Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-03-2019, 19:39   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,867
Thanks: 5,719
Thanked 2,715 Times in 1,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Sondazhet si nje prej atributeve kryesore tė demokracise

Report TV nė bashkėpunim me institutin Italian “GPF Inspiring Research” sjellin sondazhin e parė pėr situatėn politike nė vend dhe pritshmėritė pėr zgjedhjet lokale tė 30 qershorit 2019. I ftuari special i mbrėmjes sė sotme nė emisionin “Repolitix”, ėshtė Roberto Baldassari, i cili rikthehet pėr publikun shqiptar pas parashikimeve tė sakta qė bėri pėr zgjedhjet e vitit 2015 dhe 2017 me institutin “Piepoli”, aktualisht president i “GPF Inspiring Research”. Nė kėtė sondazh tė parė qytetarėt i janė pėrgjigjur pyetjes se cilat janė arsyet e klimės sė tensionuar politike qė ka pėrfshirė vendin. Sondazhi jep pėrgjigje edhe pėr votėn e shqiptarėve nėse zgjedhjet do tė mbaheshin sot.__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 19:52   #2
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,873
Thanks: 960
Thanked 1,622 Times in 926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sondazhet si nje prej atributeve kryesore tė demokracise

Demokracia.... dmth. qeveria e popullit.....
Sa gjėra bėheshin dhe bėhen nė emėr tė popullit,pėrfshi kėtu edhe sondazhet
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 08:32   #3
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 8,560
Thanks: 3,093
Thanked 2,615 Times in 1,694 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sondazhet si nje prej atributeve kryesore tė demokracise

upsss
__________________
KUSH KA GOCA BOTEN KA 😍😍😍😍😍
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 20:34   #4
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,103
Thanks: 325
Thanked 560 Times in 414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sondazhet si nje prej atributeve kryesore tė demokracise

Sondazhi ala rik ndoci:

Kėngėtari i mirėnjohur Frederik Ndoci ka komentuar ashpėr nė foton qė ish-deputeti i PD pėr Shkodrėn, Romeo Gurakuqi publikoi nga sheshi “Skėnderbej”, ku shfaqej bashkė me protestuesit e ardhur nga Shkodra.

Ndoci shprehet se PD shkatėrroi ndjenjėn e demokracisė dhe se nuk mund te quhet PD mė 5-6% deputet demokrat te pa perlyem dhe 94% deputet ish antar ne Pksh.


Komentet nė Facebook tė Frederik Ndocit

Ēdo qeveri e ardhur me dhune nga dhuna perfundon! FN

Qeveria e ardhun me vota (te vjedhura te blera te fallsifikueme, ate qeveri populli meriton! FN

Kush plagos mė shpate nga shpata perfundon Neron

Nuk mund te quhet PD mė 5-6% deputet demokrat te pa perlyem dhe 94% deputet ish antar ne Pksh,SpiunSigurimi shtetit, kryetar dege, operativ lagjeje, drejtor burgu, femije kryetar komitetesh, antar byroje, punonjes digasteresh nė monizem, nepunes digasteresh, ndersa femijet e te persekutuerve, pasaporta e lotari per jasht shteti,ata rrezik zi qe shpetuen gjall nga persecutimi e te pa perlyem ne trathti vetem 5-6% bajn jete gjat partin e krijueme nga Ramiz Alia qe akoma sot quhet PD, partia qe na e shkatrroi ma shum ndjenjen e demokracise asht PD-ja.

Ma mir te mos ekzistonte ose te quhej:
Partia demokra-komuniste, (PDK)
tjetra partia social-komuniste (PSK)
tjetra partia republican-komuniste (PRK)
partia qe i lidh, dhe I zgjidh, partia e lidhje zgjidhje demo-komuniste (LSI-PLZK)
Partia e legalitetit
Ne Partia e komunisteve spiuneve te legalitetit (PKSL)
Aleanca Demokratike partia e inteligjences elite te spiuneve bashkpuntor te sigurimit te shtetit (PIESBSh)

Ne tan boten populli krijon partite, ndersa te ne partia krijoi partite, prandaj vazhdon kanga e trios Kovaēi Ēako, Koēia ..”o parti pranver e kesaj toke, gjithēa s deshem na i dhe ti…”

(TemA)
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 17:18   #5
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,992
Thanks: 214
Thanked 328 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Sondazhet si nje prej atributeve kryesore tė demokracise

O Mandi mos e mbeshtet Edi Drogen mer burr pavaresisht bindjeve te tua.

Te gjithe partite politike ne Shqiperi jane organizata mafioze dhe terroriste.

Ky ka largu ne 6 vite 250,000 Shqiptare, shumica te rinj qe do shtonin popullaten ne atdhe dhe force e ardhshme pune.

Te gjithe shqiptaret e dine qe pipinoja i Report Tv eshte lepires i Edvinit.

Nuk ka vend ne Shqiperi qe ne 60% te besoje se Edi ka bere pune te mire apo te mjaftueshme.

Ne kete vend jetojme. Gjerat kuptohen lehtesisht.

70% te rinjeve duan te largohen.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 17:48   #6
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,438
Thanks: 710
Thanked 1,312 Times in 769 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sondazhet si nje prej atributeve kryesore tė demokracise

Sado serioz te jete ky instituti italian , ne momentin qe pranon te bashkpunoje me nje televizion qe i ka sherbyer gjithmone qeverise , humbet kredibilitet.

Rama ndoshta mund ti fitoje zgjedhjet serish nese behen neser , por kurrsesi per merita apo qeverisje te mire.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur