Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-06-2019, 14:27   #261
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kosovėn

Edhe padroni i argatit me ne fund e tha, qe po genjene ai marrangozi i Kusov’s

Vuēiq: Mos e merrni seriozisht Thaēin, Luginėn e shfrytėzon pėr politikė


Gazeta Express
29 Qershor 2019 15:42
Presidenti i Serbisė, Aleksander Vuēiq, ka thėnė se presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, e shfrytėzon Luginėn e Preshevės vetėm pėr pėrfitime politike brenda Kosovės.

Kėto komente Vuēiq i ka bėrė sot para gazetarėve, teksa ka folur pėr deklaratat e Thaēit se ėndrra e shqiptarėve tė Luginės sė Preshevės ėshtė bashkimi i asaj pjese me Kosovėn .


“Nuk ėshtė par ta marrė seriozisht. E bėn me qėllim tė luftės sė brendshme pėr dominim politik nė Prishtinė”, ka thėnė Vuēiq shkruan rts, transmeton Gazeta Express.

Ai thotė se s’ka asnjė rrezik pėr ato komuna, pasi sipas tij deklaratat e Thaēit nuk kanė tė bėjnė fare me realitetin.

Hashim Thaēi gjatė javės ėshtė takuar me ish-ushtarė tė UĒMPB-sė, teksa u ka premtuar se do tė punojė pėr tė realizuar ėndrrėn e tyre pėr bashkim tė Luginės sė Preshevės me Kosovėn.

Ai nė deklarimet e mė hershme ka thėnė se njė bashkim tė tillė synon ta bėjė pa i dhėn asgjė nė kėmbim Serbisė./GazetaExpress/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2019, 14:57   #262
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 955
Thanks: 371
Thanked 253 Times in 208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Pa lufte, Serbia nuk do e leshoj Presheven.

Gjitha bisedimet me Serbine jane hap prapa. Me mire keshtu sic jane.Pse eshte perjashtuar Llapi?
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i juke pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 10:32   #263
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

On Gazimestan ..... u bė edhe njė lloj himni.


PS: jena tu u mor me zgjedhje Beno!!!!

Izvinite
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2019, 15:33   #264
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Ja bashkim-shkembimi i tyre

Selimi thotė se rezoluta pėr Luginėn ėshtė mashtrim i radhės i presidentit Thaēi
Gazeta Express
1 Korrik 2019 17:09

Deputeti i Lėvizjes Vetėvendosje, Rexhep Selimi, e ka quajtur mashtrim tė radhės tė presidentit Thaēi, rezolutėn pėr Luginėn e Preshevės. Teksa ka thėnė se adresa e vetme pėr shqiptarėt e Luginės sė Preshevės mbetet Republika e Shqipėrisė.

Gjatė fjalės sė tij nė Kuvendin e Kosovės ku po diskutohet pėr gjendjen nė Preshevė, Medvegjė dhe Bujanoc, Selimi ka thėnė se kjo rezolutė mund tė quhet edhe e kontrabaduar, pasi sipas tij, nė tavolinat e deputetėve ka ardhur nė mėnyrė tė paligjshme.

Sipas tij, mospėrmendja e Luginės sė Preshevės nė tavolinėn e dialogut mes Kosovės dhe Serbisė, e nė anėn tjetėr inicimi i njė rezolute pėr gjendjen atje, veē e dėshmon njė gjė tė tillė.

“Ne sot, e kemi poashtu nė dorė edhe njė projekt-rezolutė tė ardhur nga Thaēi, qė mė vjen keq ta them, por ėshtė mashtrim i radhės. Madje edhe kontrabandė mund ta quajmė sepse na ka ardhur nė tavolinat e deputetėve. Njė nga kolegėt kėtu po thotė pse po e pėrmend atė rezolutė, por siē e kam unė e ke edhe ti. Prandaj unė dua ta refuzoj nėj qasje tė tillė dhe njė keqpėrdorim tė radhės tė ēėshtjes sė shqiptarėve nė Preshevė, Medvegjė dhe Bujanoc”, tha ai.
Sipas Selimit, e vetmja adresė pėr qytetarėt e Luginės sė Preshevės mebtet Republika e shqipėrisė, e cila nė Ksuhtetutėn e saj ka edhe ēėshtjen e kėsaj ane.

Pėrndryshe, sa i pėrket Qeverisė sė Kosovės, ai tha se jo vetėm se nuk e ka nė kompetencė njė gjė tė tillė, porse i ka braktisur qytetarėt atje qysh nga paslufta.

“Krejt ēka mund tė bėjmė ne si pėrfaqėsues tė drejtpėrdrejt tė qytetarėve ėshtė qė tė kėrkojmė nga Republika e Shqipėrisė tė zbatojė Kushtetutėn e saj. Pra, si njė adresė tė vetme, mbetet qė tė kėrkojė nga Shqipėria qė tė zbatojė kushtetutėn e saj. Kėtė kėrkesė nuk mund t’ia adresojė Serbisė sepse kurrė nuk do tė duhet ne tė bėjmė kėrkesa ndaj njė shteti armik, ndaj shqiptarėve atje dhe kėtu. Kėtė kėrkesė nuk mund t’ia drejtoj Qeverisė sė Kosovės sepse nuk e ka tė pėrshkruar nė kompetencat e saj e as nė Kushtetutėn e saj. Vėllezėrve shqiptarė nė Preshevė, Medvegjė dhe Bujanoc i pėrshėndes dhe u them qė tė mbėshteten fort nė popullin shqiptar tė Kosovės e jo nė shtetin e qeverinė e Kosovės, e cila i ka braktisur sidomos tash e 20 vjet pas luftės ”, tha ai.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 18:46   #265
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Shakaja gjysma e te vertetes
https://www.kohajone.com/2019/07/09/...minderit-zaev/
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 19:25   #266
doganieri
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 85
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
doganieri do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

VIDEO/ Ra ‘pre’ e pėrgjimeve me komedianėt, Zaev: Gjithēka e vėrtetė, rashė viktimė…

Kryeministri i Maqedonisė sė Veriut Zoran Zaev nė njė konferencė pėr shtyp tė mbajtur ditėn e sotme, referuar skandalit me pėrgjimin ka pranuar se ėshtė viktimė e dy komikėve rusė, duke pranuar kėshtu edhe vėrtetėsinė e telefonatės.

Zaevi ka pohuar telefonatėn e ndodhur, por gjithashtu ka insistuar se nuk ishte e domosdoshme dorėheqja e tij pas publikimit tė saj pasi ai nuk kishte nxjerrė asnjė sekret shtetėror.

‘Isha viktimė e njė shakaje tė bėrė nga njė strukturė e mirėorganizuar e cila pėrfiton nga taktika, forma dhe mjetet e reja nė njė pėrpjekje pėr tė diskredituar publikisht njerėzit dhe vendet me aspiratat euroatlantike. Kjo ėshtė njė nga ato pėrpjekje pėr tė dėmtuar drejtpėrdrejt interesat tona strategjike pėr tė pėrfunduar anėtarėsimin tonė nė NATO’, shtoi ai.

Mė tej Zaev tha se kjo nuk ishte telefonata e tij e parė me presidentin Poroshenkon por se gjithēka ishte e protokolluar.

‘Nuk e kam pėr herė tė parė, kam biseduar me Stoltenbergun, me Poroshenkon, me liderė tė tjerė tė vendeve partnere tė Republikės sė Maqedonisė sė Veriut dhe se komunikimi bėhet nėpėrmjet rrjetit fiks. Shumicėn e rasteve kur bisedoj pranė meje qėndron dikush, ose Dane Talevski ose Bojan Mariēiqi. Nė raste tė tjera ndodhet njė kėshilltar qė tė mbajė njė procesverbal pėr ta vendosur mė pas nė arkivin e shtetit,’– tha Zaev.Kujtojmė se mė herėt, dy komikėt rusė Vlladimir Kuzencov dhe Leksus Aleksej Stollarov kanė publikuar video nė emėr tė ish-presidentit tė Ukrainės Petro Poroshenko, duke folur me kryeministrin e Maqedonisė sė Veriut, Zoran Zaev.

Regjistrimet audio janė bėrė nė gusht tė vitit 2018 dhe janar e prill tė vitit 2019, dhe komendianėt i kanė publikuar nė kanalin e tyre nė YouTube. Bisedat janė nė lidhje me disa tema: Situata nė Maqedoni para referendumit pėr emrin, marrėdhėniet mes Serbisė dhe Kosovės, ndikimit rus nė vend dhe autoqefalja e KOM –it, pėr tė cilat Poroshenko i rremė e bind Zaevin qė mund tė fitohet nėse i paguhen 100,000 euro Patriarkut Bartolomej.

Ka qenė kjo e vetmja pjesė e bisedės qė Zaevi ka montuar se ka folur me ‘Poroshenkon’.

360grade.al

https://360grade.al/271394/video-ra-...rashe-viktime/
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur