje liste qe t'a kishte botuar Ministria e Transportit ose Bashkia e Tiranes(ne rastin ne fjale).Ose nje website me informacione per turizmin. Shkova dje te sheshi Shqiponja dhe nje katrahure tek autobusat sikur te ishe ne Bombei.Le qe desh m'u futen ne kembe,hekurat e asaj zgares hyrese qe qe sherbejne per te ndaluar makinat(per te care gomat e makinave).O ishte e ngritur ajo zgare o u ngrit kur kalova une.Akoma me dhemb kemba.
Hapni syte popull.... Shkon ne Vlore detyrohesh te marresh taksi se as te jep xhevap shoferi se ku nisen furgonat e jugut. 18 veta ne furgon.
Nje hotel i pjerdhur vetem me mengjes(te shohim se cfar do jete) 45 Euro dita.SHume shtrenjte.Po ikni ore cuna ..... ja u shpjegova dhe nje postim me siper ...nuk ehste me te ulurire , por eshte me vepra e pune. Po nje i huaj ore si do ja beje? Apo do dilni juve dhe te tjeret dhe do ulurini : Eshte mire te jesh Shqiptar dhe te nderroje nenshtetsine ai dhe ti hyje halleve me koke(sic bejme ne te gjithe), qe te jete krenar? Hajde tung.
Une kam gjetur edhe 50euro ne Dhermi.nice senza bagno shkuma
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2018, 07:40   #329
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,063
Thanks: 2,037
Thanked 2,951 Times in 1,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Une kam gjetur edhe 50euro ne Dhermi.nice senza bagno shkuma
Kij kujdes nga gjarperi sepse qellon qe duhet me marr ambulancen ne telefon dhe te vjen dum-dumi
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2018, 08:56   #330
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Nuk po diskutoj per Shqiperine, Vloren apo per shqiptaret. Tema eshte nese shprehja "O sa mir me qen shqiptar" e shkruar keshtu eshte gabim a jo. Nese s'ju pelqen Vlora a jo, kjo eshte puna juaj. Pikerisht kete bejne ca, fillojne e ofendojne veten e tyre. Une erdha si erdha ne Vlore dhe bera dicka qe jashte vendit tim nuk do ta beja dot as per 10000 vjet.

p.s. Mos u mburrni me pordhet e evropes apo ameriqise! Kur rri nen hijen e lisit mos te te genjeje mendja qe je lis, por nje cope plis.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elian70 : 05-08-2018 nė 09:40
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2018, 11:27   #331
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,517
Thanks: 15,940
Thanked 13,460 Times in 8,526 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Edhe "me qenė" ėshtė korekte, ėshtė e barazvlefshme me "tė jem".


Citim:
QENĖ pės.

e JAM.


QENĖ as.

1. Gjendja sipas kuptimeve tė foljes JAM. Tė qenėt i kuptueshėm. Tė qenėt i pandryshueshėm. Tė qenėt i palodhur.

2. shih QENI/E,~A 1,2.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2018, 11:28   #332
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Kjo ka mbet vetem thenje, ne momentin qe te ja japesh dikujt pasaporten zvicerrane, nuk do e permend kete slogan me
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2018, 13:57   #333
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

O sa mir me QEN Draguen!

p.s. nuk eshte fyese dhe nuk protestoj ta mbaj per xhinxhiri
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2018, 21:37   #334
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,105
Thanks: 0
Thanked 1,742 Times in 1,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Une kam gjetur edhe 50euro ne Dhermi.nice senza bagno shkuma
Drague. 45 Euro eshte shtrenjte per sherbimin qe ofron Shqiperia.50 Euor, akoma dhe me shtrenjte.Une po shoh ne Rradhime, qe eshte buze rruges dhe eshte katrahure.
Ti dhe te tjeret mund te vazhdosh te kembengulesh se eshte lire.Dardha e ka bishtin prapa.Nje turist nuk vjen te gatuaje ne dhome.50 dhoma+ 5000 lek cadra+ nja 20 Euro per peson ushqimi ne dite ) po e gjete... plus uji qe do blesh plus ku di une akoma .....

P.S.
Sot u cova nga cadra ku isha se do shkoja te haja dreke.Mire qe me tha dikush ler nje peshqir se vjen ai qe i pagove leket dhe ja shet cadren nje tjetri. Erdhi ai rrobi i cadres dhe i them:Me kerkove 5000 lek per nje dite.Une kam paguar gjithnje 3000. Aq me kerkove aq te dhashe.Jo me tha, 5000 lek cadra, jo dita.Po e gjeta bosh ja shes tjetrit.Po mire ore i thashe.Ti do te besh llafe me mua apo cfare(ne mengjes u perlesh me nje Kosovar per pune parkingu). M'a thuaj qe ne mengjes.5000 lek cadra dhe kushtet jane keto.C'ti bej ketyre te shtepise se do e beja si ca te huaj, qe vine e zene nje cep te vogel dhe nuk paguajne cader (por rrine ne diell apo hijen e nje peme aty).Tani si i bije ? Jan une me finok apo ata, qe kane shetitur boten me turizem? Apo ata jane barkthare dhe une milioner?Nuk po ze ne goje trafikun ku njerezit ngasin makinat si te cmendur me shpejtesi dhe nuk shikon nje kembe polici ne rruge. Ne shqipove mbase nuk na ben pershtypje, por turisti qe do te vije, vjen te heqe stresin dhe jo t'i shtoje stres vetes.
Tani me ka ndezur njeri radion nuk e di se ku dhe une bej aheng pa lek, nderkohe qe degjoj te gjitha hallet, problemet qe bisedojne komshijte rreth e rrotull(i shtrire ne krevatin tim) dhe me shoqeron viu, viu zhurma e makinave qe kalojne ne rruge. Rrobi vjen te bjere ne qetesi ne veten dhe jo te vere tapa ne veshe. Nejse.....Mbase une kerkoj shume nga jeta !
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 05-08-2018 nė 21:42
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 22:20   #335
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,089
Thanks: 11,534
Thanked 6,266 Times in 2,979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Kur rri nen hijen e lisit mos te te genjeje mendja qe je lis, por nje cope plis.
Nė cfarė kuptimi pėrdoret nė kėtė rast fjala "plia"?

P.S. Pėr temėn: mjaft kemi diskutuar.... pėrodreni cilin variant tė doni!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur