Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-06-2019, 07:45   #81
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Po pra: thej ar dhi onlli shpėtimtar.

Zoti 1
Amrika 2.

Tė faleminderit JuEsEj!

Zoti 1
UĒK 2
Amrika 3.

Po mos te ishte lufta e UĒK-se Amerika as qe do te intervenonte per 700 vjet
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 07:51   #82
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,721
Thanked 7,942 Times in 5,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
Zoti 1
UĒK 2
Amrika 3.

Po mos te ishte lufta e UĒK-se Amerika as qe do te intervenonte per 700 vjet
me kallashat e enverit
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 09:02   #83
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,137
Thanks: 10,391
Thanked 5,586 Times in 2,635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
Zoti 1
UĒK 2
Amrika 3.

Po mos te ishte lufta e UĒK-se Amerika as qe do te intervenonte per 700 vjet
Unė nuk e kam thėnė kėtė. Kėtė e thoshte populli sa isha nė Satnkovec tė Maqedonisė. Ata vetėm Zotin dhe Amerikėn pėrmendnin.

Askush nuk ia mohon meritat UCK-sė pėr aq sa ka pasur mundėsi, por dihen mundėsitė. Edhe mbrėmė Tomė Gashi e tha: ndoshta do tė ishim cliruar edhe vetė, por pas goxha do dekadash.

Amerika e sulmoi Serbinė se po bėnte gjenocid tė papaprė mbi njė popullatė tė pambrojtur!
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 09:24   #84
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
-qesh- me kallashat e enverit
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Unė nuk e kam thėnė kėtė. Kėtė e thoshte populli sa isha nė Satnkovec tė Maqedonisė. Ata vetėm Zotin dhe Amerikėn pėrmendnin.

Askush nuk ia mohon meritat UCK-sė pėr aq sa ka pasur mundėsi, por dihen mundėsitė. Edhe mbrėmė Tomė Gashi e tha: ndoshta do tė ishim cliruar edhe vetė, por pas goxha do dekadash.

Amerika e sulmoi Serbinė se po bėnte gjenocid tė papaprė mbi njė popullatė tė pambrojtur!
o e dim bre qe e kini shibel ne sy UĒK-ne por pa kajt thmia nana se merr apo jo mos te ishte lufta e UĒK-se sa per vajtime te xhumave kurr ama bash kurr Amerika sa per duat aminat e lutjet boshe te ibros nuk kish intervenue po se di qa qai drrasa me ju se kur ket qa po e them une e thon krejt populli edhe thmia
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 10:15   #85
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,137
Thanks: 10,391
Thanked 5,586 Times in 2,635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
o e dim bre qe e kini shibel ne sy UĒK-ne por pa kajt thmia nana se merr apo jo mos te ishte lufta e UĒK-se sa per vajtime te xhumave kurr ama bash kurr Amerika sa per duat aminat e lutjet boshe te ibros nuk kish intervenue po se di qa qai drrasa me ju se kur ket qa po e them une e thon krejt populli edhe thmia
Ky eshte mendim i ulet yti dhe gjithe atyre qe mendojne si ti. Cili eshte ai shqiptar i cili shan ate qe ia kthen pushken armikut per lirine e vatanit.
Po tash pushka nuk e shfajeson per gabimet e bera. Ne emer te pushkes ( pa marre parasysh sa ka kontribuar me ate pushke ) nuk i lejohet dhe eshte e papranushme kur keperdor poziten e fituar ne emer te pushkes!
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 14:48   #86
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,925
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Ēka kishte thene se nuk e kuptova mire ? Me duket qe ka fole dhafa te mira

Korab Sejdiu: E gėrditshme se si shkatėrruesit e shtetit i vardiseshin Klintonit si hiena


Gazeta Express
14 Qershor 2019 16:03
Deputeti i pavarur, Korba Sejdiu, i cili funksionin nė kuadėr tė grupit parlamentar tė LDK’sė, ka folur pėr vizitėn e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, dhe ish-sekretares amerikane, Madeleine Albright, shkruan Gazeta Express.

Sipas tij ka qenė e gėrdtishme mėnyra se si i janė vardisur Bill Clintonit, njerėzit pėr tė cilėt Sejdiu thotė se janė shkatėrruesit e shtetit.


“Shumė e gėrditshme ishte t’i shohim shkatėrruesit e shtetit duke iu vardisė si hiena njeriut qė e bėri tė mundshme ekzistimin e shtetit tonė!”, ka shkruar deputeti Sejdiu nė profilin e tij zyrtar.

Ish-presidenti Bill Clinton bashkė me ish-sekretaren Albright dhe gjeneralin Wesley Clark, kanė marrė pjesė nė ceremoninė e shėnimit tė 20 vjetorit tė lirisė sė Kosovės dhe hyrjes sė NATO-sė.

Ajo qė ka zgjuar debat pas kėsaj vizite, ka qenė mos-ftesa e partive opozitare pėr tė marė pjesė nė ceremoninė zyrtare./GazetaExpress/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 15:46   #87
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ky eshte mendim i ulet yti dhe gjithe atyre qe mendojne si ti. Cili eshte ai shqiptar i cili shan ate qe ia kthen pushken armikut per lirine e vatanit.
Po tash pushka nuk e shfajeson per gabimet e bera. Ne emer te pushkes ( pa marre parasysh sa ka kontribuar me ate pushke ) nuk i lejohet dhe eshte e papranushme kur keperdor poziten e fituar ne emer te pushkes!
si une mendoin 90% te popullit
e ai shqiptar qe i shajn e i urrejn luftaret e liris ka disa mijra ku merr pjes edhe ti
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 07:26   #88
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Ushtria mė e fuqishme nė botė shėnon 244 vjetorin e themelimit.


Ushtria e vendit mik tė Kosovės ka njė histori tė gjatė.

Ajo ka luajtur njė rol diēiziv nė historinė e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

SHBA shpenzon shumė nė ushtrinė e saj. Ajo tėrė kohėn mundohet qė tė avancojė tė gjithė sektorėt e ushtrisė nė mėnyrė qė tė ketė tėrė kohėn primatin e fuqisė nė glob.

Sot ajo ka njė personel aktiv prej 1 milion e 358 mijė e 193 personave. Ndėrsa personel rezervė ka 811 mijė persona.

08:47 | 15 Qershor, 2019.

Mendimi IM: mundesishte te jete dite feste,dhe tju nepen dekorata.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 09:21   #89
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

This is the statue of former US Secretary of State Madeleine Albright that’ll be unveiled around noon today in central Prishtina.

Others posit that there are similarities between this statue and the famous Tito statue done by Augustincic.

Una Hajdari.


Hajde...ZDRAVO ka Arbeni....
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 5d026a7e4c96bb7e528b4568.jpg (22.9 KiloByte, 7 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg D82P7FwXsAAknzb.jpg (19.9 KiloByte, 7 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg D82QaX1WwAEgyL9.jpg (22.5 KiloByte, 7 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur