Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-04-2019, 23:50   #1
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Keta verioro maqedoncat shqiptare nuk behen te gjalle ke forumja.

Kete radhe shqiptaret atje, kishin rastin te perkrahnin kandidatin shqiptare nder me te pergaditurit, qofte intelektualisht, politikisht qe kane pasur ndonjehere ti perfaqesoj, por nuk e bene !

Nuk eshte edhe e rastesishme, qe me ate nivel vetedije politike, kombetare qe maqedonet te tallnin bycen me ta nderkohe qe gati jane fifty-fifty si popullate atje.


https://www.botasot.info/maqedonia/1...didatet-tjere/

Kėto janė rezultatet pėrfundimtare: Blerim Reka mori vetėm 76 mijė e 697 vota, ja sa morėn kandidatėt tjerė
MĖ: 22 PRILL 2019 NĖ ORA: 00:32
Blerim Reka Sot u mbajtėn zgjedhjet presidenciale dhe nė Listėn zgjedhore kishte 1.808.131 qytetarė pėr tė votuar. Rrethi i dytė do tė mbahet me 5 maj, 2019. Dalja sot ishte 42.03%

Komisioni Shtetėror i Zgjedhjeve (KSHZ) nė web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet pėr kryetar shteti.

Nga 97.55 pėrqind e votave tė pėrpunuara (709.066):



Blerim Reka (Aleanca pėr shqiptarėt dhe Lėvizja Besa) ka marrė 76.697 vota apo 10,35%. Reka ka fituar nė tė gjithė komunat me shumicė shqiptare, pėrveē komunės sė Ēairit.

Gordana Siljanovska Davkova (OBRM-PDUKM dhe koalicioni) ka marrė 315.651 vota apo 42,58%,
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 00:16   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,027
Thanks: 11,482
Thanked 6,235 Times in 2,964 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Kur i dėgjova rezultatet edhe mua e para gjė qė mė shkoi ndėrment ishte ajo "fifty-fifty" ...
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 03:25   #3
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,785
Thanks: 3,604
Thanked 651 Times in 515 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Keta verioro maqedoncat shqiptare nuk behen te gjalle ke forumja.

Kete radhe shqiptaret atje, kishin rastin te perkrahnin kandidatin shqiptare nder me te pergaditurit, qofte intelektualisht, politikisht qe kane pasur ndonjehere ti perfaqesoj, por nuk e bene !

Nuk eshte edhe e rastesishme, qe me ate nivel vetedije politike, kombetare qe maqedonet te tallnin bycen me ta nderkohe qe gati jane fifty-fifty si popullate atje.


https://www.botasot.info/maqedonia/1...didatet-tjere/

Kėto janė rezultatet pėrfundimtare: Blerim Reka mori vetėm 76 mijė e 697 vota, ja sa morėn kandidatėt tjerė
MĖ: 22 PRILL 2019 NĖ ORA: 00:32
Blerim Reka Sot u mbajtėn zgjedhjet presidenciale dhe nė Listėn zgjedhore kishte 1.808.131 qytetarė pėr tė votuar. Rrethi i dytė do tė mbahet me 5 maj, 2019. Dalja sot ishte 42.03%

Komisioni Shtetėror i Zgjedhjeve (KSHZ) nė web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet pėr kryetar shteti.

Nga 97.55 pėrqind e votave tė pėrpunuara (709.066):



Blerim Reka (Aleanca pėr shqiptarėt dhe Lėvizja Besa) ka marrė 76.697 vota apo 10,35%. Reka ka fituar nė tė gjithė komunat me shumicė shqiptare, pėrveē komunės sė Ēairit.

Gordana Siljanovska Davkova (OBRM-PDUKM dhe koalicioni) ka marrė 315.651 vota apo 42,58%,

Ndoshta kane frike se rilindin si leproza ne Indi.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 07:19   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Ndoshta kane frike se rilindin si leproza ne Indi.


Adea
Kane friken te kene nje njeri te menēur, qe i perfaqeson. Jane mesuar me perrallaxhinje e hoxhallare xhamish ne mentalitetin e tyre.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 07:29   #5
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,752
Thanks: 7,061
Thanked 8,315 Times in 5,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Kane friken te kene nje njeri te menēur, qe i perfaqeson. Jane mesuar me perrallaxhinje e hoxhallare xhamish ne mentalitetin e tyre.
nix bereqet ke shqiptaret. qirje qirje thote greku
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 07:31   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Kur i dėgjova rezultatet edhe mua e para gjė qė mė shkoi ndėrment ishte ajo "fifty-fifty" ...
Asnjehere nuk kane pasur ata nje perfaqesues kaq te denje, ne historikun e tyre qe do i perfaqesonte.

Pak eshte te ju thuash atyre, haxhi babanenen mu ne zuze...,

para ca ditesh me ra te lexoja keshtu ne media portal, qe e lavderonin nje ish ambasador shqiptar nga Maqodonia ne Zvicer. Ja faturonin si sukses ne caringulen e tij te jetes.

Ndersa me kujtohet, qe Zviceranet e paten debuar nga Zvicra. Pijaneci mbushej alkohol klubeve shqiptare dhe sa here qe e ka ndaluar policia, jam ambasador dhe derisa kishte ndaluar edhe makinen ne autostrade te flinte, se e kish lodhur alkoholi qyl. Shteti zviceran me kerkese Maqedonise, na e hiqni kete mut nga ketu, sepse paraqet rrezik per rendin dhe sigurine e shtetit tone, gje qe edhe e debuan. Ishte lajm i mediave zvicerane. Tani verioshqiptaret e Maqodonise kane maqedonasin ambasador ne Zvicer, perkunder qe jane shumice qe jetojne ketu.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 07:33   #7
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
nix bereqet ke shqiptaret. qirje qirje thote greku
edhe te shtohen si minjet qe te shetisin rafteve, pa cak qashtu.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 07:39   #8
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,752
Thanks: 7,061
Thanked 8,315 Times in 5,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
edhe te shtohen si minjet qe te shetisin rafteve, pa cak qashtu.
ti si djal i menēem qe je ma boj nji llogari. 500mij shqiptar dhe Reka merr 10% te votave. etwas stinkt
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 07:56   #9
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ti si djal i menēem qe je ma boj nji llogari. 500mij shqiptar dhe Reka merr 10% te votave. etwas stinkt
Ngaqe dy partite me te medha te shqiptareve ne maqodonine e leshit. perkrahnin kandidat maqedon. Nuk mund ta paramendojne nje njeri te menēur dhe me te ngritur se ata. Keshtu politikisht jane sjellur sikur hijenat ndaj njerezve me te ngritur qe kishin shqiptaret ne Maqedoni. Po ashtu edhe Arber Xhaferi, nje filozof koti qe e mbajne per te modh kazani i Tirones, e ka luftuar politikisht rektorin Fadil Sulejmanin, rektorin e pare dhe pishtare i arsimit te larte ne maqedoni, sakaq edhe e paten burgosur, qe ti ndalonin ate mision biblik te arsimit qe pat filluar, e qe per here te pare arriti shqiptareve atje tu sjelle shkollimin e larte ne gjuhes shqipe.

Me nje dhaf, loqe mentalitet: haxhibaba qakullata qikita.... qikita, qikita
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 08:30   #10
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,855
Thanks: 2,560
Thanked 2,539 Times in 1,322 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Si duket perqindjen e Shqiptarve e ekzagjerojme. 20-25% eshte realja.

Mbi te gjitha, pa perkrahjen e Shqiptareve ndaj Pendarovskit, kandidatja e VMROs do fitonte bindshem.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Hawk : 22-04-2019 nė 08:33
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 11:52   #11
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Si duket perqindjen e Shqiptarve e ekzagjerojme. 20-25% eshte realja.

Mbi te gjitha, pa perkrahjen e Shqiptareve ndaj Pendarovskit, kandidatja e VMROs do fitonte bindshem.
Te fitonte edhe Pandarovski, sikur qe ishte i VMRO-s deri dje, por qe duhej ta votonin kandidatin shqiptare, nuk e arsyeton asnje argument tjeter.



Me 20 purcent, sa qenkeni duhet me ua marre edhe ato te drejta qe u paskan dhene teper i paskeni.

10 % hamene jemi ne tu Serbia Republik of Kosova
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 16:17   #12
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,447
Thanks: 21
Thanked 767 Times in 494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ti si djal i menēem qe je ma boj nji llogari. 500mij shqiptar dhe Reka merr 10% te votave. etwas stinkt
Sepse shqipetaret kane dal pak te votojne,ndersa lista zgjedhore eshte e fryre,ka 1.8 milion votues.
P.sh ne Tetove dalja ne zgjedhje ishte 29.8%,ne Gostivar 25.91%,ani edhe kjo perqindje eshte e larte sepse ne keto qytete ka edhe sllav...ne vendbanimet e pasterta shqiptare eshte edhe me e ulet p.sh Vrapcisht 19.33%,ne Likove 18.57% etj.

Cka eshte etwas stinkt !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 16:25   #13
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,447
Thanks: 21
Thanked 767 Times in 494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Si duket perqindjen e Shqiptarve e ekzagjerojme. 20-25% eshte realja.
Aq jemi sa thua ti.Sic jane duke u shperngulur do te bien edhe nen 20%.
Citim:
Mbi te gjitha, pa perkrahjen e Shqiptareve ndaj Pendarovskit, kandidatja e VMROs do fitonte bindshem.
Kandidatja e VMROs ka fituar te sllavet,ndersa VMRO me siguri do ta bojkotoj heshtur rrethin e dyte dhe votat e shqiptareve nuk do te vlejne.Nuk do te arrihet cenzusi 40%...Maqedonia do te mbetet pa President.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 16:40   #14
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Sepse shqipetaret kane dal pak te votojne,ndersa lista zgjedhore eshte e fryre,ka 1.8 milion votues.
P.sh ne Tetove dalja ne zgjedhje ishte 29.8%,ne Gostivar 25.91%,ani edhe kjo perqindje eshte e larte sepse ne keto qytete ka edhe sllav...ne vendbanimet e pasterta shqiptare eshte edhe me e ulet p.sh Vrapcisht 19.33%,ne Likove 18.57% etj.

Cka eshte etwas stinkt !

etwas stinkt, i bie qe diēka po kundermon.

Pernime e ēka prisnin me ardhe me limuzina me ju marre ne vendvotime


E kishin nje rast si shume te tjera, por qe zakonisht dijne te ja huqin.

Kur i shof fytyrat e atyre dy qenefave Ahmetit dhe Taqit tu Makidonijes, bastarde ama ne maksimum. Mund edhe ta bojkotonin, por ato mitingjet me flamuj kombetare e folklore shqiptare me kenge e vadhe popullore nga Zajaz - Haraqajna per votat e kandidatit maqedonas, nuk e kap asgje kundi. Eshte sikur te marresh srpski trubaqat me shajkaqa ne dasem shqiptare
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 19:51   #15
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,447
Thanks: 21
Thanked 767 Times in 494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
E kishin nje rast si shume te tjera, por qe zakonisht dijne te ja huqin
Po njerzit nuk dalin te votojne,shqiptari ska gjase as per rrethin e dyte.Tjeshte nuk i intereson.
Ne rrethin e dyte shqiptaret nuk do te dalin as 10%.
Citim:
Kur i shof fytyrat e atyre dy qenefave Ahmetit dhe Taqit tu Makidonijes, bastarde ama ne maksimum.
Aaaa Ali Ahmetin e kemi dhurate nga ju te Zvicrres,a nuk gjetet ndonje ma t`hajrit a ?
Kshyre cfar bukuroshi na keni sjell.Kshyrja veshjen...ani me ndegju cfar intelekti ka...


Citim:
Mund edhe ta bojkotonin, por ato mitingjet me flamuj kombetare e folklore shqiptare me kenge e vadhe popullore nga Zajaz - Haraqajna per votat e kandidatit maqedonas, nuk e kap asgje kundi. Eshte sikur te marresh srpski trubaqat me shajkaqa ne dasem shqiptare
Me flamurin kombetar kerkon vota per sllavin,...shkerrdheja nanen ska kuptim asgje.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 19:54   #16
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,785
Thanks: 3,604
Thanked 651 Times in 515 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Kane friken te kene nje njeri te menēur, qe i perfaqeson. Jane mesuar me perrallaxhinje e hoxhallare xhamish ne mentalitetin e tyre.
Ndoshta kane kujtuar se dikujt qe i pelqejne femrat me etiketa domatesh ne balle duhe te jete patjeter nje LORD indian.


Haj medet!



Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 20:56   #17
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Po njerzit nuk dalin te votojne,shqiptari ska gjase as per rrethin e dyte.Tjeshte nuk i intereson.
Ne rrethin e dyte shqiptaret nuk do te dalin as 10%.

Aaaa Ali Ahmetin e kemi dhurate nga ju te Zvicrres,a nuk gjetet ndonje ma t`hajrit a ?
Kshyre cfar bukuroshi na keni sjell.Kshyrja veshjen...ani me ndegju cfar intelekti ka...



Me flamurin kombetar kerkon vota per sllavin,...shkerrdheja nanen ska kuptim asgje.
Ali Ahmeti nga Zvicra ka ardhur me ēertfikate te mjekut te licensuar, si i semure psiqik, kete ja kane publikuar edhe mediat me vertetim e vule te mjekut, e ju qoheni edhe i besoni qashtu manjakeve

Plot qashtu manjaka me vule doktorri zviceran me psiqiko manjak diagnoze jane edhe ne Kosove.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 20:59   #18
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Ndoshta kane kujtuar se dikujt qe i pelqejne femrat me etiketa domatesh ne balle duhe te jete patjeter nje LORD indian.


Haj medet!



Adea

ca thua mo, keta jane fanatike te medhenje fetare, tere diten agjerojne sipas rregudhave islame dhe pas iftarit ikin ke bordelloja dhe shuajne zjarrin dhe shkrumbin e atyre vuajtjeve pastaj ikin ke xhamia edhe falin gjynafet, sikur ai rrefimi ne kishe i te krishtereve.



Ne kohe Ramazanit ne Maqodoni, bordellot kane pune me shume se gjitha sezonat bashke ta pyesim edhe ate Semikun, se ai eshte i informuar sigurisht
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 21:28   #19
Ajana87
V.I.P
 
Avatari i Ajana87
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Vendndodhja: Tetove
Posts: 3,159
Thanks: 1,408
Thanked 3,626 Times in 712 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Ajana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

E pritshme ishte nje gje e till o Pirat..perderisa Zaevi fitoi nga Shqiptaret...dihej se edhe ky do te fitoj
.
mua.veret me.vjen.keq per Z.Reka.se ka.pasur nje humbje kaq te madhe...

ndersa Shqiptaret e vendit tim do ta pesojn vepren e tyre...
ashtu si u penduan ata qe votuan Zoranin...

une per veten time nuk e dua,nuk e besoj asnje politikan dhe nuk.jam.e mvarut nga askush...se te gjith jan.ose behen te njejte...NJE..

nejse per veten timem..po.mu dha.mundesia e me hapen rruget..me.burr e femij iki nga ketu...nga ky vend...qe nuk eshte as vend...
__________________
Zemra eshte armiku kryesor,jeton brenda nesh por rreh per dike tjeter.!
Ajana87 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 21:34   #20
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,792
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
E pritshme ishte nje gje e till o Pirat..perderisa Zaevi fitoi nga Shqiptaret...dihej se edhe ky do te fitoj
.
mua.veret me.vjen.keq per Z.Reka.se ka.pasur nje humbje kaq te madhe...

ndersa Shqiptaret e vendit tim do ta pesojn vepren e tyre...
ashtu si u penduan ata qe votuan Zoranin...

une per veten time nuk e dua,nuk e besoj asnje politikan dhe nuk.jam.e mvarut nga askush...se te gjith jan.ose behen te njejte...NJE..

nejse per veten timem..po.mu dha.mundesia e me hapen rruget..me.burr e femij iki nga ketu...nga ky vend...qe nuk eshte as vend...

Te kuptoj teresisht dhe bravo ju qofte gjithe atyre shqiptareve atje, qe i bene 80.000 vota per Blerim Reken.

Te tjeret, jane sahanelepires maqedoni, qe me vite kane genjyer shqiptaret ne Maqedoni per te drejtat e tyre, nderkohe qe tenderoheshin me ate izbeglicen e Madjarskes, lere sa i demtonin ne te drejtat e tyre, por jane bashkepjesemarres ne krime, vrasje e burgosje te bashkekombasve te tyre.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur