Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-05-2019, 09:39   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,130
Thanks: 8,139
Thanked 3,732 Times in 1,986 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Nis Samiti i Brdo-Brijunit ne Tirane

Nis Samiti i Brdo-Brijunit, liderėt e Ballkanit me deklaratė tė pėrbashkėt i drejtohen BE-sė
_________________________
https://zeri.info/aktuale/258698/nis...ejtohen-be-se/
_____________________________

Kam dy pyetje :

1) Si perkthehet "brdo" (fjale serbe) ne gjuhen shqipe ?
2) Cila eshte gjuha zyrtare ne Republiken e Shqiperise : serbishtja apo shqipja ?
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 12:46   #2
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,004
Thanks: 6,952
Thanked 1,985 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nis Samiti i Brdo-Brijunit ne Tirane

Filluan akuzat e tradhtise..lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 12:51   #3
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,049
Thanks: 11,489
Thanked 6,242 Times in 2,969 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nis Samiti i Brdo-Brijunit ne Tirane

A eshte emervendi(toponim) shqiptar ky Brdo?
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 13:34   #4
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nis Samiti i Brdo-Brijunit ne Tirane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
A eshte emervendi(toponim) shqiptar ky Brdo?
Brdo eshte vend ne Slloveni. Ne shqip kodėr.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2019, 20:21   #5
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,813
Thanks: 4,366
Thanked 4,708 Times in 3,135 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nis Samiti i Brdo-Brijunit ne Tirane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
A eshte emervendi(toponim) shqiptar ky Brdo?
Edhe brijuni ka qene nje qashtu uje kolonje, qe e lyeje pas rrojes, per aty ka ngelur Hushimi me Tumanen, per asgjekundi tjeter.

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur