Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-03-2019, 10:19   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,683
Thanks: 7,301
Thanked 3,372 Times in 1,748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Frika nga numri 13, rrjedh nga Darka e Fundit e Jezusit

Besimi se numri 13 ėshtė i mallkuar ose ndjell fatin e keq, ka pasur kryesisht njė arsyetim fetar nė Mesjetė.
Nė Darkėn e Fundit tė Jezusit me dishepujt tij, nė tryezė ishin 13 njerėz tė pranishėm, ndaj besohej se 13 njerėz nė njė grupim ishin njė shenjė e keqe.
Ky paragjykim, u bė edhe mė i theksuar me kalimin e kohės.
Meqėnėse Juda ishte i pari qė u ngrit nga tryeza nė Darkėn e Fundit, dhe ai pėr tė cilin u tha se do ta ēonte Jezusin drejt vdekjes, besohej se personi i parė qė ngrihej nga njė tavolinė prej 13 vetash, do tė pėrballej me fatin e keq.
Shumė njerėz, besonin se nėse nė njė festė ku merrnin pjesė 13 njerėz, cilido qė ngrihej i pari, do tė vdiste brenda vitit.
Me kėtė supersticion, njerėzit nė Mesjetė siguroheshin qė tė mos mblidheshin kurrė 13 njerėz bashkė.
Por frikė nga numri 13, nuk kishin vetėm tė krishterėt.
Edhe romakėt besonin se numri 13, ishte shenjė e fatit tė keq dhe vdekjes.
Vikingėt gjithashtu, besonin se 13-a ishte njė numėr i keq.
_______________________________________________
https://www.gazetaexpress.com/mister...ezusit-630724/

______________________________

Edhe Vikingu yn tmerrohet nga numri 13 !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 11:31   #2
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 13,393
Thanks: 525
Thanked 732 Times in 555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Frika nga numri 13, rrjedh nga Darka e Fundit e Jezusit

Dmth po u beme 13 anetare ne shoqaten e alkolisteve do rrime nje jave online duke pritur kush te dale i pari.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 01-03-2019, 11:38   #3
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,631
Thanks: 1,225
Thanked 477 Times in 375 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Frika nga numri 13, rrjedh nga Darka e Fundit e Jezusit

hahaha une s`hyj me njehere. Sa veta ishim te veshja e dites dje?
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i nghi ngo pėlqehet nga
i vjetėr 01-03-2019, 11:45   #4
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 13,393
Thanks: 525
Thanked 732 Times in 555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Frika nga numri 13, rrjedh nga Darka e Fundit e Jezusit

Nuk di te them sa ishim po di qe nuk dola une i pari..edhe nese kam dale,moderatori i fshiu postimet keshtu qe prezenca ime ne ate teme behet nul.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2019, 09:26   #5
ajzberg
ajzberg
 
Avatari i ajzberg
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Tirane
Posts: 97
Thanks: 36
Thanked 69 Times in 28 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ajzberg do tė bėhet i njohur mjaft shpejtajzberg do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Frika nga numri 13, rrjedh nga Darka e Fundit e Jezusit

Nmurat i shpiken njerezit ,ata besojne se 13 eshte numer ters ,pra duan ,besojne ne tersellikun e ketij numeri.
__________________
Dija ėshtė injorancė e mėsuar.....
ajzberg nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur