Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare > Shkrimtarėt Shqiptarė

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-02-2017, 22:03   #141
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,633
Thanks: 1,830
Thanked 2,459 Times in 1,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dritėro Agolli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Mund te kesh te drejte, por gjithmone njeriu ben konsesuse per te mire te vet, here me hir e here me pahir.
E di kete gje shume mire. E di qe jo te gjith njerezit jane njesoj. Gjithsesei ne fund kur njeriu gjykohet per ate qe ka bere ne jete, duhet peshuar me te gjitha te mirat dhe te keqijat. Po perfitoj nga rasti ta shkruaj edhe nje here ate qe shkruajta ne temen e ngushellimeve sepse ma fshine.


"kam qene ne disa varrime kur Hoxha i kerkon njerezve qe e kan njohur te vdekurin, nese ata ja falin borxhet, zenkat dhe mekatet qe kane bere gjate jetes. Edhe pse ai zgjodhi te perdorte penden e tij per ti bere keq ta afermve te mij dhe shume te tjereve ne ate kohe me vetedije te plote, Une ja fal! Dhe shpresoj ti prehet shpirti ne paqe"


Njeriu pa jete nuk mund te mbaj me pergjegjesi per ate qe ka bere kur ishte gjalle. Por ajo qe ka lene pase sidomos me shkrim nuk mund te fshihet dhe te harrohet dhe te paraqiten vetem ajo qe per disa gjykohet si e mire.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2017, 00:16   #142
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dritėro Agolli

Une them te marrim lopaten e ta nxjerrim e ta hane qente, keshtu hakmarrja shkon ne vend.

Ndersa im ate thote; i vdekuri me te vdekurit, e te gjallet te vazhdoj e me tej.

Lereni te uruarin te shkoje i qete, apo sdoni ta lini te shkoje e ta mbani kesaj ane!
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2017, 00:26   #143
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,633
Thanks: 1,830
Thanked 2,459 Times in 1,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dritėro Agolli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ODEON Shiko postimin
Une them te marrim lopaten e ta nxjerrim e ta hane qente, keshtu hakmarrja shkon ne vend.

Ndersa im ate thote; i vdekuri me te vdekurit, e te gjallet te vazhdoj e me tej.

Lereni te uruarin te shkoje i qete, apo sdoni ta lini te shkoje e ta mbani kesaj ane!
Hakmarrja bėhet me plumbė. Fjalėt nuk janė hakmarrje. Njeriu qė zgjedh tė pėrdori fjalėt pėr dhunuesit dhe ata qė e ndihmuan nuk mund tė jetė hakmarrje kurrė. Fjalėt tregojnė, vėrtetojnė dhe arsyetojnė. E si mund tė quash hakmarrje kur dikush thote se ja falė mėkatat?

Ēfar logjike pėrdorni ju pash Zotin?

Si thua ti ti bėj lavdi njerėzve qė ndihmuan vrasėsit e familjes time dhe mijėra shqiptarėve tė tjerė. Unė nuk e shava. Nuk shpifa. Por kur pashė qė po e ngrini nė qiell sikur tė ishte engjėll ndėrgjegja nuk mė la pa pėrmendur pjesėn mė tė madhe tė jetės qė ja kushtoj enverit me gjith shpirt.

Ju ta nxirni fjalėn e 'keqe' me zor!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2017, 00:27   #144
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,758
Thanks: 7,066
Thanked 8,317 Times in 5,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dritėro Agolli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ODEON Shiko postimin
Une them te marrim lopaten e ta nxjerrim e ta hane qente, keshtu hakmarrja shkon ne vend.

Ndersa im ate thote; i vdekuri me te vdekurit, e te gjallet te vazhdoj e me tej.

Lereni te uruarin te shkoje i qete, apo sdoni ta lini te shkoje e ta mbani kesaj ane!
i qete komunist po shkon o zabit i enverit
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2017, 00:42   #145
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dritėro Agolli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
i qete komunist po shkon o zabit i enverit
Une them te bisedojme njehere tjeter drague, qetesia eshte ilaē. Po te isha komunist nuk do e kisha problem ta pranoja, por ja qe sjam asnje nga te gjitha qe qarkullojne. Jam thjesht nje njeri pa bindje politike qe thashe ēme ndjeu zemra dhe besoj nuk do me rrahesh pse thashe fjalen time.

Me te mira Drague dhe me moshe do kuptosh si zbutet zemra.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2017, 09:03   #146
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,137
Thanks: 8,155
Thanked 3,740 Times in 1,991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dritėro Agolli

Ky ėshtė amaneti qė la pas Dritėro Agolli

Largimi nga jeta i shkrimtarit Dritėro Agolli pasditen e djeshme ka ndezur nė masė reagimin publik duke ndjerė mjaft keqardhje pėr shuarjen e njė prej gjenive tė letrave shqipe.
Agolli, pėrveēse shkrimtar ka qenė edhe njė njeri shumė pranė medias ku hera herės publikonte artikujt e tij pėr mendime personale lidhur me ngjarje tė rėndėsishme.

Njė tė tillė e ka publikuar nė “Gazeta Shqiptare” nė vitin 2010 ku njė ngjarje e rėndė ishte temė e ditės. Bėhej fjalė pėr ngritjen e njė memoriali pėr vrasjen e njė ushtari grek qė u shoqėrua edhe me prishje tė varreve tė vjetra ekzistuese tė banorėve tė zonės sė Boboshticės.

“Balkanweb” ka publikuar njė pjesė tė kėtij shkrimi ditėn e sotme.

“Dhe pas asaj qė ndodhi, nuk besoj tė ketė njeri me mend, qė tė lėrė ndonjė testament ku tė kėrkojė t’i bėjnė ndonjė bust a pėrmendore. Qoftė ky inxhinier me famė, shkencėtar apo poet, askush nuk ka mė dėshirė tė bėhet monument pėr tė. Unė pėr vete nuk do tė kisha dėshirė tė mė bėhej, gjithnjė nėse do ta meritoja.

Madje, siē ka ardhur njė kohė qė mbi kockat tona vijnė e ngrihen kryqe e gjysmėhėna nė varreza, mė mirė do tė ishte qė ta digjnin trupin, ta kthenin nė hi dhe ta hidhnin nė lumė, nė Devoll. Aty askush nuk e gjen dot. Edhe unė po mendoj pėr kėtė gjė; sa tė dhjesin grekėt mbi mua, mė mirė tė mė digjet trupi e tė hidhet nė Devoll, se aty s’kanė nga ta gjejnė”, ka shkruar Dritėro Agolli duke mbetur njė atdhetar deri ditėn e fundit.
________________________________________________
http://telegrafi.com/ky-eshte-amanet...ritero-agolli/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur