Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-02-2019, 12:07   #41
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,373
Thanks: 162
Thanked 473 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ky eshte skenar destabilizimi.
Ambasada Amerikane nga ana tjeter thote zgjedhje te parakoshme nuk mund t'kete pa formimin e SPAK-ut. Te formohet gjygjsori njehere me reformen e vettingut , pastaj beni zgjedhje te parakoshme sa te doni.

Dmth lepri fle tjeter kund , keq qeverisja eshte nje nga arsyet , por arsyja e vertete ndoshta lidhet me formimin e sistemit gjygjesor.

Pastaj kur flitet ne emer te popullit nga te njejtet plehra e surreter eshte .....me gjeni nje kosh se m'vje per t'vjell
........................
Dicka me teper se ne duhet te dije ky....!!!
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 12:14   #42
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,721
Thanked 7,942 Times in 5,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

hiqja lenes e futja prenes do thonte heroi pjerin ndreu
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 12:17   #43
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,373
Thanks: 162
Thanked 473 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
hiqja lenes e futja prenes do thonte heroi pjerin ndreu
Pse nuk erdhe sot ti
U ndje mungesa
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 12:39   #44
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,120 Times in 3,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
I dogjen?? Oh well ne t’semes shkofshin. Langaraqet!
Bad ti e un jemi ne rregull po nuk mbaron me kaq.

Shih cik Pertej hundes tende ka then popuDhi. Ti jeto atje pa Te ishe ne shqiperi nuk do shpreheshe kshu besoj sado socialiste apo komuniste Te jesh.
Mesa duket ke jetu vertet mire ti e prinderit e tu qe nuk arrin te shohesh skamjen e vuatjet atje . Pash Zotin Bad me shpjego pak pse e le shqiperin per Ameriken ?
Kur te duket sikur ai popull revoltohet kot.

Un sa e mbylla me prinderit e mi qe Sapo u kthyen ne shtepi pas protestes. Ata jetojne ktu edhe nuk kan pse ta bejn kte gje po ja qe Ju bashkuan atyre pak Te aferm qe kan ngelur pa buke.
Jetojne me nje pension qe nuk Ju del as per te paguar ilacet e tyre, uj e drita se per Luks nuk behet fjale.

Mami im rri ktu po per shpin atje ka punesuar nje grua , nene me femije. Shtepia jon as mami im nuk ka nevoj per Te se Kemi Te aferm sa per ta hapur é ajrosur po e mban per ta ndihmuar. Moj mami i Thash ce do ? Ne fillim kshu ..goce me Tha rri urte se derisa ti behen vajzat krah pune nuk del nga kjo shpi. Ja me ben ndonje pazar qe Jam e pafuqishme Tha .....
Ilacet ja sjell nga ktu, rroba per vajzat cantat plot .
Kishin nje shtepi qe i hynte shiu brenda .i shoqi i semure e pijanec..jetonte ne nje Fshat Te durresit . Oh zot me Tha nuk kam per ta harruar kurre veshtrimin e asaj gruaje .
I mori nje shtepi Te vogel me qira Te cilen ja paguan.
Mjerim skamje .

E sa ka si ajo ?
Un kam njerezit e babit tim , hallen , xhaxhallaret ata pak qe kan ngelur ke frik te ikesh Te pish nje Kafe se duket se i ve ne siklet.

Kur shoh ato pencioniste qe dalin protestojne me dhemb zemra vertet.
Qeveri e ndyre kriminelesh qe po i plas barku nga dhjami perballe nje populli qe nuk ka buk Te haje.

I dogjen shume mire e ben . Goxha mire nje hap i Madh !
Ta shohim cdo behet me pas!
Do zoti Te behet dicka per kte popull .

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beaute : 21-02-2019 nė 12:43
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 21-02-2019, 12:53   #45
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,721
Thanked 7,942 Times in 5,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Pse nuk erdhe sot ti
U ndje mungesa
isha ne nje tender zarzavatesh sot. sa eshte domatja ke ju se ketu shkoj 1euro?
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 13:05   #46
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,000
Thanks: 9,707
Thanked 8,490 Times in 4,337 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Eh ma beauté kujt ia thua.
Por degjo, nje gje te dish ti dhe une bashke, ai vend kurre nuk do behet.. nuk do behet sepse e kane zaptuar ca gango qe se leshojne deri sa te kene fryme.

Ti shih, del Saliu me Monen pa piken e turpit mes popullit gjoja se i vjen keq.. por jo, ai me ate dalin sepse kane zaptuar gjysmen e Shqiperise sdine ku i kąe leket dhe e dine shume mire qe po u permbys qeveria do humbin gjithcka.. shife sa palaco jane.. vetem per bythen e vet mendojne.. helm iu befshin jarebi... kurre mos befshin piken e hajrit..!!!
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 21-02-2019, 13:16   #47
Musachia
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 62
Thanks: 26
Thanked 30 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Musachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Bad ti e un jemi ne rregull po nuk mbaron me kaq.

Shih cik Pertej hundes tende ka then popuDhi. Ti jeto atje pa Te ishe ne shqiperi nuk do shpreheshe kshu besoj sado socialiste apo komuniste Te jesh.
Mesa duket ke jetu vertet mire ti e prinderit e tu qe nuk arrin te shohesh skamjen e vuatjet atje . Pash Zotin Bad me shpjego pak pse e le shqiperin per Ameriken ?
Kur te duket sikur ai popull revoltohet kot.

Un sa e mbylla me prinderit e mi qe Sapo u kthyen ne shtepi pas protestes. Ata jetojne ktu edhe nuk kan pse ta bejn kte gje po ja qe Ju bashkuan atyre pak Te aferm qe kan ngelur pa buke.
Jetojne me nje pension qe nuk Ju del as per te paguar ilacet e tyre, uj e drita se per Luks nuk behet fjale.

Mami im rri ktu po per shpin atje ka punesuar nje grua , nene me femije. Shtepia jon as mami im nuk ka nevoj per Te se Kemi Te aferm sa per ta hapur é ajrosur po e mban per ta ndihmuar. Moj mami i Thash ce do ? Ne fillim kshu ..goce me Tha rri urte se derisa ti behen vajzat krah pune nuk del nga kjo shpi. Ja me ben ndonje pazar qe Jam e pafuqishme Tha .....
Ilacet ja sjell nga ktu, rroba per vajzat cantat plot .
Kishin nje shtepi qe i hynte shiu brenda .i shoqi i semure e pijanec..jetonte ne nje Fshat Te durresit . Oh zot me Tha nuk kam per ta harruar kurre veshtrimin e asaj gruaje .
I mori nje shtepi Te vogel me qira Te cilen ja paguan.
Mjerim skamje .

E sa ka si ajo ?
Un kam njerezit e babit tim , hallen , xhaxhallaret ata pak qe kan ngelur ke frik te ikesh Te pish nje Kafe se duket se i ve ne siklet.

Kur shoh ato pencioniste qe dalin protestojne me dhemb zemra vertet.
Qeveri e ndyre kriminelesh qe po i plas barku nga dhjami perballe nje populli qe nuk ka buk Te haje.

I dogjen shume mire e ben . Goxha mire nje hap i Madh !
Ta shohim cdo behet me pas!
Do zoti Te behet dicka per kte popull .
jam plotesisht dakord me kte kategori njerezish, ata kane shume te drejte te protestojne dhe te shprehin zemerimin e tyre, por kurr ti bashkangjiten nje mase kancerogjene si legjioni basha-berisha-kryemadhi, thirrjes se kujt i pergjigjesh per protesta? familjes se saliut dhe te metes? do riciklojme te njejtat mbeturina pafundesisht?
Musachia nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 13:20   #48
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,894
Thanks: 1,395
Thanked 7,936 Times in 3,491 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Beaute, se kuptoj ate postin tend. Lidhjen me ca ke citu te thene nga une. Shoh dhe Sibora te ka bere like. Mbase njera nga ju te dyja ma tregoni dhe 1here ku eshte lidhja??! Qe ka fukarallek se vej ne dyshim... por ca lidhje ka me langaraqet qe duan me djeg mandatet se kuptoj. Se ke shkrujt dhe shume... lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 13:21   #49
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,928
Thanks: 14,121
Thanked 12,198 Times in 7,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohenAkrepi nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 21-02-2019, 13:24   #50
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,000
Thanks: 9,707
Thanked 8,490 Times in 4,337 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Beaute, se kuptoj ate postin tend. Lidhjen me ca ke citu te thene nga une. Shoh dhe Sibora te ka bere like. Mbase njera nga ju te dyja ma tregoni dhe 1here ku eshte lidhja??! Qe ka fukarallek se vej ne dyshim... por ca lidhje ka me langaraqet qe duan me djeg mandatet se kuptoj. Se ke shkrujt dhe shume... lol
jo une ty ste kam lexu ahahahaha une bera like per historine e asaj gruas se shkrete..

mandatet jane pordhe mi ti a ka me mendje te djallezuar se e nje shqiptari aman me qafsh!
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 13:57   #51
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin


Po Balil Eskobarin e harruan.... se pėrmend mė njeri...
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 14:15   #52
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Beaute, se kuptoj ate postin tend. Lidhjen me ca ke citu te thene nga une. Shoh dhe Sibora te ka bere like. Mbase njera nga ju te dyja ma tregoni dhe 1here ku eshte lidhja??! Qe ka fukarallek se vej ne dyshim... por ca lidhje ka me langaraqet qe duan me djeg mandatet se kuptoj. Se ke shkrujt dhe shume... lol
Ramės i duhet ndaluar me ligj qė tė merret me politikė.
https://joq.al/artikull/521236.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 14:33   #53
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,894
Thanks: 1,395
Thanked 7,936 Times in 3,491 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ramės i duhet ndaluar me ligj qė tė merret me politikė.
https://joq.al/artikull/521236.html
Shok I dashtun, para se t’ja ndalojme me ligj Rames, duhet PDH-ja e dhjere te paraqis nje plan, te punoje fort te kete nje plan real ca do bej per popullin. Vetem ne Albanistan sheh opozite te thote - Ik ti te vij une me dhune!! Merri votat e merr qeverine. Simple as that. Se jane te pafte ne djall te shkojne! Shpresoj qe nje dite reforma per drejtesi te behet, e ta marrin ne dore nderkombetaret ate vend, se Shqiperia nga shqiptaret nuk besoj se behet!!
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 21-02-2019, 14:45   #54
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 893
Thanks: 30
Thanked 304 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Po tani do levizin me urban ish deputetet??
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 14:55   #55
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,928
Thanks: 14,121
Thanked 12,198 Times in 7,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Po tani do levizin me urban ish deputetet??
Pse???
Dorzuan (nėse e dorzuan vėrtet) mandatin jo pasurinė dhe makinat luksoze.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 21-02-2019, 15:07   #56
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Shok I dashtun, para se t’ja ndalojme me ligj Rames, duhet PDH-ja e dhjere te paraqis nje plan, te punoje fort te kete nje plan real ca do bej per popullin. Vetem ne Albanistan sheh opozite te thote - Ik ti te vij une me dhune!! Merri votat e merr qeverine. Simple as that. Se jane te pafte ne djall te shkojne! Shpresoj qe nje dite reforma per drejtesi te behet, e ta marrin ne dore nderkombetaret ate vend, se Shqiperia nga shqiptaret nuk besoj se behet!!
Qė je "komuniste" atė mbaje, po kėtu ke fol drejt....
Mirė kėta do ikin..... Po kėta qė duan tė vinė ēa programi kanė....?
edlin nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 21-02-2019, 15:41   #57
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,543
Thanks: 1,854
Thanked 840 Times in 368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

U djegshin ne ferr te gjthe ata maskarrenj politikan qe nuk u ngopen duke rropat e zhvat shqiperine .
__________________
Tk.
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 15:42   #58
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Shok I dashtun, para se t’ja ndalojme me ligj Rames, duhet PDH-ja e dhjere te paraqis nje plan, te punoje fort te kete nje plan real ca do bej per popullin. Vetem ne Albanistan sheh opozite te thote - Ik ti te vij une me dhune!! Merri votat e merr qeverine. Simple as that. Se jane te pafte ne djall te shkojne! Shpresoj qe nje dite reforma per drejtesi te behet, e ta marrin ne dore nderkombetaret ate vend, se Shqiperia nga shqiptaret nuk besoj se behet!!
Zonjė e nderuar!
PD dhe lideri i saj mua nuk mė ngjallin asnjė lloj shprese. E kam thėnė edhe nė njė postim tė mėparshėm se ne nuk dimė asgjė se ēfarė qėndrimi ka Basha pėr ēėshtje nga mė tė rėndėsishmet qė pėrballemi ne si komb, ėshtė njė pikėpyetje e madhe pėr mua. Unė nuk kam shpresė. Por ne ndodhemi pėrballė faktit qė njė psikopat ėshtė kryeministėr i vendit. Ėshtė njė njeri i cili qė ditėn e parė ėshtė sjellė me agresivitet ekstrem ndaj opozitės, "Prisni se nuk keni parė gjė akoma", e famshme si shprehje. Ky njeri mund tė ketė arsyet e tij personale pėr kėtė urrejtje tė thellė qė ka ndaj opozitės apo ndaj personave konkretė duke filluar me Berishėn dhe mund tė ketė tė drejtė qė ti urrejė ata njerėz. Por kjo ėshtė ēėshtje e tij personale dhe nuk ka arsye pėrse kėto probleme tė kenė ndikim nė jetėn time. Sepse ky njeri ėshtė kryeministri i vendit dhe ne nuk kemi arsye pse mbajmė njė njeri tė tillė qė ka ngarkesa tė mėdha emocionale dhe ėshtė i paaftė qė ti menaxhojė kėto ngarkesa. Kryeministri nuk ėshtė atje pėr keto gjėra, ėshtė pėr tjetėr punė nė atė zyrė. Kjo nė nivelin personal si person.
Pėrsa i pėrket punės sė tij si Kryeministėr, i thonė njė fjale, nga ta zėsh dhe nga ta lėsh. Ėshtė qeveria mė e keqe qė kemi pasur nė historinė tonė si shtet, njė dėshtim total.
Por Rama ka qenė edhe lideri i opozitės mė negative qė ka pasur ky vend dhe qė ka vendosur disa "standarte" nė mėnyrėn e tė bėrit opozitė qė nuk ekzistonin mė parė.
Mbasi humbi zgjedhjet e 2009 Rama filloi fushatėn kundėr qeverisė me sloganin 'Hap kutitė ose largohu". Kjo fushatė kulmoi me sulmin ndaj Kryeministrisė nė 21 Janar. Rama kishte mendimin e paprovuar se zgjedhjet ishin vjedhur nga Berisha. Ky ishte njė mendim i tij. Po e pranojmė pėr njė moment se kishte tė drejtė. Por mbetet njė mendim i tij. Po e pranojmė pėr njė moment qė 3 milion Shqiptarė kishin tė njėjtin mendim, por mbetet njė opinion, i paprovuar.
Lulzim Basha nė gjithė kėto vite e ka lėnė tė qeverisi i pa shqetėsuar Edi Ramėn. Biles ėshtė akuzuar nga tė tijtė pėr kėtė gjė. Askush nuk mund ta akuzojė Bashėn sot se e ka penguar Ramėn qė tė qeverisi. Krejt ndryshe nga 8 vjetėt e qeverisė sė Berishės kur Rama e mbajti vendin gjithė kohės nė gjėndje krize permanente, do plasi sot, do plasi nesėr.
Lulzim Basha po e akuzon sot Edi Ramėn pėr vjedhje votash. Por ky nuk ėshtė njė mendim personal i Bashės, ky ėshtė njė FAKT moj zonjė e dashur, ėshtė nė dosje nė prokurori. Tani, nėse Rama e ēoi vendin nė prag tė luftės civile sepse ai kishte njė mendim tė tijin qė mund tė jetė i drejtė por ėshtė i paprovuar, ēfarė duhet tė bėjė Basha tani kur Rama ėshtė zėnė duke vjedhur vota?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 16:12   #59
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,928
Thanks: 14,121
Thanked 12,198 Times in 7,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Zonjė e nderuar!
PD dhe lideri i saj mua nuk mė ngjallin asnjė lloj shprese. E kam thėnė edhe nė njė postim tė mėparshėm se ne nuk dimė asgjė se ēfarė qėndrimi ka Basha pėr ēėshtje nga mė tė rėndėsishmet qė pėrballemi ne si komb, ėshtė njė pikėpyetje e madhe pėr mua. Unė nuk kam shpresė. Por ne ndodhemi pėrballė faktit qė njė psikopat ėshtė kryeministėr i vendit. Ėshtė njė njeri i cili qė ditėn e parė ėshtė sjellė me agresivitet ekstrem ndaj opozitės, "Prisni se nuk keni parė gjė akoma", e famshme si shprehje. Ky njeri mund tė ketė arsyet e tij personale pėr kėtė urrejtje tė thellė qė ka ndaj opozitės apo ndaj personave konkretė duke filluar me Berishėn dhe mund tė ketė tė drejtė qė ti urrejė ata njerėz. Por kjo ėshtė ēėshtje e tij personale dhe nuk ka arsye pėrse kėto probleme tė kenė ndikim nė jetėn time. Sepse ky njeri ėshtė kryeministri i vendit dhe ne nuk kemi arsye pse mbajmė njė njeri tė tillė qė ka ngarkesa tė mėdha emocionale dhe ėshtė i paaftė qė ti menaxhojė kėto ngarkesa. Kryeministri nuk ėshtė atje pėr keto gjėra, ėshtė pėr tjetėr punė nė atė zyrė. Kjo nė nivelin personal si person.
Pėrsa i pėrket punės sė tij si Kryeministėr, i thonė njė fjale, nga ta zėsh dhe nga ta lėsh. Ėshtė qeveria mė e keqe qė kemi pasur nė historinė tonė si shtet, njė dėshtim total.
Por Rama ka qenė edhe lideri i opozitės mė negative qė ka pasur ky vend dhe qė ka vendosur disa "standarte" nė mėnyrėn e tė bėrit opozitė qė nuk ekzistonin mė parė.
Mbasi humbi zgjedhjet e 2009 Rama filloi fushatėn kundėr qeverisė me sloganin 'Hap kutitė ose largohu". Kjo fushatė kulmoi me sulmin ndaj Kryeministrisė nė 21 Janar. Rama kishte mendimin e paprovuar se zgjedhjet ishin vjedhur nga Berisha. Ky ishte njė mendim i tij. Po e pranojmė pėr njė moment se kishte tė drejtė. Por mbetet njė mendim i tij. Po e pranojmė pėr njė moment qė 3 milion Shqiptarė kishin tė njėjtin mendim, por mbetet njė opinion, i paprovuar.
Lulzim Basha nė gjithė kėto vite e ka lėnė tė qeverisi i pa shqetėsuar Edi Ramėn. Biles ėshtė akuzuar nga tė tijtė pėr kėtė gjė. Askush nuk mund ta akuzojė Bashėn sot se e ka penguar Ramėn qė tė qeverisi. Krejt ndryshe nga 8 vjetėt e qeverisė sė Berishės kur Rama e mbajti vendin gjithė kohės nė gjėndje krize permanente, do plasi sot, do plasi nesėr.
Lulzim Basha po e akuzon sot Edi Ramėn pėr vjedhje votash. Por ky nuk ėshtė njė mendim personal i Bashės, ky ėshtė njė FAKT moj zonjė e dashur, ėshtė nė dosje nė prokurori. Tani, nėse Rama e ēoi vendin nė prag tė luftės civile sepse ai kishte njė mendim tė tijin qė mund tė jetė i drejtė por ėshtė i paprovuar, ēfarė duhet tė bėjė Basha tani kur Rama ėshtė zėnė duke vjedhur vota?
Qė je ithtar i PD kjo nuk do as mėnd dhe as kalem por ky nuk ėshtė turp kshu qė kot mundohesh qė e mohon, kjo ėshtė zgjedhje e jotja dhe s'ke pse i jep kujt llogari.
E dyta mos tė shkojmė shum larg, Basha u kap live duke vjedhur zgjedhjet pėr bashkinė e Tiranės e pa i madh e i vogėl nė TV ti po thua ishte mendim personal i Ramės.
Nuk po e zė hiē nė refene vjedhjen e 1996 qė u mbushėn koshat e plehrave me fletėt reale tė votimit se ato qė u hodhėn nė kuti i futi i pėrndershmi Sali.
basha u kap live duke vjedhur votat nė partinė e tijė, imagjino mos kesh besim dhe te tė tutė. (ky ėshtė kulmi i kulmeve)
Kurse zgjedhjet e 2017 i ka pasur totalisht nė dorė PD kontrollin.
E imagjinon dot Saliun ti tė tė japi kot kur ka pushtetin, ministrin e brėndshėm (qė ka nė dorė gjėndjet civile dhe listat zgjedhore), ministrin e arsimit, ministrin e shėndetsisė, kryetarin e KQZ, ministrin e drejtėsisė, zėvėndės/kryeministrin etj, etj.
Vetėm PD nuk ka gojė tė flasi pėr vjedhje votash.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-02-2019, 16:15   #60
Musachia
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 62
Thanks: 26
Thanked 30 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Musachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

@King Bardhyl

cfare flet mor zoteri, c'fare e ke kte memorie selektive? rama paska bere opoziten/qeverisjen me te keqe? berisha me kafk deformuarit e vet pushtuan tiranen me arme dhe tanqe, rrezuan qeverine dhe pushtuan zyrat e tvsh!

dinastite berisha e meta, te hodhen ne ere nje mal te ter, dyshja dinamike qe na dhuroi gerdecin, ne nje vend ku administrator ishte baxhanaku i vet (qe nuk e njihte), afere ne te cilen djali i vet kishte negociuar personalisht me ata aventurieret amerikane per fabriken ne gerdec, ngjarje qe frymezoi nje film ne hollywood, deshmitari kryesor i se ciles vdes ne menyre misterioze jave para se te deshmoje ne seancen gjyqesore, bija e te cilit eshte akuzuar direkt nga biznesmene per kerkuarje rryshfeti. Kjo eshte cv-ja e tij vetem per nje periudhe 2 vjecare, mos ti futemi periudhes 92-96 se duam nje nate dimri.

ti ke guximin te na thuash qe rama eshte me keq kta? me keq se meta qe eshte filmuar duke konsumuar korrupsion? eshte me keq se dikush qe ben genocid ndaj kombit te vet? eshte me keq se dikush qe urdheron sulme kimike ndaj popullit te vet? eshte me keq se keta qe rrenuan sistemin e drejtesise?

une nuk e di se cfare te ben ty te mendosh kete gje por me beso qe une nuk jam ndonje simpatizant i flakte i edi rames, dhe nuk te paragjykoj ty te etiketoj si perkrahes i berishes, por une thjesht dua ti ve gjerat ne kandarin e llogjikes dhe ajo qe me thot llogjika mua eshte qe rama eshte shume tip ekcentrik, eshte atipik, arrogant, mendjemadh, shperfilles, kryenec dhe karagjoz shpeshhere. por une preferoj kte 1000000 here me shume se gjakataret dhe mutantet qe ka perballe, une nuk e shof ramen si skizofren, i hedhin miell ne parlament, qesh, i hedhin vez, qesh, i hedhin boje, qesh...nuk eshte hakmarres, e shajne, e godasin, e tallin, bejne demostrate te dhunshme, nuk hakmerret. Ka ditur te terhiqet me armet kimike, me studentet, me tenderat abusiv. Ndau pushtetin me opoziten per zgjedhjet duke bere qeveri te perbashket, gje e padegjuar, ka ditur te hapi rruge, ky nuk eshte profili i nje skizofreni, ka 1000 te meta po skizofrenet i ke ne opozite, ky nuk eshte marre me familjaret e askujt.

mos ler ti urrejtjen tende qe te shtremberoje arsyen, ktu zgjedhja eshte e qarte, cili m*t vjen me pak ere, eshte zgjedhje e veshtire se me m*t kemi te bejme, por skemi cbejme duhet te kemi pragmatik.
Musachia nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Musachia pėlqehet nga
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur