Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-09-2015, 11:19   #21
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Idi na trista picke materine, jebem ti cigane.
hahahaha
qe ma vertetoi ky me ket te shame ne gjuhen e vet
pra ajo qe jam kah tham une qendron 95%
Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-09-2015, 11:22   #22
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,763
Thanks: 717
Thanked 2,950 Times in 1,635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 325
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Gon a veq qe e ke gjet budall po lun qoke me to. e ketij krejt listen e dasmes ja q... ha
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-09-2015, 11:23   #23
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Blloku Shiko postimin
hahahaha
qe ma vertetoi ky me ket te shame ne gjuhen e vet
pra ajo qe jam kah tham une qendron 95%
Idi na tvoju mahalu.

Idi na cigansku mahalu bre djubre jedno bre..
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-09-2015, 13:56   #24
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,825
Thanks: 7,529
Thanked 3,482 Times in 1,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

hashim maxhupi, alias hashim daēiēi, ka krijue nje republike serbe ne veri t'Kosoves.
Eshte i njohur si antiēlirimtar dhe antithemelues i shtetit te Kosoves.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-09-2015, 13:59   #25
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Gon a veq qe e ke gjet budall po lun qoke me to. e ketij krejt listen e dasmes ja q... ha :)
edhe ty me deshir ta q... krejt krushqit e mi hahaha
Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-09-2015, 14:00   #26
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
hashim maxhupi, alias hashim daēiēi, ka krijue nje republike serbe ne veri t'Kosoves.
Eshte i njohur si antiēlirimtar dhe antithemelues i shtetit te Kosoves.
a po bindeni tash qe une e kam pas shum drejt kur kam than se 95% antaret e keti forumi nuk jan shqiptar
Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-09-2015, 14:50   #27
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-09-2015, 16:46   #28
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Pse eshte tradhtar o Llap?
ja pra keta qe nuk jan shqiptar perpos urrejtjes qe kan per ēlirimtaret shifne se si edhe e falcifikoin postimin tim
pra me kesi antare kemi te bejm ne ket forum
Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-09-2015, 09:21   #29
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-09-2015, 09:28   #30
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Posts: 1,074
Thanks: 33
Thanked 47 Times in 15 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Miti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
hashim maxhupi, alias hashim daēiēi, ka krijue nje republike serbe ne veri t'Kosoves.
Eshte i njohur si antiēlirimtar dhe antithemelues i shtetit te Kosoves.
.... esat pash toptani i ketije shekulli ose hashim kudra takozvani zmija,
Miti nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-09-2015, 12:04   #31
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Miti Shiko postimin
.... esat pash toptani i ketije shekulli ose hashim kudra takozvani zmija,
po a mos po presum prej ju 95% -shi me thur lavdata per heroit shqiptar a hahahaha
veq keshtu qe 16 vite pas lufte kesao te shame e urrejtje jemi mesue nga ju tuj ndegjue
Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-09-2015, 17:35   #32
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te KosovesThaēi: Rusia ėshtė njė kėrcėnim pėr Ballkanin


24 Shtator 2015 • 11:51 •

Zėvendėskryeministri Hashim Thaēi, njėherėsh ministėr i Jashtėm i Kosovės, nė njė intervistė pėr tė pėrditshmen mė tė madhe ditore nė Austri “Die Presse” ka thėnė se Kosova ėshtė viktimė e tėrthortė e krizės sė refugjatėve me tė cilėn po merret tash intensivisht BE-ja dhe se nuk duhet tė pėrballemi me standarde tė dyfishta tė saj.

“Ne jemi njė viktimė e tėrthortė e kėsaj krize. Nė fillim tė vitit ka pasur njė periudhė tė shkurtėr tė migrimit ilegal nga Kosova pėr nė BE. Por, ne e kemi ndalur atė. Tani ne jemi duke punuar pėr tė kthyer nė Kosovė kėta njerėz nga Gjermania dhe vendet e tjera. Kosova ka pėrmbushur tė gjitha kriteret pėr liberalizimin e vizave. Ne nuk duhet tė pėrballemi me standarde tė dyfishta tė Brukselit”, ka thėnė Thaēi pėr Die Presse, ku ka sqaruar se ky ishte edhe njė mashtrim i kontrabandistėve me interes financiar. “Ne kemi arrestuar disa prej tyre. Dhe ne kemi nisur fushata informuese pėr tė informuar qytetarėt tanė qė tė kuptojnė, se ata nuk do tė marrin azil nė vendet e BE-sė”, ka thėnė Thaēi.

Zėvendėskryeministri Hashim Thaēi ka thėnė se Kosova ka bėrė progres, por ende ka nevojė pėr tė bėrė mė shumė. Kėtė vit, ka shtuar Thaēi pėr ditoren austriake, ne kemi si guruar investime tė huaja qė arrijnė nė 1.5 miliard euro. Por se, nuk mund tė mohohet qė krijimi i vendeve tė reja tė punės mbetet problemi mė i madh. “Politikanėt e tė gjitha vendeve tė rajonit i quajnė sfida tė njėjta: ekonominė dhe vendet e punės. Pėr fat tė mirė nuk ka pasur kurrė mė shumė bashkėpunim nė rajon se sa tani. Kėtė e ka dėshmuar edhe Samiti Ballkanik i Vjenės nė gusht. Ēdo politikan nė rajon duhet ta pėrmbyll shpejtė kapitullin e sė kaluarės. Ngaqė ne ende paguajmė ēmimin pėr luftėrat nė ish-Jugosllavi”, ka deklaruar Thaēi pėr austriaken Die Presse, raporton KosovaPress.

Thaēi ėshtė pyetur edhe pėr Gjykatėn Speciale, pėr tė cilėn ka thėnė se krijimi i saj ishte njė ēėshtje shumė e ndjeshme. “Vendimi nuk ishte i lehtė, por ne e kemi bėrė atė. Ky ishte njė detyrim ndėrkombėtar i Kosovės. Edhe pse nuk ishte vendim popullor, megjithatė ishte njė vendim i drejtė”, ka thėnė Thaēi. Ndėrk aq, i pyetur nėse anėtarėt e PDK-sė mund tė jenė nė vėmendjen e Gjykatės Speciale, ai ka thėnė se kjo nuk ka tė bėjė me personat, por me procesin, i cili ofron njė shans. “Ne duhet t’i kushtojmė vėmendje, ēfarė me kėtė vendi mund tė fitojė. Ne nuk duhet tė diskutojmė mbi emrat. Kosova ka dėshmuar pjekurinė ndėrkombėtare me vendimin pėr themelimin e gjykatės”, ka deklaruar Thaēi.

Pėr Die Presse, Thaēi ka thėnė se historia nuk mund tė rishkruhet me padi dhe se Kosova ka udhėhequr njė luftė mbrojtėse. “Unė nuk mund tė jap asnjė garanci se nuk ka pasur nė Kosovė sulme nga njerėz tė pezmatuar nga ana e shqiptarėve tė Kosovės. Por, kjo nuk mund tė barazohet me pėrpjekjet e serbėve pėr gjenocid. Ėshtė e rėndėsishme se tani ēdo gjė ėshtė transparente. Kosova nuk ka asgjė pėr tė fshehur”, ka thėnė Thaēi.

I pyetur nėse ka mundur tė imagjinojė gjatė luftės, qė njė ditė do t’i udhėheq negociat at karshi palės serbe, kryeministrit aktual Aleksandar Vuēiē, qė asokohe ishte ministėr i Informacionit nė Beograd dhe me ministrin e Jashtėm, Ivica Daēiq, i cili ka qenė zėdhėnės i partisė sė diktatorit Sllobodan Millosheviq, Thaēi ka thėnė se negociatat nuk ishin atėherė tė pakonceptueshme, por se kurrė nuk do tė kishte mundur tė imagjinojė se do tė luanin nė tė njėjtin ekip tė futbollit, si nė Samitin Ballkanik tė Vjenės. “Aty nė mbrėmje, ekipi i politikanėve tė Ballkanit ka luajtur kundėr ekipit tė politikanėve tė BE-sė”, ka thėnė Thaēi.

Pėr Die Presse, Thaēi ka thėnė se Serbia de facto tashmė e ka pranuar se Kosova ėshtė shtet i pavarur. “Beogradi ēdo ditė bėn hapa qė e shpien atė mė afėr njė njohjeje zyrtare tė Kosovės. Kryeministri Vuēiē ka luajtur njė rol konstruktiv nė pėrfundimin e marrėveshjeve tė reja ndėrmjet Beogradit dhe Prishtinės nė Bruksel. Ato janė nė interes tė tė dyja vend eve, qė kontribuojė nė normalizimin e marrėdhėnieve dhe pėrshpejtojnė procesin tonė tė integrimit pėr nė BE”, ka thėnė Thaēi.

Pėr t'u bėrė anėtar i OKB-sė, Kosovės i nevojitet pėlqimi i Moskės, kurse i pyetur nga Die Presse nėse sheh ndonjė shans, qė aleati i Serbisė Rusia ta njeh Kosovėn, Thaēi ka thėnė se rusėt nuk mund tė jenė serbė mė tė mėdhenj se vetė serbėt.

“Ne kemi lidhur marrėveshje me Beogradin, pėr t’i normalizuar marrėdhėniet. Prandaj, do duhej qė edhe Rusia tė ketė njė pamje mė pozitive pėr Kosovėn dhe qė ta njohin pavarėsinė tonė. Ne duam marrėdhėnie tė mira me Rusinė. Por, ne e shohim atė si njė kėrcėnim, pasi qė Moska dėshiron tė rrisė ndikimin nė rajonin e Ballkanit se sa nė tė kaluarėn. Sa mė shumė qė BE-ja lejon kohė pėr ta pranuar kėtė rajon, aq mė i madh do tė jetė kėrcėnimi”, ka pėrfunduar Thaēi.
Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-09-2015, 17:47   #33
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 754 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Blloku Shiko postimin


Thaēi: Rusia ėshtė njė kėrcėnim pėr Ballkanin


24 Shtator 2015 • 11:51 •

Zėvendėskryeministri Hashim Thaēi, njėherėsh ministėr i Jashtėm i Kosovės, nė njė intervistė pėr tė pėrditshmen mė tė madhe ditore nė Austri “Die Presse” ka thėnė se Kosova ėshtė viktimė e tėrthortė e krizės sė refugjatėve me tė cilėn po merret tash intensivisht BE-ja dhe se nuk duhet tė pėrballemi me standarde tė dyfishta tė saj.

“Ne jemi njė viktimė e tėrthortė e kėsaj krize. Nė fillim tė vitit ka pasur njė periudhė tė shkurtėr tė migrimit ilegal nga Kosova pėr nė BE. Por, ne e kemi ndalur atė. Tani ne jemi duke punuar pėr tė kthyer nė Kosovė kėta njerėz nga Gjermania dhe vendet e tjera. Kosova ka pėrmbushur tė gjitha kriteret pėr liberalizimin e vizave. Ne nuk duhet tė pėrballemi me standarde tė dyfishta tė Brukselit”, ka thėnė Thaēi pėr Die Presse, ku ka sqaruar se ky ishte edhe njė mashtrim i kontrabandistėve me interes financiar. “Ne kemi arrestuar disa prej tyre. Dhe ne kemi nisur fushata informuese pėr tė informuar qytetarėt tanė qė tė kuptojnė, se ata nuk do tė marrin azil nė vendet e BE-sė”, ka thėnė Thaēi.

Zėvendėskryeministri Hashim Thaēi ka thėnė se Kosova ka bėrė progres, por ende ka nevojė pėr tė bėrė mė shumė. Kėtė vit, ka shtuar Thaēi pėr ditoren austriake, ne kemi si guruar investime tė huaja qė arrijnė nė 1.5 miliard euro. Por se, nuk mund tė mohohet qė krijimi i vendeve tė reja tė punės mbetet problemi mė i madh. “Politikanėt e tė gjitha vendeve tė rajonit i quajnė sfida tė njėjta: ekonominė dhe vendet e punės. Pėr fat tė mirė nuk ka pasur kurrė mė shumė bashkėpunim nė rajon se sa tani. Kėtė e ka dėshmuar edhe Samiti Ballkanik i Vjenės nė gusht. Ēdo politikan nė rajon duhet ta pėrmbyll shpejtė kapitullin e sė kaluarės. Ngaqė ne ende paguajmė ēmimin pėr luftėrat nė ish-Jugosllavi”, ka deklaruar Thaēi pėr austriaken Die Presse, raporton KosovaPress.

Thaēi ėshtė pyetur edhe pėr Gjykatėn Speciale, pėr tė cilėn ka thėnė se krijimi i saj ishte njė ēėshtje shumė e ndjeshme. “Vendimi nuk ishte i lehtė, por ne e kemi bėrė atė. Ky ishte njė detyrim ndėrkombėtar i Kosovės. Edhe pse nuk ishte vendim popullor, megjithatė ishte njė vendim i drejtė”, ka thėnė Thaēi. Ndėrk aq, i pyetur nėse anėtarėt e PDK-sė mund tė jenė nė vėmendjen e Gjykatės Speciale, ai ka thėnė se kjo nuk ka tė bėjė me personat, por me procesin, i cili ofron njė shans. “Ne duhet t’i kushtojmė vėmendje, ēfarė me kėtė vendi mund tė fitojė. Ne nuk duhet tė diskutojmė mbi emrat. Kosova ka dėshmuar pjekurinė ndėrkombėtare me vendimin pėr themelimin e gjykatės”, ka deklaruar Thaēi.

Pėr Die Presse, Thaēi ka thėnė se historia nuk mund tė rishkruhet me padi dhe se Kosova ka udhėhequr njė luftė mbrojtėse. “Unė nuk mund tė jap asnjė garanci se nuk ka pasur nė Kosovė sulme nga njerėz tė pezmatuar nga ana e shqiptarėve tė Kosovės. Por, kjo nuk mund tė barazohet me pėrpjekjet e serbėve pėr gjenocid. Ėshtė e rėndėsishme se tani ēdo gjė ėshtė transparente. Kosova nuk ka asgjė pėr tė fshehur”, ka thėnė Thaēi.

I pyetur nėse ka mundur tė imagjinojė gjatė luftės, qė njė ditė do t’i udhėheq negociat at karshi palės serbe, kryeministrit aktual Aleksandar Vuēiē, qė asokohe ishte ministėr i Informacionit nė Beograd dhe me ministrin e Jashtėm, Ivica Daēiq, i cili ka qenė zėdhėnės i partisė sė diktatorit Sllobodan Millosheviq, Thaēi ka thėnė se negociatat nuk ishin atėherė tė pakonceptueshme, por se kurrė nuk do tė kishte mundur tė imagjinojė se do tė luanin nė tė njėjtin ekip tė futbollit, si nė Samitin Ballkanik tė Vjenės. “Aty nė mbrėmje, ekipi i politikanėve tė Ballkanit ka luajtur kundėr ekipit tė politikanėve tė BE-sė”, ka thėnė Thaēi.

Pėr Die Presse, Thaēi ka thėnė se Serbia de facto tashmė e ka pranuar se Kosova ėshtė shtet i pavarur. “Beogradi ēdo ditė bėn hapa qė e shpien atė mė afėr njė njohjeje zyrtare tė Kosovės. Kryeministri Vuēiē ka luajtur njė rol konstruktiv nė pėrfundimin e marrėveshjeve tė reja ndėrmjet Beogradit dhe Prishtinės nė Bruksel. Ato janė nė interes tė tė dyja vend eve, qė kontribuojė nė normalizimin e marrėdhėnieve dhe pėrshpejtojnė procesin tonė tė integrimit pėr nė BE”, ka thėnė Thaēi.

Pėr t'u bėrė anėtar i OKB-sė, Kosovės i nevojitet pėlqimi i Moskės, kurse i pyetur nga Die Presse nėse sheh ndonjė shans, qė aleati i Serbisė Rusia ta njeh Kosovėn, Thaēi ka thėnė se rusėt nuk mund tė jenė serbė mė tė mėdhenj se vetė serbėt.

“Ne kemi lidhur marrėveshje me Beogradin, pėr t’i normalizuar marrėdhėniet. Prandaj, do duhej qė edhe Rusia tė ketė njė pamje mė pozitive pėr Kosovėn dhe qė ta njohin pavarėsinė tonė. Ne duam marrėdhėnie tė mira me Rusinė. Por, ne e shohim atė si njė kėrcėnim, pasi qė Moska dėshiron tė rrisė ndikimin nė rajonin e Ballkanit se sa nė tė kaluarėn. Sa mė shumė qė BE-ja lejon kohė pėr ta pranuar kėtė rajon, aq mė i madh do tė jetė kėrcėnimi”, ka pėrfunduar Thaēi.
o llapi mos lavdro shum hashim thaqi perse kam pas nder une te takoj gjat luftes ne beteje e jezercit bashk me agim ceku viti 1998
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-09-2015, 18:43   #34
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
o llapi mos lavdro shum hashim thaqi perse kam pas nder une te takoj gjat luftes ne beteje e jezercit bashk me agim ceku viti 1998
ani qka do te thot kjo
Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-09-2015, 18:47   #35
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 754 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Blloku Shiko postimin
ani qka do te thot kjo
ty e konsinderon vete shum menqur
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-09-2015, 20:19   #36
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
ty e konsinderon vete shum menqur
po ska te baj ketu me menquri
po me rren tane qe the jam kan ne luft me Hashimin
kjo ishte nji rren e kulluar
sepse Hashimi ka luftue me serbet e me ju makedoncat
mos te ardht merzi
Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-09-2015, 20:46   #37
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Blloku Shiko postimin
po ska te baj ketu me menquri
po me rren tane qe the jam kan ne luft me Hashimin
kjo ishte nji rren e kulluar
sepse Hashimi ka luftue me serbet e me ju makedoncat
mos te ardht merzi
Hasha e ka ba luften me serb kunder shqiptarve,sidomos pas lufte ne emer te Adem Jasharit ja ka shkerdhy nanen edhe baben KosovesPer legjenden nji kritik te vogel...per qfar ndere flisni me taku nji klysh udb-jekaq
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-09-2015, 08:14   #38
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Hasha e ka ba luften me serb kunder shqiptarve,sidomos pas lufte ne emer te Adem Jasharit ja ka shkerdhy nanen edhe baben KosovesPer legjenden nji kritik te vogel...per qfar ndere flisni me taku nji klysh udb-jekaq
Hasha per qata eshte Kryeēlirimtar i vertet
sepse nuk vet qa eshte a eshte serb a eshte klysh i rankoviqit si ju te vetfundosjes
a eshte shpiun i UDB-es e tash BIA-se
me nji fjal te gjith armiqet e Kosoves u ka q..nanen e u q...prap
per ket edhe sot populli e voton ma se shumti dhe e don
dhe do ta ben ket edhe ne te ardhmen oj tetja gane e vetfundosjes te rankut
Llapi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-09-2015, 08:19   #39
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Blloku Shiko postimin
Hasha per qata eshte Kryeēlirimtar i vertet
sepse nuk vet qa eshte a eshte serb a eshte klysh i rankoviqit si ju te vetfundosjes
a eshte shpiun i UDB-es e tash BIA-se
me nji fjal te gjith armiqet e Kosoves u ka q..nanen e u q...prap
per ket edhe sot populli e voton ma se shumti dhe e don
dhe do ta ben ket edhe ne te ardhmen oj tetja gane e vetfundosjes te rankut
Hash Gabelovic ka shum gabel qe e perjkrahin edhe kini te drejt se po ju hedh sallama,mish peshki e gurtabia me mish ahahhhahah
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-09-2015, 08:26   #40
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,721
Thanked 7,942 Times in 5,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Hash Gabelovic ka shum gabel qe e perjkrahin edhe kini te drejt se po ju hedh sallama,mish peshki e gurtabia me mish ahahhhahah
Gani bej a bon me shkrujt pak ma mire shqip?
drague nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur