Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-05-2019, 21:28   #121
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postiminVeseli pranon raportin pėr Kosovėn, pret liberalizim tė shpejtė tė vizave

29 maj 15:55

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli, ka pranuar sot Raportin pėr Kosovėn nga Pėrfaqėsuesja e Bashkimit Evropian nė Kosovė, Nataliya Apostolova, nėpėrmjet tė cilit konfirmohet progresi i arritur nė vend.

Duke uruar europarlamentarėt e rinj, kryeparlamentari Veseli ka deklaruar se Kosova ėshtė e pėrkushtuar pėr tė rritur progresin dhe nė rrugėn e saj tė integrimit evropian. “Presim qė edhe tė rinjve dhe tė gjithė qytetarėve tanė, qė me Komisionin e ri tu njihet e drejta legjitime pėr tė lėvizur lirshėm nė tokėn tė cilės i takojmė, nė kontinentin e vet evropian. Ndėrkaq ne do t’i marrim pėrgjegjėsitė qė na pėrkasin. Jemi tė vetėdijshėm qė kemi shumė pėr tė bėrė, por do tė punojmė edhe mė fuqishėm sė bashku, me tė gjithė segmentet e shoqėrisė sonė”, ka theksuar Veseli.

Ai ka thėnė se lufta kundėr korrupsionit dhe pėr sundimin e ligjit do tė jetė e pakompromis.

Kosova, sipas Veselit, ka vetėm njė drejtim dhe ai ėshtė integrimi nė BE, nė NATO dhe partneritet me SHBA-tė.

Kurse, pėrfaqėsuesja e Bashkimit Evropian nė Kosovė, Nataliya Apostolova ka vlerėsuar se raporti ėshtė njė reflektim i ndershėm pėr gjithēka qė ka arritur Kosova. “Raporti ka njė rekomandim tė qartė: Komisioni dhe Parlameneti Evropian, kanė rekomanduar liberalizimin e vizave. Pra tani, Komisioni nxit vendet anėtare qė tė ndėrmarrin veprime sa mė shpejt qė tė jetė e mundur, urgjentisht”, ka thėnė Apostolova.

Nė raportin e ri pėr Kosovėn, Komisioni Evropian ka bėrė tė ditur se Kosova ka shėnuar progres nė zbatimin e disa reformave kryesore tė lidhura me BE-nė, veēanėrisht nė lidhje me pėrmirėsimin e sundimit tė ligjit dhe administratės publike.

/Epoka e re/
Po ai INJORANTI tjeter i PDK-se sikur shkruante...Eu-ja NASHI s`na bo presion...mjaft i kemi duruar.
KETA...ZVARRANIKET.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 09:24   #122
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė luftePartia Demokratike e Kosovės - PDK
Lideri ynė Kadri Veseli sot feston ditėlindjen. Partia Demokratike e Kosovės dhe Kosova janė me fat qė kanė njė lider si z.Veseli.

Tė paēim me jetė tė gjatė Kryetar, u gėzofsh ashtu siē gėzove miliona shqiptarė anembanė botės duke ia kushtuar tėrė jetėn dhe veprimtarinė Kosovės dhe shqiptarėve.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 09:18   #123
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteKryetari i Kuvendit tė Kosovės, njėherėsh lider i PDK-sė, Kadri Veseli, sot e ka ditėlindjen. Ai i ka mbushur 52 vjet.


Veseli ėshtė i lindur mė 31 maj 1967 nė fshatin Broboniq tė Komunės sė Mitrovicės.

Nė tė njėjtėn ditė me Kryeparlamentarin, edhe vajza e tij Rrita e ka ditėlindjen.

Veseli, aktualisht ėshtė edhe kryetar i PDK-sė, pas dorėheqjes sė Hashim Thaēit, nga ky post. Ai qė nga viti 2014, ėshtė kryetar i Kuvendit tė Kosovės. Veseli ėshtė i martuar dhe ka katėr fėmijė.

Veseli ka vite qė ėshtė i martuar me Violetėn dhe kanė katėr fėmijė.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 09:56   #124
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,825
Thanks: 7,529
Thanked 3,482 Times in 1,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Mė 16 qershor, PDK mban Konventėn, Veseli i vetėm pėr Kryetar

Tė dielėn e tretė tė qershorit, Kadri Veseli pritet tė rikonfirmohet Shef i PDK’sė, nė Konventėn Zgjedhore qė do tė mbahet nė Prishtinė.
Zėvendėskryetari i PDK’sė, Enver Hoxhaj, ka konfirmuar pėr Express se Konventa e Pėrgjithshme e PDK’sė do tė mbahet mė 16 tė kėtij muaji.
Deri mė tash askush tjetėr pos Veselit s’ka shfaqur ambicie pėr tė marrė pozitėn e Shefit partiak.
Procesi i brendshėm zgjedhor i PDK’sė ka rikthyer edhe njė herė disa prej figurave nė krye tė Degėve pėrfshirė Pejėn me Xhavit Halitin, Gjilanin me Qemajl Mustafėn, Malishevėn me Isni Kilajn, Klinėn me Sokol Bashotėn etj.
PDK, aktualisht, ėshtė partia e dytė nė Parlament dhe e treta nė nivel tė komunave.
Partia e themeluar nga Hashim Thaēi prej pasluftės ėshtė nė pushtet, me pėrjashtim tė viteve 2004-2007. Fillimisht, kishte hyrė nė Qeveri me Kryeministėr Bajram Rexhepin, pastaj me Hashim Thaēin Kryeministėr pėr dy mandate.
Nė dy mandatet e fundit, PDK ėshtė bėrė patericė e partive tjera. E kanė bėrė Isa Mustafėn e LDK’sė Shef tė Qeverisė, tė cilin pastaj e kishin rrėzuar.
Nė zgjedhjet e fundit, PDK kishte bėrė koalicion parazgjedhor me AAK’nė, duke i ndihmuar Ramush Haradinajt tė bėhet Shef i Qeverisė.
Tash, Haradinaj pėrpos pozitėn e Kryeministrit shpeshherė po e luan edhe rolin e opozitarit tė PDK’sė e Hashim Thaēit.
Nė sondazhet e fundit, PDK ka dalė keq.
Nuk dihet nėse pas Konventės sė Pėrgjithshme do tė nisin procedurėn pėr ta cuar vendin nė zgjedhje dhe pėr ta rrėzuar Qeverinė e udhėhequr prej Ramush Haradinajt.
Aktualisht, njė nismė pėr rrėzimin e Qeverisė e kanė marrė partitė opozitare.
_____________________________
https://www.gazetaexpress.com/me-16-...m-per-kryetar/
________________________________________

Ky llapi i brojes t'Drenices ka shkrue para disa diteve ketu ne forum se LDK-ja kishte 9 pretendent per kryetar partie. Aty ku ka me shume se 1 kanditat, ka edhe demokraci.
Aty ku eshte vetem 1 kandidat, pa kundershtar, ka vetem monizem e diktature.
pdk-ja i perket kesaj kategorise se fundit.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 19:50   #125
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Mė 16 qershor, PDK mban Konventėn, Veseli i vetėm pėr Kryetar

Tė dielėn e tretė tė qershorit, Kadri Veseli pritet tė rikonfirmohet Shef i PDK’sė, nė Konventėn Zgjedhore qė do tė mbahet nė Prishtinė.
Zėvendėskryetari i PDK’sė, Enver Hoxhaj, ka konfirmuar pėr Express se Konventa e Pėrgjithshme e PDK’sė do tė mbahet mė 16 tė kėtij muaji.
Deri mė tash askush tjetėr pos Veselit s’ka shfaqur ambicie pėr tė marrė pozitėn e Shefit partiak.
Procesi i brendshėm zgjedhor i PDK’sė ka rikthyer edhe njė herė disa prej figurave nė krye tė Degėve pėrfshirė Pejėn me Xhavit Halitin, Gjilanin me Qemajl Mustafėn, Malishevėn me Isni Kilajn, Klinėn me Sokol Bashotėn etj.
PDK, aktualisht, ėshtė partia e dytė nė Parlament dhe e treta nė nivel tė komunave.
Partia e themeluar nga Hashim Thaēi prej pasluftės ėshtė nė pushtet, me pėrjashtim tė viteve 2004-2007. Fillimisht, kishte hyrė nė Qeveri me Kryeministėr Bajram Rexhepin, pastaj me Hashim Thaēin Kryeministėr pėr dy mandate.
Nė dy mandatet e fundit, PDK ėshtė bėrė patericė e partive tjera. E kanė bėrė Isa Mustafėn e LDK’sė Shef tė Qeverisė, tė cilin pastaj e kishin rrėzuar.
Nė zgjedhjet e fundit, PDK kishte bėrė koalicion parazgjedhor me AAK’nė, duke i ndihmuar Ramush Haradinajt tė bėhet Shef i Qeverisė.
Tash, Haradinaj pėrpos pozitėn e Kryeministrit shpeshherė po e luan edhe rolin e opozitarit tė PDK’sė e Hashim Thaēit.
Nė sondazhet e fundit, PDK ka dalė keq.
Nuk dihet nėse pas Konventės sė Pėrgjithshme do tė nisin procedurėn pėr ta cuar vendin nė zgjedhje dhe pėr ta rrėzuar Qeverinė e udhėhequr prej Ramush Haradinajt.
Aktualisht, njė nismė pėr rrėzimin e Qeverisė e kanė marrė partitė opozitare.
_____________________________
https://www.gazetaexpress.com/me-16-...m-per-kryetar/
________________________________________

Ky llapi i brojes t'Drenices ka shkrue para disa diteve ketu ne forum se LDK-ja kishte 9 pretendent per kryetar partie. Aty ku ka me shume se 1 kanditat, ka edhe demokraci.
Aty ku eshte vetem 1 kandidat, pa kundershtar, ka vetem monizem e diktature.
pdk-ja i perket kesaj kategorise se fundit.
aty ku jan 9 kandidat jan 9 grupe per karrika te LDK-se qe veq kan fillue me u rreh ndersa aty ku eshte vetem nji 1 aty ka pelqim koncenzus 100% kjo po shifet haptazi more dai
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 21:11   #126
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte
Veseli: Ideali i Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit u kurorėzua me UĒK-nė

10 qershor 16:58

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli, ka thėnė se 141 vjet me parė nė Prizren ka lindur mendimi shtetėror kombėtar i shqiptarėve.

Veseli duke kujtuar Lidhjen Shqiptare tė Prizrenit, ka thėnė se ideali i kėsaj lidhje ėshtė kurorėzuar me Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK).

“Si sot 141 vjet mė parė, nė Prizren lindi mendimi shtetėror kombėtar i shqiptarėve. Ky ideal u rrit dhe na udhėhoqi. E mė sė miri u kurorėzua me Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės, 20 vjet mė herėt. Ky ideal vazhdon edhe sot, nė rrethana tė reja. Kombi ynė ecėn i sigurt drejt tė ardhmes sė tij euroatlantike”, ka shkruar Veseli nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

/Epoka e re/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 23:54   #127
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte


Me ty jemi trimi i liris
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 09:43   #128
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Kadri Veseli ėshtė zgjedhur edhe pėr njė mandat Shef i PDK’sė.Veseli, Kryetar i ri i PDK’sė pa asnjė votė kundėr

Ish-Shefi i SHIK’ut, Kadri Veseli ėshtė zgjedhur edhe pėr njė mandat Shef i PDK’sė.

Ai ėshtė votuar nga tė gjithė delegatėt e PDK’sė.


“PDK ka rizgjedhur sot Kadri Veselin. Tė gjitha votat janė pėr. Asnjė votė kundėr. Asnjė nuk abstenon”, ka njoftuar Hajredin Kuēi..


Kuēi kandidon Veselin: Ka merita se mban gjallė Qeverinė, ai do bėhet Kryeministėr

Nėnkryetari i PDK’sė, Hajredin Kuēi, ka thėnė se Kadri Veseli ėshtė njeriu mė meritor pse sot njeriu kryesor i Qeverisė ėshtė Ramush Haradinaj. Ka thėnė se Kryetari i PDK’sė me gjithė problemet po e mban gjallė koalicionin qeverisės.

“Ka merita kryesore pėr mbajtjen gjallė tė koalicionit”, ka thėnė Kuēi, kur e ka kandiduar Veselin pėr Shef tė ri tė PDK’sė.

Ai ka thėnė se Veseli do tė jetė Kryeministėr i Republikės sė Kosovės.

“Sot tri vite mė pas z. Veseli ka dhėnė dėshmi tė bollshme se ardhja e tij nė krye tė PDK’sė ka qenė zgjidhja mė e mirė”, ka thėnė Kuēi.

“Mund ta kėrkojmė ribesimin pėr Veselin. Ėshtė treguar i denjė pėr tė udhėhequr PDK’nė. Ai ka treguar se mund tė drejtojė PDK’nė me vlerat e mėdha”, ka thėnė ai.

“Si Kryetar i Kuvendit ka treguar pjekuri politike. Ka parė edhe kur ka pasė gaz lotsjellės”, ka shtuar ai.

“z. Veseli ka treguar se ėshtė njėri i tolerancės, guximit dhe nuk bėn kompromis me interesat kombėtare”, ka shtuar ai.

Kadri Veseli ishte shef i Shėrbimit Informativ tė Kosovės, njė organizatė sekrete, e afėrt me PDK’nė, e cila ėshtė thėnė se ėshtė shuar mė 2008. Kishte hyrė nė PDK dhe ishte bėrė Shef.

Mė pas Veseli dhe pjesa mė e madhe e ish-agjentėve tė SHIK’ut kanė pėrfunduar nė PDK.

Hajredin Kuēi ka thėnė se Veseli do tė ruajė stabilitetin e PDK’sė dhe tė Kosovės.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 09:44   #129
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kadri Veseli ėshtė zgjedhur edhe pėr njė mandat Shef i PDK’sė.

Veseli: Zgjedhjet e brendshme tė PDK-sė tė jenė mėsim pėr partitė e tjera
Aktuale qershor 16, 2019 - 10:48

Partia Demokratike e Kosovės (PDK) ėshtė duke mbajtur Konventėn e 9-tė zgjedhore.

Kryetari aktual, njėherėsh edhe kandidati i vetėm pėr kryetar tė PDK-sė, nė fjalimin e tij lavdėroi punėn e bėrė gjatė zgjedhjeve tė brendshme, duke thėnė se ėshtė treguar se sa me vlerė ėshtė kjo parti.

Veseli tha se kėto zgjedhje janė leksion pėr tė gjithė spektrin politik.

“Kėto zgjedhje me plot meritė janė leksion demokratik pėr tė gjithė spektrin politik nė Kosovė. Ju treguat se sa e madhe ėshtė Partia Demokratike e Kosovės, ju treguat se ka njė parti tė parė nė Kosovė e ajo ėshtė vetėm Partia Demokratike e Kosovės, ju treguat se qytetarėt e Kosovės besojnė nė PDK, Besojnė nė Forcėn dhe vizionin e saj. Ju treguat se ne jemi parti e vlerave, e shtet ndėrtimit dhe e transformimit tė Kosovės. Sot, PDK ėshtė bėrė mė e madhe , mė e fuqishme , mė e konsoliduar, mė e gatshme pėr tė marrė mbi vet rolin qė i takon, rolin e partisė qė iu prin ndryshimeve”, tha Veseli.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 10:21   #130
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kadri Veseli ėshtė zgjedhur edhe pėr njė mandat Shef i PDK’sė.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 10:25   #131
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kadri Veseli ėshtė zgjedhur edhe pėr njė mandat Shef i PDK’sė.

Urime Kryetar


__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 16-06-2019 nė 10:28
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 10:30   #132
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,825
Thanks: 7,529
Thanked 3,482 Times in 1,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kadri Veseli ėshtė zgjedhur edhe pėr njė mandat Shef i PDK’sė.

“PDK ka rizgjedhur sot Kadri Veselin. Tė gjitha votat janė pėr. Asnjė votė kundėr. Asnjė nuk abstenon”, ka njoftuar Hajredin Kuēi..".


Aty ku eshte vetem nje kandidat nuk ka zgjedhje.

Folja zgjedh ne gjuhen shqipe implikon minimumin 2 (dmth zgjedhe mes A dhe B; kur ke vetem A nuk ke zgjedhje).

ZGJEDH kal.
1. Marr a veēoj nga njė grumbull, nga njė grup qeniesh, sendesh etj. atė qė mė duket mė i mirė ose mė i pėrshtatshėm...
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 15:14   #133
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

po shum ju paska pengue stafit te keti forumi zgjedhja e Veselit kryetar i PDK-se sa qe edhe temen per zgjedhjen e ti e kan siell ketu qe eshte krejt diqka tjeter por nejse

me pas hap tema qe permban sharje e fyerje per Kadriun mi kishin lejue 100 tema te tilla
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 18:22   #134
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,825
Thanks: 7,529
Thanked 3,482 Times in 1,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Arsim Bajrami refuzon tė jetė pjesė e strukturave udhėheqėse tė PDK-sė

Ish-nėnkryetari i PDK-sė, Arsim Bajrami, ka bėrė tė ditur se ka hequr dorė nga ēfarėdo propozimi apo nominimi pėr t’u zgjedhur nė strukturat e kėsaj partie.
Ai nė llogarinė e tij nė Facebook ka shkruar se duhet ta ketė njė fillim dhe fund tė arsyeshėm dhe tė dinjitetshėm, pėr t’u ofruar hapėsirė gjeneratave tė reja.
Ai ka theksuar se do tė vazhdojė tė mbetėt anėtar i thjeshtė dhe votues i PDK-sė.
“Sot po zhvillohet Konventa e IX Zgjedhore e Partisė Demokratike tė Kosovės dhe siē e kam njoftuar para disa ditėsh, me njė letėr informuese, Kryetarin Kadri Veseli, dėshiroj qė edhe pėrmes kėtij rrjeti social, tė njoftoj me falėnderim dhe mirėnjohje anėtarėt, simpatizantėt, votuesit dhe strukturat e Partisė Demokratike tė Kosovės, pėr vendimin tim pėr tė heq dorė nga ēfarėdo propozimi apo nominimi pėr t’u zgjedhur nė strukturat partiake”.
“E vlerėsoj lartė me mirėnjohje, mbėshtetjen dhe besimin e anėtarėve, simpatizantėve e votuesve tė devotshėm dhe strukturave e lidershipit tė Partisė Demokratike tė Kosovės, pėr mbėshtetjen dhe besimin e pa-rezervė, pėr gati 20 vite, qė si njėri ndėr themeluesit e Partisė, mė kanė besuar dhe zgjedhur nė funksionet mė tė larta partiake, politike e institucionale”.

“Konsideroj qė tani pas, gati dy dekada, ėshtė e rrugės tė ofrojė edhe njė kontribut modest me shembullin personal, qė angazhimi aktiv partiak e politik, duhet ta ketė njė fillim dhe fund tė arsyeshėm dhe tė dinjitetshėm, duke ofruar hapėsirėn e nevojshme pėr gjeneratat mė tė reja, ndėrsa do tė vazhdojė tė mbetėm njė anėtar i thjesht dhe votues i PDK-sė, dhe tė ofrohem gjithnjė, mė tė gjitha kapacitetet, si zė i arsyes dhe kėshillės e kritikės dashamirėse, tė cilat jam pėrpjekur e angazhuar t’i promovoj, tash e gati dy dekada me radhė, nė kuadėr tė Partisė Demokratike tė Kosovės”.

“Duke qenė krenar pėr bashkėpunimin qė kemi pasur, uroj qė Partia Demokratike e Kosovės, tė zhvilloj njė proces zgjedhor kredibil, legjitim dhe nė frymėn demokratike. Ju faleminderit pėr pėrkrahjen tuaj”.
_____________________________________________
https://zeri.info/aktuale/267701/ars...ese-te-pdk-se/

____________________________


Fryma demokratike nuk perkon me 1 kandidat te vetem.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 20:02   #135
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte20:24 / 16.06.2019
Aliu uron Veselin pėr rizgjedhje nė krye tė PDK-sė

Kryetari i Komunės sė Ferizajt, Agim Aliu, ka pėrgėzuar Kadri Veselin me rastin e rizgjedhjes nė krye tė PDK-sė.

“Besimi qė garanton ecjen mė tė shpejt dhe rilindjen nė ēdo pore tė shtetit, bartur nga tė rinjtė e brezit tė dekadės sė re. Urime kryetar Veseli, rizgjedhja nė krye tė forcės pa diskutim, mė tė fuqishme politike, Partisė Demokratike tė Kosovės!”, shkruan Aliu nė Facebook.

Kadri Veseli u rizgjodh sot pa asnjė votė kundėr dhe pa asnjė kundėrkandidat pėr kryetar tė PDK-sė pėr njė mandat tė ri katėrvjeēar.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 12:59   #136
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte
PDK-ja mban sonte Konventėn Festive nė Pallatin e Rinisė nė Prishtinė

17 qershor 13:49

Partia Demokratike e Kosovės mban sonte nė Prishtinė, Konventėn Festive, pas pėrfundimit tė procesit tė brendshėm zgjedhor ku kryetar i saj me vota unanime ėshtė rizgjedhur Kadri Veseli.

PDK ka bėrė tė ditur pėrmes njė komunikate pėr media se kjo Konventė Festive do tė mbahet nė Palestrėn Sportive nė Pallatin e Rinisė dhe Sporteve nė Prishtinė nė ora 20:00.

Partia qė udhėhiqet nga Kadri Veseli kishte paraparė qė Konventėn Festive ta mbajnė nė Sheshin “Skenderbe” nė Prishtinė, por pėr shkak tė pėrkeqėsimit tė motit dhe reshjeve tė shiut, kanė ndėrruar lokacionin e aktivitetit.

“Pėr shkak tė pėrkeqėsimit tė motit, Konventa Festive qė ishte paraparė tė mbahet nė Sheshin “Skenderbe” nė Prishtinė, ėshtė vendosur qė Konventa tė mbahet nė Palestrėn e Sporteve nė Pallatin e Rinisė nė Prishtinė”, ėshtė thėnė nė njoftimin pėr media tė PDK-sė.

/Epoka e re/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 21:41   #137
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteKadri Veselit qė ngriti nė kėmbė njė sallė
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 09:09   #138
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte
Ismaili: Veseli dha njė mesazh se ēfarė e pret Kosovėn nėn udhėheqjen e PDK-sė

21/06/2019

Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Uran Ismaili, ka thėnė se Kadri Veseli ka bėrė hapin e parė duke i hapur rrugė drejtėsisė tė veprojė.

Ismaili, nė “Debat Plus” tha se veprimi i Veselit pėr largimin e zyrtarėve qė kanė akuza tė konfirmuara ka pėr qėllim forcimin e PDK-sė.

“Ky shihet njė vullnet i mirė i kryetarit Veseli pasi janė ndryshuar tė gjitha strukturat nė PDK, nga nėndegėt deri tė kryetari. Ky ishte njė mesazh se ēfarė e pret Kosovėn me kėtė udhėheqje tė PDK-sė”, tha ai, pėrcjell Telegrafi.

Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), ka thėnė se procesi i luftimit tė krimit dhe korrupsionit nuk bėhet me njė ditė por sipas tij Veseli hapin e parė tė rėndėsishėm tashmė e ka bėrė.

Ismaili ka thėnė pavarėsisht largimit nga PDK, ato figura nuk bėn tė damkosen dhe drejtėsia duhet ta bėj punėn e vet sa mė parė pasi sipas tij “drejtėsia e vonuar ėshtė drejtėsi e mohuar”.

“PDK bėri hapin e parė duke krijuar hapėsirėn. Le tė veprojė drejtėsia dhe le ta merr fjalėn e fundit qė nėse ata persona kanė bėrė shkelje ligjore tė dėnohen, nė tė kundėrtėn tė mos damkosen ata dhe familjet e tyre”.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:41   #139
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte18:58 / 17.07.2019


Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli i cili po qėndron pėr vizitė zyrtare nė Washington, ka folur sot nė Forumin e liderėve parlamentarė tė organizuar nga Kongresi Amerikan.


Veseli nė Washington: Kuvendi i Kosovės institucioni mė transparent

Nė kėtė forum, kryeparlamentari Kadri Veseli ka folur pėr transparencėn, llogaridhėnien dhe hapjen e Kuvendit tė Kosovės pėr mediat, shoqėrinė civile dhe qytetarėt. “Transparenca ėshtė garancia e vetme qė institucionet publike tė fitojnė besimin e qytetarėve. Besimi nė institucionet publike ėshtė qenėsor pėr njė demokraci. Kuvendi i Republikės sė Kosovės ėshtė institucioni mė transparent pėr shkak tė zbatimit tė disa politikave qė kanė tė bėjnė me hapjen e kėtij institucioni. Ne e kemi hapur Kuvendin qė tė kenė qasje tė gjithė, si mediat, shoqėria civile, grupet e interesit dhe qytetarėt”, tha Veseli.

Kreu i Kuvendit tė Kosovės foli para tė pranishmėve edhe pėr modernizimin e instrumenteve informative nė Kuvendin e Kosovės. “Pėrmes teknologjisė moderne ne e kemi bėrė tė qasshėm bashkėpjesmarrjen nė procesin e ligjbėrjes pėr tė gjitha grupet e interesit, duke mundėsuar qasje tė drejtėpėrdrejtė pėr aktivizmin qytetar. Sot Kuvendi i Republikės sė Kosovės ėshtė i hapur pėr tė gjitha grupmoshat duke krijuar qasje aktive pėr qytetarėt, qė tė shohin, prekin dhe tė kuptojnė institucionin mė tė lartė tė Republikės sė tyre”, tha Veseli.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2019, 17:44   #140
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteVeseli takon kryetaren e kongresit amerikan

17 korrik 16:43

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetaren e Kongresit Amerikan, Nancy Pelosi, nga e cila ka kėrkuara mbėshtetje pėr proceset nėpėr tė cilat po kalon Kosova.

Nė profilin e tij nė “Facebook”, Veseli ka shkruar se Pelosi ėshtė zotuar se mbėshtetja amerikane pėr Kosovėn do tė vazhdojė ashtu siē ka qenė historikisht deri mė tani.

“Nė njė takim shumė tė veēantė pata nderin dhe kėnaqėsinė qė tė bisedoj me Kryetaren e Kongresit Amerikan, zonjėn e nderuar Nancy Pelosi. E falėnderova pėr mbėshtetjen e saj, tė Kongresit Amerikan dhe ShBA-ve nė tė gjitha proceset qė kemi kaluar deri tani. Po ashtu kėrkova tė njėjtin pėrkushtim dhe tė njėjtėn mbėshtetje pėr proceset nėpėr tė cilat po kalojmė sot dhe pėr ato qė na presin nė tė ardhmen. Mbi tė gjitha, mbėshtetja pėr Ushtrinė tonė dhe pėr Iniciativėn pėr dėnimin e gjenocidit serb dhe krimeve e dhunimeve gjatė luftės nė Kosovė. Zonja Pelosi u zotua se mbėshtetja amerikane pėr Kosovėn do tė vazhdojė ashtu siē ka qenė historikisht deri mė tani”, ka shkruar Veseli.

/Epoka e re/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur