Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-10-2016, 18:57   #21
H2SO4
punoj ne heshtje
 
Avatari i H2SO4
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 678
Thanks: 18
Thanked 54 Times in 36 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
H2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Une kam bindje materjaliste!

Shkencetari ne fjale, ne shpjegimet e tij, ka kaluar teper ne subjektivizem. Subjektivizmi eshte nje shkall mendimi filozofik, qe nuk ka lidhje me shkencen e cila eshte materjaliste objektive.
H2SO4 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2016, 23:13   #22
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,757
Thanks: 7,065
Thanked 8,317 Times in 5,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga H2SO4 Shiko postimin
Une kam bindje materjaliste!

Shkencetari ne fjale, ne shpjegimet e tij, ka kaluar teper ne subjektivizem. Subjektivizmi eshte nje shkall mendimi filozofik, qe nuk ka lidhje me shkencen e cila eshte materjaliste objektive.
ti uj me gaz e ke ledhatuar ndonjehere zotin?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2016, 23:47   #23
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,295
Thanks: 131
Thanked 324 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Me sa lexova une ndonje polic do jete fukarai.
Prandaj a evlat mos e ngacmo shume se ta mbushi fleten e gjobes qe tani ai, pa mberritur ne Shqiperi.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2016, 15:16   #24
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,628
Thanks: 1,828
Thanked 2,453 Times in 1,268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

"Njeriu mė i urryer ėshtė ai qė tregon tė vėrtetėn". Platoni

Shqiptarėve nė pėrgjithėsi,ndoshta mė shumė se ndo njė popull tjetėr qė kam pare unė, i acaron shumė e vėrteta. Popull me kulture hipokrit tė theksuar nė pėrgjithėsi.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2016, 21:33   #25
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,295
Thanks: 131
Thanked 324 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

O po ngelle duke share shqiptaret gjithandej a i vrare.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2016, 21:48   #26
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,757
Thanks: 7,065
Thanked 8,317 Times in 5,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
"Njeriu mė i urryer ėshtė ai qė tregon tė vėrtetėn". Platoni

Shqiptarėve nė pėrgjithėsi,ndoshta mė shumė se ndo njė popull tjetėr qė kam pare unė, i acaron shumė e vėrteta. Popull me kulture hipokrit tė theksuar nė pėrgjithėsi.
jo vetem shqiptaret mano.i ke fut nai lazarats tee sot?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2016, 22:15   #27
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,628
Thanks: 1,828
Thanked 2,453 Times in 1,268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Demo Labi Shiko postimin
O po ngelle duke share shqiptaret gjithandej a i vrare.
Po kėtu qėke ti o derrzi? Gjyshit tė PeshkaQėnit i kishte humbur gomari.

Drague...ėshtė e vėrtetė por shqiptarėt pak mė shumė. Se ne ēdo gjė e bėjmė me budallallėk. Edhe tė mirėn edhe tė keqen.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2016, 22:43   #28
H2SO4
punoj ne heshtje
 
Avatari i H2SO4
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 678
Thanks: 18
Thanked 54 Times in 36 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
H2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Jame shume dakord me zotin Mano ne parim.
Ashtu si ai, edhe une mendoj, se thelbi i problemit qendron gjithmon ne kerthizen e tij. Zoti Mano nuk po ben gje tjeter vec se po na tregon kerthizen. Kerthizen thashe?! Me falni, doja te thoja thelbin e problemit.
H2SO4 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2016, 22:52   #29
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Expand your brain and learn some facts !


magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2016, 14:50   #30
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Se floket i ki t'bardhe si Ko si Ko si Kokaina.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2016, 15:28   #31
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Problemi i qorrave me sy hapur eshte se bindjen e duan nga astronomia apo shkenca...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 06:32   #32
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Michio Kaku ėshtė i njohur pėr kontributin e tij intensiv nė shkencė, njė nga shkencėtarėt mė tė njohur dhe tė respektuar, ėshtė njė fizikan teorik i angazhuar pėr vite nė studimin e teorisė sė fijeve, pėr tė cilat ishte i pari qė themeloi njė formulim preciz nė lidhje me teorinė e fushės.

Shkencėtari ka deklaruar se ka gjetur provėn pėr ekzistencėn e njė force qė “drejton gjithēka”.

Ky pohim natyrisht qė ka krijuar trazira nė komunitetin shkencor dhe jo vetėm, por sidoqoftė fizikanti duke pėrdorur teknikėn primitive Tachyon tė ‘‘semi-radios’’, ka arritur nė pėrfundimin se ne jetojmė sipas njė lloj ‘Matrix-i’’:

“Kam arritur nė konkluzionin qė gjendemi nė njė botė tė krijuar nga njė inteligjencė, jo shumė e ndryshme nga videolojrat e preferuara, sigurisht mė komplekse dhe e paimagjinueshme’”, thotė ai.

“Mė besoni, gjithēka qė gjer mė sot e kemi quajtur rastėsi, nuk do tė ketė mė asnjė kuptim, pėr mua ėshtė mė se e qartė qė ne drejtohemi sipas disa rregullave tė krijuara dhe jo tė pėrcaktuara sipas mundėsive universal, Zoti ėshtė njė matematicient i madh’’ deklaroi Kaku.

Lexo mė shumė nė: http://gazetaexpress.net/mistere/shk...aign=copyright
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 11:39   #33
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 590
Thanks: 235
Thanked 249 Times in 129 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Re: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Ca eshte studimi i teorise se fijeve?
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 12:24   #34
Kenzou
V.I.P
 
Avatari i Kenzou
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: NYC
Posts: 364
Thanks: 82
Thanked 77 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Kenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Re: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Ca eshte studimi i teorise se fijeve?
E quajne string theory, nje model matematikor fundamental i Univerzit:

http://superstringtheory.com/basics/index.html
Kenzou nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 14:33   #35
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,011
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

'String' i bie 'lidhje'. Dmth 'teoria e lidhjeve' !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 15:59   #36
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,628
Thanks: 13,613
Thanked 7,577 Times in 4,809 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Tani ky ne foto eshte Shkenctari apo Zoti?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 16:44   #37
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,635 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Tani ky ne foto eshte Shkenctari apo Zoti?
Eshte nje shkencetaret me te mire te kesaj kohe.
Jezusi ska qene kinez/xhaponez kshu qe lexo historin se le nam.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 16:54   #38
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,628
Thanks: 13,613
Thanked 7,577 Times in 4,809 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Eshte nje shkencetaret me te mire te kesaj kohe.
Jezusi ska qene kinez/xhaponez kshu qe lexo historin se le nam.
Mjafto qe lexova titullin lol
Titulli flet per Zotin jo per Jesus

Pastaj nga e di ti qe ska qene Jesus japonez apo kinez? I ke prere kerthizen ti kshu ?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 17:31   #39
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,455
Thanks: 15,892
Thanked 13,419 Times in 8,494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 718
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Tani ky ne foto eshte Shkenctari apo Zoti?
Po ky ėshtė vet i madhi Zot.
Miēio Kaku (shkencėtari i madh i botės) bėn emisione me fatashkencė me ca gjytyrym tė veshur si robot tė 1960-ės.
Po Zoti ekzistoka, e ka thėnė dhe Miēio Kaku.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 17:40   #40
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,378
Thanks: 11,993
Thanked 9,815 Times in 6,280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Pastaj nga e di ti qe ska qene Jesus japonez apo kinez? I ke prere kerthizen ti kshu ?
Ve bast qe ja ka prere kerthizen me ate veglen qe rotullohet e ben llokmat e pices.....ka dore te drejte birazeri.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur