Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Pėrshėndetje & urime

Pėrshėndetje & urime Ju pėrshendesim dhe ju urojmė qėndrim tė mbarė nė kėtė forum.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-09-2019, 14:59   #61
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,145
Thanks: 15,605
Thanked 13,223 Times in 8,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin

Sa kohe i eshte dashur te krijohet nuk e di, por ne permasa. 7 cm e qe futej ne drejtim te veshkes, sigurisht i eshte dashur kohe, 1-2 vite, por qe ishte pa hetuar
Mė shumė duhet tė ketė.
Me njė llaf qė kur ke filluar tė shash HashUmin tė ka kapur.
Vazhdo shaje mė po deshe dhe tė sėmuret ēdo gjė qė ke djathtas.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 15:09   #62
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,263
Thanks: 124
Thanked 317 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Te shkuara Pirat Evlati.

Dre... Dre... Mire qe e paske kapur ne kohe a Evlat. Ku te gjenem pirat ne mbasandaj. Se je dhe djale nga ata qe nuk gjenden a derbardhe.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 15:40   #63
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,425
Thanks: 79
Thanked 333 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ju Falemnderit edhe njehere te gjitheve. Ne gusht ika ke mjekja familjare qe e kemi, te mirrja nje udhezim per fizioterapi. Nuk kisha as dhimbje e asnje symptom tjeter. Ne kontrollin e shtypjes se gjakut, me thote qe e kam shume larte. Personalisht nuk e kam verejtur. Ne kontrollimin e metutjeshem me thote ti beje Ultraschall. Aty me thote qe diēka e turbullt shifet ne veshken e djathte. Pastaj edhe dy kontrolle te tjera dhe u vertetua si karcinom.

Prej asaj kohe e deri tani, akoma nuk jane asnje muaj dite. Me nje fjale edhe gjendje shoku, qe akoma nuk kam arritur ta realizoj se ēfare ndodhi ?!!!

Ne spital me thane, qe kisha shume fat, ngaqe ishte fillimi dhe mund te behej ekzaminim. Nderkohe me thone qe 80 % e ketyre rasteve zbulohen rastesisht,ngaqe te shumten e rasteve jane pa dhimbje e pa symptome.

Me nje fjale dua te them, qe ēdo semundje sado e veshtire te jete, po u zbulua ne fazen e pare mund te sherohet, por edhe te evitohen pasojat.

Kontrollet ta zeme me ultraze dhe te tjerat, ndihmojne te identifikohen, por edhe te trajtohen qofte ne Kosove o ne Shqiperi ne klinika perkatese.

Sa kohe i eshte dashur te krijohet nuk e di, por ne permasa. 7 cm e qe futej ne drejtim te veshkes, sigurisht i eshte dashur kohe, 1-2 vite, por qe ishte pa hetuar
Pirat,e paske pase punen serioz.
Shyqyr qe ke pshtu, o burre.
Se ketu spo marr vesh ...te shkuara te rruara...
...edhe titulli krejt i asisht...Gixha bre,po do me u ba ma toske se tosket...na e xhigavi vallahi.

Ty boll tullusum te kam,po doren ne zemer,m`u dhimte vallahi.
Te deshiroj sherim te lehte e te mbare,burre.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 15:42   #64
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ju Falemnderit edhe njehere te gjitheve. Ne gusht ika ke mjekja familjare qe e kemi, te mirrja nje udhezim per fizioterapi. Nuk kisha as dhimbje e asnje symptom tjeter. Ne kontrollin e shtypjes se gjakut, me thote qe e kam shume larte. Personalisht nuk e kam verejtur. Ne kontrollimin e metutjeshem me thote ti beje Ultraschall. Aty me thote qe diēka e turbullt shifet ne veshken e djathte. Pastaj edhe dy kontrolle te tjera dhe u vertetua si karcinom.

Prej asaj kohe e deri tani, akoma nuk jane asnje muaj dite. Me nje fjale edhe gjendje shoku, qe akoma nuk kam arritur ta realizoj se ēfare ndodhi ?!!!

Ne spital me thane, qe kisha shume fat, ngaqe ishte fillimi dhe mund te behej ekzaminim. Nderkohe me thone qe 80 % e ketyre rasteve zbulohen rastesisht,ngaqe te shumten e rasteve jane pa dhimbje e pa symptome.

Me nje fjale dua te them, qe ēdo semundje sado e veshtire te jete, po u zbulua ne fazen e pare mund te sherohet, por edhe te evitohen pasojat.

Kontrollet ta zeme me ultraze dhe te tjerat, ndihmojne te identifikohen, por edhe te trajtohen qofte ne Kosove o ne Shqiperi ne klinika perkatese.

Sa kohe i eshte dashur te krijohet nuk e di, por ne permasa. 7 cm e qe futej ne drejtim te veshkes, sigurisht i eshte dashur kohe, 1-2 vite, por qe ishte pa hetuar
Ndihem i prekur. Mire qe ta paskan kapur fort kur e kishe 7 cm se po te ishte 20cm do u ishte fryre barku mjekeve . Po te kesh nevoje te jap veshken time 20mije euro. Te shkuara dhe te fillosh aktivitetet sa me pare. Tung!
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 15:48   #65
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,437
Thanks: 21
Thanked 763 Times in 490 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Falemnderit miq te gjithe juve, per urimet dhe fjalet e shkruajtura. Sikur jemi familjarizuar dhe ndajme te mirat e keqiat qe perjetojme.

Ne muajin Gusht seē ma shkrepi keshtu nje „vetetime ne mes dites, „ Nga ajo qe nuk te besohet ose deshira te jete vetem enderr, te bie te ballafaqohesh shume shpejte, me diēka qe as ne enderr, nuk do deshiroje ta lexoje dhe te thote mjeku, pas ekzaminimeve, Ultraschall, Radiografike dhe CT, qe ke nje „gaforre „ qe po te verdalloset ne veshke.

Me nje fjale, te kesh fat ne fatkeqesi, pata fat kesaj radhe, isha i diagnostifikuar me kancer ne veshken e djathte, diagnoze qe me shkreptiu pa pritur, me shokoj edhe mua,qe as familjes nuk dija qysh me i treguar e vinte dita te shtrihem ne Spital. Por pas nje intervenimi kirurgjik qe pata te henen, shpetova me fitoren e Pirruas por me duket fitore. Mu deshte ne ekzaminim kirurgjik, te largonin veshken komplett per ti ikur 100% siguri qe nuk do gjenden qashtu „gaforre, kalamara e gjosende karkaleca“ dhe as per trajtim te mevonshem me kimioterapi.

Ju Falemnderit te gjitheve, qe me keni shkruajtur e vetem te mira dhe gezime degjofshim per ju.
Shendet dhe u sherofsh sa me shpejte !
Cdo te mire Pirat.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 20:56   #66
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,164
Thanks: 419
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Te shkuara Pirat.Shendet
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 21:32   #67
Kęrlighed
Super Anėtar
 
Avatari i Kęrlighed
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: Skandinavi
Posts: 116
Thanks: 60
Thanked 70 Times in 38 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Kęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Tė uroj shėndet nė vazhdim.
Kęrlighed nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 05:44   #68
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,850
Thanks: 11,264
Thanked 6,141 Times in 2,902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Pirat,e paske pase punen serioz.
Shyqyr qe ke pshtu, o burre.
Se ketu spo marr vesh ...te shkuara te rruara...
* ...edhe titulli krejt i asisht...Gixha bre,po do me u ba ma toske se tosket...na e xhigavi vallahi.

** Ty boll tullusum te kam,po doren ne zemer,m`u dhimte vallahi.
Te deshiroj sherim te lehte e te mbare,burre.
* Jo, unė kam shkruar nė gjuhėn e njėsuar letrare dhe jo toskėrisht. Po, gjuhėn e njėsuar letrare e shkruaj edhe mė mirė se toskėt.

** Tė lumtė! Tė ēmoj pėr burrė tė fortė e trim, sepse njė burrė i tillė, kur tjetrin qė nuk fort nė qejf i gjendet pranė nė kohė jo tė mirė - quhet trim!

Unė i ēmoj trimat.

Edhe njė herė tė lumtė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 06:38   #69
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,661
Thanks: 7,437
Thanked 3,212 Times in 1,477 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Pirati te shkuara! Qofte me kaq. Ke shpetuar mire. Ti ke qene ne gjendje shoku pa kuptuar se cfare po ndodhte ama gjithsesi e gjete nje fare qetesie tani. Njeri ketu iku per gati 2 jave. Qe nga diagnistikimi e deri sa dha shpirt dhe se mori vesh ca po i ndodhte. Familjaret u shokuan nga diagnoza e se besonin derisa e pane qe vdiq. Te tmerruar kuptuan sesa kollaj iken njeriu nga kjo jete. E kishte lene ne grade te fundit ama. Zakonisht kanceret nuk para japin dhimbje apo shqetesime ne fillim, dhe mezi kapen nga ekzaminimet e thjeshta.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2019, 21:18   #70
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,669
Thanks: 4,321
Thanked 4,626 Times in 3,079 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Tamam ashtu Arielkė, nganjehere me vonese kupton njeriu, qe nje levizje me kohe edhe me fat, mund te te shpetoje, sikur qe nje tjeter e vonuar, mund te kete pasoja fatale.

Dje, dola nga spitali dhe me rezultat te shkelqyer, siē ma tha edhe mjeku, qe kisha shume, shume fat, ne nje interval prej 2 muajve vonese, do ishte tjeter gjendje metastaze ( nuk i kam bere noi gjo te keqe njeriut mo qe te perfundoja qashtu, e di edhe Perendia)

Gjithesesi ja vlene, qe te kontrollet mjekesore te insistohet nga mjeket, qe te zgjerohen ne ekzaminim preventiv, edhe per ti hequr merakun vetes por edhe qe te jete ne te sigurte pdhus qe ata mjeket te kene me pak kohe, kur bejne selfijet ke lavamanja


Dhe nje gje dua, qe ta ceke, ne diten e dyte pas operacionit, me kishin ardhur ime shoqe, goca, motra ime me vajzen e martuar plus vellai im ne vizite. Sikur kur e don edhe porosite edhe Zoti, dhe infermieret e asaj nate , drenice fur llajf nje dada Arta edhe tjetra me te dikund nga Dukagjini. U futen ne dhome edhe ja bene: miremrama ! mu duk, sikur ajo Rita Horja, kur thoshte ne koncert; a jena shyptare, a jena shyptare ? kena me kalle qitash; a je me mu a s`je me mu edhe mire qe nuk erdhi puna, se po, po qashtu me fasha e kablla me u que me vallezue vallen e rugoves Zoti i bekofte, po na e kane bere ate nate sikur dasem edhe ate ne nje klinike prestigjioze. Hallall ju qofte atyre gocave !

I kam falenderuar dy here, per perkujdesin,por edhe dje kur dola nga Spitali.


Edhe njehere ju falemnderit, te gjitheve ketej per gjithe ato fjale perkrahjeje dhe ngushellimi qe ke me keni shkruajtur.

Per ata qeret, qe nuk kane arritur, 1 kile purtokadha ta bejne gati
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Pirati : 19-09-2019 nė 21:23
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2019, 21:22   #71
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,756
Thanked 9,679 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Po ta qoj ni kuposto ashtushit.....i kam bo lanet gaforret dhe mushkajat......tu njat jeta.

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 19-09-2019 nė 21:27
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 01:56   #72
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,885
Thanks: 1,598
Thanked 1,467 Times in 700 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia paske hedhur, Pirati! Shėrim tė shpejtė!

Te uroj sherim te shpejte, e qofsh gjithmone mire prane familjes tende
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur