Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-09-2015, 09:36   #41
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Shurt e shqip : fjala qenė nuk kafshon kurse qen po !
kjo kafshon me keq se(nji qen)-ė ),qen-i.
ndoshta QENE sepse edhe pse ne te folur nuk ėshtė adekuate sepse qenes i themi ku.er


une besoi qe z.Adem ka me shumti te drejt dhe vrejtja e tij eshtė e arsyshme ,njiherit edhe i jepė zgjedje fjales se perdorur nė jo te drejte-gabuar.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 09:43   #42
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 752 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Se m'ra n'mend qe e kom kallxu nihere. lol
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 09:45   #43
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lepurushja vogel Shiko postimin
Sa bukur i ke thene Lumi
i ka thene apo na ka thene?

Qe kur K-ja na u be Q-ihi dhe kur Dh te behet D une mos kjofsha aty

DHAMUN
DAMUN

KQIR
Q'KQIR
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:09   #44
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,051
Thanks: 11,495
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ti ke ken nji zonj e rand burrat e dheut te thojshin nane."

mos po ngatrron me lexhenden? zoti msus
jo mo drague, s'tė kam ngatėrruar. besoj e di qė pėrvce dy dialekteve kryesore kemi edhe nėndialekte - krahinorizma, si ky "ke kenė". Kjo formė mund tė quhet e folur e Shkodrės.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:12   #45
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,051
Thanks: 11,495
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Me gjithe respektin, mesues, une mendoj se eshte totalisht ok te perdoret " me qen" apo " me ken"

Jetojme ne epoken ku shkurtimet kane hyre ne shprehine e perditshme te cdo kombi, duke mos pretenduar te kemi kthim mbrapa ne te foluren formale . ( shembull kemi shkrimin e dores qe pothuaj eshte zhdukur dhe nuk ndjehet me i nevojshem) Gjithashtu, ne shume gjuhe te botes ka fjale me dy kuptime te cilat shkruhen ( ose jo) dhe lexohen egzaktesisht njesoj. Ne shprehjen e kemi per vete dhe jo per te tjeret se si na e marrin. Shprehjet ( ekspresionet) e nje gjuhe kurre nuk perkthehen fjale per fjale , por kuptimi i tyre vjen ne teresine e fjalise.

Une s'e shoh kurrsesi ofenduese , madje te shtruarit si problem vetem na prish pune
Nuk ėshtė ofenduese nėse shkruhet saktė gegėrishtt:

O SA MIRĖ ME QENĖ SHQIPTAR
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:16   #46
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,916
Thanks: 811
Thanked 505 Times in 304 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Shurt e shqip : fjala qenė nuk kafshon kurse qen po !
Me vend e ke, Fshatari...


Problemi nuk u zgjodh akoma, meqenese kemi te bejme me dy "ė"-ja, sikurse fantazia nuk ka kufi...

Ne mungese te ketyre dy "ė"-jave mund te thurrim fjali te ndryshme.


"O sa mir me qen shqiptar"

"mir" shkruhet gjithashtu me "ė". Perndryshe mund te lexohet si mir (sllavisht=paqe). Qe i bie: "S'eshte (s'ā=s'āsht, s'ėshtė) paqe me qen (qen qe kafshojne) shqiptar". Ose : "O sa mire me (sidomos politi)-qen shqiptar"


T'i kthehemi temes (seriozisht):

"O sa mir me qen shqiptar" duhet te jet:


"O sa mirė me qenė shqiptar"


*

__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:19   #47
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,051
Thanks: 11,495
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Kur shkruaj per qen-in ,i them kuca

Qen-i kafshe shtepiake


Kur e nxorėn tradhtar tani sė fundi ungjin e liderit koreano-verior, Kim Jong-un, mė tėrhoqi gjuha e pėrdorur nė komunikatėn zyrtare tė agjencisė koreano-veriore tė lajmeve KCNA, ku i akuzuari Chang Song-thaek cilėsohej si “mė i keq edhe se njė qen.”


ke te drejt baca Adem .
madje ėshtė nji vrejtje me vend.
Por une nė forum bej gabime e leshime te shpeshta ,por pasojat pastaj po vrehen dhe nė sfera jasht forumit.


shprehja gegnishte ėshte mė e drejt dhe me kuptimore o sa mirė mė kenun shqipėtar-e
ne spo i ndjekim serbet e lere mė qenin.
Jo. Gegėrisht shkruhet saktė:

O SA MIRĖ ME QENĖ SHQIPTAR


nė kėtė rast e ka kuptimin: O sa mirė tė jesh shqiptar
ndryshe - pa "ė" - qen - ka kuptimet
1. o sa mirė me qen ( ham, ham ) dhe
2. o sma mirė me njė njeri qen ( i poshtėr, i keq ) shqiptar.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:23   #48
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,051
Thanks: 11,495
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Adem, e kam pershtypjen qe di me teper se sa je duke tregur ketu, ke degjur per sinonime dhe antonime, pra fjali te njejeta por me kuptim te ndryshem, shembull ta marrim bari ( ka dy kuptime, bari qe rritet neper livadhe, fusha,) dhe bari ( ai qe kujdeset per kafshet shtepiake, qe i qet kafshet neper kullosa).

1. Nuk shoh asgje fyse dhe asgje keq ketu, fyse mund te jet per ata qe nuk e njohin gjuhen shqipe, e njejta gje po nuk e dite anglishte, e ta perkthejsh bukfalisht aq del e pakuptimt sa qe nje femij nuk do ta kupton. Pra edhe ne google nese e vendos aty behet perkthimi bukfalisht, sepse programi nuk eshte i avancuar qe ta pershtat fjalin, por perkthen fjale per fjale, qe del shume here pa asnje pike kuptimi, apo thene me mire del shkrime 2. Alias Legjendus.
1. nuk sheh fyese - mbaje ... ti qė e njeh gjuhėn
2. saktė - ata qė nuk e njohin shqipen dalin tamam LEGENDUS!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:25   #49
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,051
Thanks: 11,495
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Shurt e shqip : fjala qenė nuk kafshon kurse qen po !
Tė lumtė fshatari ( njė ndėrhyrje e vogėl duhet tė jetė trajta gege: "me qenė", nga folja "jam" )
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:33   #50
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,106
Thanks: 857
Thanked 3,188 Times in 1,778 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
1. nuk sheh fyese - mbaje ... ti qė e njeh gjuhėn
2. saktė - ata qė nuk e njohin shqipen dalin tamam LEGENDUS!
1.E mbaj une se e kuptoj ashtu si eshte dhe si duhet, jo bukfalishte. Dhe fatmiresishte nuk e njoh nje gjuhe, po njoh 4 gjuhe, shkrim dhe i flase.

Dhe sa i perket perkthimit qe te thash une me heret, shihe se si perkthen kjo makineri qe ti bazohesh ne to :

O sa mire me qenė Shqipitare - O how good was Shqipitar

O sa mire me qen Shqipitare - O how well the dog Shqipitar

Pra asnjera nuk eshte e perkthyer si duhet, sepse perkthehet bukfalishte jo si duhet, sepse ende kompjuteri nuk e arrin trurin e njeriut dhe nuk ka per te arritur asnjeher.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:36   #51
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,106
Thanks: 857
Thanked 3,188 Times in 1,778 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Pastaj edhe nje gje tjeter, tifozat kuq e zi e kan kshtu :Poashtu edhe ketu ne mure :Tash nese i paragjykon ti ato neper facebook apo tituj qe i vendosin shkel e shko eshte krejtesishte diqka tjeter.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:37   #52
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,051
Thanks: 11,495
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
1.E mbaj une se e kuptoj ashtu si eshte dhe si duhet, jo bukfalishte. Dhe fatmiresishte nuk e njoh nje gjuhe, po njoh 4 gjuhe, shkrim dhe i flase.

Dhe sa i perket perkthimit qe te thash une me heret, shihe se si perkthen kjo makineri qe ti bazohesh ne to :

O sa mire me qenė Shqipitare - O how good was Shqipitar

O sa mire me qen Shqipitare - O how well the dog Shqipitar

Pra asnjera nuk eshte e perkthyer si duhet, sepse perkthehet bukfalishte jo si duhet, sepse ender kompjuteri nuk e arrin trurin e njeriut dhe nuk ka per te arritur asnjeher.
e pra: kur shkruhet me kuptimin qen ( " o sa mir me qen shqiptar " ta jep kuptimin e qenit: "dog" : sa i mirė qeni shqiptar...

provoje dhe jepja saktė gagėnisht: o sa mirė me qenė shqiptar, tė lutme na e sjell kėtu pėrgjigjen
ta jep "was"/ jam ( o sa mirė qė jam shqiptar )

P.S. I paske shkruar, ani se e ke ndėrruar gjininė ( shqiptare )
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:39   #53
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,051
Thanks: 11,495
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Pastaj edhe nje gje tjeter, tifozat kuq e zi e kan kshtu :Poashtu edhe ketu ne mure :Tash nese i paragjykon ti ato neper facebook apo tituj qe i vendosin shkel e shko eshte krejtesishte diqka tjeter.
Kjo ėshtė saktė e shkruar tamam gegėrisht
Tani ka kuptimin: Osa mirė tė jesh shqiptar
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:40   #54
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,106
Thanks: 857
Thanked 3,188 Times in 1,778 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Adem, e kam sjell me dy shembuj, nje siq e shkruajn te zakonshem, e nje qe eshte korrekt, dhe dy perkthimet jane mizerje sepse perkthehet fjale per fjale.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:43   #55
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 752 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Baca Adem, qen ne shumes si i thuhet?
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:44   #56
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,051
Thanks: 11,495
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Adem, e kam sjell me dy shembuj, nje siq e shkruajn te zakonshem, e nje qe eshte korrekt, dhe dy perkthimet jane mizerje sepse perkthehet fjale per fjale.
Mė fal. e pashė mė vonė. t'u pėrgjigja me P.S.

respekt,
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:47   #57
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,167 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Shurt e shqip : fjala qenė nuk kafshon kurse qen po !
Shurt apo Shurrtė?.....na e shkruaj shqipen mire, mer....cila eshte e shkruar drejt?

...aaah, ok. Paske dashte ta shkruash "Shkurt". Ok ok, u morem vesh tani....

Per mos me e zgjat me shume, kjo e Terran duhet te jet perfundimi i drejt.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin......

T'i kthehemi temes (seriozisht):

"O sa mir me qen shqiptar" duhet te jet:


"O sa mirė me qenė shqiptar"


*

__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:53   #58
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,131
Thanks: 8,147
Thanked 3,734 Times in 1,988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Baca Adem, qen ne shumes si i thuhet?
Me duket se merr nje -ė ne fund por s'jam i sigurte.
Sidoqofte vetem pasaniket e medhenje kane me shume se nje qen prandaj s'kemi nevoje per shumes ! lol!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:54   #59
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,051
Thanks: 11,495
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Adem, e kam sjell me dy shembuj, nje siq e shkruajn te zakonshem, e nje qe eshte korrekt, dhe dy perkthimet jane mizerje sepse perkthehet fjale per fjale.
gabimi ėshtė te folja, prandaj kur folja ėshtė shkruar mirė ta jep "was", kur nė vend tė foljes "me qenė" jepet "me qen"( emėr )- ta jep dog!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:57   #60
Lepurushja vogel
V.I.P
 
Avatari i Lepurushja vogel
 
Data e antarėsimit: Aug 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 930
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
Lepurushja vogel ėshtė njė gur i ēmuarLepurushja vogel ėshtė njė gur i ēmuarLepurushja vogel ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Shprehja " O sa mir me qen shqiptar " e shkruar kėshtu gabimisht - ėshtė

www.youtube.com/watch?v=gdtgS24z-Nk
__________________
GJITHCKA MUND TE JETE E LARGET POR ASGJE NUK ESHTE E PAARRITSHME
Lepurushja vogel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur